Stranica 20 od 20 PrviPrvi ... 10181920
Pokazuje rezultate 951 do 968 od 968

Tema: Što nam se to događa?

Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007

Početno

Citiraj Kanga prvotno napisa Vidi poruku
    Što sadržajno ide naprijed? Nemoguće je zabraniti sve pobačaje, zabranjuju samo sigurne. Pobačaj ne mogu zabraniti, jedino stvaraju kulturu represije naspram žena.
    A kultura represije prema nerođenoj djeci ne postoji?

ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006

Početno

A ja da se stvara kultura maltretiranja zena i zrtvovanja zena.

ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006

Početno

Citiraj Freyja prvotno napisa Vidi poruku
    A kultura represije prema nerođenoj djeci ne postoji?
    Nope. Al jednostavno je sprijeciti pobacaje, muskarci nek ne ejakuliraju u vagine osim u slucaju zelje za prokracijom. Tako nek sr oni pozabave kulturom penisa i stvar rijesena u tili cas.

Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007

Početno

rehab, što će se sadržajno unaprijediti, a da se nije moglo unaprijediti prije ove odluke? Stvarno vjeruješ da žene koje ne žele roditi neće naći način, čak i po cijenu vlastitog života? Ja mogu razumjeti vrijednsti do kojih je stalo pro-birth ekipi, ono što nikako ne mogu razumjeti je “kupovanje” komoditeta da na površini sve izgleda ok – po cijenu fizičkog i psihičkog zdravlja i samih života žena. To mi je jezivo. Što misliš zašto je Irska 2018. godine izašla iz tog pakla?

Datum pristupanja
    Aug 2008

Početno

kaj ovo uopce znaci?

ako majka priroda trecinu svih trudnoca zavrsi spontanim pobacajem jel i priroda represivna?!?

Datum pristupanja
    Aug 2008

Početno

Citiraj mama pticica prvotno napisa Vidi poruku
    kaj ovo uopce znaci?

ako majka priroda trecinu svih trudnoca zavrsi spontanim pobacajem jel i priroda represivna?!?
    tipkam na mobu pa mi je pobjeglo

ovo je pitanje bilo namijenjeno Freyi oko njenog posta "kultura represije nerođenih"
    ja ne kuzim cemu toliko inzistiranje samo na nerođenima..
    veselilo bi me da se toliko trsiš za rođene i svima pokažeš kak tu mozemo bolje
    jer ak pogledamo oko sebe..svijet je sve samo ne ruzičast...

Datum pristupanja
    Nov 2009

Početno

Citiraj Kanga prvotno napisa Vidi poruku
    rehab, što će se sadržajno unaprijediti, a da se nije moglo unaprijediti prije ove odluke? Stvarno vjeruješ da žene koje ne žele roditi neće naći način, čak i po cijenu vlastitog života? Ja mogu razumjeti vrijednsti do kojih je stalo pro-birth ekipi, ono što nikako ne mogu razumjeti je “kupovanje” komoditeta da na površini sve izgleda ok – po cijenu fizičkog i psihičkog zdravlja i samih života žena. To mi je jezivo. Što misliš zašto je Irska 2018. godine izašla iz tog pakla?
    To je kao da me pitas sto sadrzajno mijenja zabrana prolaska kroz crveno svjetlo na semaforu. Nece poboljsati stanje cesta, nece nekome pomoci da kupi auto, nece pojeftiniti gorivo, ali ce sacuvati zivote. Sto ne znaci da ne trebamo brinuti i o drugim aspektima prometa, radi poboljsanja kvalitete i sigurnosti kretanja.
    Vec sam iznad napisala, zakonska zabrana pobacaja nikako ne smije biti jedini korak u borbi protiv pobacaja.

Datum pristupanja
    Nov 2009

Početno

ovo je pitanje bilo namijenjeno Freyi oko njenog posta "kultura represije nerođenih"
    veselilo bi me da se toliko trsiš za rođene i svima pokažeš kak tu mozemo bolje
    jer ak pogledamo oko sebe..svijet je sve samo ne ruzičast...
    Tema je o nerodjenima, zato i pisemo o nerodjenima.
    Vec smo se ranije usuglasile da su postovi ovog tipa "sto si ti uradio u zivotu za vec rodjenu djecu" potpuno promaseni i besmisleni.
    Poznajes Freyu ? Znas sto ona cini za djecu oko sebe ? Zna li itko od nas ovdje sto koja radi u stvarnom zivotu, kome sve pomaze i koliko daje od sebe ?
    Ne zna nitko i zato su pitanja takve vrste iznimno glupa i nepotrebna.

Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007

Početno

Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Nope. Al jednostavno je sprijeciti pobacaje, muskarci nek ne ejakuliraju u vagine osim u slucaju zelje za prokracijom. Tako nek sr oni pozabave kulturom penisa i stvar rijesena u tili cas.
    Ina, pročitaš li ti ikada ono što napišeš?

Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007

Početno

Ja ne kužim čemu toliko inzistiranje samo na pravima žena?!

Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007

Početno

Ali da ne ispadnem jako nepristojna i ponovit ću ono što sam se nekoliko puta napisala - ja osobno inzistiram na zaštiti prava nerođenih zato što je meni nerođeno dijete isto što si mi i ti, i rehab, i moje dijete, i moja sestra, i moj muž...pa kako se onda ne bih borila, na svoj način, za njihova prava? Kad već oni sami ne mogu, već ovise o našim ... odlukama...

sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009

Početno

Pod krinikom "zaštite nerođenih" oduzimaju se prava onim rođenim. Drugotnima samo naravno.
    Zašto stati na zabrani abortusa kao zaštiti nerođenih? Što ako se uhvati neki "inkubator" da pije pivo, puši cigaretu ili nedajbože vozi bicikl, hoda u visokim petama ili nešto tako opasno za nereođeni život? Hoće možda u zatvor za pokušaj ubojstva? Gdje je granica "zaštite"?

ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006

Početno

Citiraj Freyja prvotno napisa Vidi poruku
    Ina, pročitaš li ti ikada ono što napišeš?
    Da. Ti?

Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008

Početno

Potpisujem silly, Jelenu, emsu (<3), jen, inu….

Datum pristupanja
    Nov 2009

Početno

Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Pod krinikom "zaštite nerođenih" oduzimaju se prava onim rođenim. Drugotnima samo naravno.
    Zašto stati na zabrani abortusa kao zaštiti nerođenih? Što ako se uhvati neki "inkubator" da pije pivo, puši cigaretu ili nedajbože vozi bicikl, hoda u visokim petama ili nešto tako opasno za nereođeni život? Hoće možda u zatvor za pokušaj ubojstva? Gdje je granica "zaštite"?
    I opet pamfleti, teorije i pretpostavke. Niti jednu svoju recenicu nisi dokazala bilo kakvim argumentom, nego pises na temelju necega sto si zamislila da bi se moglo dogoditi i jos to obavijas svojim teorijama zasto se netko bori protiv pobacaja iako protivnici pobacaja vrlo jasno i konkretno isticu svoje razloge zasto.
    Na to imas pravo, naravno, ali takve rasprave su toliko besmislene, iscrpljujuce s obje strane i ne vode apsolutno nikamo. Samo produbljuju jaz i mrznju u drustvu. Nazalost, upravo ovakav stil rasprave prevladava u javnosti, s obje strane.

Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008

Početno

Rekla bih da su se mnoga crna predvidjanja sa ovog i prethodnih topika na istu temu već ostvarila. Služe i tome da se nas koji smo za pravo na izbor potakne na razmišljanje i da sljedeći put kad se organizira nešto, ne budemo umorne ili moramo prati veš, kako reče Jen.

sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009

Početno

Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    I opet pamfleti, teorije i pretpostavke. Niti jednu svoju recenicu nisi dokazala bilo kakvim argumentom, nego pises na temelju necega sto si zamislila da bi se moglo dogoditi i jos to obavijas svojim teorijama zasto se netko bori protiv pobacaja iako protivnici pobacaja vrlo jasno i konkretno isticu svoje razloge zasto.
    Na to imas pravo, naravno, ali takve rasprave su toliko besmislene, iscrpljujuce s obje strane i ne vode apsolutno nikamo. Samo produbljuju jaz i mrznju u drustvu. Nazalost, upravo ovakav stil rasprave prevladava u javnosti, s obje strane.
    Kojim argumetnom? Da zabrana pobačaja ugrožava samo prava drugotnih? Ima neki slučaj da zabrana pobačaja forsira prvotne da su 9 mjeseci trudni?
    Što se tiče pitanja zašto stati na zabrani pobačaja u kao "zaštiti nerođenih" pitanja se nameću sama. Drugu osobe osobe štiti zakon od npr toga da ga netko drogira, nije li onda logično i da se takva "zaštita" nameće i za nerođene istom logikom? Do sad je to bio problem trudnice i njene brige o sebi, u vašem distopijskom svijetu zaštite nerođenih očito ih treba štiti od svih zala koje im "inkubatori" mobu potencijalno nanijeti. Logika je savršeno jasna a i znam da u glavama vaših idola sa juga SAD takvih ideja itekako ima... Uostalom ti si tu citirala slučajeve gdje su osim za smrt trudnice ubojice optužene i za smrt fetusa, samim tim se omogućava i optužba u ime fetusa protiv trudnice. Ne treba tu nikakvih arumenata osim vaiših vlastitih i njihove logike stvari. Uglavnom na uštrb ploda žena postaje drugotno biće koje ne raspolaže slobodno svojim tijelom pred zakonom.

Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007

Početno

rehab, nisi mi odgovorila niti na jedno pitanje. usporedba koju si dala umjesto odgovora nije odgovor pa se pitam imaš li ga uopće. iskreno me zanimalo tvoje razmišljenje. ali, ok, hvala na raspravi.

Stranica 20 od 20 PrviPrvi ... 10181920

Pravila pisanja postova

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •