Cao svima! Molim vas za pomoc jer sam vise ocajna
Malena ima 2 i po mjeseca i smatram da je konstantno gladna i da je zbog toga nemirna i stalno place.
Od pocetka imamo probleme s dojenjem..iz bolnice je izasla sa 2680 (rodena u 37.tt +1) a danas ima 4860
Taj porast je na donjoj granici, ali vidim da lijepo napreduje i da je vesela bebica, ali mislim da je konstantno gladna..
Dojim je svaka 2 sata, preko noci svaka 3 sata i imamo oko 10 podoja dnevno.
Piski i kaka redovito (svaki podoj), nekad obilnije nekad manje, ali za sada ispuni min potrebni broj pelena.
Imamo problem s gutanjem zraka pa je stomacic nadut i tvrd zbog cega joj dajem redovito Espumisan kapi kako bi izbacila zrak. Pokusavam s 5 kapi svaki podoj iako pise da treba 20 kapi, medutim farmaceut u ljekarni mi je savjetovao da dajem manje kapi ili samo 2 puta navecer sto i meni izgleda kao bolja opcija.
Skoro nikada ne podrigne poslije dojenja iako smo probali razne nacine..u pocetku je dosta prdila i tako bi se rijesila tog zraka, ali sada imamo i s time problem zbog cega je navecer neutjesna i ne moze spavati, jesti itd.
Takoder imam jaki pocetni mlaz zbog cega dojim u polulezecem polozaju, a ona lezi na meni. Imam velike grudi i bradavice sto je isto u pocetku predstavljalo problem jer se rodila jako malena.
Nekad imamo srece pa podrigne tijekom podoja jer ima pritisak na stomacicu buduci da lezi na meni, ali i to je postalo rijetkost.
Nas podoj izgleda tako da krene jesti halapljivo (iako sam je probala dojiti i na sat vremena) i cesto ima stisnute usnice zbog prevelikog mlaza, cim se on uspori onda se opusti i popravi malo hvat. Aktivno sise 6 do 8 minuta (nekad manje) i onda krecu problemi, okrece glavu od dojke prema van, izbacuje i usisa ponovo bradavicu, postaje nervozna, cokce i duda sisu..nakon 20min od pocetka podoja ponovo nastavi aktivno sisati 1 minutu i to je vecinom sve ono sto pojede.
Uglavnom jede samo ono sto joj izade "servirano" jakim mlazom i ne zeli se truditi vuci samostalno mlijeko.
Ja isto pokusavam s kompresijama dojke kako bi je natjerala da pojede barem jos nesto jer mi je svaki gutljaj bitan.
Ponekad joj dajem i drugu dojku (kad place nakon sto je skinem s dojke na kojoj se uspavala) gdje pojede samo ono sto izade s najacim mlazem.
Probala sam sve polozaje, ali nijedan ne odgovara ili jede jednako (6+1 minuta). Lezeci polozaji ne odgovaraju jer ne stvara vakum prilikom dojenja (vakum stvori tek kasnije kad prode jaki mlaz) i onda mlijeko curi van, a u polozaju ragbi lopte se zagrcne zbog mlaza.
I ono sto cijelo vrijeme moram raditi je buditi je jer spava na cici i odmara dok je koristi kao dudicu (koju ne zelim dati kako ne bi odbila cicu) sto zaista nije lagan zadatak jer je jaaaaaako velika spavalica.
Znam da za sada napreduje ok, na donjoj je granici, ali ne znam kako joj pomoci da jede bolje i vise, te da ne guta toliko zraka prilikom podoja.
Strah me da nece napredovati vise ok zato sto smanjuje vrijeme koliko jede.
Pliz help,ima li netko neki savjet za taj "nedostatak vakuma", okretanje glavice od cice, te najvise ako netko ima savjet kako se rijesiti nadutosti (radimo sve vjezbice i dizanje nogica, BioGaia kapi i Espumisan,ali i dalje imamo problem).
Nisam sigurna sta tocno radim krivo, zasto jede tako malo i nemirno, zasto guta zrak, zasto nema vakum prilikom papanja i zasto se skida stalno s cice i onda je usise nazad... imam previse pitanja zasto a nijedan odgovor :/ hvala unaprijed