Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 126

Tema: MIOC - upisi, školovanje i dr.

  1. #1
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno MIOC - upisi, školovanje i dr.

    S obzirom da se opet po ne znam koji put zahuktava tema srednjih škola te "izdvaja" na ovaj ili onaj način MIOC koji dosad nije imao svoju temu, mislim da je došlo vrijeme da se otvori zasebna tema i izbjegnu buduću "chicken fights" i "uzavrele" situacije na onoj općoj temi o srednjim školama

    Sva iskustva dosadašnjih učenika te gimnazije su dobrodošla, svi plusevi i minusi, kao što ih ima i u svim ostalim školama.

    Moja djeca još nisu srednjoškolci, no bilo bi dobro imati na jednom mjestu iskustva i informacije jer se u onom "kupusu" teško snaći.

  2. #2
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    A što je s ovom temom? MIOC-IB

  3. #3
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Jurana, nije dovoljno specificirana da je baš za obični hrvatski MIOC gdje bi se detaljno pisalo o profesorima,smjerovima, pritisku, nepritisku, a osim toga pogodna je i da MIOC nastavnici odmah identificiraju pripadajuće mame (nemaju vremena kopati po onoj općoj gimnazijskoj temi).

  4. #4
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Jurana, to je tema IB samo dijele zajedničku zgradu, program ne.

    Na toj temi su se neke forumašice i tamo dotaknule MIOC-a kao i u ovoj općenitoj temi o srednjim školama, pa ako netko treba konkretnu informaciju u vezi MIOC-a ne može je naći u mnoštvu raznoraznih informacija.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 06.04.2022. at 10:28

  5. #5
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Kakvi smjerovi postoje u MIOC-u? Jel se oni biraju prije prijave na prijemni ili poslije?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Kakvi smjerovi postoje u MIOC-u? Jel se oni biraju prije prijave na prijemni ili poslije?
    Najtočniji pregled smjerova je na stranici škole:

    Nastavni program – XV. gimnazija (mioc.hr)

    U pravilu, A smjerova bude po generaciji jedan i pol razred, C smjer jedan razred, a većina učenika bira B smjer. Ima i iznimki od generacije do generacije, nije uvijek baš točno ovakva raspodjela.

    Za smjer se odlučuje prilikom upisa, dakle nakon prijemnog.
    Posljednje uređivanje od tanja_b : 06.04.2022. at 10:45

  7. #7
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Hvala tanja_b.
    Ajme podataka na ovom linku, srećom ništa mi ne treba friško za upise u srednju jer ovako na prvu mi je baš nerazumljivo, ok ni ja nisam uopće upućena ni u upise, ni programe gimnazija.
    Neki imaju 2.strani jezik, neki više informatike i matematike.

    Kako misliš jedan i pol razred, šta može biti razred na pola? Ništa mi nije jasno, vidim da ću se trebat dogodine puno više informirat. Sad sam ko tutlek...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala tanja_b.
    Ajme podataka na ovom linku, srećom ništa mi ne treba friško za upise u srednju jer ovako na prvu mi je baš nerazumljivo, ok ni ja nisam uopće upućena ni u upise, ni programe gimnazija.
    Neki imaju 2.strani jezik, neki više informatike i matematike.

    Kako misliš jedan i pol razred, šta može biti razred na pola? Ništa mi nije jasno, vidim da ću se trebat dogodine puno više informirat. Sad sam ko tutlek...
    Da, razred ima dva kombinirana programa, npr. A i B. Obično bude jedan takav kombinirani razred po generaciji. Sve ovisi koliko se učenika odluči za koji program.

    A smjer - 2. strani jezik (njemački, samo nastavljači) dva sata tjedno
    B smjer - sat više matematike i sat više informatike
    C smjer - dva sata više matematike

  9. #9

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme podataka na ovom linku, srećom ništa mi ne treba friško za upise u srednju jer ovako na prvu mi je baš nerazumljivo, ok ni ja nisam uopće upućena ni u upise, ni programe gimnazija.
    Neki imaju 2.strani jezik, neki više informatike i matematike.

    Kako misliš jedan i pol razred, šta može biti razred na pola? Ništa mi nije jasno, vidim da ću se trebat dogodine puno više informirat. Sad sam ko tutlek...
    I, nemoj se naljutiti, Lili, ali ovakav pristup upravo i može biti razlog zašto Mioc kao škola ljudima na forumu može ići na jetra.
    Jer sama kažeš da nisi upućena u programe gimnazija ni u upise, ali ipak otvaraš posebnu temu za jednu konkretnu gimnaziju, i to onu najpopularniju o kojoj se i inače puno piše.
    Osim Mioca (XV gimnazije), isti program nudi još nekoliko škola u Zagrebu (V., X. i Lucijanka također s biranjem smjerova s više matematike ili informatike, ovisno o interesu, I., III. i XIII. nude program prirodoslovno-matematičke gimnazije s dva strana jezika).
    Naravno, svatko ima razloge zašto bira baš ovu ili onu školu, ali prije konačnog izbora dobro je informirati se osobno, iz prve ruke. Evo, sad se i epidemiološke mjere pomalo ukidaju, valjda će biti opet i otvorenih dana pojedinih škola, otiđi na njih zajedno s djetetom i podijelite vlastite dojmove.
    Ja sam dosta informacija o školama doznala listajući njihove kurikule i godišnje planove i programe (koji su dostupni za svaku školu na web stranicama).
    Moj sin je na otvorene dane nekih srednjih škola išao već u 7. razredu, u 8. si je samo potvrdio izbor.

  10. #10
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Ma neeee, uopce nam ne ide na zivce.
    Pogotovo nakon sto se pravilnik o upisu u srednju mnjenjao na incijativu ekipe iz mioc-a . Pa su djeca kojima mioc nije u peti postale kolateralne zrtve.

  11. #11
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Da, razred ima dva kombinirana programa, npr. A i B. Obično bude jedan takav kombinirani razred po generaciji. Sve ovisi koliko se učenika odluči za koji program.

    A smjer - 2. strani jezik (njemački, samo nastavljači) dva sata tjedno
    B smjer - sat više matematike i sat više informatike
    C smjer - dva sata više matematike
    joj hvala ti punooo, sad mi je jasno

  12. #12
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    I, nemoj se naljutiti, Lili, ali ovakav pristup upravo i može biti razlog zašto Mioc kao škola ljudima na forumu može ići na jetra.
    Jer sama kažeš da nisi upućena u programe gimnazija ni u upise, ali ipak otvaraš posebnu temu za jednu konkretnu gimnaziju, i to onu najpopularniju o kojoj se i inače puno piše.
    Osim Mioca (XV gimnazije), isti program nudi još nekoliko škola u Zagrebu (V., X. i Lucijanka također s biranjem smjerova s više matematike ili informatike, ovisno o interesu, I., III. i XIII. nude program prirodoslovno-matematičke gimnazije s dva strana jezika).
    Naravno, svatko ima razloge zašto bira baš ovu ili onu školu, ali prije konačnog izbora dobro je informirati se osobno, iz prve ruke. Evo, sad se i epidemiološke mjere pomalo ukidaju, valjda će biti opet i otvorenih dana pojedinih škola, otiđi na njih zajedno s djetetom i podijelite vlastite dojmove.
    Ja sam dosta informacija o školama doznala listajući njihove kurikule i godišnje planove i programe (koji su dostupni za svaku školu na web stranicama).
    Moj sin je na otvorene dane nekih srednjih škola išao već u 7. razredu, u 8. si je samo potvrdio izbor.
    Ne ljutim se, ne brini.
    Meni se nekako sad još čini rano za detaljno informiranje o upisima (stalno nešto mijenjanju, kad se približi onda ću) i programima, imamo još više od godinu dana (a imam tolikoooo drugih obveza trenutno).
    Znam da će dijete odabrat PM gimnaziju.

    Nadam se da će ove godine biti ta otvorena vrata za gimnazije.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ma neeee, uopce nam ne ide na zivce.
    Pogotovo nakon sto se pravilnik o upisu u srednju mnjenjao na incijativu ekipe iz mioc-a . Pa su djeca kojima mioc nije u peti postale kolateralne zrtve.
    Nije samo ta ekipa zaslužna za promjene pravilnika. I ravnatelj Preloga je sudjelovao u tome

  14. #14
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam dosta informacija o školama doznala listajući njihove kurikule i godišnje planove i programe (koji su dostupni za svaku školu na web stranicama).
    Ajme ovo se zaista nadam da neću morat radit ni kad se sve približi. Neka polaže prijemne, pa se odluči. Djeca ionako dosta međusobno razmjenjuju informacije, a i roditelji.

  15. #15
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Nije samo ta ekipa zaslužna za promjene pravilnika. I ravnatelj Preloga je sudjelovao u tome
    A tko zna tko još će isplivat...

  16. #16
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Nije samo ta ekipa zaslužna za promjene pravilnika. I ravnatelj Preloga je sudjelovao u tome
    Nisam iznenadena. Cinio se poduzetan sinoc na tv-u.
    Najbolji je bio kad je reakao da je siroke ruke uveo smjer kozmeticar u skolu ( kad ga neka druga skola nije htijela) jer je na osnovu tog smjera moga povuci najvise novaca od fondova i sponzora. Industrija kozmetike je buducnost .
    Posljednje uređivanje od sirius : 06.04.2022. at 12:00

  17. #17

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme ovo se zaista nadam da neću morat radit ni kad se sve približi. Neka polaže prijemne, pa se odluči. Djeca ionako dosta međusobno razmjenjuju informacije, a i roditelji.
    Pa nisam ni ja to morala raditi, proučavala sam zato što me zanimalo. I sigurno se nije odlučio za srednju školu na temelju onog što sam ja pročitala u školskim dokumentima. To je koristilo meni, da se bolje upoznam s njegovim izborom.

  18. #18
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam iznenadena. Cinio se poduzetan sinoc na tv-u.
    Najbolji je bio kad je reakao da je siroke ruke uveo smjer kozmeticar u skolu ( kad ga neka druga skola nije htijela) jer je na osnovu tog smjera moga povuci najvise novaca od fondova i sponzora. Industrija kozmetike je buducnost .
    A gle, čovjek je zbilja super, tko god kaj mislio, ali zbilja se brine za školu i svoje učenike.
    I da bravo za sina, sada je svoj čovjek.
    Posljednje uređivanje od Cathy : 06.04.2022. at 13:51

  19. #19

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    A gle, čovjek je zbilja super, tko god kaj mislio, ali zbilja se brine za školu i svoje učenike.
    Je. Bilo mi ga je gušt gledati .

    Da je bar više tak poduzetnih ravnatelja...

  20. #20
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Ja sam ga slusala na nekom linku koji je frendica stavila na fejs. Odlicaaan

  21. #21

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam ga slusala na nekom linku koji je frendica stavila na fejs. Odlicaaan
    Lili, opet smo ti pomiješali teme .

  22. #22
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Lola_34,
    Ma nema veze, ipak ce se znat primarna tema

  23. #23
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Stić je toliko udaljen od prosječnog HR ravnatelja, da je to porazno i zastrašujuće. Tu ne mislim na školske uspjehe i rezultate najtjecanja.

  24. #24
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Sad samo čekam kad će krenuti hejterski komentari za tu školu, jer je očito postala elitna (što god to značilo)


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  25. #25
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Mioc je odlična škola.
    Građena je s namjenom da bude škola i to je super: hodnici su široki, ima dvoranu za tjelesni, ormariće, prostor za druženje i za vrijeme najveće gužve na hodnicima nije kaos.
    Čisto je i održavano, nešto i preuređivano- toaleti npr.
    Djeca su sva lijepo odgojena i nema tučnjava i krađa.
    Nastavnički kadar je kvalitetan.
    Stručna služba je dobra.
    Sadašnji ravnatelj je super čovjek. On je prije predavao informatiku i bio mentor natjecateljima i čini mi se kao puno bolji izbor od prijašnje ravnateljice.
    Moja kći je imala super razred i u kontaktu su i dalje i druže se.
    Neki dan su bili u gradu na cugi.
    Kad je moja kći pohađala Mioc nikakvog pritiska nije bilo.
    Već sam pisala da ju je gore spomenuti prof htio u ekipi za natjecanja jer je došla u Mioc kao trostruka državna prvakinja, ali ga je ona ljubazno odbila i sve ok. Nikad joj zbog toga nitko ništa nije ni rekao, ni zamjerio.
    Mioc ima razne projekte. Između ostalog i projekt za darovite učenike.
    Do njih se dolazi testiranjem.
    Sve je dobrovoljno i jako jednostavno, a projek se bira prema sklonostima. Preporučujem sudjelovanje.
    Većina djece iz kćeinog razreda je prošla s 5, od toga s 5,0 njih 4-5, ne sjećam se više.
    Ostali sa 4. Ispod toga nitko.
    Na maturi su bili jednako uspješni kao i kod upisivanja na željene fakultete i dalje studiranja.
    Učiti se mora svugdje pa i tu, ali da se treba ubijati sa knjigom- ne.
    Moja kći je bila zadnja generacija prije prijemnog pa o tome nemam info iz prve ruke, ali vezano uz prijemne i famu koja se svaku godinu diže oko njih ću reći da je ona bez plaćenih priprema i instrukcija položila maturu na A razini s 5 iz svih redovnih + tri dodatna predmeta te položila prijemni na Mef Zg gdje je na kraju bila 16. Od njih 1200 koji su pristupili ispitu ( između prvih 30 su nijanse razlike bile) , a sada je na trećoj godini Mefa i 5,0 joj je trenutni prosjek.
    Ostali kolege također uspješno studiraju i to na Feru ih je najviše, zatim na Pmfu, jedna kolegica je na Vefu i još troje na Mefu.
    I sve to im je omogućilo znanje stečeno u Miocu bez ikakvih plaćenih priprema ili instrukcija.
    Jedini nedostatak je nama bio putovanje jer smo mi daleko od Mioca pa je kći morala ustajati u 5:30 i u 6:00 krenuti s busom za Zg pa bi jednom stigla u 7:30, nekad u 7:55, ali nikad nije zakasnila.
    Ali eto i to putovanje se preživi i te 4 godine školovanja za čas prođu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  26. #26
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Hvala Tanci na svim info.

  27. #27
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,694

    Početno

    nisam osobno išla u mioc ali sam okružena bivšim miočanima, svi su vrlo uspješno nastavili školovanje i nema nikog da je požalio što je išao u mioc

    većinom su svi matematički nadareni pa su zapravo i uživali tamo, uvijek svi ističu da je većina profesora (uvijek ima iznimki) vrlo angažirana oko učenika i baš im se posvećuju što možda i izdvaja mioc od ostalih škola, poticajna atmosfera i prijateljski odnos profesora prema djeci

    što se tiče klinaca, e tu ima i kompetitivnosti a ima ih puno koji sami sebi nabijaju tempo, sve ovisi od djeteta do djeteta
    ima i onih koji u miocu prolaze laganini s četvorkom, ne uzbuđuju se oko natjecanja niti prosjeka pa opet uredno završe faks

    svakako škola za preporuku, posebno za one koji su nadareni za matku i/ili informatiku

  28. #28
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Willow, identicno kaze moj muz bivsi MIOčanin, obozava svoju bivsu skolu

  29. #29
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    He he. I ja. Baš me lijepe uspomene vežu.

  30. #30
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    He he. I ja. Baš me lijepe uspomene vežu.
    I mene za moju matematičku gimn. samo nije bila zagrebačka jer sam tu došla tek na fax.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Lijepo je prisjećati se svojih srednjoškolskih dana, samo bi trebalo uzeti u obzir i da djeca nisu kopije svojih roditelja, da današnje generacije rastu u bitno drukčijim uvjetima nego njihovi roditelji, i na kraju krajeva da gimnazijski programi više nisu isti, a i stanje u školama se s godinama mijenja

    Konkretno o MIOCu nemam uspomena jer sam išla u tada im konkurentsku školu (MM je Miočki đak, ali on svoje uspomene evocira uglavnom s faksa). Ali u zadnje tri godine dvije bitne stvari u toj školi su se promijenile, uvjetovane vanjskim faktorima (potresom i koronom). Jednosmjenska nastava i školska kantina. Nadam se da će se kantina ponovo otvoriti, ali do daljnjega prehrane u školi nema (nama konkretno je to dosta otežalo svakodnevnu logistiku, a pri upisu je računao na nju). Što se tiče gubitka jednosmjenske nastave, to i nije bilo tako strašno kako se u prvi mah činilo, bar što se tiče redovne nastave, ali imam dojam da dvosmjenski rad dosta otežava provođenje svih onih izvannastavnih aktivnosti i projekata kojima se škola toliko ponosi. Doduše, pitanje što je od toga i ostalo - za generaciju sadašnjih trećaša nikakvih projekata još nije ni bilo, a vjerojatno ni neće
    Baš im je prošle godine jedan profesor rekao da oni nisu ni doživjeli pravi MIOC i što ta škola inače nudi - imaju samo golu nastavu i skupljanje ocjena. Ajde, i natjecanja, tko želi.
    U svemu tome, moram pohvaliti dobru organizaciju online nastave - imam dojam da je to bilo kvalitetno organizirano i prilično blizu (koliko je to moguće) pravoj nastavi.

  32. #32
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Da da, ovi zadnji su zakinuta generacija.

    Moram priznati da djeci nikad nisam previše govorila o svojim srednjoškolskim danima tak da mislim da to nije utjecalo na njihov izbor. I MM i ja imamo "matematički gen" , odnosno volimo ju jako, pa mislim da su djeca nešto i naslijedila. Uz to MM je "nesretan" jer niti jedno nije na FERu, al ima još malo šanse da mu se želja ipak ostvari.

    Iskreno, meni se baš i ne sviđa kad djeca "nastavljaju" roditeljski put, al bome s 18 godina nije lako niti odlučiti kaj bi.

  33. #33
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    tanja_b, ovo za kantinu mi je upss... Nama su tako ukinuli prehranu u osnovnoj što mi je znatno otežalo svakodnevnu organizaciju, a dotad su imali prehranu svi od 1. do 8. razreda.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    tanja_b, ovo za kantinu mi je upss... Nama su tako ukinuli prehranu u osnovnoj što mi je znatno otežalo svakodnevnu organizaciju, a dotad su imali prehranu svi od 1. do 8. razreda.
    Eto vidiš, a zamalo bi ostala zakinuta za informaciju u općenitim pohvalama školi

    Iako, malo koja srednja škola uopće ima kantinu s toplim obrocima, tako da nije baš da će vam to biti presudno.
    Mojem je kantina u 1. srednje bila dosta značajna (a nudili su topla jela i kvalitetne obroke). Budući da ide u dvije škole, često je po cijeli dan na nastavi i mora nešto jesti, pa je kantina bila idealno rješenje. S lockdownom, pa školovanjem uz epidemiološke mjere, kantina se zatvorila. Da se hrani u pekarama i McDonaldsu na dnevnoj bazi, nije mi bilo prihvatljivo. Na sreću, uspjeli smo se nekako organizirati, ali uz dosta mojeg angažmana.
    Da ide samo u gimnaziju, u kantinu vjerojatno nikad ne bi ni ušao, ručao bi doma. Ni inače nema običaj jesti u školi, pod velikim odmorom odu čoporativno u dućan pa kupi kekse ili neku glupost, ali to nije obrok.
    Ali vidim da je škola raspisala natječaj za novog zakupnika u kantini, pa ima šanse da se kantina ponovo otvori. Ako sve bude ok.

  35. #35
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Jeej za kantinu
    Moji ručavaju kao i MM i ja puno ranije do 12:00h, nema šanse da im ručak bude tek kad dođu doma, na put će im svakako otpadat dodatno dosta vremena kako god okreneš. Računam barem sat i pol nakon nastave dok dođu doma (a rano će se dizat i neće moć u te sate jest konkretan doručak). Sudbina nas sa zapada grada...

    Ja isto ručam na poslu svaki dan (danas u 11h lignje i krumpir salata ) jer jedem ko beba pomalo al svaka 3h, nema šansone da bih izdržala i patila se ne ručat do kasnog popodneva. Ono što je doma skuhano je neki obrok između ručka i večere, za djecu i MM. Ja ne jedem 2x dnevno skuhano tako da je meni kantina velik plus.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 08.04.2022. at 12:35

  36. #36
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    pobježe:

    Sudbina nas sa zapada grada...onih čija djeca ne žele ići u srednju u kvartu (a nije da imamo velik izbor, samo jednu ).

  37. #37

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Jeej za kantinu
    Ne pjevaj dok se ne otvori, tko zna što se može zakomplicirati.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Pa i dok je bila kantina, bile su velike gužve, pa se za vrijeme odmora nije stizalo jesti.

    Ovo je prema riječima mog friškog srednjoškolca.

    Jedino možda iza nastave, kad (ako) škola opet postane jednosmjenska...

  39. #39
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Ovo je i moj stariji iskusio. Njihova je generacija bila dugo bez kantine u miocu (zatvorena je bila radi sudskog spora, ne sjećam se više) a kad su je otvorili, hrana je bila skupa i gužve su bile užasne. On je radije uvijek nosio doggy bag (sendvič ili kutiju s obrokom + piće). Sad se toga riješio, na faksu ima dobru kantinu i tamo se jede za 10 kn potpun obrok.

  40. #40
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ne pjevaj dok se ne otvori, tko zna što se može zakomplicirati.
    Ne znam ti ja pjevat nego se deračim ko magare pred parenje

    Hmmm znači gužve, valjda bi bile manje da su jednosmjenska.
    A kakve su u ovom trenutku prognoze za povratak u jednosmjensku nastavu?
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 08.04.2022. at 15:02

  41. #41

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Čeka se da se Gornjogradska gimnazija iseli (oni su u suprotnoj smjeni).

    Ali s obzirom da obnova njihove gimnazije stoji, tko zna kad će to biti...

  42. #42
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Znam za to lola_34,al mi se cini da tanja_b zna i tu info, barem okvirno

  43. #43

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Sljedeće školske godine još ništa. A poslije - tko zna. Svašta se već najavljivalo vezano uz tu obnovu, pa bi se odgađalo.

    Što se tiče gužvi u kantini, moj sin ju je samo kratko mogao koristiti, u 1. polugodištu prvog razreda. Nije išao jesti pod odmorom jer bi mu to bilo prerano, nego bi odlazio na ručak nakon nastave, a prije nego nastavi popodnevnu šihtu u glazbenoj. Uvijek bi našao nešto za jelo, nije bila situacija da više nema obroka. Tada je i gužva bila puno manja. Ali to su bila neka druga vremena, nema smisla prisjećati se sad kako je bilo 2019.

  44. #44
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    A gle, čovjek je zbilja super, tko god kaj mislio, ali zbilja se brine za školu i svoje učenike.
    I da bravo za sina, sada je svoj čovjek.
    On je bio i ostao sjajan čovjek koji je uvijek ispred svega stavljao svoje učenike i ta škola je i prije 25 godina bila sjajno mjesto, kad nije bila ovako razvikana i nije imala gimnazijski program

  45. #45
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

  46. #46

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Ovo ti je za onu IB temu, a ne za "obični" MIOC a osim toga, vijest više nije tako nova.

  47. #47
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Priča mi frendica čije se dijete upisivalo ove godine u Mioc da je čak 17 učenika upalo iz .M.Gupca.

    Da su otpala djeca sa 85,5 bodova, a upali iz MG sa 72.
    To fakat nema veze s vezom.

    Pa kako će se ta djeca snać u naredne 4 godine?

    Jel to ona zaista govorila o Miocu ili da nije možda o IB-ju?Znam da je bilo po novinama i tu se nešto pisalo. Samo mi ta tema nije još jako aktualno, pa ne ulazim u detalje.

  48. #48
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Rekla bih da se radi o IBu

  49. #49
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    On je sigurno upisao Mioc,al moguće da je govorila o IB-ju jer je i tamo upao pa je dvojio.

  50. #50

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    380

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Priča mi frendica čije se dijete upisivalo ove godine u Mioc da je čak 17 učenika upalo iz .M.Gupca.

    Da su otpala djeca sa 85,5 bodova, a upali iz MG sa 72.
    To fakat nema veze s vezom.

    Pa kako će se ta djeca snać u naredne 4 godine?

    Jel to ona zaista govorila o Miocu ili da nije možda o IB-ju?Znam da je bilo po novinama i tu se nešto pisalo. Samo mi ta tema nije još jako aktualno, pa ne ulazim u detalje.
    Radi se sigurno o IB-u. Mojoj kćeri je to bilo drugo na listi i zaista je upalo 17 klinaca iz Gupca putem direktnog upisa. Dakle, realno je bilo 27 mjesta, jer primaju dva razreda.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •