Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Podoj na jednoj dojci

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2022
    Postovi
    3

    Početno Podoj na jednoj dojci

    Rodila sam 18.1.2022., PT 3350, OT 3070. Danas beba teži 5400. Beba je isključivo dojena, osim perioda od 6 dana kada sam čekala nadolazak mlijeka nakon dolaska iz bolnice, a tad se desio i zastoj mlijeka pa je beba bila i na dohrani po 30ml. No, od 26.1.je beba isključivo dojena i dojenje se super uspostavilo. Unazad 5 dana primjećujem da se lijeva dojka više ne puni, iako sam do sad davala obje dojke u podojima kojih ima min 10 dnevno, nekad i više. Beba ima više od 7 mokrih pelena, pokakaknih do 5 dnevno, čaki sad nakon 3mj. Trenutno ima rota virus, no nema nikakvih simptoma istoga. Ne bih to ni znala, nego je imala neke intenzivne periode večernjeg plača pa je pedijatrica rekla da obavimo vađenje krvi,urina i stolice. Krv i urin su ok, srolica je otkrila rotu u srijedu. Beba iz desne dojke normalno cica, ali iz lijeve otkad ima manje mlijeka u njoj i ne želi, valjda jer sporije ili nikako ide mlijeko. Kako mi se to uspjelo dogoditi? Imam i min 2 noćna podoja svaku noć već 3 mj. Doduše, češće joj nudim desnu jer je praktičnije meni, pogotovo noću, ali je li moguće da se prestalo stvarati mlijeko u toj lijevoj koju nisam nudila noću? Inače pohađam psihoterapiju jer imam neki blaži oblik postporođajne, li to nije zbog dojenja jer ono nije bilo problem. Kako da opet potaknem proizvodnju u lijevoj dojci?

  2. #2
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Provjeri imas li zastoj na toj strani, za svaki slucaj. Nasapunaj dobro dojku ili je namazi jestivim uljem, a onda lagano otvorenim dlanom ispipaj tkivo. Inace je uobicajeno da proizvodnja nije jednaka na obje strane i kod nekih se to stvarno bas jako vidi. Pokusaj cesce nuditi i tu lijevu stranu, s obzirom da se proizvodnja najbolje i najlakse povecava uz cesce i intenzivnije dojenje i/ili izdajanje.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Apr 2022
    Postovi
    3

    Početno

    Nije zastoj,jednostavno im manje mlijeka. Nudim joj sad i lijevu,pogotovo noću i bude nešto mlijeka kroz dan.
    Sad imamo drugi problem, a to je odbijanje obje već 3.dan (osim noću). Pretpostavljam da je zbog sporog let down-a. Unazad 3tjedna otprilike je let down baš spor,spor, tek nakon 20-30sec se orpusti mlijeko. A beba naravno vrišti,pogotovo kasno popodne/navečer. Kroz dan se uspijemo nekako izboriti da siše bar do prvog let down-a.
    Baš se mučimo, ne znam šro napraviti. Je li to faza neka ili će to sad bit tako do ksd ne prestanemo s dojenjem?

  4. #4
    Jainina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    364

    Početno

    Nisam neki stručnjak, ali imam iskustva s 3 dojene djece. Imali su svakakvih faza, od cjelodnevnog nacicavanja do odbijanja, borbi svakakvih, mijenjalo kroz mjesece… Meni je uvijek bilo važno da im redovito nudim, imaju popiškine i pokakane pelene a sve ostalo je bio dio dojilackog staža…

  5. #5

    Datum pristupanja
    Apr 2022
    Postovi
    3

    Početno

    Sad ovo odbijanje traje već neko vrijeme, sad su i noćni podoji borba, a čim vidi da otkopčavam grudnjsk, vrišti ko da je vraga vidla. Problem je u sporom let down-u, ja mislim,al ne znam kako tome doskočiti jer sam čak i let down "izazvala" s izdajalicom i onda joj ponudila,kad je mlijeko teklo iz dojke,i svejedno nije htjela ni onda. Od jučer ne žwli ni na čašu,oće baš bočicu. Morat ću izdajat jer imam mlijeka. Za sad.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •