Stranica 57 od 60 PrviPrvi ... 7475556575859 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,801 do 2,850 od 2952

Tema: Što nam se to događa?

  1. #2801
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Ne znam jeste li naišle kad na popis nazvan "Early warning signs of fascism" iz Muzeja holokausta SAD-a https://www.ushmm.org/

    On ide ovako:
    Powerful and continuing nationalism; disdain for human rights; identification of enemies as a unifying cause; supremacy of the military; rampant sexism; controlled mass media; obsession with national security; religion and government intertwined; corporate power protected; labor power suppressed; disdain for intellectuals and the arts; obsesssion with crime and punishment; rampant cronyism and corruption; fraudulent elections.
    Ja sam boldala ono što prepoznajem u Hrvatskoj.

  2. #2802

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Vidim da je Kosjenka već ranije stavila link na intervju s novinarom 24 sata koji je u Kongu pronašao biološke roditelje posvojene djevojčice: https://danas.hr/rtl-direkt/novinar-...2-e23b6cc3faed

    Za sve one koji će preletjeti preko linka (kao i ja u prvi mah), a neće ga otvoriti i pročitati (ili pogledati TV prilog, koji je također u članku), evo ipak nekih rečenica, da ne prođe nezapaženo.

    "Upoznao sam jedan biološki par koji je dao djecu na posvajanje. Nisam ih fizički upoznao, ali komunicirali smo telefonski, pisanim putem, videopozivom - u više navrata. Verificirao sam njihov identitet na svaki mogući zamislivi način. Usporedio sam njihove osobne dokumente, osobne dokumente djeteta, rodnog lista, kongoanske dokumentacije o posvajanju. Tražio sam da mi pošalju pisanu izjavu, rukom pisanu izjavu pa su to sve ponovili u videopozivu pa sam ih unakrsno ispitivao dalje.
    Kažu da ih nije kontaktirao nitko iz Zambije. Ni sud, ni odvjetnici ni policija, nijedna relevantna institucija koja im se trebala obratiti. Nitko ih nije kontaktirao. Bar oni tako kažu. Oni su ponovili u više navrata da su dijete dali na posvajanje svojevoljno nakon dugog razmišljanja zato što je u Kongu situacija katastrofalna."

    Dalje piše o zakonskim uvjetima itd. Piše i ovo: "Taj zatvor, bio sam ispred njega, to je kokošinjac, nije zatvor. To su potpuno neljudski uvjeti. S jedne strane se drže žene, druge muškarci u uvjetima koji nisu pogodni za životinje, kamoli za ljude. Mislim da je važno da ljudi koji olako komentiraju i unaprijed osuđuju, prejudiciraju nevinost ili krivnju Hrvata u Zambiji trebaju pokušati shvatiti kakvi su uvjeti u tom zatvoru. Bar dva para su dobila malariju. To su nam potvrdili roditelji. Bez obzira koliko se javno pokušavala progurati slika da se prema njima ponaša čovječno ili humano na inzistiranje hrvatskog veleposlanstva ili diplomacije- uvjeti su tamo katastrofalni".

    A piše i ovo: "Iskreno kad sam vidio te komentare i pobunu koja se dignula teško mi je bilo shvatiti razliku radi li se o stvarnim ljudima ili botovima. Nulama i jedinicama ili ljudskim nulama. Unaprijed bez poštivanja te famozne presumpcije nevinosti tražiti smrtnu kaznu za nekoga, a ne poznavajući te ljude, ni uvjete, ni detalje slučaja je u najmanju ruku sociopatsko ponašanje. Nema nikakvog, još uvijek opravdanog ni čvrsto dokazanog razloga da bi se ti ljudi smatrali apriori krivima. Poželjeti nekome smrtnu kaznu i sve najgore i onda to pisati zambijskim medijima - po meni graniči s ne želim dovršiti rečenicu."

  3. #2803

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Za sillyme i ostale koje zanima- pisala sam već na temi "Što čitate" o knjizi Anne Applebaum "Sumrak demokracije: zavodljivi zov autoritarnosti[" (u mojih je top 10 knjiga iz prošle godine, možda i najvažnija od svih koje sam pročitala lani).

    Od Poljske nadalje, objašnjava puno stvari. Zanimljivo je da je autorica desne i konzervativne provenijencije, dobitnica Pulitzerove nagrade, a suprug joj je bivši poljski ministar vanjskih poslova i obrane, sadašnji europarlamentarac. Tako da bi se reklo da zna o čemu piše .

    Velike preporuke za čitanje, dotiče se puno toga na ovoj temi, a nije teška za čitanje, ni dugačka.


    Više o knjizi: https://express.24sata.hr/top-news/r...rofitere-25915
    https://www.jutarnji.hr/kultura/knji...ajinu-15193267
    Posljednje uređivanje od Dota : 16.02.2023. at 15:40

  4. #2804
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Poslusala sam tu knjigu, moje preporuke!

  5. #2805

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj Dota prvotno napisa Vidi poruku
    Vidim da je Kosjenka već ranije stavila link na intervju s novinarom 24 sata koji je u Kongu pronašao biološke roditelje posvojene djevojčice: https://danas.hr/rtl-direkt/novinar-...2-e23b6cc3faed

    Za sve one koji će preletjeti preko linka (kao i ja u prvi mah), a neće ga otvoriti i pročitati (ili pogledati TV prilog, koji je također u članku), evo ipak nekih rečenica, da ne prođe nezapaženo.

    "Upoznao sam jedan biološki par koji je dao djecu na posvajanje. Nisam ih fizički upoznao, ali komunicirali smo telefonski, pisanim putem, videopozivom - u više navrata. Verificirao sam njihov identitet na svaki mogući zamislivi način. Usporedio sam njihove osobne dokumente, osobne dokumente djeteta, rodnog lista, kongoanske dokumentacije o posvajanju. Tražio sam da mi pošalju pisanu izjavu, rukom pisanu izjavu pa su to sve ponovili u videopozivu pa sam ih unakrsno ispitivao dalje.
    Kažu da ih nije kontaktirao nitko iz Zambije. Ni sud, ni odvjetnici ni policija, nijedna relevantna institucija koja im se trebala obratiti. Nitko ih nije kontaktirao. Bar oni tako kažu. Oni su ponovili u više navrata da su dijete dali na posvajanje svojevoljno nakon dugog razmišljanja zato što je u Kongu situacija katastrofalna."

    Dalje piše o zakonskim uvjetima itd. Piše i ovo: "Taj zatvor, bio sam ispred njega, to je kokošinjac, nije zatvor. To su potpuno neljudski uvjeti. S jedne strane se drže žene, druge muškarci u uvjetima koji nisu pogodni za životinje, kamoli za ljude. Mislim da je važno da ljudi koji olako komentiraju i unaprijed osuđuju, prejudiciraju nevinost ili krivnju Hrvata u Zambiji trebaju pokušati shvatiti kakvi su uvjeti u tom zatvoru. Bar dva para su dobila malariju. To su nam potvrdili roditelji. Bez obzira koliko se javno pokušavala progurati slika da se prema njima ponaša čovječno ili humano na inzistiranje hrvatskog veleposlanstva ili diplomacije- uvjeti su tamo katastrofalni".

    A piše i ovo: "Iskreno kad sam vidio te komentare i pobunu koja se dignula teško mi je bilo shvatiti razliku radi li se o stvarnim ljudima ili botovima. Nulama i jedinicama ili ljudskim nulama. Unaprijed bez poštivanja te famozne presumpcije nevinosti tražiti smrtnu kaznu za nekoga, a ne poznavajući te ljude, ni uvjete, ni detalje slučaja je u najmanju ruku sociopatsko ponašanje. Nema nikakvog, još uvijek opravdanog ni čvrsto dokazanog razloga da bi se ti ljudi smatrali apriori krivima. Poželjeti nekome smrtnu kaznu i sve najgore i onda to pisati zambijskim medijima - po meni graniči s ne želim dovršiti rečenicu."
    Ma da, rijesio covjek slucaj...

  6. #2806

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj Kanga prvotno napisa Vidi poruku
    Mislila sam na sklonosti da stavljamo ljude u kućice upravo na temelju nečega što mi zamišljamo da netko misli, radi i piše - naravno da svi za sebe volimo vjerovati da se trudimo raditi to na način kako si ti napisala za sebe da radiš.

    Ok, vjerujem ti da si i uz najbolji trud, percipirala da se u tom tekstu provlači takva poruka. Zanimljivo mi je da bi stilska promjena koju predlažeš mogla nekome napraviti sadržajnu razliku, nikad to ne bih pomislila.

    Osobno nisam primjetila da itko u javnom prostoru opravdava trgovanje djecom (u ovom ili bilo kojem drugom slučaju), to bi mi bilo zaista zastrašujuće. Možda se provuče poruka da je i to pomoglo pojedinoj djeci da budu spašena, što objektivno jest točno, ali nikako i ni u kojem slučaju ne može opravdati taj način. Možda smo izložene različitom javnom prostoru ili je opet stavar u percepciji.
    Pa cak i ovdje je netko bio pisao o usput prekrsenim zakonima zbog prevelike zelje za djetetom.. Necu sada ovdje prenositi FB komentare i statuse, ne cini mi se to korektno, ali provlacila se ta teza i po medijima (Sanja Modric, Mojmira Pastorcic, itd, to su dva imena koja mi sad na prvu padaju na pamet) o ljudima koji su, eto, samo zeljeli biti roditelji.
    To nije stvar moje percepcije. Odnosno, ja vam nudim da me razuvjerite i da mi zalijepite link makar jednog lijevo orijentiranog novinara koji je napisao tekst u kojem stavlja naglasak na pravu problematiku ovog slucaja - kako su posvojitelji dosli do te djece, kako su djeca dobila hrvatske papire (temeljem kakve procedure), kako su prevedena preko granice, za sto su sve optuzeni posvojitelji..

  7. #2807
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    rehab, puno se različitih prekršaja, lakših i težih, moglo dogoditi. Pretpostavka da je onaj tko je pisao ili govorio o "usput prekršenim zakonima" mislio upravo na svjesnu upletenost u kriminal trgovine djecom jest percepcija.
    Čak i ako nije napisan neki takav članak (ja ne znam je li ili nije), to nije dokaz da se u javnom prostoru opravdava organizirani kriminal trgovine djecom (od toga smo krenuli).
    Posljednje uređivanje od Kanga : 16.02.2023. at 23:35

  8. #2808
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Moja je pak percepcija da se taj izraz "trgovanje djecom" namjerno koristi jer zvuči strašnije, iako se ustvari radi o upitnosti zakonitosti procedure posvajanja djeteta, što je nešto skroz drugačije. Evo i nalaz novinara koji je razgovarao s biološkim roditeljima je dismissan ironično "eto na, riješio čovjek cijeli slučaj", jer što je to u usporedbi s onim što smo mi zamislili pod izrazom trgovanje djecom?
    Ustvari mi je grozno kako se, zbog političkih razloga, rasprava o ovom slučaju pretvorila u javnu stvar o kojoj svatko i njegova mama moraju imati mišljenje, jer posljedice toga trpe stvarne obitelji u Hrvatskoj. Slažem se s čovjekom iz intervjua koji je stavila Hefina na drugoj temi, pravobraniteljica je trebala zaustaviti širenje te teme u javnom prostoru u tolikoj mjeri, i svi su trebali, ili bi mogli barem sada, ko Mesić reći: neka institucije rade svoj posao.

  9. #2809
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Skroz se slažem s tang i dodajem da naglašavanje ozbiljnosti optužbe (a ne s brigom za njihovu sudbinu, nego s potrebom isticanja koliko je grozno to što su učinili) mi je u rangu toga da ovdje krenemo ozbiljno raspravljati o tome kako je strašno što je onaj iranski par plesao pred fontanom. Ili slučaj iz Indonezije u kojem se čeka da trudnica rodi, kako bi je se išibalo jer je ulicom hodala s muškarcem koji joj nije muž.

  10. #2810

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    ako netko u HR nastrada zbog ove hajke, ili jos gore neko od posvojene djece koja vec u RH zive ili djece koja su prozvana od one spodobe ŽM, tko ce za to odgovarati?

  11. #2811

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Dobar članak u Slobodnoj Dalmaciji, koji donekle sumira i moja razmišljanja.

    https://slobodnadalmacija.hr/vijesti...racune-1265899

  12. #2812
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,978

    Početno

    Dokumentarac Roberta Tomića Zubera (obrađuje 3 teme: posvojenja, majke njegovateljice i njihova djeca te suicid kod mladih).
    Ne znam pod koju forumsku temu da ga smjestim. Nalažalost, najviše paše pod naslov ove.

    https://youtu.be/FBY29rcSbuM

  13. #2813
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Moja je pak percepcija da se taj izraz "trgovanje djecom" namjerno koristi jer zvuči strašnije, iako se ustvari radi o upitnosti zakonitosti procedure posvajanja djeteta, što je nešto skroz drugačije. Evo i nalaz novinara koji je razgovarao s biološkim roditeljima je dismissan ironično "eto na, riješio čovjek cijeli slučaj", jer što je to u usporedbi s onim što smo mi zamislili pod izrazom trgovanje djecom?
    Ustvari mi je grozno kako se, zbog političkih razloga, rasprava o ovom slučaju pretvorila u javnu stvar o kojoj svatko i njegova mama moraju imati mišljenje, jer posljedice toga trpe stvarne obitelji u Hrvatskoj. Slažem se s čovjekom iz intervjua koji je stavila Hefina na drugoj temi, pravobraniteljica je trebala zaustaviti širenje te teme u javnom prostoru u tolikoj mjeri, i svi su trebali, ili bi mogli barem sada, ko Mesić reći: neka institucije rade svoj posao.
    X

  14. #2814
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Nikad ne gledam Nedjeljom u dva, ali volim pročitati “transkript” emisije. I pročitam ja tako ovaj članak https://www.index.hr/mobile/vijesti/...jesti_ostalo_m i pomislim- hvala Bogu, dalo se stručnoj osobi da o tome govori u vrlo gledanoj emisiji.
    I onda pročitam komentare

    Baš me ovih dana obuzima duboki očaj…

  15. #2815
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,978

    Početno

    Žena je lijepo objasnila razliku između zaista transrodnih i "prolaznih", tj. onih koje u pubertetu preuzme utjecaj okoline pa imaju samo krizu identiteta .
    Ali toga u transkriptu nema, niti su komentatori gledali emisiju.
    Također se sjajno osvrnula na dječju anksioznost, depresiju i školski sustav koji je "gotovo opasan po život".
    Vrijedi pogledati!

  16. #2816

    Datum pristupanja
    Jul 2022
    Postovi
    87

    Početno

    Iako sam se, iz pragmaticnih razloga, izjasnila protiv zahtijevanja zabrane okupljanja klecona, ovaj clanak mi se ucinio zanimljivim.

    https://dubrovackidnevnik.net.hr/vij...b_i3eeeD4gKGMw

    Fora je u tome sto su ucenja abrahamskih religija mahom diskriminatorna i nedemokratska. U teoriji, da kojim slucajem ne postoji clanak ustava koji bi zastitio slobodu vjeroispovijesti, takve poruke bi zaista bile udar na ustavnopravni poredak,tako da ne vjerujem da bi ovakav zahtjev prosao.
    Posljednje uređivanje od Emsina mala : 20.02.2023. at 13:24

  17. #2817
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Nazalost, danas je izasao clanak u Jutarnjem.

    Državni tajnik MUP-a Zambije Dickson Matembo jučer je u Ženevi odgovarao na pitanja Odbora za prisilne nestanke UN-ova Ureda Visokog povjerenika za ljudska prava.

    Izmedju ostalog, pred UNom je izjavio ne samo da su dokumenti o posvajanju djece iz Konga koje su imali uhiceni Hrvati u Zambiji bili krivotvoreni nego i da, citiram, "ovo nije prvi put da je ova skupina ljudi sa djecom presla granicu".

    Uzas.
    Posljednje uređivanje od *mamica* : 22.03.2023. at 13:09

  18. #2818
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,499

    Početno

    Strašno, jadna djeca

  19. #2819
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Nisu mogli ovdje dobiti djecu pa su zato išli tamo ili kaj?

    Poslano sa mog LDN-L21 koristeći Tapatalk

  20. #2820

    Datum pristupanja
    Jul 2022
    Postovi
    87

    Početno

    On zastupa Zambiju,pa time i teze njihovog tuziteljstva. Mene zanima kako ce izgledati iznosenje dokaza za to sve skupa vis a vis zambijske regulative.

  21. #2821
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,499

    Početno

    ..
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 22.03.2023. at 14:58

  22. #2822

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    zasto NITKO ne reagira na ovo s***e od opravdavanja nereagiranja na pedofiliju onog starog popa u slavoniji!?!?!
    sramota za novinare
    sramota za politicare
    sramota za sve nas... (
    tko se pita kak je toj djeci?!?!

  23. #2823

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj mama pticica prvotno napisa Vidi poruku
    zasto NITKO ne reagira na ovo s***e od opravdavanja nereagiranja na pedofiliju onog starog popa u slavoniji!?!?!
    sramota za novinare
    sramota za politicare
    sramota za sve nas... (
    tko se pita kak je toj djeci?!?!
    https://www.index.hr/vijesti/clanak/...a/2448439.aspx

  24. #2824
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj mama pticica prvotno napisa Vidi poruku
    zasto NITKO ne reagira na ovo s***e od opravdavanja nereagiranja na pedofiliju onog starog popa u slavoniji!?!?!
    sramota za novinare
    sramota za politicare
    sramota za sve nas... (
    tko se pita kak je toj djeci?!?!
    https://www.autograf.hr/nadbiskup-hr...na-pedofiliju/

  25. #2825
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Baš sramota za sve, slažem se. Bitno da se kleči, samo nikad za prave stvari...

  26. #2826

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    58

    Početno

    Citiraj Emsina mala prvotno napisa Vidi poruku
    On zastupa Zambiju,pa time i teze njihovog tuziteljstva. Mene zanima kako ce izgledati iznosenje dokaza za to sve skupa vis a vis zambijske regulative.
    Vidite li vi uopce da u pristupu nema razlike izmedu ovog stava i stava biskupa koji je stitio pedofila? Ja ne znam, nismo sigurni, nije dolazano, to su klevete, to je napad na organizaciju koju ja podrzavam ili koje sam clan...
    Da su clanovi HDZ-a, da je Zeljka Markic uhvacena u ovako necem, bi li pisala isto, bi li bilo opravdanja?

  27. #2827
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Citiraj Summers prvotno napisa Vidi poruku
    Vidite li vi uopce da u pristupu nema razlike izmedu ovog stava i stava biskupa koji je stitio pedofila? Ja ne znam, nismo sigurni, nije dolazano, to su klevete, to je napad na organizaciju koju ja podrzavam ili koje sam clan...
    Da su clanovi HDZ-a, da je Zeljka Markic uhvacena u ovako necem, bi li pisala isto, bi li bilo opravdanja?
    Nisam pratila ovu temu, al ja ne vidim slicnost između ova dva slučaja.
    Jedan slučaj ima prijavu žrtve nadležnom biskupu koji godinama to ne prosljeđuje dalje. Optužnica mu je stavljala na teret seksualno zlostavljanje 5 djevojčica.
    Drugi slučaj ima prijavu hotelskog osoblja. Nema niti jedne prijave roditelja nestale djece.

    U prvom slučaju sami počinitelj nije nikako mogao imati dobre namjere. Nadbiskup Hranić je mogao imati dobre namjere prema svom kolegi, ali je i drugog svecenika stitio pa ga na kraju ipak za kaznu zbig zlostavljanja mladića premjestio na Pag, gdje i danas živi. Ne vidim da Hranić shvaća odvratnost pedofilije.

    U drugom slučaju, optuženi su najvjerojatnije imali dobre namjere. Eto i da je zloglasna ŽM išla posvojiti dijete iz Konga, ne bih isla s pretpostavkom da je htjela oteti/kupiti dijete od preprodavača.

    I da, to se trebalo maknuti iz medija, apsolutno se slažem.

  28. #2828

    Datum pristupanja
    Mar 2023
    Postovi
    2

    Početno

    Evo, samo da vas pozdravim! Inače sam strasni forumaš većeg brata ovog slatkog foruma.

  29. #2829

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    58

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam pratila ovu temu, al ja ne vidim slicnost između ova dva slučaja.
    Jedan slučaj ima prijavu žrtve nadležnom biskupu koji godinama to ne prosljeđuje dalje. Optužnica mu je stavljala na teret seksualno zlostavljanje 5 djevojčica.
    Drugi slučaj ima prijavu hotelskog osoblja. Nema niti jedne prijave roditelja nestale djece.

    U prvom slučaju sami počinitelj nije nikako mogao imati dobre namjere. Nadbiskup Hranić je mogao imati dobre namjere prema svom kolegi, ali je i drugog svecenika stitio pa ga na kraju ipak za kaznu zbig zlostavljanja mladića premjestio na Pag, gdje i danas živi. Ne vidim da Hranić shvaća odvratnost pedofilije.

    U drugom slučaju, optuženi su najvjerojatnije imali dobre namjere. Eto i da je zloglasna ŽM išla posvojiti dijete iz Konga, ne bih isla s pretpostavkom da je htjela oteti/kupiti dijete od preprodavača.

    I da, to se trebalo maknuti iz medija, apsolutno se slažem.
    Nisu isti slucajevi, nego pristup ljudi koji pripadaju nekoj organizaciji ili ideoloskom miljeu, gdje se opravdava ono sto se nikako ne bi opravdavalo da je isto napravio netko s "druge strane".
    I to isto vrijedi za ljude koji opravdavaju Hranica, a za osmorku u Zambiji prizeljkuju dozivotni zatvor.

  30. #2830

    Datum pristupanja
    Jul 2022
    Postovi
    87

    Početno

    Nadbiskup Hranic je imao obavezu prijaviti svoja saznanja,umjesto ponasanja kao drzava u drzavi. Taj slucaj zataskavanja pedofilije u katolickoj crkvi nije jedinstven,vec sistemski,koliko nacionalno,toliko i internacionalno. Radi se o instituciji s nemalim utjecajem na drzavnu politiku u svim zivotnim sferama i u sprezi s vladajucom strankom u razdoblju od skoro 30 godina i to joj nije jedini krimen.

    Niti Zeljki Markic ne bih pozeljela da zapne u zambijskom zatvoru,kao uostalom ni bilo kojem hrvatskom drzavljaninu. Nesklona sam i izrucenjima stranim pravosudnim sustavima,a osobito kad se radi o bivsim kolonijalnim provincijama, od poda do stropa korumpiranim drzavama ili pak u situacijama koje bi mogle narusiti hrvatski suverenitet, sigurnost drzavnih tajni ili sustavima za koje vjerujem da nisu imuni na politicki utjecaj.

    Krivnja osmorke ce se ravnati prema zambijskoj regulativi,a ne prema mojoj moralnoj ili etickoj procjeni njihovog ponasanja,to bi bio minimalan zahtjev za svaki kazneni postupak.
    Nekakav zambijski sluzbenik mi je u tom smislu jednako relevantan kao i izjave clanova Mozemo-zanima me sto se od onoga sto se optuzenicima stavlja na teret moze dokazati i nista vise.
    Posljednje uređivanje od Emsina mala : 25.03.2023. at 14:50

  31. #2831
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Citiraj Summers prvotno napisa Vidi poruku
    Vidite li vi uopce da u pristupu nema razlike izmedu ovog stava i stava biskupa koji je stitio pedofila? Ja ne znam, nismo sigurni, nije dolazano, to su klevete, to je napad na organizaciju koju ja podrzavam ili koje sam clan...
    Kako nema razlike - pa upravo je suštinska razlika između stava da se stvari trebaju rješavati na sudovima umjesto da se preljevaju u javni prostor (što se nažalost dogodilo u slučaju Zambije) i stava da se stvari koje to po svemu zahtijevaju ne trebaju rješavati na sudovima (što se nažalost dogodilo u slučaju biskupa).

  32. #2832

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Ne vidim dvojbu ni jednom od ova dva slucaja. Oba su od interesa javnosti i korektno je da se izvjestavalo o tome u javnom prostoru.
    Slucaj pedofilije i pokusaja zataskavanja je uzasan, za svaku osudu i meni osobno, kao vjernici i pripadnici Rimokatolicke crkve, bolan. Ne mogu ni zamisliti bol koju su prosli ti zlostavljani mladi ljudi i apsolutno sam za to da se takvi slucajevi zaustavljaju i sijeku u korijenu. Tu nikakvog opravdanja nema.
    Sto se tice skupine iz Zambije, itekako je od interesa javnosti da se istrazi izjava drzavnog tajnika da nije prvi put da su prelazili granicu s djecom. Ako je to istina, to onda baca sasvim novo svjetlo na cijeli slucaj.

  33. #2833

    Datum pristupanja
    Jul 2022
    Postovi
    87

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Sto se tice skupine iz Zambije, itekako je od interesa javnosti da se istrazi izjava drzavnog tajnika da nije prvi put da su prelazili granicu s djecom. Ako je to istina, to onda baca sasvim novo svjetlo na cijeli slucaj.
    Svakako, i ja bih zeljela vidjeti videosnimke, stambilje u putovnicama,audiosnimke ozvucenih svjedoka. U ovakvim slucajevima se ne moze prihvatiti bilo kakav "majkemi".

  34. #2834

  35. #2835

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Totalno neiskreno. Napravio je to tek kad je shvatio da su se svi okrenuli protiv njega.
    Ne vjerujem ni jednoj riječi izgovorenoj u njegovoj isprici.

  36. #2836
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Citiraj umiljata prvotno napisa Vidi poruku
    Totalno neiskreno. Napravio je to tek kad je shvatio da su se svi okrenuli protiv njega.
    Ne vjerujem ni jednoj riječi izgovorenoj u njegovoj isprici.
    Nema veze, umiljata! Ogroman je pozitivan pomak što se ispričao. Ja sam prvo bila pomislila da je prvoaprilska šala .

  37. #2837
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Citiraj Kanga prvotno napisa Vidi poruku
    Nema veze, umiljata! Ogroman je pozitivan pomak što se ispričao. Ja sam prvo bila pomislila da je prvoaprilska šala .
    I ja

  38. #2838
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj Kanga prvotno napisa Vidi poruku
    Nema veze, umiljata! Ogroman je pozitivan pomak što se ispričao. Ja sam prvo bila pomislila da je prvoaprilska šala .
    I ja...

    A možda je i on to napravio baš na taj dan s razlogom
    Ne mogu odoljeti: "Na pričesti štriga, v žepu figa..."

  39. #2839

    Datum pristupanja
    Jul 2022
    Postovi
    87

    Početno

    Njuz iz americkih palanki.
    Dok se bavimo Zambijom i svecenickim "pojedinacnim" slucajevima, teksaski federalni sudac, anticojs aktivist, pokusava zabraniti trgovinu Mifepristonom,jedne od aktivnih tvari koristenih za medikamentozni pobacaj,a navodni buduci predsjednicki kandidat DeSantis je upravo potpisao zabranu pobacaja nakon 6 tjedana na Floridi.
    Meanwhile lijecnici opstetricari napustaju crvene drzave,pretvarajuci ih tako u "maternal care deserts",ne zeleci raditi pod prijetnjom zatvorske kazne.
    Gud njuz je da se udruzuju diljem SADa ne bi li sprijecili posljedice politike republikanskih imbecila.
    Jos veci gud njuz je da je njihov fanatizam dugorocno odlican- stizu podaci o steti kakvu zabrane izazivaju,nakon toga ce daleko teze moci cendrati da "spasavaju zivote".

    https://www.politico.com/news/2022/0...itals-00052946

    https://www.nytimes.com/2023/04/13/u...rtion-ban.html
    Posljednje uređivanje od Emsina mala : 14.04.2023. at 12:56

  40. #2840
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Teško mi je imati "good news" optiku na to. Maybe it's the age thing, ja sam prije Emsina stara.

  41. #2841

    Datum pristupanja
    Jul 2022
    Postovi
    87

    Početno

    Ja ti na to gledam relativno. Unutar njihovih okolnosti,obzirom na situaciju,debila koji vode GOP,ovo je dobra vijest. Generalno gledano je sve sto se tamo dogada teski shit. Dozu optimizma sam si injektirala podacima o posljedicama zabrane koje se nizu jedna za drugom,vode u brojne sudske bitke i poticu ljude na organiziranje. Zanimljivo je da se broj pobacaja povecao u plavin drzavama plus pobacaji van zdravstvenog sustava- internet narudzbe iz, ni vise ni manje nego-EU.
    Pa hajde,sad ce ljudi usput svasta nauciti

  42. #2842
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ovo što se dogodilo u BG, mi je do danas bilo nezamislivo. Mislila sam, daleko je Balkan od zapada, neće se tu ubijati u školi.
    A danas ubijeno 8 djece i jedan odrasli. I nekoliko ranjenih. I svi drugi u šoku od kojeg će se dugo oporavljala.
    Prijateljičina kćer pohađa tu školu. Danas je imala popodnevnu smjenu.
    Pišu da je 14 god stari učenik koji je pucao, sin uglednog liječnika.
    Što nam se to događa?

  43. #2843
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Srbija je gora od zapada. Nova kultura, roditelji koji drže oružje u kući, reperi koje djeca slušaju kojima je svaka pjesma o poželjnosti kriminala, oružja i droge, bolesno društvo.
    Bolest cijelog sustava, od odgovornih kojima je rješenje vršnjačkog nasilja prema tom djetetu bilo da ga presele u drugi razred, do toga da je upitno kako je dijete od 14 godina uopće znalo pucati iz pištolja.

    Dijete naših susjeda je ubijeno danas u tom masakru. Puno puta smo rekli da selimo odavde, a ako ovo ne bude kap koja će preliti čašu, ne znam stvarno što nam još treba.

  44. #2844
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Da, prva pomisao bila mi je "evo i nama Texasa".
    Teško je znati točne motive i što mu se vrtjelo po glavi, ali sasvim sam sigurna da je ova tragedija na dušu sustava (ovako kako Riri kaže, nažalost je očito balkanska boljka žrtvu tretirati gore nego zlostavljača).

    Moja sućut Ririnim susjedima i svima koji su pogođeni

  45. #2845
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,499

    Početno

    Prestrašno....cijeli dan o tome razmišljam.
    Jadni ti ljudi koji ostadoše bez djece i obitelji te profesorice i domara.

    A taj mali u kakvom je stanju rastrojstva morao biti da to učini? Navodno superodlikaš, dijete liječnika,a vidim spominje se da je bio žrtva vršnjačkog nasilja.

    Bože sačuvaj....Riri jadni tvoji susjedi, nema goreg od toga da čovjeka snađe u životu užas užasa.

  46. #2846
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Pa i to, dijete liječnika, radiolog mu je otac. Kažu oružje je legalno, otac je imao dozvolu. Okej, ali zašto ti kao jedan radiolog imaš uopće oružje, šta će ti? Zašto ti država dopušta da imaš toliko oružja? Dva pištolja, molotovljevi kokteli... Kažu bavili su se streljaštvom. Eto baš ti zbog hobija treba toliki arsenal oružja u kući, kako da ne.

    Sve je vodilo tragediji, maltretirano dijete s dostupnim oružjem u kući. Samo što ja nikako ne mogu vidjeti napadača kao žrtvu, 14 ti je godina i znaš da pištolj ubija s toliko godina. Što potvrđuje i to da je imao plan i popis onih koje želi ubiti. 14 godina i zna se služiti oružjem i ciljati trbuh i prsa, prestrašno.

  47. #2847

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    pretužno

    ufff

  48. #2848
    ella avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    505

    Početno

    Već barem 100 puta sam započela post i obrisal sve. Za ovaj događaj nemam riječi.
    Nema opravdanja za to što je napravio bez obzira na maltretiranje. Buling nije opravdanje za ubojstvo , a ovo je masakar on je ubio 8. ljudi i ranio još nekoliko istramautizirao 500+ učenika i njihovih obitelji.
    Po tome bi svi oni imali sad opravdanje da naprave isto. Zbog jedinice iz nekog predmeta on ubije svoje razredne kolege , za šta su oni krivi?
    Ali di su bile sve te službe koje su trebale štitit i spriječiti buling ?
    Sve te ustanove bi trebale štititu svu našu djecu. A ne kad se desi tragedija onda je bio divan i ne znaju šta mu je.
    Zadnjih dana su novine pune sinova/kćeri uglednih građana . Svi nešto visoko školovani/pozicionirani .
    A za svakog od njih sve gori i gori zločin .
    Ono što me izbaci iz takta gdje ti roditelji drže svoje oružje kad je djeci tako dostupno?
    Zašto jedan maloljetnik zna gdje se sprema oružje ?
    Sad ću kao neka starica u moje vrijeme to nije bilo tako ali ja nikad nisam znala da moj otac ima oružje doma.
    Slučajno sam saznala nakon što sam se odselila od njih pa sam im čuvala stan, onda su me uputili u detalje (debelo u dvadesetima sam bila)
    Bila sam uvjerena da on ima samo službeno i kad je išao u mirovinu da je sve vratio.
    Nisam znala niti gdje ga drži( Tata je bio u vojsci i uz službeno oružje je imao i privatno i sve dozvole za njega).
    Imam dvoje djece jedno osnovna škola , jedno srednja nakon ovog danas više ne znam za koga se više bojim.

    Nedavno smo suprug i ja komentirali da zašto nam opet prikazuju i filaju nas sa vijestima iz amerike gdje svako malo (možda nije ali meni se tako čini) neki sličan pokolj po školama.
    Pitali smo se pa zar našima treba davati ideje ? Onda su me svi uvjeravali da pretjerujem i preuveličavam, a sad bi najrađe da sam bila u krivu.

    Znam da je post zbrda/zdola ali tako je tako je

  49. #2849
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    I ništa se neće dogoditi jer mali nije napunio još 14 godina. Dobro je moj muž rekao, eto njega za mjesec dana opet u školi. S njegovim ocem isto sumnjam da će se nešto dogoditi kad je imao dozvolu za držanje oružja. I kad se ništa ne dogodi njima, dogodit će se već viđen scenarij da će netko sam uzeti pravdu u ruke za svoje ubijeno dijete.

    Očito će se u škole morati uvesti detektori i naoružani zaštitari. Kakva gadost od situacije, a prelila čašu jedinica iz povijesti. Moš si mislit. Vjerojatno isto neko forsiranje uspjeha, je*ala ih i povijest i ocjena.

  50. #2850
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Sumnjam da će za mjesec dana nazad u školu. Prije u neku pshijatrijsku bolnicu za djecu. Jer nije on pukno taj tren pa na mah nego planirano, s popisom za odstrel, uvježbavao pucanje itd... nisam psihijatar ali mislim da je prilično jasno koja mi je dijagnoza na pameti. A takvima stvarno ne trebju vijesti na TV za ideje imaju oni sasvim dovoljno izvora informacija koje ih zanimaju.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •