Stranica 47 od 60 PrviPrvi ... 37454647484957 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,301 do 2,350 od 2952

Tema: Što nam se to događa?

  1. #2301
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Sreća je da nas je više i to moramo pokazati na sljedećim izborima.
    “Božji blagoslov”?
    Jel’ ovakav?

    https://youtube.com/shorts/ZKcOu3ts6yI?feature=share


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #2302
    elleanora avatar
    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    155

    Početno

    Citiraj Freyja prvotno napisa Vidi poruku
    Baš sam slijepa. Umjesto da ja tebi dajem "savjete", bolje bi mi bilo da učim od tebe.
    Ti zapravo cijelo vrijeme i radiš to što sam ti "preporučila". Svaka čast.
    Ma ne trebaš ti ništa učiti od mene
    Svatko ima svoj način komunikacije

  3. #2303
    elleanora avatar
    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    155

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Sreća je da nas je više i to moramo pokazati na sljedećim izborima.
    “Božji blagoslov”?
    Jel’ ovakav?

    https://youtube.com/shorts/ZKcOu3ts6yI?feature=share

  4. #2304

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj elleanora prvotno napisa Vidi poruku
    Pa daj mi pošalji link gdje piše nešto o tome s tim poljskim ginekologom, pa ću sama procijeniti tko je izvukao iz konteksta - ja ne uspijevam ništa pronaći
    A vidi, ja sam komentarisala tuđu rečenicu tako kako je napisana bez osvrta na verodostojnost izvora.
    Jednako sam nepristrasno komentarisala i Freyjinu kumu i niz njenih primera bez puno zapitkivanja postoji li uopšte ikakva kuma i svi ostali iz njenih primera.
    Tebi sam tražila tačan link jedino zato što sam sumnjala da bi neki naučnik rekao rečenicu koja je potpuno naučno netačna, i to nisam napisala niti da ti ne govoriš istinu niti da naučnik nema pojma.

    Emsina mala će staviti link ili neće, ali ako krenemo od toga da svi lažu u svim svojim izjavama, stvarno nema poente ništa pisati, zar ne?

  5. #2305
    elleanora avatar
    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    155

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Emsina mala će staviti link ili neće, ali ako krenemo od toga da svi lažu u svim svojim izjavama, stvarno nema poente ništa pisati, zar ne?
    Pa nisam napisala da netko laže niti da ne vjerujem za tu rečenicu, nego jednostavno ne znam cijelu priču iz koje je ta rečenica izvučena

  6. #2306
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj elleanora prvotno napisa Vidi poruku
    Ma ne trebaš ti ništa učiti od mene
    Svatko ima svoj način komunikacije
    Kako ne trebam. Tvoj je način daleko bolji.

  7. #2307

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj elleanora prvotno napisa Vidi poruku
    Pa nisam napisala da netko laže niti da ne vjerujem za tu rečenicu, nego jednostavno ne znam cijelu priču iz koje je ta rečenica izvučena
    Ne znam ni ja, ali meni je rečenica prilično zaokružena- ako je taj ginekolog komentarisao taj konkretni slučaj te žene tim rečima, stvar je prilično jasna i bez daljeg konteksta.

  8. #2308
    ella avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    505

    Početno

    promatram ovaj topic od početka,

    Ono što me je šokiralo je tolika količina ne tolerancije i ne poštovanje tuđeg mišljenja ili stajališta.
    Oduvijek je Roda bila isključiva za dojenje i tu nema rasprave ili popuštanja i to mi je apsolutno jasno i podržavam.
    A onda s druge strane sad je moje tjelo moj izbor, i žena odlučuje šta će sa svojim tjelom (pričamo o zadržavanju ili ne zadržavanju trudnoće)
    Ako je njen izbor i odluka o zadržavanju trudnoće, zašto nemate istu toleranciju za dojenje.
    Njene sise njen izbor, tu ste joko krute.
    Meni je to dosta licemjerno.
    Za jedno je njeno tjelo njega odluka drugo je nema pregovora.

    Što me je još šokiralo za jedan "majčinski" forum toliko zlobe i čak mobinga prema nekim forumašicama drugog mišljenja ili stajališta.

    Nemam nešto puno postova jer mi se uglavnom neda ulazit u rasprave , imam svoja stajališta i odluke koje za sebe smatram ispravnima.
    ali isto nemam namjeru nikom nametati kao ispravno.

    Ferya napiše da za sebe nebi donjela odluku o AB i za svoju "kćer" i vi ju iznapadade da kako može.
    nije nikome ona osobno zabranila da ide na AB ako hoće, ali neka razmisli prije nego dođe do toga.

    Granicu za AB na vlastiti zahtjev treba negdje podvuči crtu do nekog dana trudnoće može, poslije više ne.

    Da me možete odmah strpati u neku ladicu sa stavom , ja za sebe nebi odabrala AB stajališta sam da je sex sjestan rizik koji za posljedici može imati trudnoću
    Glupa usporedba ali i skok sa stjene ima dva ishoda prvi sve prođe kako treba i ti se osvježiš i poslije se osjećaš super, ali ima i onu drugu u kojoj skočiš i osjećaš se super ali si se ogrebala ili čak sklomila kičumu. I to je posljedica ali za nju nema ovako jednostavnog riješenja.

    Ono što sam htjela tu reći da u svaki odnos se treba upustit sa razmišljanjem da je moguća trudnoća i napraviti preduvjete da do nje ne dođe ako u tom trenu nije planirana ili željena .
    a ne ako bude idem da mi se to poništi i sutra ispočetka.

    Trebamo svoje kćeri i sinove učiti odgovornom ponašanju , a ne kad je kasno onda kukat da nam sistem ne valja

  9. #2309
    ella avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    505

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam ni ja, ali meni je rečenica prilično zaokružena- ako je taj ginekolog komentarisao taj konkretni slučaj te žene tim rečima, stvar je prilično jasna i bez daljeg konteksta.
    bez ljutnje ali meni nije jasan citat da bi ga u potpunosti shvatila treba mi kontekst članka.
    Često ta jedna rečenica izvađena iz teksta bude totalno suprotno onome štoj je prikazano kao kad je ona sama.

  10. #2310

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj ella prvotno napisa Vidi poruku
    bez ljutnje ali meni nije jasan citat da bi ga u potpunosti shvatila treba mi kontekst članka.
    Često ta jedna rečenica izvađena iz teksta bude totalno suprotno onome štoj je prikazano kao kad je ona sama.
    Pa dobro, neka bude dva tumačenja, jedno neka bude elleonorino a drugo moje. Da li se slažeš sa komentarom ginekologa u slučaju da sam ja pravilno protumačila tu rečenicu (jasno mi je tvoje mišljenje o prvom tumačenju)?

  11. #2311

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    I ne znam kako od svega nisi uočila ključnu razliku?
    Nijedna pro- choice osoba NE NAGOVARA bilo koga na abortus, sačuvaj bože. Borimo se za očuvanje zakonske mogućnosti u slučaju nečije potrebe i želje. I za ostvarenje zakonskog prava.

    Sa druge strane, pro-life frakcija aktivno NAGOVARA SVAKOGA na očuvanje trudnoće vrlo često PO SVAKU CENU. I aktivno sprovodi akcije kojima je cilj ukidanje prava.

    U mnogim državama delovanje pro-lifera je odavno prešlo granicu subjektivnog mišljenja primenjenog samo na sebe.


    Odatle se Freyjino mišljenje ne može gledati samo kao mišljenje primenjeno na sebe, jer ona i aktivno radi u udruženjima a i ne bi primenila svoje mišljenje samo na sebe, da joj je data mogućnost.

    I da, imam pravo da se zgrozim na ideju koja bi u mojim očima bila ravna zlostavljanju deteta, ni prvo ni poslednje takvo zgražavanje na forumu, pa i ja sam imala ideje koje su drugi kritikovali, ponegde sam se naknadno složila sa kritikom, ponegde ne, ali češće sam ih prihvatala kao odrasla osoba a ne redovno kao neko ko prolazi kroz tantrume.

  12. #2312
    ella avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    505

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Pa dobro, neka bude dva tumačenja, jedno neka bude elleonorino a drugo moje. Da li se slažeš sa komentarom ginekologa u slučaju da sam ja pravilno protumačila tu rečenicu (jasno mi je tvoje mišljenje o prvom tumačenju)?
    Ne slažem se s ginekologovom m izjavom, jer prvenstveno oni imaju hipkratovu zakletvu koja im je temelj i moraju je se držat.



    Problem je što možeš protumačit za obe strane kad je samo taj dio rečenice i obe strane ga mogu koristit kao argument.

    Više puta su doktori obješnjavali nešto "laički" da bi ljudi shvatili i onda on to opiše tako a recimo ispred fali dio koji objašnjava zašto ne ili zašto da.

    Ova rečenica mi je u rangu sa onim kad je neki doktor izjavio "cijepite samo onu svoju djecu koju volite" .
    Posljednje uređivanje od ella : 20.07.2022. at 12:42

  13. #2313

    Datum pristupanja
    Jul 2022
    Postovi
    87

    Početno

    https://hudoc.echr.coe.int/eng?i=001-79812>#{%22itemid%22

    Link na odluku ESLJP u slucaju odbijanja pobacaja Poljakinji koja je zbog toga zavrsila s teskim invaliditetom.
    Zloca, zloba, nezajazljivo moralisticko prenemaganje, fanatizam, nastavite niz.
    Ta ista Poljska je nedavno u kratkom vremenskom razmaku osudila svoje dvije gradanke na smrt pojavom sepse i odbijanjem dovrsenja vec zapocetih spontanih pobacaja.
    Pred koji mjesec je Amerikanki na Malti odbijen pobacaj u 16 tjednu usprkos djelomicnom odvajanju posteljice i dijagnozi "non-viable pregnancy".
    Amerika vec biljezi odbijanje medicinske skrbi zenama sa spontanim pobacajima.
    Sad ce krenuti litanije da "oni to nisu tako htjeli/zamisljali/zeljeli".
    Zabrane zavrsavaju upravo tako- lijecnici zive u strahu od gubitka licence pa u ovakvim situacijama odaberu sebe.

  14. #2314
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Citiraj ella prvotno napisa Vidi poruku
    promatram ovaj topic od početka,

    Ono što me je šokiralo je tolika količina ne tolerancije i ne poštovanje tuđeg mišljenja ili stajališta.
    Oduvijek je Roda bila isključiva za dojenje i tu nema rasprave ili popuštanja i to mi je apsolutno jasno i podržavam.
    A onda s druge strane sad je moje tjelo moj izbor, i žena odlučuje šta će sa svojim tjelom (pričamo o zadržavanju ili ne zadržavanju trudnoće)
    Ako je njen izbor i odluka o zadržavanju trudnoće, zašto nemate istu toleranciju za dojenje.
    Njene sise njen izbor, tu ste joko krute.
    Meni je to dosta licemjerno.
    Za jedno je njeno tjelo njega odluka drugo je nema pregovora.

    Što me je još šokiralo za jedan "majčinski" forum toliko zlobe i čak mobinga prema nekim forumašicama drugog mišljenja ili stajališta.

    Nemam nešto puno postova jer mi se uglavnom neda ulazit u rasprave , imam svoja stajališta i odluke koje za sebe smatram ispravnima.
    ali isto nemam namjeru nikom nametati kao ispravno.

    Ferya napiše da za sebe nebi donjela odluku o AB i za svoju "kćer" i vi ju iznapadade da kako može.
    nije nikome ona osobno zabranila da ide na AB ako hoće, ali neka razmisli prije nego dođe do toga.

    Granicu za AB na vlastiti zahtjev treba negdje podvuči crtu do nekog dana trudnoće može, poslije više ne.

    Da me možete odmah strpati u neku ladicu sa stavom , ja za sebe nebi odabrala AB stajališta sam da je sex sjestan rizik koji za posljedici može imati trudnoću
    Glupa usporedba ali i skok sa stjene ima dva ishoda prvi sve prođe kako treba i ti se osvježiš i poslije se osjećaš super, ali ima i onu drugu u kojoj skočiš i osjećaš se super ali si se ogrebala ili čak sklomila kičumu. I to je posljedica ali za nju nema ovako jednostavnog riješenja.

    Ono što sam htjela tu reći da u svaki odnos se treba upustit sa razmišljanjem da je moguća trudnoća i napraviti preduvjete da do nje ne dođe ako u tom trenu nije planirana ili željena .
    a ne ako bude idem da mi se to poništi i sutra ispočetka.

    Trebamo svoje kćeri i sinove učiti odgovornom ponašanju , a ne kad je kasno onda kukat da nam sistem ne valja
    Granica je povučena, zakon koji RH ima prilično je jasan. Problem nastaje kada žene kojima je prihvatljivo napraviti ab (a koliko razumijem, ti se zalažeš da zakon opstane) ne mogu to napraviti jer veliki broj bolnica odbija ab napraviti.

    Ono što mi nikako nije jasno jest žele li protivnici abortusa zaista potpunu zabranu po uzoru na Poljsku? Tu državu spominjem jer nam je geografski nekako najbliža. Jer nema mi logike tvrditi da nisu za zakonsku zabranu abortusa, dok podržavaju hrvatske aktiviste koji jesu za to i kojima je Poljska uzor. Priznajem, malo napreskokce čitam pa me uputite.

  15. #2315
    ella avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    505

    Početno

    Ja konkretno nisam za zabrane i restrikcije jer mislim da one dovode do većih problema.
    Obično zabrana rezultira buntom i revoltom, žene će se "snaći" za zahvat ako budu ga htjele.
    Po mome je onda bolje da je u kontroliranim uvjetima a ne na crno. I ne ne mislim da bi AB na zahtjev trebao biti besplatan
    Ali onaj iz medicinskih razloga bi trebao, ako mogu dizati kapke i faceliftin preko hzzo onda i medicinski indiciran treba biti na zahtjev.

  16. #2316

    Datum pristupanja
    Jul 2022
    Postovi
    87

    Početno

    https://www.nytimes.com/2022/07/17/h...treatment.html

    Evo iz direktnog prijenosa situacije uz komentare lijecnika.

  17. #2317
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    Evo, ja isto promatram temu od pocetka i ne mogu reci da me nesto iznenadjuje njezin tijek.

    Samo mi je osvjetlila razinu vjerskog fanatiznma i dodatno ucvrstila stavove oko prava na izbor, iako ni ranije nisu bili labavi.

  18. #2318
    ella avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    505

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Granica je povučena, zakon koji RH ima prilično je jasan. Problem nastaje kada žene kojima je prihvatljivo napraviti ab (a koliko razumijem, ti se zalažeš da zakon opstane) ne mogu to napraviti jer veliki broj bolnica odbija ab napraviti.

    Ono što mi nikako nije jasno jest žele li protivnici abortusa zaista potpunu zabranu po uzoru na Poljsku? Tu državu spominjem jer nam je geografski nekako najbliža. Jer nema mi logike tvrditi da nisu za zakonsku zabranu abortusa, dok podržavaju hrvatske aktiviste koji jesu za to i kojima je Poljska uzor. Priznajem, malo napreskokce čitam pa me uputite.

    Osobno nisam za AB, ali nisam niti za to da se onemogući ženama koje to iz bilo kojih razloga žele.

    slagala se ja s njima ili ne.

    Ne znam koja je granica u RH nije me nikad zanimalo pa nisam niti istraživala

  19. #2319

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj ella prvotno napisa Vidi poruku
    Ne slažem se s ginekologovom m izjavom, jer prvenstveno oni imaju hipkratovu zakletvu koja im je temelj i moraju je se držat.



    Problem je što možeš protumačit za obe strane kad je samo taj dio rečenice i obe strane ga mogu koristit kao argument.

    Više puta su doktori obješnjavali nešto "laički" da bi ljudi shvatili i onda on to opiše tako a recimo ispred fali dio koji objašnjava zašto ne ili zašto da.

    Ova rečenica mi je u rangu sa onim kad je neki doktor izjavio "cijepite samo onu svoju djecu koju volite" .
    Eto, onda se slažemo oko toga, a za ostalo eto linka.

  20. #2320
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj ella prvotno napisa Vidi poruku
    Ferya napiše da za sebe nebi donjela odluku o AB i za svoju "kćer" i vi ju iznapadade da kako .
    nije nikome ona osobno zabranila da ide na AB ako hoće, ali neka razmisli prije nego dođe do toga.
    Lijep komentar, uz jedan "ispravak", ja nisam napisala da bih odlučila za svoju kćer (kao neke druge forumašice ovdje), već da bi se o svemu trebalo razgovarati. Ovako napisano to zvuči pomalo površno, ali da sad opet ne idem u detalje, sve sam bila dobro objasnila, tko će se opet nakačiti na to, neka se nakači. Zaboli me, kako napisah.

    Slažem se s tobom i oko zabrane (što sam također više puta naglasila). Sjećam se dana kad je "donesena" ta odluka u Americi, kako je moja sveki, koja je također prolifer, komentirala da ni to ne bude dobro jer zna što slijedi. I bila je u pravu. Zaista zabrana nije neko rješenje.
    Iako ja načelno mislim da će uistinu biti nešto manje pobačaja (nisu baš sve žene spremne to napraviti čak i pod cijenu vlastitog života, kako je to maliciozno istaknuto u onom webinaru), ipak ne mislim da je to najsretnije rješenje.

  21. #2321
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj zhang prvotno napisa Vidi poruku
    Evo, ja isto promatram temu od pocetka i ne mogu reci da me nesto iznenadjuje njezin tijek.

    Samo mi je osvjetlila razinu vjerskog fanatiznma i dodatno ucvrstila stavove oko prava na izbor, iako ni ranije nisu bili labavi.
    Isto.
    Nekako sam se uljuljkala u ideju da nikad necu morati ucvrscivati stavove ...

  22. #2322
    ella avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    505

    Početno

    Citiraj Freyja prvotno napisa Vidi poruku
    Lijep komentar, uz jedan "ispravak", ja nisam napisala da bih odlučila za svoju kćer (kao neke druge forumašice ovdje), već da bi se o svemu trebalo razgovarati. Ovako napisano to zvuči pomalo površno, ali da sad opet ne idem u detalje, sve sam bila dobro objasnila, tko će se opet nakačiti na to, neka se nakači. Zaboli me, kako napisah.
    Ok nisam cijeli dio opisala, ispričavam se. Ja sam shvatila da bi ti svoje djete posavjetovala na način da zadrži trudnoću, ali bi ju podržala i ako bi ona odlučila drugačije od tojih stajališta.
    Možda sam krivo povezala ,

  23. #2323
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj ella prvotno napisa Vidi poruku
    Osobno nisam za AB, ali nisam niti za to da se onemogući ženama koje to iz bilo kojih razloga žele.

    slagala se ja s njima ili ne.

    Ne znam koja je granica u RH nije me nikad zanimalo pa nisam niti istraživala
    u prvoj rečenici je samo drugi dio važan za opće građanstvo
    potpuno je nevažno bismo li mi napravile abortus ili ne

    i ovo zaista ne govorim zlonamjerno, i sama sam često upravo tim riječima branila pravo na izbor
    međutim, čini mi se da prvi dio rečenice nije beznačajan, i da se svojim izjašnjavanjem oko toga bismo ili ne napravile abortus zapravo na neki način moralno ograđujemo od svega, odnosno pridajemo moralni predznak tom činu, što neizbježno vodi do osude

    vidim da si u ranijem postu spomenula "osude" kojim je jedna forumašica zasuta jer je izjavila da bi svoju hipotetsku djevojčicu savjetovala da rodi

    te dvije situacije mi uopće nisu usporedive (da preduhitrim očekivane postove)
    ja npr mogu odlučiti iznijeti visokorizičnu trudnoću koja može rezultirati mojom smrću
    takvu odluku nikad ne bih nametnula niti bih savjetovala ikome, a pogotovo ne djetetu kojeg sam dužna štititi

    moram priznati da ne mogu shvatiti razloge zbog kojih bi netko pretpostavio prava embrija pravima djeteta, ili ih izjednačio
    da svaka trudnoća završi nerizičnim porodom, tj da priroda sama (ili bog, ako hoćete) nije toliko okrutna u smicanju oplođenih jajnih stanica ili embrija i fetusa, kao i samih rodilja, možda bih tom pravu na život embrija dala više značenja
    Posljednje uređivanje od betty blue : 20.07.2022. at 13:15

  24. #2324

    Datum pristupanja
    Jul 2022
    Postovi
    87

    Početno

    Citiraj elleanora prvotno napisa Vidi poruku
    (-i to sve gledano u svjetlu podataka da većinu abortusa naprave zdrave žene u najboljim godinama za trudnoću: 20-40) Jer život je takav, ne ide uvijek sve po špagi i često nas iznenadi. A naš takav odgovoran i požrtvovan pristup donijeti će nam sigurno unutarnji mir i božji blagoslov. I to je vjerojatno ono što je taj poljski ginekolog htio naglasiti, da ne treba patnju izbjegavati pod svaku cijenu, jer se ona u životu niti ne može izbjeći, naročito ne neke prognoze sa malom vjerojatnosti da će se dogoditi. Kao da je išta u životu 100% sigurno.
    Prema ovom tvom rasponu sam u "najboljim godinama za trudnocu", iako na samoj gornjoj granici. Imam kronicni Morbus Basedow, sto mislis, moram li roditi i riskirati pogorsanje?
    Ta bolest se tretira tireostaticima i drzi pod kontrolom, nisam zivotno ugrozena, ali bi mi prijetila operacija prilikom pogorsanja.

    Znaci, spremnost na trudnocu je kronoloska dob i trenutno zdravstveno stanje?
    Izvini, ali meni to djeluje kao procjena za uzgoj junica.
    Sto bi to bila "zdrava zena"? Ona bez ikakvih tegoba, sa sitnim tegobama, s kronicnim bolestima pod kontrolom?
    Da ne duljim, svaka trudnoca moze kod sasvim zdrave zene, sa sasvim zdravim plodom "sama po sebi" proizvesti po zivot i zdravlje opasna stanja sa vecom ili manjom mogucnoscu medicinske sanacije tih stanja.
    S obzirom na to da svoj zivot ni u kojem trenutku ne moras izloziti da bi spasila drugi, ne vidim niti jedan argument da se zenu prisili da protiv svoje volje 9 mjeseci nosi glavu u torbi.
    Ukoliko,pak, nesto od toga za sebe odlucis i odaberes, imas svako pravo na to, i nekako ne vidim da te od toga bilo tko pokusava odgovoriti.

  25. #2325
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj ella prvotno napisa Vidi poruku
    Ok nisam cijeli dio opisala, ispričavam se. Ja sam shvatila da bi ti svoje djete posavjetovala na način da zadrži trudnoću, ali bi ju podržala i ako bi ona odlučila drugačije od tojih stajališta.
    Možda sam krivo povezala ,
    desetogidišnje dijete ne može samo donijeti odluku da pobaci
    ne postoji bolnica na svijetu koja bi dozvolila pristanak na pobačaj koji je potpisalo desetogodišnje dijete
    to mora učiniti roditelj

  26. #2326
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj ella prvotno napisa Vidi poruku
    Ok nisam cijeli dio opisala, ispričavam se. Ja sam shvatila da bi ti svoje djete posavjetovala na način da zadrži trudnoću, ali bi ju podržala i ako bi ona odlučila drugačije od tojih stajališta.
    Možda sam krivo povezala ,
    Ma sve pet. Da,ne bih joj nikad rekla da zadrži trudnoću, ali ni obratno. Ja to jednostavno ne radim. Ali odluka se ne bi, kakva god bila, temeljila samo na trenutačnoj situaciji, nego i na svemu što može uslijediti. Ali smatram da je zaista pretjerano opet trančirati tu tešku situaciju, i tu uopće ne mislim na tebe, nego na ekipu koja je to stalno gurala u prvi plan. Namjerno.
    Pa ja ni svojoj kumi nisam ni u jednom trenutku rekla (dok je mislila da dijete ima Downov sindrom) kako mislim da bi trebala zadržati trudnoću, to zaista nije na meni. Ako bi me pitala, otvoreno bih joj rekla što mislim (iako to ona već vrlo dobro zna). A bilo bi mi lako odgovoriti jer ja volim mlatiti t... k...
    Oprosti, Ella, ovo opet nije išlo tebe.

  27. #2327
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Desetogodisnje dijete nema sto odlucivato o svom zdravstvenim stanju. Roditelj je taj koji preuzima odgovornist o odluci popravka zuba, operaciji srca ili pregledu kod okuliste. Nema se sto pitati dijete od 10 godina da li zeli ili ne zadrzati trudnocu . Pravno i moralno za svaku odluku u toj dobi odgovoran je roditelj .
    Posljednje uređivanje od sirius : 20.07.2022. at 13:28

  28. #2328
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Sto se tice kume, susjede ili slucane forumasice ne daje se misljenje dok se ono otvoreni ne trazi. To su punoljetne osobe koje pravno i moralno odgovaraju same za sebe.

  29. #2329

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    desetogidišnje dijete ne može samo donijeti odluku da pobaci
    ne postoji bolnica na svijetu koja bi dozvolila pristanak na pobačaj koji je potpisalo desetogodišnje dijete
    to mora učiniti roditelj
    X
    Na ovo se stalno zatvaraju oči. Pred zakonom odluku za dete je uvek doneo roditelj, bez obzira šta roditelj tvrdi.
    OK, verovatno papire može potpisati otac koliko majka, ali jednostavno je besmisleno tvrditi da bi bilo koju odluku donelo dete- jer pred zakonom to nikad neće biti tako.
    I ne može se dete "pitati za mišljenje", tj. može, ali pravdanje roditeljske odluke "mišljenjem deteta" je u najmanju ruku neozbiljno.

    Ono, neće ti škola dozvoliti banalnu situaciju deteta sa zelenom kosom jer je ono tako odlučilo, nego će tebe pozvati na odgovornost, a kamoli odluke ranga budućeg života i zdravlja deteta.

  30. #2330
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Jesam rekla da će se opet nakačiti na isto.
    A, micice moje.

  31. #2331
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Freya, ja te jesam shvatila da ti ne bi odlučila o pobačaju za svoju desetogodišnju "kćer" (iako mi osobno provedba toga u praksi nije jasna, no to je možda zbog naših razlika u stilu roditeljstva). Također sam zaključila - iako to nisi izravno rekla - da bi bi ti bila sretnija kad bi konačna odluka bila da se ta trudnoća zadrži nego obrnuto. Meni osobno je to jezivo, kao što je tebi jezivo ono što bih ja napravila (odvela je na pobačaj). Imamo pravo svaka na svoj doživljaj, nije li tako?
    Posljednje uređivanje od Kanga : 20.07.2022. at 13:35

  32. #2332
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Sto se tice kume, susjede ili slucane forumasice ne daje se misljenje dok se ono otvoreni ne trazi. To su punoljetne osobe koje pravno i moralno odgovaraju same za sebe.
    Slažem se.

  33. #2333
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Desetogodisnje dijete nema sto odlucivato o svom zdravstvenim stanju. Roditelj je taj koji preuzima odgovornist o odluci popravka zuba, operaciji srca ili pregledu kod okuliste. Nema se sto pitati dijete od 10 godina da li zeli ili ne zadrzati trudnocu . Pravno i moralno za svaku odluku u toj dobi odgovoran je roditelj .
    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Sto se tice kume, susjede ili slucane forumasice ne daje se misljenje dok se ono otvoreni ne trazi. To su punoljetne osobe koje pravno i moralno odgovaraju same za sebe.
    točno tako
    plus, kako sam već napisala, s desetogodišnjim djetetom s može razgovarati o abortusu, objasniti postupak i razloge zašto je donesena ta odluka, ali odluka je na roditelju (ili drugom zakonskom skrbniku)
    jednoj forumašici je smetalo što tu situaciju uspoređujem s odlaskom zubaru, pa da još jednom razjasnim
    usporedba s odlaskom zubaru je služila da pokaže kako djeca nisu kompetentna donositi odluke koje utječu na njihovo zdravlje
    pa tako s desetogodišnjim djetetom možemo razgovarati o seksu (pri tome mislim na edukativan razgovor), ali desetogodišnje dijete ne može dati pristanak na seks

  34. #2334
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Meni je "genijalno" naglasavanje patnje i nosenja"kriza" kao neceg jako pozitivnog. Samo se pitam tko mjeri tu patnju i kada je dovoljno patnje da mozes odluciti da ne patis jer postoji izbor ? Ima neka moralna policija sa zakonikom koji propisuje dovoljnu kolicinu patnje ili svaki "sudac" mjeri svojim metrom?

  35. #2335
    ella avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    505

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    desetogidišnje dijete ne može samo donijeti odluku da pobaci
    ne postoji bolnica na svijetu koja bi dozvolila pristanak na pobačaj koji je potpisalo desetogodišnje dijete
    to mora učiniti roditelj
    Betty mislim da je tu apsurd više rastezat to jadno djete po poratlima i da pričamo što bi napravili u hipotetskoj situaciji za nas.
    Ja recimo imam sto ideja kako i tra napravit u toj hipotetskoj situaciji , ali šta i kako bi napravila zapravo neznam,
    Prvo nikad neću biti u situaciji jer je moja kćer sad starija.I tu je kod mene sve na teoriji o kojoj ustvari ne bi htjela ulazit u dubinu.

    S druge strane lako je nama pisat iza ekrana i polemizirati šta bi bilo kad bi bilo, jer nismo u toj situaciji i imamo vremena bez stresa i pritisaka razmišljati što bi trebalo i kako se postavit.
    U ovom konkretnom slučaju koliko sam vidjela oni nisu imali niti par dana za razmišljanje jer su u startu "kasnili"

    Mene čudi da su uspjeli i tako ranu trudnoću detektirati kod maloljetnice od 10g , gdje je ciklus započeo možda koji mjesec prije ili čak još gore da je ovo trebao biti prvi/drugi .
    Da je djete koje ima 10g i zlostavljano je da je odmah nekome prijavila, jer znamo iz iskustva da takve obično traju godinam i žrtve šute i skrivaju.

    Govorim zato jer naći ginekologa za djete ispod 16g je lutrija ,svi vas šalju u klaićevu a kod njih opet ako ste primjetili problem.Redovni pregledi pa ako baš ne morate nemojte. Riječi sestre kad smo se naručivale na redoviti pregled.


    Oni kojima ja ne vjerujem su novinari jer vrlo često znaju složiti članak da bude sezancionalan kako bi privukli čitatelje i sa izvrtanjem činjenica i tjekom događaja.
    Iskreno se nadam da je ovo jedna od njihovih navlakuša, jer u svakom drugom slučaju je ovo prestrašno.

  36. #2336
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj Kanga prvotno napisa Vidi poruku
    Freya, ja te jesam shvatila da ti ne bi odlučila o pobačaju za svoju desetogodišnju "kćer" (iako mi osobno provedba toga u praksi nije jasna, no to je možda zbog naših razlika u stilu roditeljstva). Također sam zaključila - iako to nisi izravno rekla - da bi bi ti bila sretnija kad bi konačna odluka bila da se ta trudnoća zadrži nego obrnuto. Meni osobno je to jezivo, kao što je tebi jezivo ono što bih ja napravila (odvela je na pobačaj). Imamo pravo svaka na svoj doživljaj, nije li tako?
    Ne mogu utjecati na to što si ti iz svega toga konačno zaključila, ali nije ni bitno (a toliko detaljno analizirati hipotetsku situaciju meni baš i nije normalno - ali nisi ti ta koja je sve ovo dovela do apsurda tako da tebi ništa ne zamjeram). I potpisujem posljednju rečenicu.

  37. #2337

    Datum pristupanja
    Jul 2022
    Postovi
    87

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je "genijalno" naglasavanje patnje i nosenja"kriza" kao neceg jako pozitivnog. Samo se pitam tko mjeri tu patnju i kada je dovoljno patnje da mozes odluciti da ne patis jer postoji izbor ? Ima neka moralna policija sa zakonikom koji propisuje dovoljnu kolicinu patnje ili svaki "sudac" mjeri svojim metrom?
    Zene svaku patnju moraju prihvatiti, boze tebe . Ne moze osim nebeske administracije nitko o tome odlucivati, kamo bismo stigli da se svatko moze igrati boga. Ali to ti ionako samo vrijedi za pobacaje i trudnoce, sve ostalo moze na kile.

  38. #2338

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Ne znam šta bi se posebno "izvrtalo" u slučaju silovanja desetogodišnje maloletnice i trudnoće?
    To je tako jezivo jasna situacija.
    Ako se takve stvari dešavaju-a dešavaju se nažalost puno više nego što smo svesni- zar nije svejedno na kom je dete uopšte kontinentu i da li je izmišljena baš ova priča? Sigurno nećeš reći da su izmišljene sve? (Nadam se)

    Koliko znam test trudnoće se rutinski radi kod žrtava silovanja, to je naobičniji zdrav razum?
    Ako trudnoća postoji, test će je detektovati u ranoj fazi bez obzira da li ti je to osobi prvi ili poslednji ciklus u životu, jer test detektuje hormone koje luči tkivo embriona, a ne telo majke.

  39. #2339
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Citiraj Freyja prvotno napisa Vidi poruku
    Ne mogu utjecati na to što si ti iz svega toga konačno zaključila, ali nije ni bitno
    Ok ako ti nije bitno. Ali, možeš. Slobodno me ispraviti ako je taj zaključak pogrešan.

  40. #2340
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj ella prvotno napisa Vidi poruku
    Betty mislim da je tu apsurd više rastezat to jadno djete po poratlima i da pričamo što bi napravili u hipotetskoj situaciji za nas.
    zašto je apsurdno?
    mislim (nadam se) da je identitet te djevojčice zaštićen
    a od zla koje joj se dogodilo i zbog kojeg je trudna nitko nije 100% zaštićen
    razgovaramo o mnogo hipotetskih situacija i ne vidim zašto je nužno da svaki detalj ovog mučnog slučaja bude istinit kako bismo smjeli raspravljati o njemu
    silovanja djece se nažalost događaju i o većini njih nitko ne izvještava
    ne razumijem zašto u ovom konkretnom slučaju moramo prvo utvrditi činjenice, pa valjda možemo i hipotetski razgovarati
    evo dokumentiranih poroda djevojčica:

    https://en.wikipedia.org/wiki/List_o..._birth_mothers

  41. #2341
    ella avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    505

    Početno

    kužim ja šta ti pišeš, ali ja sam duboko u duši "teoretićar zavjere" i za mene je tu previše slučajnosti koje su se baš poklopile.

    Naravno da ne mislim da su sve izmišljene, ali ono što mislim je da su preuveličane.
    Osobno ne znam što mi je gore da je cijela priča izmišljena, netko ima bolesnu maštu, ili da je istina onda izopačen i bolestann um koji to može napraviti malom djetetu.

    Na jednu od novinarskih podvala je i ona sa našim trudnicama i rodiljama ispred Petrove poslije potresa, a par dana poslje je neka novinska agencija iskoristila za neki skroz drugi događaj i u drugoj zemlji.
    Pitam se koliko je još takvih primjera kad podvaljuju vijesti za bolji rejting iza koji klik više na njihovu stranicu. ( ne sjećam se točnih podatak tog članka , ali se sjećam koliko je prašine dignuto zbog te slike koja je upotrebljena za drugi članak i cijeli događaj)

  42. #2342
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Citiraj Freyja prvotno napisa Vidi poruku

    Slažem se s tobom i oko zabrane (što sam također više puta naglasila). Sjećam se dana kad je "donesena" ta odluka u Americi, kako je moja sveki, koja je također prolifer, komentirala da ni to ne bude dobro jer zna što slijedi. I bila je u pravu. Zaista zabrana nije neko rješenje.
    Iako ja načelno mislim da će uistinu biti nešto manje pobačaja (nisu baš sve žene spremne to napraviti čak i pod cijenu vlastitog života, kako je to maliciozno istaknuto u onom webinaru), ipak ne mislim da je to najsretnije rješenje.
    I ja se slažem s Ellom da hrvatski zakon treba ostati kakav jest (uz korekciju pristupnosti!), iako mi je samoj ab stran i neprihvatljiv, odnosno nisam ni bila u situaciji da o njemu razmišljam. Imam i drugih, osobnih razloga za takav stav.
    Ma koliko me neki "prolajfer" (antipatičan mi je taj izraz) može smatrati licemjernom, tko sam ja da odlučujem, osuđujem i zabranjujem kako će netko živjeti? A to većina javnih boraca za zabranu ab radi, da sad ne nabrajam imena čiji si i ti štovatelj (citirala si ih ili opisivala).
    Radikalni stavovi, s koje god strane dolazili, nisu mi prihvatljivi. Jako poštujem osobne osjećaje i mišljenja, ali oni ne mogu upravljati cijelom državom i donositi zakone.

  43. #2343
    elleanora avatar
    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    155

    Početno

    Citiraj Emsina mala prvotno napisa Vidi poruku
    Prema ovom tvom rasponu sam u "najboljim godinama za trudnocu", iako na samoj gornjoj granici. Imam kronicni Morbus Basedow, sto mislis, moram li roditi i riskirati pogorsanje?
    Ta bolest se tretira tireostaticima i drzi pod kontrolom, nisam zivotno ugrozena, ali bi mi prijetila operacija prilikom pogorsanja.

    Znaci, spremnost na trudnocu je kronoloska dob i trenutno zdravstveno stanje?
    Izvini, ali meni to djeluje kao procjena za uzgoj junica.
    Sto bi to bila "zdrava zena"? Ona bez ikakvih tegoba, sa sitnim tegobama, s kronicnim bolestima pod kontrolom?
    Da ne duljim, svaka trudnoca moze kod sasvim zdrave zene, sa sasvim zdravim plodom "sama po sebi" proizvesti po zivot i zdravlje opasna stanja sa vecom ili manjom mogucnoscu medicinske sanacije tih stanja.
    S obzirom na to da svoj zivot ni u kojem trenutku ne moras izloziti da bi spasila drugi, ne vidim niti jedan argument da se zenu prisili da protiv svoje volje 9 mjeseci nosi glavu u torbi.
    Ukoliko,pak, nesto od toga za sebe odlucis i odaberes, imas svako pravo na to, i nekako ne vidim da te od toga bilo tko pokusava odgovoriti.
    Nisam nigdje izjednačila spremnost na trudnoću s kronološkom dobi i zdravstvenim stanjem, ali nekako uvijek sve izvrnete kako vama paše.
    Znači vama jedino dolazi u obzir da život ide točno prema vašim planovima. Ako trudnoća nastupi prerano, ah pa riješit ću je se, sad mi nikako ne odgovara. Pa za par godina, sad želim ostati trudna i na silu moram roditi -govorim o hipotetskoj osobi, ajmo na umjetnu oplodnju. I sve tako ukrug.
    Pa znaš li ti da i sam život može "sam po sebi" proizvesti po život i zdravlje opasna stanja. A da trudnoća može smanjiti rizik od raka dojke i jajnika.
    A za prisilu, to niti ja ne mislim da je u redu ikoga na išta prisiljavati. Niti bih tebi s tvojim zdravstvenim stanjem govorila što ti trebaš napraviti. Ali ukazivati na drugu stranu medalje valjda smijem.

  44. #2344
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj ella prvotno napisa Vidi poruku
    kužim ja šta ti pišeš, ali ja sam duboko u duši "teoretićar zavjere" i za mene je tu previše slučajnosti koje su se baš poklopile.

    Naravno da ne mislim da su sve izmišljene, ali ono što mislim je da su preuveličane.
    Osobno ne znam što mi je gore da je cijela priča izmišljena, netko ima bolesnu maštu, ili da je istina onda izopačen i bolestann um koji to može napraviti malom djetetu.

    Na jednu od novinarskih podvala je i ona sa našim trudnicama i rodiljama ispred Petrove poslije potresa, a par dana poslje je neka novinska agencija iskoristila za neki skroz drugi događaj i u drugoj zemlji.
    Pitam se koliko je još takvih primjera kad podvaljuju vijesti za bolji rejting iza koji klik više na njihovu stranicu. ( ne sjećam se točnih podatak tog članka , ali se sjećam koliko je prašine dignuto zbog te slike koja je upotrebljena za drugi članak i cijeli događaj)
    teorije zavjere su sasvim druga tema
    trančiranjem detalja ovog slučaja (ili inzistiranjem na istinitosti detalja) se samo skreće pažnja na nebitno
    jer je ČINJENICA da neki muškarci siluju djevojčice zbog kojih ostaju trudne
    što ćemo s tim trudnoćama?
    je li u redu da djevočice rađaju?
    od koje dobi je prihvatljivo da djevojčice rađaju?
    je li u redu da petogodišnja djevojčica rodi?

  45. #2345
    ella avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    505

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    ne razumijem zašto u ovom konkretnom slučaju moramo prvo utvrditi činjenice, pa valjda možemo i hipotetski razgovarati
    evo dokumentiranih poroda djevojčica:

    https://en.wikipedia.org/wiki/List_o..._birth_mothers

    krivo uopče ne mislim da moramo utvrdit činjenice, isto kao što mislim da nismo mi ti koji su trebali znati/raspravljati /utvrđivati činjenice i razloge za Mirelu
    Oba slučaja su iznimno rijetka i obe bi trebale imati pravo da to proživljavaju za "sebe", a ne da se svaka šuša kojoj padne na pamet petlja u njihovu intimu.

    Da slažem se da treba razgovarati o raznim teoretskim situacijama, ali se isto tako slažem da treba preispitivati i istraživati prije donošenja zaključaka i odluka

    Život me naučio da tamo di sam bila najčvršća sa stavom i mišljenjem i gdje sam mislila da neću ništa mjenjat da me fino lupilo kao bumeran i sve sam mjenjala iz temelja.

  46. #2346
    elleanora avatar
    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    155

    Početno

    Hoću reći da jesam za mogućnost izbora, ali da se on (u svijesti tih žena) ne shvaća tako olako. Jer ja sam, eto, dojma, da se itekako shvaća olako.

  47. #2347
    ella avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    505

    Početno

    duplo sorry
    Posljednje uređivanje od ella : 20.07.2022. at 14:19

  48. #2348

    Datum pristupanja
    Jul 2022
    Postovi
    87

    Početno

    Citiraj elleanora prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam nigdje izjednačila spremnost na trudnoću s kronološkom dobi i zdravstvenim stanjem, ali nekako uvijek sve izvrnete kako vama paše.
    Znači vama jedino dolazi u obzir da život ide točno prema vašim planovima. Ako trudnoća nastupi prerano, ah pa riješit ću je se, sad mi nikako ne odgovara. Pa za par godina, sad želim ostati trudna i na silu moram roditi -govorim o hipotetskoj osobi, ajmo na umjetnu oplodnju. I sve tako ukrug.
    Pa znaš li ti da i sam život može "sam po sebi" proizvesti po život i zdravlje opasna stanja. A da trudnoća može smanjiti rizik od raka dojke i jajnika.
    A za prisilu, to niti ja ne mislim da je u redu ikoga na išta prisiljavati. Niti bih tebi s tvojim zdravstvenim stanjem govorila što ti trebaš napraviti. Ali ukazivati na drugu stranu medalje valjda smijem.
    Spominjes zdravlje i kronolosku dob u kontekstu zena koje najcesce odlaze na pobacaj. Zasto taj kriterij spominjes, osim ako se ne slazes s odlukama upravo tih zena? Da preformuliram, pretpostavljas da zdrave zene u tim godinama, ukoliko su "zdrave" trebaju prihvatiti "svoj kriz".
    Da, zivot sam po sebi moze proizvesti razna stanja na koja nemamo mogucnost utjecaja.
    Ovdje imamo mogucnost utjecaja i mogucnost odluke da neka od tih stanja, u socijalnom i medicinskom smislu preveniramo. Kao sto imas pravo sjesti u auto i izloziti se riziku. Imas pravo to i ne uciniti i biti pjesak pa se izloziti toj vrsti rizika.
    U oba slucaja ces imati pravo na medicinsku skrb koja ce pokusati amortizirati odluku da se riziku izlozis, nece procjenjivati prirodu tvohe odluke.

  49. #2349
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj Kanga prvotno napisa Vidi poruku
    Ok ako ti nije bitno. Ali, možeš. Slobodno me ispraviti ako je taj zaključak pogrešan.
    Ne pada mi na pamet.

  50. #2350

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Uh, kako zaboga možeš preuveličati silovanje...?
    Odrasle smo žene, ili se desilo ili nije.

    A reći ću i da daleko veći broj prijava za zlostavljanje maloletnica postoji nego što ode u medije, i nažalost postoje i svuda su oko nas takve situacije. I često su u pitanju članovi uže ili šire porodice.

    Za misao o preispitivanju- svi smo rekli Freyji da verujemo da bi za svoje dete preispitala svoje nepokolebljive stavove, upravo ona je insistirala na nepromenljivosti svoga stava pod svim okolnostima.

    Osim ako, ella, ne misliš na nešto drugo kad govoriš o preispitivanju pre zaključaka?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •