Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 189 od 189

Tema: TSH i antitjela stitnjace!!!

  1. #151
    nina1 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Postovi
    1,010

    Početno

    Citiraj karla 1980 prvotno napisa Vidi poruku
    Da li znate jel mogu vaditi TSH, T3, T4, TPO i TG za vrijeme uzimanja kontracepcije?
    ja neznam...nadam se da će ti odgovoriti cure koje znaju ..

    ja sam bila danas kod svoje dr.spec. nuk. medicine
    rekla je da uzrok povećanju mog tsh i antitjela = estrogen
    ja sam u postupku uzimala ogromne količine estrofema radi tankog endometrija

  2. #152
    karla 1980 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    400

    Početno

    Citiraj nina1 prvotno napisa Vidi poruku
    ja neznam...nadam se da će ti odgovoriti cure koje znaju ..

    ja sam bila danas kod svoje dr.spec. nuk. medicine
    rekla je da uzrok povećanju mog tsh i antitjela = estrogen
    ja sam u postupku uzimala ogromne količine estrofema radi tankog endometrija
    Hvala nina, nadam se da će se već netko javiti.

  3. #153
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    Karla,odgovor je da...možeš!

  4. #154
    karla 1980 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    400

    Početno

    Hvala ti kiara.

  5. #155
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    dobila sam nalaz TSH , ovaj put vađen u Splitu i ref. vrijednosti su drugacije....
    TSH je 3 ( 0,3-3.6)
    prije je bio 3,66 pa 2,55 i tako varirao ,ali su u tom labosu ( Šibenik) ref. vrijednosti bile vise do 5...sad me sve ovo zbunjuje
    u 4mj sam u postupku .....poslala sam svom mpo-vcu mail
    ja bi najradije otisla do endokrinologa i trazila terapiju .....uvijek se vracam na ovaj TSH , nikako mi ne da mira sta ako stvarno treba biti ispod 2?
    ostali nalzi stitnjace su mi ok. i da prije sam pisala R. o nalazima svojim rekao je da je to ok sve dok su mi antitijela ok. e sad budi ti pametan, nekom kaze ovako nekom onako.

  6. #156

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    crvenkapice77 koliko sam ja do sada uspjela zakljuciti nije nuzno da je TSH>2. Ako je TSH visi od toga onda se gleda fT4 i antitjela. Ako su antitjela negativna, a fT4 veci od 15 onda, koliko sam razumjela, nema bas nikakve potrebe za snizavanjem TSH.

    I jos jednom cu reci, meni je TSH redovito veci od 3, a znao je biti i preko 5. Par puta sam bila na detaljnom pregledu kod endokrinologa, a bome i kod dr. R upravo zbog toga. Endokrinolog nije niti pod razno htio cuti za uvodjenje bilo kakve terapije, dok dr. R. na moje hormone stitnjace nije ni trepnuo. Tek na moje propitkivanje mi je rekao ovo u vezi fT4, da je dobro ako je visi od 15.

    Dakle, nije jednoznacno receno da TSH mora biti nizi od 2, nego kao i svugdje postoje i druge povezane stvari koje treba vidjeti pa tek onda zakljucivati.

  7. #157
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    meni je tsh uvijek bio oko 3 - 3 i nešto. t3 t4 ft3 ft4 su mi uvijek bili ok. mpo dr mi je uveo euthyrox od 25, ali prije toga sam išla endokrinologu. napravio mi je uzv štitnjače, ispipao je, pogledao nalaze i rekao da sam po njemu skroz ok, ali ako moj mpo dr smatra da trebam uvesti e. od 25 da mogu, da to nije agresivna tabletica.
    anyway, moj tsh se nikada nije spustio ispod 2.8, ostali parametri su bili ok.
    zatrudnila sam vjerojatno sa tsh oko 3. provjerila sam tsh prije mjesec ipo, bio je 3.6 i nastavila sam sa terapijom e.25.
    mpo liječnik koji mi sad vodi trudnoću rekao je da se treba čekirati još 2x tsh u trudnoći, tako da ga slijedeći mjesec opet vadim.

    da sam ja na tvom mjestu crvenkapice, izvadila bi sve hormone, ne samo tsh, već i t3, t4, ft3, ft4 i otišla sa nalazima endokrinologu, i na uzv štitnjače. mene je taj pregled koštao 150 kn (privatnik) a puno me je smirio.

  8. #158
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    pinky ja sam vadila T3 ,T4 , anti-TG,MS-at, sve je u redu....ali nisam eto te slobodne fT3 i fT4....kad sam vadila 2009 nije mi napisala na uputnici , kasnije sam saznala da su ti slobodni jako bitni , mozda izvadim bar taj fT4 PRIVATNO da budem mirna.

  9. #159

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    TSH na terapiji (Euthyroxom/Letroxom odnosno bilo kojim levotiroksinom) bi se trebao kretati najviše između 1 i 2, ja se recimo najbolje osjećam kad je na donjj granici ili čak malo ispod...
    iako najbitniji od svih varijanti hormona je T3 - aktivni hormon - kazuje kako nam tijelo pretvara ono što unosimo u "aktivniju" energiju za mišiće i ostala tkiva, a to pokazuje T3. negdje sam pročitala da je čak mjerodavniji ukupni u odnosu na slobodni (fT3)...

  10. #160
    cranky avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,117

    Početno

    Citiraj crvenkapica77 prvotno napisa Vidi poruku
    pinky ja sam vadila T3 ,T4 , anti-TG,MS-at, sve je u redu....ali nisam eto te slobodne fT3 i fT4....kad sam vadila 2009 nije mi napisala na uputnici , kasnije sam saznala da su ti slobodni jako bitni , mozda izvadim bar taj fT4 PRIVATNO da budem mirna.
    Za trudnoću, koliko sam ja skužila, a to je i jedino što mi endokrinolog traži sad u trudnoći, su bitni TSH i fT4, s tim da mi opća dr, valjda po defaultu napiše uvijek i fT3.
    Nisam stručnjak, samo kažem iz iskustva.

  11. #161
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    gdje se moze napravit UZV stitnjace privatno ?

  12. #162
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    raspitaj se je li u k. dolaze liječnici privatno. ja sam radila u vrgorcu, dolaze liječnici sa firula, koje bi tamo čekala pola godine. a ovako 150 kn i bog te veselio.

  13. #163
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

  14. #164

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    3

    Početno

    Pozdrav,nova sam ovdje i imam jedno pitanje.. Ovako vadila sam prvi puta hormone stitnjace i nalaz je ovakav:
    T4 101 (58,90-154,70)
    TSH 0,15 (0,35-5,00)
    A u 4mj bi trebala u postupak za ivf,dal će smetat nizak TSH,ima li ko tako? A tek sam za mjesec dana narucena za ultrazvuk stitnjace.

  15. #165
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    hvala draga .....budem, nazvala- pitala
    danas sam bila kod dr. i pitam ja za uzv, ma nema sanse , treba imat preporuku i bla bla ceka se dugo, po 6mj i bla bla....isuse koja procedura..pitam ja uputnice za Tf3 i Tf4 , ne znaju ni sta je to ....e svasta ....samo spominju T3 i T4 , izgleda da cu morat i to u privatnika

  16. #166
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    pa kod kojeg si to dr bila?
    privatnik će ti napraviti uzv, ali neće ti pomoći pri vađenju ft3 i ft4, možda samo da ti napiše na papiru - preporuka vađenje ta 2 hormona.
    u mojoj županiji NEĆE DA VADE niti t3 i t4 ako je tsh u ref vrijednostima, a kamo li free t3 i t4.
    jedino eventualno uz pismenu preporuku endokrinologa.

  17. #167
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    ma isli ja i mm po uputnice za markere kod dr. opce praxe ,
    i tako ja upitam za uputnice za Tf3 i Tf4 ,

  18. #168
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    a ako ne da, onda jedino ovako kako sam ti napisala.
    nama neće više da daju ni f3 i f4, kamo li slobodne

  19. #169
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Citiraj cranky prvotno napisa Vidi poruku
    Za trudnoću, koliko sam ja skužila, a to je i jedino što mi endokrinolog traži sad u trudnoći, su bitni TSH i fT4, s tim da mi opća dr, valjda po defaultu napiše uvijek i fT3.
    Nisam stručnjak, samo kažem iz iskustva.
    Ovo je istina šta kaže Cranky ja sam dobila terapiju zbog tog FT4 koji mi je smanjen, sad sam nedavno opet dobila nalaze TSH mi je 2,4 a FT4 11 sad mi je dr. dignuo dozu na 75 mg. znači da ipak ima veze s trudnoćom i začećem što je kod mene problem

  20. #170
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj Pinky prvotno napisa Vidi poruku
    pa kod kojeg si to dr bila?
    privatnik će ti napraviti uzv, ali neće ti pomoći pri vađenju ft3 i ft4, možda samo da ti napiše na papiru - preporuka vađenje ta 2 hormona.
    u mojoj županiji NEĆE DA VADE niti t3 i t4 ako je tsh u ref vrijednostima, a kamo li free t3 i t4.
    jedino eventualno uz pismenu preporuku endokrinologa.
    zar u ST nema privatni lab?

  21. #171
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    ima, samo sam ja u dubrovačkoj županiji

  22. #172
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo je istina šta kaže Cranky ja sam dobila terapiju zbog tog FT4 koji mi je smanjen, sad sam nedavno opet dobila nalaze TSH mi je 2,4 a FT4 11 sad mi je dr. dignuo dozu na 75 mg. znači da ipak ima veze s trudnoćom i začećem što je kod mene problem
    meni samo provjerava tsh....

  23. #173

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    13

    Početno

    Bok!
    Meni je TSH 7,2, i doktor me je uputio u endokrinologu, i da sa nalazima dodjem kod njega.
    Trebala bih ići na MPO.
    Dali se išta radi dok se taj tsh smanji, još k tome imam pcos.
    I dali treba dugo vremena da se ljekovima smanji taj tsh?

  24. #174
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Molim pomoć, gdje su ZG najbrže gotovi nalazi hormona štitnjače preko HZZO uputnice? Hitno mi je, a ne da mi se više plaćati privatne labove ako nije baš nužno.
    Hvala.

  25. #175
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    mimi80 bolje ti je ne ići u postupak dok ne snižiš TSH, to će MPO doktor sigurno preporučiti.
    negdje sam čitala da treba 3-6 mjeseci da se TSH dovede u normalu međutim meni je jedan doktor rekao da se to može i u mjesec dana, vjerojatno ovisi o jačini terapije.

  26. #176
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    uf mimi stvarno ti je visok. potpisujem gabi

  27. #177

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    32

    Početno

    Obnavljam temu, da li netko zna da li je potrebno naručiti se za vađenje krvi za TSH i antitijela (npr. u Vinogradskoj) ili se samo dođe s uputnicom?

  28. #178
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj Zulta prvotno napisa Vidi poruku
    Obnavljam temu, da li netko zna da li je potrebno naručiti se za vađenje krvi za TSH i antitijela (npr. u Vinogradskoj) ili se samo dođe s uputnicom?
    Mislim da ne možeš samo upasti. MM je bio prošli tjedan vaditi hormone štitnjače na Vuk Vrhovcu. Dobio je uputnicu od liječnice obiteljske medicine, poslao je njima na e-mail i dobio termin za vađenje krvi u roku 2 dana.

  29. #179
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Citiraj Zulta prvotno napisa Vidi poruku
    Obnavljam temu, da li netko zna da li je potrebno naručiti se za vađenje krvi za TSH i antitijela (npr. u Vinogradskoj) ili se samo dođe s uputnicom?
    Evo da i tu odgovorim
    Na VG se ne narucuje, prestali su prije par mjeseci, ali antitijela ne mozes vaditi bez preporuke njihovog endokrinologa.

  30. #180
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    na SD se može sve, i hormoni i antitijela, bez naručivanja
    barem je tako bilo

  31. #181

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    32

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    na SD se može sve, i hormoni i antitijela, bez naručivanja
    barem je tako bilo
    Evo novih informacija, na SD trenutno ne rade antitijela jer nemaju materijala, u Vinogradskoj ih rade samo ako je TSH povišen ili snižen, na Rebru ne rade anti TG.
    Još nisam našla niti jednu bolnicu koja radi sve nalaze, poslala sam još upit na Merkur.
    Ako netko ima info gdje se mogu obaviti TSH, fT4, anti TG i TPO na uputnicu preko hzzo-a, molim da javite.

  32. #182
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,617

    Početno

    Vuk Vrhovec vadi sve na uputnicu, uz narucivanje

  33. #183

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    zg
    Postovi
    614

    Početno

    Na Sv duhu uvijek početkom mjeseca dobiju reagense pa ako ti nije kasno tamo se može sve izvaditi.
    Uvijek krajem mjeseca ostanu bez reagensa.

  34. #184

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    32

    Početno

    Naručena na VV, hvala puno!

  35. #185
    Jolica30 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    455

    Početno

    Ja sam vadila u vinogradskoj s tim da mi nisu napravili ft4. Kad sam zvala da pitam rekla mi je sedtra da u pravilu ako su ova 3 parametra ok onda ft4 ne rade.

  36. #186

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    32

    Početno

    Da li je netko nedavno bio u Vinogradskoj kod endokrinologa? Naručena sam u određeno vrijeme, pa me zanima da li poštuju vrijeme kad ste naručeni ili je potrebno doći rano ujutro i čekati kad se dođe na red?

  37. #187
    Jolica30 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    455

    Početno

    Zulta postuje se vrijeme kada si narucen. Ja putujem iz daljeg i nekada dodem i ranije gore pa obavim prije. Kod koga si narucena?

  38. #188
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Citiraj Zulta prvotno napisa Vidi poruku
    Da li je netko nedavno bio u Vinogradskoj kod endokrinologa? Naručena sam u određeno vrijeme, pa me zanima da li poštuju vrijeme kad ste naručeni ili je potrebno doći rano ujutro i čekati kad se dođe na red?
    Dodjes 15 min ranije, sjednes u cekaonicu kod saltera i cekas da te prozovu za upis. Kad te upisu, pošalju te pred sobu doktora, tamo sacekas da te dr.pozove. U principu si brzo gotova, osim ako je netko od dr.bolestan ili negdje hitno otisao pa drugi preuzima sve narucene - tad se ceka do pola sata maksimalno.

  39. #189

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    2

    Početno

    Drage ženice,
    sorry što smetam.
    Imam jedno pitanje.
    Imam antitijela na štitnjači, točnije za Anti Tg, a sve ostalo je u referentnim vrijednostima.
    Imam problem i ne mogu nikako začeti i održati uspješnu trudnoću.

    Koji se lijekovi koriste u ovom slučaju????
    Iskustva, please.
    Hvala velika

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •