Stranica 50 od 60 PrviPrvi ... 404849505152 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,451 do 2,500 od 2952

Tema: Što nam se to događa?

  1. #2451

    Datum pristupanja
    Jul 2022
    Postovi
    87

    Početno

    https://www.index.hr/vijesti/clanak/...i/2408795.aspx

    Razmisljam koliko je bedasto da moramo biti sretne zbog ovog pomaka, a zapravo se radi o pukom provodenju zakona i zagarantiranih prava.

    K tome je zanimljivo da se radi o citavom timu lijecnika i medicinskih sestara o cijem eventualnom prethodnom prizivu savjesti ravnateljica nije zeljela govoriti.
    Ni ne treba, cini se da je bivse ravnateljstvo stvorilo atmosferu u kojoj se osoblje povinovalo njegovom svjetonazoru.

  2. #2452

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    u pravu si..
    mene razveselilo kad sam procitala, a u biti to je tek povratak u ono sto je vec zakonom (davno) regulirano
    u svakom slucaju, konacno!

  3. #2453

    Datum pristupanja
    Jul 2022
    Postovi
    87

    Početno

    Bilo bi izvrsno kad bi se na isti nacin pristupilo edukaciji i dostupnosti kontracepcije, sto cjenovno, sto obrazovno. Potpuno je neprihvatljivo da ne postoji nikakav sustavan pristup tom podrucju medicinske preventive. Postotak koristenja pilula i spirala je porazan, medu ljudima kolaju mitovi i zastrasivanje mozdanim udarima te oslanjanje na kalendarske kvazimetode. Trideset godina srednjevjekovlja pa su i rezultati takvi-porazni.

  4. #2454
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    To da se radi o "pukom provođenju zakona" smo već "apsolvirali" samim naslovom - "što nam se to događa", odradili smo zgražanja i prosvjede. Ja sam hepi - ukotvila se ta predanim radom Markićke i ostalih u proteklih 10-15 god. Teško je sad pomaknut taj tanker, ali evo, pomakao se. Of kors - spolni odgoj je izvor problema. Od tuda je krenuo i Markićkin aktivizam - prvo ne odgoju, pa "zaštitimo život" pa "uvedimo zabranu pobačaja u zakon". S obzirom na trendove nakolo, moramo debelo zasukat rukave za "puko" ovo ili ono. Tako da - ja hepi zbog ovog mikro pomaka.

  5. #2455
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Ukotvila se ova "kultura" - "ko šiša zakon, to je enivej mrtvo slovo na papiru, a dionici se moraju dogovoriti što štitimo u Hrvatskoj" narativ.

  6. #2456
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Vjerojatno na krivu temu postam, ali je po meni usko povezano. Ne mogu se sjetiti jesmo li već pisali o ovom:
    Ulazak u klubove dozvoljen dečkima u bezveznim bermudama, tenisicama i majicama, a cure ne mogu u tenisicama, nego moraju u štiklama. Prvo ne mogu shvatiti kakve su to žene koje uopće žele u klub koji diskriminira žene. Je li ulazak u takav klub potvrda da je cura dovoljno provokativna/atraktivna (da se na nju troši novac) pa sretno ulazi unutra? Kakvo je to nisko samopouzdanje?

  7. #2457

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    primitivčine na ulazu procjenjuju cure i njihove noge ...kao da biraju seksualno roblje ...

    veći je problem što to curama ne smeta i što pristaju na to ...

  8. #2458
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Užas, prvi put čujem da u neki klub ne možeš bez štikli. Doduše ako je tim curama to u redu i ako unatoč takvoj procjeni žele ići tamo, široko im polje, tko im je kriv.

  9. #2459
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Vjerojatno na krivu temu postam, ali je po meni usko povezano. Ne mogu se sjetiti jesmo li već pisali o ovom:
    Ulazak u klubove dozvoljen dečkima u bezveznim bermudama, tenisicama i majicama, a cure ne mogu u tenisicama, nego moraju u štiklama. Prvo ne mogu shvatiti kakve su to žene koje uopće žele u klub koji diskriminira žene. Je li ulazak u takav klub potvrda da je cura dovoljno provokativna/atraktivna (da se na nju troši novac) pa sretno ulazi unutra? Kakvo je to nisko samopouzdanje?
    Mjesto radnje je Split, što daje odgovor zašto žele tamo ući... bojim se da nema puno drugo šta ponuđeno. Dugo sam danas o ovome razmišljala - zašto ovako nešto ne bi prošlo u npr. Rijeci, a prolazi u Splitu, zašto u ST ima samo ovo na ponudi. Žele ići u narodnjačku klub jer rock scene nema... nema više Daleke obale, Đavola... i Neno Belan u Rijeku emigrirao. Pričala sam s familijom jer smo se već užasnuli na ovo i kako se one bore za uć tamo pa nose patike u torbi. Mislim da postaš na ispravnom topicu. Uostalom, i u Cannesu su maltretirali jadne 60 plus glumice da je neštikla nepoštovanje prema Cannes instituciji pa je Julia Roberts bosa bila na crv. tepihu. Nemam pojma je li kanski establishment makar mako "Moju štiklu" kao requirement za crveni tepih nakon metoo-a. Nema nikakve šanse da bi takav requirement postojao da se zahtijeva od muškaraca u 60 plus, ili od 40 plus, da nabadaju u štiklama i da je to "pristojna sređenost".

    Mislim da je mjesto radnje tih klubova samo malo away od onoga kluba koji je tražio "ženske stolove" - žene koje bi u donjoj robi ležale, a s njih stranici i menadžeri jeli sushi.

    Hashtag "štraca".
    Posljednje uređivanje od ina33 : 14.11.2022. at 18:42

  10. #2460
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Vezano za hešteg "štraca" na jednoj krizmi na kojoj sam bila, nakon "štraca" incidenta, je kao jedan super popularan i kao liberalan svećenik ostavio cure sat i pol da crvče u odijelima na suncu dok im se šminka topi, u štiklama, muške krizmanike je sve posjeo u hlad, a onda je na kraj ženama uputio "kompliment" da je baš lijepo što su se tako "fino" obukle, a nisu stavile "štrace" na sebe kao što se inače događa kod mladeži. Taj svećenik je aktivan na društvenim mrežama i nije mogao ne znat za štraca incident. Mjesto radnje: Split, prošlo proljeće.

  11. #2461
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982
    Posljednje uređivanje od ina33 : 14.11.2022. at 18:45

  12. #2462
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ina, nije ti taj Zagreb toliko drugačiji od Splita
    https://www.google.com/amp/s/mojfaks...---749156.html

    Uostalom, mom dragom su jos 2006. godine zabranili da u Školu (onaj kafić što je bio poviše knjižare) uđe u nekoj debeloj jakni. Da im ta jakna nikako ne pristaje u imidž

  13. #2463
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Članak iz davne 2002.

    https://www.google.com/amp/s/m.vecer...-ili-ne-722740

    Morala sam ići guglati jer imam stvarno jaku karijeru u izlascima, a nikad me nitko nije zaustavio zbog patika. Ovo me baš šokiralo. Ma čak i da je do toga da se nema gdje u Splitu izaći (što me čudi, pa Split nije mali grad, jel moguće da se ljudima ne isplati držati klubove?), opet cure ništa ne postižu s tako visokim levelom agreeablenessa.

  14. #2464
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Ina, nije ti taj Zagreb toliko drugačiji od Splita
    https://www.google.com/amp/s/mojfaks...---749156.html

    Uostalom, mom dragom su jos 2006. godine zabranili da u Školu (onaj kafić što je bio poviše knjižare) uđe u nekoj debeloj jakni. Da im ta jakna nikako ne pristaje u imidž
    Škola je kafić u Zagrebu, ne u Splitu.

  15. #2465
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku

    Uostalom, mom dragom su jos 2006. godine zabranili da u Školu (onaj kafić što je bio poviše knjižare) uđe u nekoj debeloj jakni. Da im ta jakna nikako ne pristaje u imidž
    Majko mila

    Eto, a rekao bi čovjek da je svrha kafića i klubova da ljudi ostave što više novaca tamo. Da, ali samo prikladno obučeni haha.

  16. #2466
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Ina, nije ti taj Zagreb toliko drugačiji od Splita
    https://www.google.com/amp/s/mojfaks...---749156.html

    Uostalom, mom dragom su jos 2006. godine zabranili da u Školu (onaj kafić što je bio poviše knjižare) uđe u nekoj debeloj jakni. Da im ta jakna nikako ne pristaje u imidž
    Veci grad = ipak vise izbora, to je oduvijek stimalo tako da ti ne stima point, osim sto je ovo svjetska boljka pa ima svugdje. Izvrces stvar da i muske toliko ugnjetavaju, a ne ugnjetavaju sa seksistickom garderobom. Druga stvar je smisao kosulja i odijela ljeti, od cega specificno oni pate, al to stvarno nije za ovaj topic, nego za onaj o ustedama u energiji.

  17. #2467
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Članak iz davne 2002.

    https://www.google.com/amp/s/m.vecer...-ili-ne-722740

    Morala sam ići guglati jer imam stvarno jaku karijeru u izlascima, a nikad me nitko nije zaustavio zbog patika. Ovo me baš šokiralo. Ma čak i da je do toga da se nema gdje u Splitu izaći (što me čudi, pa Split nije mali grad, jel moguće da se ljudima ne isplati držati klubove?), opet cure ništa ne postižu s tako visokim levelom agreeablenessa.
    Da, zato se topic i zove sto nam se to dogadja. Jer ono sto nije bilo 'nikad' (u nasem iskustvu) - sad jest.

  18. #2468
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Majko mila

    Eto, a rekao bi čovjek da je svrha kafića i klubova da ljudi ostave što više novaca tamo. Da, ali samo prikladno obučeni haha.
    Svrha je da muzjaci dodju u sto vecem broju, a nece doc di su 'strace u patikama' je line of thinking takvih gazda.

  19. #2469
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Samo ću napisat da nikako nije točno da nemaš di drugo ić u Splitu, čak i ako želiš ostat u tom điru muzike i subkulture, imaš još more mjesta, onda imaš ove neke polu turistima orijentirane kao onaj kod svetog Frane (vertex sjeti me kako se zvaše), Central u bivšem kinu, a za alternativce još uvijek je potpuno aktivna Kocka. Tako da što se tiče Kaurija i Moon bara, citirala bih Nevenku Bečić: šta triba ić Marmontovom?

    Daleka obala, Đavoli, sve je to super ali zaboga Ina to su bendovi od prije 40 godina, danas je tu Vojko V., ne danas nego zadnjih 10 godina, i TBF je već lagano penzija

  20. #2470
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    A oni imaju veću kesu. Osim ako ćemo sad raspravljat o našem individualnom iskustvu i stavljat upitnik na to da postoji stakleni strop i da žene (u statističkoj većini) uglavnom nisu plaćene isto kod privatnika, a i kod državnih (gdje su uvjeti kao isti za jedne i za druge, ali je normalno da je žena izvan stroja npr. 2 god u karijeri ako ima 2 djece i OK trudnoće, pa sig. neće biti baš skroz al pari). I nabrajat kako, evo, baš kod nas se dogodio slučaj iznimke itd.

    Koji put treba stvari ostavit oštre i nazvat ih pravim imenom, a ne mutit vode nereprezentativnim primjerima.

  21. #2471
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Samo ću napisat da nikako nije točno da nemaš di drugo ić u Splitu, čak i ako želiš ostat u tom điru muzike i subkulture, imaš još more mjesta, onda imaš ove neke polu turistima orijentirane kao onaj kod svetog Frane (vertex sjeti me kako se zvaše), Central u bivšem kinu, a za alternativce još uvijek je potpuno aktivna Kocka. Tako da što se tiče Kaurija i Moon bara, citirala bih Nevenku Bečić: šta triba ić Marmontovom?

    Daleka obala, Đavoli, sve je to super ali zaboga Ina to su bendovi od prije 40 godina, danas je tu Vojko V., ne danas nego zadnjih 10 godina, i TBF je već lagano penzija
    Respectfully disagree jer mi se čini da je takvih mjesta manje nego u usporedbi s Rijekom i ZG - da npr. studenti u Rijeci i u ZG imaju veću ponudu mjesta koji nisu narodnjački bar i koncerata koji nisu Doris Dragović.

  22. #2472
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Članak iz davne 2002.

    https://www.google.com/amp/s/m.vecer...-ili-ne-722740

    Morala sam ići guglati jer imam stvarno jaku karijeru u izlascima, a nikad me nitko nije zaustavio zbog patika. Ovo me baš šokiralo. Ma čak i da je do toga da se nema gdje u Splitu izaći (što me čudi, pa Split nije mali grad, jel moguće da se ljudima ne isplati držati klubove?), opet cure ništa ne postižu s tako visokim levelom agreeablenessa.

    Ne samo što nije mali grad, nego je turistički grad u koji dolazi hrpa mladih pijanih Engleza na koje se žalimo zadnjih 6 mjeseci da pišaju iza auta i po haustorima, nekako ne mislim da ti Englezi vole vrtit žarulje

  23. #2473
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Al i ja sam se pitala pa zašto se žele toliko gorljivo ubacit u narodnjački klub. Evo, koji je vaš odgovor?

  24. #2474
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Ne samo što nije mali grad, nego je turistički grad u koji dolazi hrpa mladih pijanih Engleza na koje se žalimo zadnjih 6 mjeseci da pišaju iza auta i po haustorima, nekako ne mislim da ti Englezi vole vrtit žarulje
    Super alternativa narodnjačkim klubovima - meni se čini ista spika, samo drugi "premaz". Ni tih bar crawlova nema toliko (barem ne zasad) po Rijeci i ZG. I to je neki specifikum ST-a. Ne znam kako je u Dbk, imaju li taj "pijani Englezi" turizam. Ali, mislim da sad gradsko poglavarstvo u ST prepisuje neki Dbk pravilnik da ih makne iz centra.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 14.11.2022. at 19:32

  25. #2475
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    U narodnjački klub na štiklama, a u HNK i na Lisinski-klasiku u trapericama i tenisicama .

  26. #2476
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Al i ja sam se pitala pa zašto se žele toliko gorljivo ubacit u narodnjački klub. Evo, koji je vaš odgovor?
    Pa zato što vole izlazit u narodnjačke klubove, i zato što im je ekipa tamo.
    A sad koliko gorljivo se žele ubacit, možda su jednostavno otišle u neki drugi, ali ih je ovo nanerviralo

  27. #2477
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    U narodnjački klub na štiklama, a u HNK i na Lisinski-klasiku u trapericama i tenisicama .
    Ili kad se ženiš: marte ili starke

  28. #2478
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Al i ja sam se pitala pa zašto se žele toliko gorljivo ubacit u narodnjački klub. Evo, koji je vaš odgovor?
    Pa valjda jer vole ići tamo.

  29. #2479
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Samo ću napisat da nikako nije točno da nemaš di drugo ić u Splitu, čak i ako želiš ostat u tom điru muzike i subkulture, imaš još more mjesta, onda imaš ove neke polu turistima orijentirane kao onaj kod svetog Frane (vertex sjeti me kako se zvaše), Central u bivšem kinu, a za alternativce još uvijek je potpuno aktivna Kocka. Tako da što se tiče Kaurija i Moon bara, citirala bih Nevenku Bečić: šta triba ić Marmontovom?

    Daleka obala, Đavoli, sve je to super ali zaboga Ina to su bendovi od prije 40 godina, danas je tu Vojko V., ne danas nego zadnjih 10 godina, i TBF je već lagano penzija
    Potpis! Kauri i Moon su za cajke. Doduse, i ja tamo nekad cekam malog da zavrsi s treningom - al to je prije osam pa mi se nitko ne buni na outfit :D

  30. #2480
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Pa valjda jer vole ići tamo.
    Svidja im se muzika, svidja im se ekipa, zabavno im je tamo!

  31. #2481
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Svidja im se muzika, svidja im se ekipa, zabavno im je tamo!
    Pa upravo to, jednako kako netko želi ići valjda na koncert Daleke obale ili na klasičnu muziku u neku dvoranu.

  32. #2482
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Samo ću napisat da nikako nije točno da nemaš di drugo ić u Splitu, čak i ako želiš ostat u tom điru muzike i subkulture, imaš još more mjesta, onda imaš ove neke polu turistima orijentirane kao onaj kod svetog Frane (vertex sjeti me kako se zvaše), Central u bivšem kinu, a za alternativce još uvijek je potpuno aktivna Kocka. Tako da što se tiče Kaurija i Moon bara, citirala bih Nevenku Bečić: šta triba ić Marmontovom?

    Daleka obala, Đavoli, sve je to super ali zaboga Ina to su bendovi od prije 40 godina, danas je tu Vojko V., ne danas nego zadnjih 10 godina, i TBF je već lagano penzija
    Šta triba ići Marmontovom

  33. #2483
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    potpisujem tang
    dodala bih i baraku i backbar plana b za izbjec cajke

  34. #2484
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    U narodnjački klub na štiklama, a u HNK i na Lisinski-klasiku u trapericama i tenisicama .
    Da, mene je to bas iznenadilo. Svecana premijera u Lisinskom i traperice s rupama plus tenisice.

  35. #2485
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    U narodnjački klub na štiklama, a u HNK i na Lisinski-klasiku u trapericama i tenisicama .
    Na rubu sam da napišem ovo: dobro je da uopće dođu, bilo kako odjeveni...

  36. #2486
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Al i ja sam se pitala pa zašto se žele toliko gorljivo ubacit u narodnjački klub. Evo, koji je vaš odgovor?
    Meni bi to bilo toliko ponižavajuće da bih otišla po te štikle samo kad bih morala nekome po lijek.
    A iz članka što ga je Jadranka linkala cure pomirljivo zaključuju
    Izlazak nam je ipak propao, no naučile smo da moramo obuti štikle, ako želimo ući u ovaj klub
    Zanima me koja je granica tim curama? Što bi još prihvatile "za idući put" kao dress code s ciljem napaljivanja dječaka do 30 i sredovječnih muškaraca od 30 do 79 godina? Je li i kratki lap dance prihvatljiv? Ništa predugo, možda par minuta, ali poslije još dobiješ besplatno cugu na šanku.

  37. #2487
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Fabrique je kod Sv. Frane, tang, ili Fabrika po naški.
    ina po običaju sa svojim splitskim traumama :D

  38. #2488
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Fabrique je kod Sv. Frane, tang, ili Fabrika po naški.
    ina po običaju sa svojim splitskim traumama :D
    . I sigurno još i nema grijanja po tim klubovima

  39. #2489
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno


  40. #2490

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Možda ovaj post nije sasvim za ovu temu, no, meni je .

    Disclaimer: nemam nikakve veze s ovom kampanjom, naišla sam na nju čitajući na Green.hr https://green.hr/ovo-su-djevojcice-k...zovu-po-njima/.
    " U Hrvatskoj je samo manje od dva posto ulica i trgova nazvano po ženama, a čak 11 gradova u Hrvatskoj nema niti jednu ulicu nazvanu po ženi. Pokrenuta je stoga kampanja simboličnog naziva “TRGni se za RAVNOPRAVNOST“, kojom se želi osvijestiti društvo o ovom problemu. Iz inicijative, koju je pokrenula agencija HEARTH, traže da Trg hrvatskih velikana bude ujedno i Trg hrvatskih velikanki.

    Čini mi se jako vrijedna inicijativa, pa sam je htjela podijeliti. Tu je link na dodatne informacije i peticiju, ako ih želite podržati.

    https://velikanke.hr/#peticija

  41. #2491
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    . I sigurno još i nema grijanja po tim klubovima

  42. #2492
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    . I sigurno još i nema grijanja po tim klubovima
    I garant preglasno trešti glazba u toj ledari od kluba
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 15.11.2022. at 13:31

  43. #2493

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ja se sjećam iz svoje davne mladosti da jedne hladne zimske ZG noći mene nisu htjeli pustiti u onaj neki kvazi klub na ulazu na trg iz Jurišićeve jer nisam imala nešto... Ne znam jesu li bile pete, samo se sjećam svog pilanja zaštitara/modnog mačka jer mi je bilo tako hladno. Danas bih pretrpila hladnoću, ponosno digla nos i uz zajedljivi komentar i okrenula se, ali tada sam baš htjela ući na toplo. Možda je curama bilo hladno vani ili tkoznašto. Normalno mi je da se čovjek i po pitanju rodne jednakopravnosti razvija cijelog života. Da tad nisam tako ušla u to leglo zlatne mladeži ne bi ni znala kako neki žive. Otvorilo mi je oči.
    Posljednje uređivanje od casa : 15.11.2022. at 22:23

  44. #2494

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    I u Dalmaciji je stvarno hladnije u svim ugostiteljskim objektima nego u ZG.

  45. #2495
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Dežulović, Mužjaci na koljenima, paralela Iran-Hrvatska. Za smrznut se.

    https://n1info.hr/kolumne/boris-dezu...-na-koljenima/

  46. #2496
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Mislim da je paralela s Iranom pretjerana jer nigdje na svijetu (koliko ja znam) ne postoji neka katolička moralna policija koja nadgleda šta tko radi i kako se oblači. Islam je tu definitivno prvi po nasilju i suludim pravilima. Katolicizam kao ima neka pravila, ali to većina ljudi, pa čak i onih koji se deklariraju kao katolici, ne poštuje pretjerano.

    Ovi trenutni katolički molitelji meni zapravo djeluju kao hrpica čudaka koje nitko cijeli život ne doživljava pa kao ajd da se okupimo i klečimo, šta ćemo.

    Uglavnom, ne djeluju mi uopće opasno. Samo su mi strašno iritantni, već sam pisala i na temu pobačaja da mi idu na živce bilo kakvi javni molitelji, evo sad po novom i klečatelji. Idi kući ili u crkvu pa se moli i kleči, kakav je ovo cirkus. Da je vlast iole normalna, zabranile bi se takve stvari u javnom prostoru.

  47. #2497
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Nemoj biti tako sigurna, Riri. Meni nisu ni najmanje smijesni, kao ni generacijama kojima je Kaptol/Milinovic onemogucio optimalmo lijecenje neplodnosti ne tako davno. Dio je sigurno ostao bez djece zahvaljujuci njima.

  48. #2498
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Nemoj biti tako sigurna, Riri. Meni nisu ni najmanje smijesni, kao ni generacijama kojima je Kaptol/Milinovic onemogucio optimalmo lijecenje neplodnosti ne tako davno. Dio je sigurno ostao bez djece zahvaljujuci njima.
    Naravno, s tim se slažem, ali mislim da se to lako može dogoditi i bez javnih molitelja s obzirom na vlast koja toliko voli flert sa crkvom.

    Ja sam ciljala na dojam o toj hrpici i usporedbi s Iranom, mislim da stvarno nigdje kod nas situacija nije opasna kao tamo. Možda se varam...

  49. #2499
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Riri, jesi procitala clanak? Bas je dobra paralela i upravo pocinje da je takva tvoja reakcija bila tipicna i za iran. Bila je npr tipicna i davala ju je njeno velicanstvo ina33 na pocetku svog karijernog roda forum puta pred nekih valjda 18 god il vise. Ono, sta ce nam feminizam, borba za zenska prava, ono, to je ko jugonostalgija, we're so over it. Tad je u hrv bilo uistinu nezamislivo ovo javno cerecenje cavajde i da se svi ginici jedne bolnice prizivaju na savjest. Par treptaja oka kasnije evo nas u evropi i americi u borbi za pravo na pobacaj. Mislim da to govori optimizam i divno neiskustvo tvoje mladosti.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 08.12.2022. at 16:07

  50. #2500
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Riri, jesi procitala clanak? Bas je dobra paralela i upravo pocinje da je takva tvoja reakcija bila tipicna i za iran. Bila je npr tipicna i davala ju je njeno velicanstvo ina33 na pocetku svog karijernog roda forum puta pred nekih valjda 18 god il vise. Ono, sta ce nam feminizam, borba za zenska prava, ono, to je ko jugonostalgija, we're so over it. Tad je u hrv bilo uistinu nezamislivo ovo javno cerecenje cavajde i da se svi ginici jedne bolnice prizivaju na savjest. Par treptaja oka kasnije evo nas u evropi i americi u borbi za pravo na pobacaj. Mislim da to govori optimizam i divno neiskustvo tvoje mladosti.
    Pa ja samo pišem svoje mišljenje, rekla sam lijepo da se možda varam.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •