Rodila sam 18.1.2022., PT 3350, OT 3070. Danas beba teži 5400. Beba je isključivo dojena, osim perioda od 6 dana kada sam čekala nadolazak mlijeka nakon dolaska iz bolnice, a tad se desio i zastoj mlijeka pa je beba bila i na dohrani po 30ml. No, od 26.1.je beba isključivo dojena i dojenje se super uspostavilo. Unazad 5 dana primjećujem da se lijeva dojka više ne puni, iako sam do sad davala obje dojke u podojima kojih ima min 10 dnevno, nekad i više. Beba ima više od 7 mokrih pelena, pokakaknih do 5 dnevno, čaki sad nakon 3mj. Trenutno ima rota virus, no nema nikakvih simptoma istoga. Ne bih to ni znala, nego je imala neke intenzivne periode večernjeg plača pa je pedijatrica rekla da obavimo vađenje krvi,urina i stolice. Krv i urin su ok, srolica je otkrila rotu u srijedu. Beba iz desne dojke normalno cica, ali iz lijeve otkad ima manje mlijeka u njoj i ne želi, valjda jer sporije ili nikako ide mlijeko. Kako mi se to uspjelo dogoditi? Imam i min 2 noćna podoja svaku noć već 3 mj. Doduše, češće joj nudim desnu jer je praktičnije meni, pogotovo noću, ali je li moguće da se prestalo stvarati mlijeko u toj lijevoj koju nisam nudila noću? Inače pohađam psihoterapiju jer imam neki blaži oblik postporođajne, li to nije zbog dojenja jer ono nije bilo problem. Kako da opet potaknem proizvodnju u lijevoj dojci?