Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Kako se ponasa endometrij nakon ovulacije?

  1. #1
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno Kako se ponasa endometrij nakon ovulacije?

    Drage cure,

    Naime, ovaj ciklus bi trebao biti FET.
    Sve je jako komplicirano, dns mi je 18 dc, na Estrofemu sam od 1 dc, endo mi je jucer bio 7,6 mm a dns 6,8 ili 6,9 mm!
    I sad, cekala se kakti O, imala sam jedan folikul jucer od 17 mm i dns je zuto tijelo prisutno.
    Jucer sam vadila p4 i bio je 1,1.
    I sad, opet sam dns vadila p4 da se vidi da nije bas jucer progesteron bio u rastu..i po tome bi se kakti odredio nulti dan !
    I sad me zabrinjava slijedece, endo mi se poceo stanjivati, nije puno..ali opet je tako isto bilo prosli mjesec...receno mi je da je radi hormona i stimulacije dosao na samo 4 mm...i zato ovaj ciklus idem na FET.
    Kako se ponasa endometrij nakon O?? On se stanjuje pa se ponovno zadebljava nakon par dana i onda nakon 14 dana nastupa M?? Ili se on stanjuje do nastupanja M??
    Opet napominjem da je dns vec 18 dc !!!!

    Tnx

  2. #2
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Pa uz estrofem ne bi trebalo biti ovulacije,ne razumijem. Ti si ipak imala folikul?

    Meni se endo deblja do ovulacije, čak i malo poslije, i onda tako stoji i stanji se kad prokrvarim

  3. #3
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Ja sam navodno imala folikul da. U pon je bio 11 mm, jucer 17,6 mm i dns je prisutno zuto tijelo ali jucerasnji p4 je nizak, i lh je bio samo 2 i nesto jucer pa nekako uopce ne znam da li je uopce taj folikul puknuo....

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Pa ako je zuto tijelo prisutno folikul je puknuo.
    Ako je danas zuto tijelo, rekla bih da je ovulacija bila jucer, znaci lh peak prekjucer, a progesteron ce isto porasti tek nakon. Tj lh je vadjen prekasno, a p4 prerano
    Sretno!

  5. #5
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Jojjjj !!!!
    Ovako, zvali su me, p4 je 1,1 tako da se meni cini da uopce nije ni puknuo folikul, mozda je zamijenjen za nesto drugo???
    Na pocetku ovog ciklusa jajnici su mi bili puni zutih tijela od ciklusa prije kad sam bila u stimuliranom postupku, neki valjda mali folikulo koji su naknadno pukli...da nije nesti zabunom krivo izmjereno??

    Rekli su mi da pocnem s Utrogestanima i da u pon ponovno vadim p4 i kao za sada je fet u utorak ali ce se vidjeti po p4.

    Koliko nakon puknuca folikula p4 raste??
    Jer je meni i dalje p4 isti kao i jucer.

    A da li znate zasto je endometrij dns tanji nego jucer??

  6. #6
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ja mislim da ti nisi imala ovulaciju zbog estrofema. Na kojoj si dozi? Jesu te gledali pocetkom ciklusa?

    Ovo smanjivanje endometrija je bas cudno

  7. #7
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Vrci,
    Od 1 dc sam bila na 3 puta po 4 mg ( po dvije tablete znaci ).
    Bila sam na uzv 8 dc i folikuli su bili manji od 10 mm, onda mislim 10 dc je folikul bio 11 mm, onda jucer 17,6 mm i dns kakti zuto tijelo !

  8. #8
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    To mi sve cudno, na velikoj si dozi estrofema i mislim da je ona trebala sprijeciti ovulaciju.
    Ja sam pila tri puta dnevno po 2mg.

    Jesi probala popricati s dr sto misle?

  9. #9
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Vrci,

    Ona se uopce ne zabrinjava. Kaze da je moguce imati O, ma jojjj....ne unam vise stvarno...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •