Stranica 17 od 60 PrviPrvi ... 7151617181927 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 801 do 850 od 2952

Tema: Što nam se to događa?

  1. #801
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Najbolji - ne. Bez problema - ne. Al da je kontracepcija dogma - to isto ne.

  2. #802
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Najbolji - ne. Bez problema - ne. Al da je kontracepcija dogma - to isto ne.
    Kontracepcija je dogma, koji je to novi looping u razmisljanju?

  3. #803
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Kontracepcija je dogma, koji je to novi looping u razmisljanju?
    Kaae je tako pisala par stranica prije na temi, pa se Jadranka na to osvrnula.

  4. #804
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ne kužim logiku izjave da je kontracepcija dogma. Dogma za koga? (nisam pažljivo čitala sve postove)

  5. #805
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ne znam ništa o dogmu ali znam za ovo
    https://dnevnik.hr/amp/vijesti/hrvat...---538539.html

    I ovo
    https://m.vecernji.hr/amp/vijesti/lj...g-vjere-506691

    A što je vjerojatno sam vrsak sante leda jer se o tome naravno kod nas ne priča javno (uostalom koliko je samo bilo komentara da što je Mirela izašla javno van, da što objavljuje svoje ime da što ju nije sram da zašto se javno eksponira sigurno ima skrivenih namjera itd )

  6. #806
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Pa ova država i nase zdravstvo ne želi ženama platiti ni šugavih 15kn mjesečno koliko košta Mirena kao vrlo sigurna i pouzdana kontracepcija...

  7. #807
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ne kužim logiku izjave da je kontracepcija dogma. Dogma za koga? (nisam pažljivo čitala sve postove)
    Dogma za gradjane Hrvatske - ne koriste je, jer... ne znam, takva je dogma.

  8. #808
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Pa ako već kažeš da su naše statistike dobre sigurno ima neka dobra statistika ili istraživanje koji nacin sprečavanja trudnoće se koristi u rh, koliko se prodaje oralnih kontraceptiva, koliko ugrađuje spirala, koliko neželjenih trudnoća je bilo zbog nekorištenja kontracepcije nego brojanja prlodnih dana dana i vadigavan, itd.

    Ja se ne sjećam neke službene statistike našeg zdravstvenog sustava ili bar članka o tome, a to su uvijek popularne teme za objaviti članak.

  9. #809
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    koliko neželjenih trudnoća je bilo zbog nekorištenja kontracepcije nego brojanja prlodnih dana dana i vadigavan, itd.
    85% zbog nekorištenja ikakve kontracepcije. vadigavan i prirodne metode su posebno izdvojeni, ali su postoci jako mali.

  10. #810
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ako već kažeš da su naše statistike dobre sigurno ima neka dobra statistika ili istraživanje koji nacin sprečavanja trudnoće se koristi u rh, koliko se prodaje oralnih kontraceptiva, koliko ugrađuje spirala, koliko neželjenih trudnoća je bilo zbog nekorištenja kontracepcije nego brojanja prlodnih dana dana i vadigavan, itd.

    Ja se ne sjećam neke službene statistike našeg zdravstvenog sustava ili bar članka o tome, a to su uvijek popularne teme za objaviti članak.
    Postoji zdravstveno statistički ljetopis, sve se objavljuje po županijama. Tamo imaš koliko je koje vrste kontracepcije prepisano u ustanovama koje imaju ugovor sa hzzo-om, a koliko u onima bez ugovora.

  11. #811
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    85% zbog nekorištenja ikakve kontracepcije. vadigavan i prirodne metode su posebno izdvojeni, ali su postoci jako mali.
    E a zanimljivo bi bilo zašto je nisu koristile...
    Ovo o ljetopisima po županijama mi je iskreno primjer lošeg podatka, što bi sad trebali vaditi recepte po županijama iz pdf-ova, zbrajati, gledati broj žena u fretilnoj dobi i računati postotak?
    Plus prepisana je daleko od iskoristeno...

  12. #812

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    koliko neželjenih trudnoća je bilo zbog nekorištenja kontracepcije nego brojanja prlodnih dana dana i vadigavan, itd.

    Ja se ne sjećam neke službene statistike našeg zdravstvenog sustava ili bar članka o tome, a to su uvijek popularne teme za objaviti članak.
    Malo sam kopala po Googlu i evo ovo:https://www.hzjz.hr/wp-content/uploa...ACAJI_2020.pdf

    Od članaka nalazim samo ovo: https://centralna.ba/pobacaji-2020-z...kontracepcija/

    Iz članka: "Jer, i pored toliko različitih metoda kontracepcije, 87,7 posto legalno induciranih pobačaja, dakle onih na zahtjev žene, izazvano je činjenicom da par nije koristio kontracepciju pa je očekivana posljedica trudnoća. Očito neželjena, jer je žena zatražila pobačaj.
    Druga činjenica koja, najblaže rečeno, iznenađuje, jest da su i prošle godine najviše legalno induciranih pobačaja – gotovo 61 posto – zatražile žene koje imaju jedno, dvoje ili troje djece. "
    "Statistika je još jednom potvrdila činjenicu da se u Hrvatskoj pobačaj često koristi kao metoda kontracepcije, dok se druge metode koriste rijetko. Potvrdila je i zaključke Odbora za ženska prava i ravnopravnost spolova (FEMM) Europskog parlamenta koji je u svojoj Studiji o seksualnom i reproduktivnom zdravlju konstatirao da Hrvatska ima nisku stopu registriranih pobačaja na zahtjev, no procjenjuje da se oko 40 posto pobačaja obavlja ilegalno."
    "Zabilježen je porast spontanih pobačaja, čiji je udio u ukupnom broju pobačaja gotovo 20 posto ili 1,2 postotna boda više nego 2019. Najviše je, kao i prethodnih godina, bilo pobačaja koji se vode u kategoriji “ostali” – 45,8 posto. U toj su kategoriji, među ostalima, izvanmaternične trudnoće i “ostali abnormalni produkti začeća”. Premda nema službenih podataka, javna je tajna da u nekim slučajevima ginekolozi pobačaj na zahtjev uvedu upravo u tu posljednju kategoriju kako ne bi imali problema s prizivačima savjesti.”

  13. #813
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Kontracepcija je dogma, koji je to novi looping u razmisljanju?
    Ja sam tako napisala, kao sto je vec spomenuto. Nije nuzna iskljuciva asocijacija na vjeru, ali sto da ne, sigurno ima neke veze, s obzirom na to koliko se vjera (istinska ili pro forme) provlaci kroz hrvastko drustvo.

    Sasvim mi je jasno da dio korisnica ovog foruma koristi kontracepciju (iz bilo kojeg razloga, zapravo), puno ih cak znam i osobno. Ali sigurno Rodin forum nije presjek hrvatskog drustva.

    Koliko zena pocinje s kontracepcijom nakon prvog postpartum pregleda, negdje oko 6. tjedna (a da nije coitus interruptus ili kondom koji moze, a i ne mora biti pri ruci te, izmedju ostalog, ovisi i o dobroj volji vlasnika spolovila na koji se stavlja)? Neovisno o odabiru, predlaze li im ginekolog da uzmu neku od opcija?

    Koliko srednjoskolki uzima kontracepciju u svrhu sprjecavanja trudnoce ili kao terapiju za neredovite ili bolne (ili kakve god) cikluse?

    Koliko zena uzima kontracepciju u perimenopauzi, opet iz bilo kojeg razloga?

  14. #814
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Veliki broj mojih frendica ima mirenu vec godinama, a u perimenopauzi uzima hormone.
    To nije bas nikakav bauk.

    Tko to zeli, taj i koristi.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 22.05.2022. at 08:29

  15. #815
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Hrvatska recimo ima sasvim prosječan broj teen trudnoća u EU, premda jasno ima i zemalja s manjim brojem (Slovenija npr.) U usporedbi sa EU USA ima ogroman broj tinejdžerskih trudnoća.

  16. #816
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Hrvatska recimo ima sasvim prosječan broj teen trudnoća u EU, premda jasno ima i zemalja s manjim brojem (Slovenija npr.) U usporedbi sa EU USA ima ogroman broj tinejdžerskih trudnoća.
    Ovo je zanimljivo usporedit zapravo (s obzirom na sve dosad receno).
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 22.05.2022. at 20:16

  17. #817
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    https://enz.hrt.hr/
    od 33. min.
    :ultrazvučna disleksija:
    :prije ili kasnije sve će u menopauzu:

  18. #818
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ok, znaci tinejdzerke su dobro zasticene, sto kontracepcijom, sto znanjem. Super.

    Tko su onda zene koje koriste abortus kao kontracepciju? Kako njima pomoci? Nekako mi se cini suludo da sve redom uzivaju u pobacajima, umjesto da ugrade Mirenu, popiju tabletu, sto god. Mogu koristiti i kondom, zasto ne, ali ocito im je i to mrsko.

    Negdje valjda postoji problem, osim ako je prica o abortusima zapravo izmisljena i osim ove kako-li-je-vec-nazvana koju je Lili upoznala u bolnici, u principu nema takve posasti i nije problem sto neka omanja sacica zena bira bas taj nacin rjesavanja nezeljenih trudnoca.

  19. #819
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ja vjerujem da je ta klinka bila bas u velikoj manjini, a da je puno veci udjel zena koje vec imaju s partnerima/muzevima 1, 2 ili 3 djece. Tako su pokazale i statistike.

    Zasto je to tako? Fakat ne znam.

    Samo mi je upao u oci Mimin komentar i primjer da bolje i lakse dostupna kontracepcija ne mora znaciti nuzno smanjen broj pobacaja i posljedicno broj nezeljenih trudnoca.

    Valjda je kvaka ipak u edukaciji i to ne samo u srednjoj skoli nego mozda zaista i neko obavezno savjetovanje u bolnici nakon pobacaja.

    Svi mi svasta u zivotu naucimo kroz teoriju al kad dodje praksa ups...i jos kad prodje dosta godina od teorije pozaboravljamo i opustimo se...
    Nagadjam kao i ostali jer ocito jednoznacnog odgovora nema.

  20. #820
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Ok, znaci tinejdzerke su dobro zasticene, sto kontracepcijom, sto znanjem. Super.

    Tko su onda zene koje koriste abortus kao kontracepciju? Kako njima pomoci? Nekako mi se cini suludo da sve redom uzivaju u pobacajima, umjesto da ugrade Mirenu, popiju tabletu, sto god. Mogu koristiti i kondom, zasto ne, ali ocito im je i to mrsko.

    Negdje valjda postoji problem, osim ako je prica o abortusima zapravo izmisljena i osim ove kako-li-je-vec-nazvana koju je Lili upoznala u bolnici, u principu nema takve posasti i nije problem sto neka omanja sacica zena bira bas taj nacin rjesavanja nezeljenih trudnoca.
    Ako se dobro sjecam statistike u Hrvatskoj trudnocu najvise prekidaju zene u vezi/braku koje vec imaju dvoje djece.
    Posljednje uređivanje od sirius : 22.05.2022. at 23:41

  21. #821
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    https://enz.hrt.hr/
    od 33. min.
    :ultrazvučna disleksija:
    :prije ili kasnije sve će u menopauzu:
    Coksa ja ne kuzim

  22. #822
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ako se dobro sjecam statistike u Hrvatskoj trudnocu najvise prekidaju zene u vezi/braku koje vec imaju dvoje djece.
    Yep

  23. #823
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Coksa ja ne kuzim
    Pogledaj Nu2 s linka.

  24. #824
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Evo ja ne zelim i nikad nisam zelela kontracepciju, osim kondoma. Call me whatever, hormoni mi znace i zelim da osetim kako fluktuiraju. Takodje ne volim ni pobacaj, iako ga nikad ne bih zabranila, niti bih koga ubedjivala da mu ne valja/ne treba hormonalna terapija/kontracepcija. Nikad ne reci nikad, verovatno postoje situacije u kojima bih i ja abortirala vitalnu trudnocu, ali to bi bilo jako tesko za mene. Upoznala sam dosta drustveno progresivnih zena u okolini u kojoj zivim poslednjih deset godina koje slicno razmisljaju, i neke su zbog toga rodile s 42+ godina.

  25. #825
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Meni je kondom apsolitno legitimna kontracepcija.
    Jednako kao pilula ili mirena.

  26. #826
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj kli_kli prvotno napisa Vidi poruku
    Call me whatever, hormoni mi znace i zelim da osetim kako fluktuiraju
    Kli kli,
    odavno nisam procitala ovako mocnu izjavu upravo tako identicno i ja osjecam samo se ne bih znala izrazit tako dobro kao ti. Da,to je TO.

  27. #827
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je kondom apsolitno legitimna kontracepcija.
    Jednako kao pilula ili mirena.
    slažem se, a za razliku od ostalih jedini štiti od spolno prenosivih bolesti

  28. #828
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj kli_kli prvotno napisa Vidi poruku
    Evo ja ne zelim i nikad nisam zelela kontracepciju, osim kondoma. Call me whatever, hormoni mi znace i zelim da osetim kako fluktuiraju. Takodje ne volim ni pobacaj, iako ga nikad ne bih zabranila, niti bih koga ubedjivala da mu ne valja/ne treba hormonalna terapija/kontracepcija. Nikad ne reci nikad, verovatno postoje situacije u kojima bih i ja abortirala vitalnu trudnocu, ali to bi bilo jako tesko za mene. Upoznala sam dosta drustveno progresivnih zena u okolini u kojoj zivim poslednjih deset godina koje slicno razmisljaju, i neke su zbog toga rodile s 42+ godina.
    Ovako i ja razmisljam. Iako sam, u mladosti, kratko koristila piluke (koje sam dobila bez ikakvih problema), al brzo sam odustala.

  29. #829
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Ok, znaci tinejdzerke su dobro zasticene, sto kontracepcijom, sto znanjem. Super.

    Tko su onda zene koje koriste abortus kao kontracepciju? Kako njima pomoci? Nekako mi se cini suludo da sve redom uzivaju u pobacajima, umjesto da ugrade Mirenu, popiju tabletu, sto god. Mogu koristiti i kondom, zasto ne, ali ocito im je i to mrsko.

    Negdje valjda postoji problem, osim ako je prica o abortusima zapravo izmisljena i osim ove kako-li-je-vec-nazvana koju je Lili upoznala u bolnici, u principu nema takve posasti i nije problem sto neka omanja sacica zena bira bas taj nacin rjesavanja nezeljenih trudnoca.
    Naravno da se vecina pobacaja radi jer dvoje ljudi nije koristilo kontracepciju kad bi bilo bolje da su je koristili. Vjerujem i da se takve Moja poanta je da to nije nesto sto je ekskluzivno vezanu uz Hrvatsku, niti su gradjani Hrvati posebno losi po tom pitanju u uspooredbi s drugima. A da je edukacija vazna i uvijek dobrodosla, svakako da je.

  30. #830
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    https://enz.hrt.hr/
    od 33. min.
    :ultrazvučna disleksija:
    :prije ili kasnije sve će u menopauzu:
    Ja se više ničem ne čudim... ali ipak - da baš ON postane ravnateljem najveće zdravstvene ustanove u RH, stvarno ne znam što bih rekla.

  31. #831
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Kanga prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se više ničem ne čudim... ali ipak - da baš ON postane ravnateljem najveće zdravstvene ustanove u RH, stvarno ne znam što bih rekla.
    Nista se ne cudim, ersatz funkcija umjesto ministra zdravstva.



    I ja znam puno progresivnih zena koje su zgrozene razvojem hrvatske u ovom groznon smjeru, hodovima zivota i crkvenim maltretiranjem zena. I sta cemo sad? U akciju, a ne zatvarat oci i nadat se najbpljem.

    Eno sam jucer slusala na hrt rezultate neke ankete, postoci onih koji se zalazu za zabranu pobacaja i zovu pobacaj ubojstvom kod npr slucaja cavajda su minorni. Zato sam osobno oflucila biti barem glasna na tu temu, a ne sutit pa ono "ma pusti". Jer ce ti hodaci doc po moju kcer, ne daj boze, i to uz pjevanje da joj pomazu, ko sto i cavajdi pomazu

  32. #832
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Zamislite da je tako nekom muskom odrezao krovo jajce, uz egidu, a svi cemo se osusit i umrit. Najvise o samoiluziji govori to sto on misli da ce gostovanjem zaradit pr bodove kod javnosti i izgladit stvar.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 23.05.2022. at 17:52

  33. #833

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...icama-15201265

    Naslov je senzacionalistički, nema još nikakve kaznene prijave ali, prema članku, Hrvatska udruga za prava pacijenata namjerava tužiti Ćorušića. Kaže predsjednica Udruge u članku da " - Ante Ćorušić mora izgubiti liječničku licencu, o tome da ostane ravnatelj nema ni govora, mora prestati s radom, treba ga maknuti sa svih pozicija i zaboraviti njegovo ime, da nikada više ne bude u kontaktu ni s jednom pacijenticom".

  34. #834
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Dota prvotno napisa Vidi poruku
    https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...icama-15201265

    Naslov je senzacionalistički, nema još nikakve kaznene prijave ali, prema članku, Hrvatska udruga za prava pacijenata namjerava tužiti Ćorušića. Kaže predsjednica Udruge u članku da " - Ante Ćorušić mora izgubiti liječničku licencu, o tome da ostane ravnatelj nema ni govora, mora prestati s radom, treba ga maknuti sa svih pozicija i zaboraviti njegovo ime, da nikada više ne bude u kontaktu ni s jednom pacijenticom".
    Ako bude kaznjen to bi valjda bilo.prvi put da je itko kaznnen po zakonu o pravima pacijenata. Sto se licence tice , malo sutra. Nisu licence padale ni za puno vise.
    Ali mogao bi zavrsiti karijeru sto se ove visine tice, treba im zrtveni janje u zdravstvu. Pa bolje corusic nego beros. On ce malo kasnije.
    Posljednje uređivanje od sirius : 23.05.2022. at 21:50

  35. #835
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Ćorušić ima još cca godinu dana do mirovine. Ne znam da li bi mu se produživalo, ali upravo je on frknuo Paladina. Tako da bi to bio samo neki nečasni otpust. Uz naše pravosuđe, čak i da se pokrene postupak, on će prije navršiti 65 godina.

  36. #836
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ako bude kaznjen to bi valjda bilo.prvi put da je itko kaznnen po zakonu o pravima pacijenata. Sto se licence tice , malo sutra. Nisu licence padale ni za puno vise.
    Ali mogao bi zavrsiti karijeru sto se ove visine tice, treba im zrtveni janje u zdravstvu. Pa bolje corusic nego beros. On ce malo kasnije.
    Slažem se. Nije ni to malo.

  37. #837
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Skidanje glave prije mirovine je bas nesto sto nam treba nakon svega.
    Bilo bi zanimljivo da je otisao davno, kad je imao svoje prste u zakonu za MPO.
    Tako da sam postala stara cinicna baba pa me ovo nimalo ne dojmi. Kasno. Puno prekasno.

  38. #838
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Better late than never.

  39. #839

  40. #840
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Grozim se "otkazivanja", prema kome god upereno, ježim se na taj termin. Idealno bi bilo kad bi lijepo svi odgovarali zakonski.

  41. #841

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Grozim se "otkazivanja", prema kome god upereno, ježim se na taj termin. Idealno bi bilo kad bi lijepo svi odgovarali zakonski.
    Slazem se.

  42. #842
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Ali taj je termin, u ovom linkanom tekstu, očito upotrijebljen upravo s tim značenjem.

  43. #843
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Slazem se.
    I ja.

  44. #844
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Svimbalo je u pravu. Ukazuje se upravo na to.

  45. #845
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    Ali taj je termin, u ovom linkanom tekstu, očito upotrijebljen upravo s tim značenjem.
    S kojim značenjem? Pogledala sam opet članak i on poziva na "otkazivanje". Meni pozivi na "otkazivanje" izazivaju jezu.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 26.05.2022. at 13:10

  46. #846
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    https://www.una.world/hr/vijesti/uz-...9-e49c029661d8

    A propos Ćorušića i "ljepših bivših vremena" i "statistike" u hrv. zdravstvu i sumnje na krađu jajnih stanica. U državi u kojoj ništa nije "face value", onda se i gubi povjerenje. U Danskoj možeš vjerojavati da je stvarno tako kako ti kažu. Ovdje? Ne znam.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 26.05.2022. at 13:13

  47. #847
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Rekla bih da baš zato što ti izazivaju jezu, izrazu pristupaš s predrasudom, a smisao je- kaznite ga, maknite ga, ne zaslužuje niti jednu funkciju, a s tim se, sigurna sam, slažeš.

  48. #848
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Strelec i komentar predstave 64 i referenca na Dansku i čuđenje kako to može u Danskoj da se pacijentice prepuštaju s povjerenjem. Može. A kod nas - ne može. Sami ste to, ginići, pomogli tkati, kao i većina pacijentica koja nema snage progovoriti - ne bih niti ja mogla biti Čavajda, mislim da ne bi, zato joj se i divim. Zbog svjetonazornih bitki koje uzrokuju laganje i ilegalu i poluilegalu. Samo da se ne vidi:

    https://forum.tm/vijesti/ljudi-se-la...gma-manja-7638
    Posljednje uređivanje od ina33 : 26.05.2022. at 13:15

  49. #849
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    Rekla bih da baš zato što ti izazivaju jezu, izrazu pristupaš s predrasudom, a smisao je- kaznite ga, maknite ga, ne zaslužuje niti jednu funkciju, a s tim se, sigurna sam, slažeš.
    Slažem se, ali izraz je jezovit jer je prijeki sud . I uvijek će mi parat uši, grozan je, kao i proces iza njega.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 26.05.2022. at 13:17

  50. #850
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...-crno-15200807
    Još malo. "Romane o kriminalu u liječničkom miljeu nisam pisao zbog pravde, nego da zaštitim sebe."
    Nemam cijeli članak, nisam pretplatnik. Koja "lijepa" radna atmosfera.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •