Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 189

Tema: TSH i antitjela stitnjace!!!

  1. #101

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    Bublice, dva su tipa antitijela stitnjace: tireoglobulinska i mikrozomalna. Pitaj da ti naprave ta dva nalaza.

    Sto se tice antikardiolipinskih antitijela, koliko se sjecam, pozitivan nalaz (odnosno prisutnost u vecem broju) se racuna ako je rezultat veci od 10. Ti kazes da ti je 4, to je onda ok. U svakom slucaju neka ti to interpretira lijecnik jer se s tim antitijelima nije igrat ako su pozitivna. O tome je pisano dosta na imunoloskom linku i ima clanak na forumu. http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=185&Show=2149

  2. #102
    tikica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    150

    Početno

    [quote="ina33"]I, mislim da sam negdje čak i pročitala da TSH može utjecat i na kvalitetu embrija, tako da je koji put teško shvatit jel' koka ili jaje u svemu ovome, za ovo ne garantiram jer je moje znanje patchworkasto, to će prije znat Timmy koja ima cjelovito razumijevanje problema, ja sam prije internetska svraka i skupim tu nešto, ovdje nešto, kako "ništa nije moj problem" (idopatija), nisam se ni u što specijalno puno udubljivala. Upravo iz razloga sličnog koje ti navodiš, tikica, odbijalo me i učenje dr. Beera i NK stanice jer mi je djeloalo pojednostavljeno tipa "Eureka, postoji odgovor!" i udaralo na tu neku osnovnu potrebu da se, u biti, skuži u čemu je problem, ali ja, na kraju krajeva, nemam pojma je li on u pravu ili nije, znam da sam ispratila i cure koje su slijedile njegova učenja i nisu došle do bebe, neke pak jesu itd. To je užasno duboka materija, nisu jednostavne stvari u stilu - ovaj zna posao, ovaj ne...[/qu
    Ima li netko ko je snizio TSH i ostao trudan (da mu je to bio razlog)?
    Ina33 nemam ti ja pojima ko je dr.Beera i šta su NK satnice, ali se budem potrudila sve to naći.

  3. #103
    tikica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    150

    Početno

    Sorry zaboravila izbrisat
    Ima li netko ko je snizio TSH i ostao trudan (da mu je to bio razlog)?
    Ina33 nemam ti ja pojima ko je dr.Beera i šta su NK satnice, ali se budem potrudila sve to naći.

  4. #104
    bublica3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    ST
    Postovi
    2,361

    Početno

    Citiraj Timmy prvotno napisa
    Bublice, dva su tipa antitijela stitnjace: tireoglobulinska i mikrozomalna. Pitaj da ti naprave ta dva nalaza.
    Timmy hvala na odgovorima. Za ova Antikardiolipinska antitijela su mi rekli da je nalaz uredan. Ići ću izvadit ova antitijela štitnjaće, mislim da to do sada nisam vadila.

  5. #105
    bublica3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    ST
    Postovi
    2,361

    Početno

    Bog cure, vadila sam Anti-TG i rezultat mi je 54 Ref.interval ‹ 34

  6. #106
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Meni je TSH 3.89 a ref vrijed. do 5.0
    FT4 13.8 od 10-25
    TPO 7.0 do 35
    TG 12.5 do 40

    Jeli meni TSH previsok? Bila sam nedavno i na stimulaciji pa možda je i to utjecalo na povećanje zadnji put je bio ispod 2

  7. #107
    nina1 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Postovi
    1,010

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa
    Meni je TSH 3.89 a ref vrijed. do 5.0
    FT4 13.8 od 10-25
    TPO 7.0 do 35
    TG 12.5 do 40

    Jeli meni TSH previsok? Bila sam nedavno i na stimulaciji pa možda je i to utjecalo na povećanje zadnji put je bio ispod 2
    ne mogu ti nazalost savjetovati da li je tvoj tsh previsok ili ne, neznam da li imaš inače problema sa štitnjačom ili ne, ali mogu ti ispričati svoj slučaj
    ja imam hipotireozu , ciklusi su mi znali biti do 46 dc
    TSH mi je bivši dr uvijek održavao u granicama referentnih vrijednosti
    u mom slučaju do 4,0 uvijek bliže gornjoj granici..
    odkad sam našla svoju novu dr koja mi drži TSH oko 1.0 moji ciklusi su se skratili na cca 31 dc i pojavile su se ovulacije
    da li to ima veze sa tim ili je to produkt niz drugih faktora , ne znam
    meni na prvi pogled tvoj nalaz izgleda skroz ok , ali ako te zanima ili sumnjaš ne bi ti bilo loše da porazgovaraš sa kakvim endokrinologom ili spec nuk medicine

  8. #108
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    cure,koliko treba vremena da se tsh vrati u normalu nakon stimulacije. vec sam na jednoj temo ovo pitala,evo opet cu:idmeo na FET krajem februara(tad bi trebao biti et),a u stim postupku sam bila krajem novembra.ne znam da li sad trebam vaditi hormone stitne ,pa da vidim kakvo je stanje? ne znam hocu li imati vremena(do kraja februara) da to sredim,ako budu poviseni zbog stimulacije prije 2 mjeseca.nikad nisam imala problema sa stitnom,a zadnji put,pred sam postupak, tsh je bio 2,4(0,17-4,05 mIU/L).

    ima li iko prijedlog st ada radim?inace sam iz BiH,mozete mislit kako nasi ljekari reaguju kad pitam trebam li sniziti TSH,kao :shock: ,pa u ref vrij je!

    hvala!!!

  9. #109
    bublica3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    ST
    Postovi
    2,361

    Početno

    Citiraj bublica3 prvotno napisa
    Bog cure, vadila sam Anti-TG i rezultat mi je 54 Ref.interval ‹ 34
    Jeli tko zna dali je moj TG dobar?

  10. #110
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Bubilice izgleda da je previsok čim je toliko izvan ref. vrijednosti ali ne znam ti ništa više reći o tome,žao mi je, možda se javi netko iskusniji

  11. #111

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    Nije previsok ali je preko normale. Pusti sad malo i idi opet za mjesec-dva.

  12. #112

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    @tuzna, meni se nakon stimulacije vracao na normalu od 3-6 tjedana. izvadi opet tsh pa vidi gdje si. Ne znam sto da radis ako lijecnici u BiH smatraju da je TSH od 4 u postupku ok. Mozda da se dobro informiras i da nadjes nekoga tko prati stvar, drugo ti nemam za rec.

  13. #113
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    hvala,Timmy.ovaj forum i cure sa svojim savjetima i iskustvima neprocjenjivo vrijede. i mislila sam ga provjeriti,bojim se sta ako ne bude kao prije postupka,hocu li imati vremena da ga snizim do kraja februara?
    eto,sad me toga strah...

  14. #114
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    cure,evo jedno pitanje koje nije vezano za mene. moj a jetrva pati od anemije vec dugo,sad se zali da ju "probada nesto kao igle" po vratu i boli ju potiljak,uradi hormone stitne i svi su na dinjim granicama(znam da je za TSH donja granica 0,3,a koj nje j e0,32,slicno je sa T3 i T4).

    sad ju salju d aponovi hormonalni status i antitijela,na UZV-u stitne receno joj da ima uvecan desni rezanj(je l se tako pie) stitne zlijezde.
    druga dr joj rekla da bi problem mogao biti u hipofizi.ona sad u raskoraku,ne zna gdje da krene....
    :?

    hvala,

  15. #115
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    najbolje da napravi hormonalni status 3-5 dc i kortizol u 24-satnom urinu i znat će jel hipofiza ili štitnjača...

  16. #116
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    cure,evo mog problema.
    04.12 je bio ET. taj nam postupak nije uspio.sad,gotovo 2 mjeseca poslije ,radila sam nalaze stitne,jer krajem februara mislimo ici na FET i evo nalaza(ne bas najboljih po mojoj ocjeni):
    TSH 3,08 (0,47-5,o ulU/ml)
    T3 2,15 (1,16-2,181 nmol/l)
    T4 100,90 (57-155 nmol/l)
    TSH znam da je najbolji izmedu 1 i 2. eh,sad...sta da radim? postoji li sansa da ga snizim do FET_a i kako ? nemam bas pri ruci dobrog nuklearca,mislim,nasla bih ga,ali nece ni da cuju da snizavam TSH koji je u ref vrijednostima!

  17. #117
    Strike avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    658

    Početno

    Za mjesec dana bi ga uspjela snizit,al ako ti nitko neće prepisat terapiju, neznam.
    A sad već ne stigneš odradit i antitijela da se vidi kako funkcionira štitna.

  18. #118
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    uradila sam i antitijela,ali u petak idem po nalaz. ok,snasla bih se da dobijem terapiju,ali je li to moram piti sad za citav zivot?
    timmy je napisala negdje da s ekod nje vracao u normalu tsh(moj j ebio 2,4. sad u oktobru,a 2008. je bio 1,7,tako da znam da je relativno ok i da je ovo uvecanje sigurno od stimulacije)za 4-6 tjedana,kod mene proslo vec 2 mjeseca(doduse vrlo jaka stimulacija:mislim da je supresija od 3 mg diferelina bila prejaka,pa sam slabo reagirala u prvih 7 dana stimulacije(tad sam isprimala 1100-1200 IU Puregona pena,pa onda jos 5 dana ppo 4 ampule menopura,dakle, 300IU ,5 dana-to je 1200 IU Puregon pena + 1500IU menopura,mislim da to bas nije svakidasnja stimulacija) i je li moguce da je od te tako jako stimulacije da se jos nije vratio u normalu?

    problem je sto planiramo taj FET i sad ne znam st ada radim.....

  19. #119
    Strike avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    658

    Početno

    Moguće je da je još povišen od stimulacije,probaj izvaditi TSH par dana prije nego ideš na FET pa ćeš vidjet. A vidjet ćeš već nakon što dobiješ nalaze antitijela

  20. #120
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    strike,hvala

  21. #121
    karla 1980 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    400

    Početno

    Evo, stigao i moj nalaz pa vas molim za mišljenje... da li je u redu ili se treba poraditi na nećemu. Thanks.
    T4 121,6 (70-165)
    T3 2,7 (1,2-3,1)
    TSH 2,8 (0,40-4,2)
    TgAt <20 (<60)
    TPO-At 20 (<20)
    Nalaz UZV-a: oba režnja štitnjače veličinom i oblikom u granicama normale.

  22. #122
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    Citiraj tuzna prvotno napisa Vidi poruku
    evo nalaza(ne bas najboljih po mojoj ocjeni)hormona stitne :
    TSH 3,08 (0,47-5,o ulU/ml)
    T3 2,15 (1,16-2,181 nmol/l)
    T4 100,90 (57-155 nmol/l)
    cure,danas dobila nalaze antitijela:
    anti TG 14,3, ref ‹ 34
    anti TPO 32,7 ,ref:‹ 12

    ajte,molim vas,vi koje se kuzite vise u ovo, sta da radim? planiram FET do kraja februara.trebam li trazit terapiju i,ako ju dobijem,mogu li do tada sniziti sta se treba snizavati.
    prije 2 mjeseca imala sam jaku stimulaciju( 1200IU Puregona + 1500 IU Menopura).

    nikad nisam imala nikakvih problema sa stitnom,i nemam pojma o tome...

    hvala vam

  23. #123
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    curke, help please:

    gdje se najbrže mogu izvaditi hormoni, a da nije privat? i gdje se najkraće čeka?

  24. #124
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    ksena28 ja ih vadim na Institutu za tumore,ne treba se naručivati dođeš oko pola 8 sa uputnicom i nalaz gotov popodne...

  25. #125
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    Citiraj ksena28 prvotno napisa Vidi poruku
    curke, help please:

    gdje se najbrže mogu izvaditi hormoni, a da nije privat? i gdje se najkraće čeka?
    ups ovo se odnosi na hormone štitnjače..nisam skužila...

  26. #126
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    e sad ne kužim, jer mogu na institutu izvaditi horm. štitnjače? to mi i treba?

  27. #127
    Bebel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,661

    Početno

    Citiraj ksena28 prvotno napisa Vidi poruku
    curke, help please:

    gdje se najbrže mogu izvaditi hormoni, a da nije privat? i gdje se najkraće čeka?
    Meni je nekako ostalo u sjećanju da su cure komentirale kao je to Sv. Duh.

  28. #128
    marta26 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    544

    Početno

    tuzna, prema tvojim nalazima antitijela su ti povisena, tsh je u normali, malo ti je stitnjaca pocela divljati, al nije nista strasno. meni je prije prvog ivf bila 4,5 a najvise vrijednosti su do 4.2, dobila euthyrox, danas ga pijem, radila sam antitjela na stitnjacu i bila mi oko 160, u 10 mj ove godine brijem da su bila oko 200, isto prije postupka na vv. meni je doc radoncic to protumacio da mi polako odlazi stitnjaca i da cu imat problemceka u starijoj dobi.bitno je prije postupka tsh svesti na 1, najvise 2. nakon toga svega ostala sam prir trudna, stitnjacu sada kontroliram svaka 2 tj, sad mi je oko 2.5 i morati cu dobiti vjerovatno visoku dozu. za nalaze svakako reci dr, meni je dao prije postupka i spustila mi se na 0.3, al antitijela su takva kakva jesu i sumnjam da ce mi se ikako popraviti.svejedno imam bebeka u busi i nadam se da cemo izgurati do 9 mjeseca

  29. #129
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    super,marta.bar je bebac tu! nego,znam da anti tijela tu su zauvijek sad,nisu nesto alarmantno preko granice,al i ja sumnjam da ona polako pocinje da radi nepravilno,pa cu zbog toga da kazem ljekaru ,pa da ju odmah dovedemo u normalu.

    oko 20,02 ,odmah nakon menstruacije cu da provjerim opet hormone,pa ako budu i dalje visoki,kako ce mi ih sniziti za tako malo vremena( fet planiramo oko pocetka marta.01 ili 02. 03.)?
    imala sam jaku stimulaciju,pa sumnjam da su zbog toga bili visoki.zato cu ih opet radit,a do tada nema terapije-

  30. #130
    marta26 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    544

    Početno

    meni ti je u roku mj dana spao s skoro 5 na nula cijelih nesto, euthyrox 50 i to ga nisam svaki dan uzimala, malo sam zaboravila koji put dok mi nije postala navika, sad ga ujutro nataste i sve ok, nadam se da nece puno rasti u t

  31. #131
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    Citiraj ksena28 prvotno napisa Vidi poruku
    e sad ne kužim, jer mogu na institutu izvaditi horm. štitnjače? to mi i treba?
    možeš,ja ih tamo vadim.

  32. #132
    nina1 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Postovi
    1,010

    Početno

    pitanje za cure koje imaju hipotireozu i išle su na stimulirani
    da li vam neposredno se nakon stimuliranog postupka znatno povisla vrijednost hormona TSH?
    naime, ja sam vadila TSH 12mj i vrijednost mi je bila 0,9 (0,4-4,0 )
    u 1 mj sam bila u stimuliranom postupku
    u 2 mj sam vadila opet TSH i vrijednost mi je 5,2 !!!!!
    da li je imao netko slučaj da mu je nakon stimuliranog se naglo pogoršala hormonska slika ?
    inače idem na kontrole svaka 2 mjeseca i već cca godinu dana održavam razinu TSH lijekovima
    na vrijednost maksimalnu 1,5
    ja sam malo u šoku , odakle toliki porast TSH ???

  33. #133
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Da i meni je bilo slično zadnji put kad sam vadila TSh je bio ispod 2 a mjesec nakon stimulacije je bio 3.8 mislim da je to od stimulacije, probat ću još jednom izvaditi da vidim ali pretpostavljam da je od toga

  34. #134
    nina1 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Postovi
    1,010

    Početno

    išla sam provjeriti svoj nalaz nakon prve stimulacije
    tada mi je TSH bio 0,79 mjesec dana nakon
    tako da možda moja teorija s povećenjam TSH stimulacijom možda pada u vodu

  35. #135
    diabolica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Rijeka zapad
    Postovi
    527

    Početno

    nina1 ja sam upravo jučer imala tranfer, bila sam na balgo stimuliranom...prvo Klomifen a onda 5 Gonala...prije postupka sam imala TSH 2,6 i 15 dana prije nego što sam počela piti Klomifen mi je endokrinolog povisio dozu Eutiroxa sa 75 na 100...da mi regulira kad od stimulacije počne TSH rasti. Sad mirujem par dana...ali ću otići odmah poslije izvadit TSH da vidim šta se dogodilo. Koliko ti Eutiroxa piješ?

  36. #136
    lastavica1979 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    972

    Početno

    bok htjela bi te nesto pitati da li mi mozes reci jesi li imala kakve simptome od eutiroksa.Ja ga pijem dva tjedna jer mi je tsh 4.8 i prof Korsic mi je rekao da on ne preporuca nikakv postupak dok ne dovedemo tsh u red jer dijete u prva dva mjeseca dobiva najbolje gene od majke i oca. SImptomi lupanje srca,osjecaj da gubit tlo pod nogama drhtaj lagani ruku

  37. #137
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    lastavice meni su ti simptomi bili kad nisam pila Euthirox...inače imam hipotireozui izvađena cijela štitnjača..kad sam počela sa Euthiroxom sve 5.

  38. #138
    marta26 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    544

    Početno

    meni znaju trnuti ruke od hipotireoze, al sada kada se pridrzavam svakodnevne doze (prije nisam shvacala ozbiljno taj problem), sve je ok. bitno je da su t3 i t4 dobri i da je ispod gornje granice. a sto se tice stimulacije i porasta tsh, meni se doc cudio sto se cak smanjio i tsh i antitijela u nakon samog postupka. ja sam na 50, al kak sam t, brijem da ce mi morati povecati dozu.

  39. #139
    nina1 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Postovi
    1,010

    Početno

    da s trudnoćom se mora ići i češće na kontrole i skoro uvijek je povećanje doze
    u odnosu na ne trudnoću
    ja sam trenutno na letrox-u 75
    prije sam bila na euthyrox-u 150 ...dr me prebacila na letrox jer mi euthyrox više nije bio ok
    stalno mi se povećavala doza a svejedno tsh se nije smanjivao
    odkad sam na letroxu doza mi se postepeno smanjivala
    ali očigledno da opet nešto ne štima
    očigledno da je mom organizmu već proljeće pa malo divljaju hormoni

  40. #140
    gupi51 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    542

    Početno

    Cure da li je potrebno hormone štitnjače vaditi 1-3 dc? FSH i LH ne moram vaditi.

  41. #141
    barbyRI avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    734

    Početno

    ja sam sad na dugom protokolu,sa decapeptylom i gonalom,imam hipotireozu,tsh mi je bio pocetkom 2.mj 0,74 a prije toga 7,42 i povisio mi je dr euthyrox od 75 na 100mg on se snizio u roku 4tj,sad me strah da se nije opet povisio kako citam da se sa stimulacijom povisuje.jel to istina?nakon punkcije i transfera ici cu napravit hormone da budem sigurna.

  42. #142
    barbyRI avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    734

    Početno

    Citiraj gupi51 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure da li je potrebno hormone štitnjače vaditi 1-3 dc? FSH i LH ne moram vaditi.
    hormoni stitnjace se ne moraju vadit ko ginek. mogu se kad hoces

  43. #143
    Miki76 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    586

    Početno

    Cure,
    I meni je TSH bio malo povišen (4,29) kada sam ga radila mjesec dana nakon stimulacije. Kad sam zvala u vezi toga mog dr. na VV-u, pitala sam ga da li može biti uzrok tome činjenica da sam ga radila brzo nakon simulacije, on mi je odgovorio da je baš on osobno to pratio kod svojih pacijentica i došao do zaključka da stimulacije NE utječu na TSH. Također mi je predložio da ponovim TSH i kad sam ga ponovila 3 tjedna kasnije, novi TSH mi je bio 2,16... E sad, ne znam koji je razlog točno bio ovog povišenja pa pada, ali ja sam bila sretna što se vratio u normalu... Dr. kaže da TSH može varirati, a poslije sam nešto načula od drugih forumašica da, kao, TSH varira i od godišnjeg doba te je najniži u jesen...

    Još jedna info oko koje vjerojatno dosta cura razbija glavu, kao što sam i ja... Na starim nalazima od prije 2 godine, TSH mi je bio 3,03. Potaknuta pričama da u MPO TSH ne bi trebao biti veći od 2, mene je to naravno mučilo. Gnjavila sam o tome 3 MPO dr.-a s kojima sam u tom periodu bila kontaktu (dr.A. VV, Reš, dr.V. Mb) i sva trojca su me uvjeravali da je taj TSH ok za MPO. Dakle, niti jedan od njih nije pobornik TSH do 2 i neće vam odgađat postupke sve dok je TSH u granici referentnih vrijednosti...

  44. #144
    nina1 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Postovi
    1,010

    Početno

    Citiraj Miki76 prvotno napisa Vidi poruku
    Još jedna info oko koje vjerojatno dosta cura razbija glavu, kao što sam i ja... Na starim nalazima od prije 2 godine, TSH mi je bio 3,03. Potaknuta pričama da u MPO TSH ne bi trebao biti veći od 2, mene je to naravno mučilo. Gnjavila sam o tome 3 MPO dr.-a s kojima sam u tom periodu bila kontaktu (dr.A. VV, Reš, dr.V. Mb) i sva trojca su me uvjeravali da je taj TSH ok za MPO. Dakle, niti jedan od njih nije pobornik TSH do 2 i neće vam odgađat postupke sve dok je TSH u granici referentnih vrijednosti...
    kod mene baš suprotno , moja dr. spec nuklearne medicine meni održava tsh do 2
    tj. ona tvrdi da mi za uspješan postupak tsh treba biti max do 2
    neznam da li to ima veze (a moja soc gin tvrdi da ima) odkad mi je tsh do 2
    meni su se normalizirali ciklusi (skratili jer sam imala i do 46 dana) i pojavile se opet
    ovulacije
    kod mene nije problem samo tsh nego i anti tpo i anti tgn su mi znatno iznad gornje vrijednosti
    Miki 76, ti si na nekoj terapiji ?
    možda za cure koje nemaju bolesnu štitnjaču je ok kad je tsh u granicama
    a za one koje imaju dijagnozu i na terapiji su treba biti manje od 2 ?

  45. #145
    Miki76 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    586

    Početno

    Nina1,
    Nisam za sada na nikakvoj terapiji za štitnjaču jer, kao što sam rekla, svi dr.-i s kojima sam pričala su me uvjeravali da je TSH 3,03 u redu. Osim toga, T3 i T4 su mi ok, a antitijela nisam ni radila.
    Veću paniku sam napravila kada mi je stigao ovaj nalaz TSH 4,29, i to tjedan dana prije nego sam trebala krenuti u postupak. Iako su mi 2 dr.-a rekli da mi čak ni s takvim TSH ne bi otkazivali postupak, mene je to jako mučilo i planirala sam hitno otići endokrinologu. No, onda sam, po preporuci dr.-a, ponovila nalaz privatno i to je taj koji je pokazao TSH 2,16, tako da sam sva sretna otišla u postupak, a endokrinologa za sada isključila iz priče... I od jučer su dvije mrvice kod mene...

    U svakom slučaju, kakav god ishod postupka bio, nakon bete namjeravam još jednom ponoviti nalaz TSH da vidim što se to točno događa s mojom štitnjačom...

    Inače, već su cure pričale da kod dr.-a postoje različita mišljenja u vezi vrijednosti TSH za MPO, tako da izgleda nema definitivnog pravila da li ono treba biti ispod 2 ili je dovoljno unutar referentnih vrijednosti. Ja bih, naravno, najrađe da mi se spusti ispod 2 pa da onda u svakom slučaju budem mirna što se toga tiče, ali što da radim kada svi moji doktori smatraju da to nije potrebno...

    Tako da je moguć i ovaj tvoj zaključak da vas, koji i inače imate veće probleme sa štitnjačom, više i održavaju na idealnoj razini nego nas s malim odstupanjima tu i tamo...

  46. #146
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Da vjerojatno je i ovo što nina govori točno ja sam izvadila i anti tpo i anti tg i T3 I T4 i sve je osim TSH super jedino je on malo povišen 3.8 ali još uvijek u granicama i zato mislim da nama kojima je ovo drugo sve uredu neće dr. olako propisati terapiju

  47. #147
    karla 1980 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    400

    Početno

    Citiraj karla 1980 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo, stigao i moj nalaz pa vas molim za mišljenje... da li je u redu ili se treba poraditi na nećemu. Thanks.
    T4 121,6 (70-165)
    T3 2,7 (1,2-3,1)
    TSH 2,8 (0,40-4,2)
    TgAt <20 (<60)
    TPO-At 20 (<20)
    Nalaz UZV-a: oba režnja štitnjače veličinom i oblikom u granicama normale.
    Ja sam prošli tjedan bila kod dr. Radončića sa ovim gore nalazom, upravo zbog TSH i eventualne terapije, ali je rekao da nema potrebe za nikakvom terapijom i da mogu biti mirna.
    Napominjem da nikada nisam imala problema sa štitnjačom.

  48. #148
    nina1 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Postovi
    1,010

    Početno

    da, slažem se, sve što je u granicama je ok za vas koje nemate inače problema sa štitnjačom
    hvala vam cure da ste se javile sa svojim iskustvom vezano za tsh
    zanimaju me i iskustva cura koje imaju hipo/hipertireozu
    nadam se da će se i one javiti

  49. #149
    Marion avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Deutschland
    Postovi
    223

    Početno

    Citiraj nina1 prvotno napisa Vidi poruku
    možda za cure koje nemaju bolesnu štitnjaču je ok kad je tsh u granicama
    a za one koje imaju dijagnozu i na terapiji su treba biti manje od 2 ?
    Meni je endokrinolog rekao da je za ljude pod terapijom euthyroxom pozeljno odrzavati TSH do 1 vrednosti, kada je jedan ili veca treba povecati dozu euthyroxa. Ne znam da li je u pravu. Ja sam drugu trudnocu iznela uz euthyrox 75mg i uspela da zatrudnim tek kada mi je doza prilagodjena sa 50mg na 75mg. Samo je bitno cesto kontrolisati, jer ne bi valjalo preci u hipertireozu.

    Prve dve trudnoce sam verovatno imala hipotireozu, samo mi je nisu dijagnostikovali, svi simptomi su bili tu. Prvu trudnocu sam izgubila, drugu iznela zato sto je S. bio neverovatno uporan i resio da mi dodje, dakle sve je moguce.

  50. #150
    karla 1980 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    400

    Početno

    Da li znate jel mogu vaditi TSH, T3, T4, TPO i TG za vrijeme uzimanja kontracepcije?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •