Pokazuje rezultate 1 do 27 od 27

Tema: kojim receptom do klomifena

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Osječk-baranjska županija
    Postovi
    383

    Početno kojim receptom do klomifena

    Pošto imam problema s pronalaskom klomifena i različitim saznanjima o plaćanju i kojim receptom se može dići klomifen u ljekarnoj. Trebam vaša iskustva!!
    Meni je rećeno da se izdaje privatnim receptom i plaća oko 100kn.

  2. #2
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    Khm..to nije istina...Treba ti obični recept...samo što negdje postoji mogućnost da ga trebaju naručiti pa ga čekaš dva tri dana...Ali ne plaća se....

  3. #3
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    Draga, neka ti tvoj doktor napise Klomifen na recept....Naravno, valjda će on znat da se ne plaća.. I kad im to doneseš u ljekarnu valjda će shvatit da griješe.

  4. #4
    mia74 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    Klomifen ide na papirnati,plavi recept.Uglavnom se moze dobiti isti dan,ako ga veledrogerije imaju na lageru.Ja sam nedavno izdala jednoj pacijentici na recept,isti dan.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Osječk-baranjska županija
    Postovi
    383

    Početno

    nemogu vjerovat da se tak mogu ponašat i naplaćivat lijek koji se ne naplaćuje

  6. #6
    mia74 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    Nema opravdanja za kolegice..radi se samo o neiskustvu i neznanju..neki misle da ako je Klomifen od Belupa skinut sa liste da nikakav drugi vise ne ide..a treba samo malo "procackat"listu i vidjet da je on na listi kao generik.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    2

    Početno

    Ja imam dvije kutije klomifena ,rok je 12/2014,ako nekom treba,nek se javi!

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    157

    Početno

    Btw meni je moja dr jedva dala plavi recept jer kao na taj način varam državu....

  9. #9
    KLARA31 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    800

    Početno

    Zanimljivo,ja sam iz Splita i doktorica prije mj dana mi nije dala recept za klomifen jer ga nema kako ona kaže a i sama sam obišla desetke ljekarni i nema ga. Rekla mi je snađi se. Dobila sam ga iz BiH preko cure sa foruma,al da nisam jedostavno bi otišla preko graice do ljekarne.

  10. #10
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    ide na plavi recept i u ljekarni vam ga moraju naruciti ako ga nemaju i izdati najnormalnije

  11. #11

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    157

    Početno

    Citiraj KLARA31 prvotno napisa Vidi poruku
    Zanimljivo,ja sam iz Splita i doktorica prije mj dana mi nije dala recept za klomifen jer ga nema kako ona kaže a i sama sam obišla desetke ljekarni i nema ga. Rekla mi je snađi se. Dobila sam ga iz BiH preko cure sa foruma,al da nisam jedostavno bi otišla preko graice do ljekarne.
    Neznam u kojoj si ljekarnoj gledala,ali ja bi do sada uvijek našla iz prve...

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Osječk-baranjska županija
    Postovi
    383

    Početno

    Meni bi trebala jedna kutija klomifena

  13. #13
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Meni sad ništa nije jasno...jesu klomići skinuti s liste lijekova koje dobivamo besplatno? Izgleda tako. Nema ih više na listi i sad se kupuju na plavi ili crni recept...upravo dobila inf. A meni su na VV vraćali lovu prije godinu dana.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ide na plavi papirni recept (ne može ne e-recept). Zove se Clomid (talijanski) ili Clomifen (austrijski). Clomid se ne treba čekati, a ako baš hoćete austrijski onda se čeka oko 2 tjedna. Ne treba ga kupovati. I to nije ništa novo, već dulje je takav režim.

    Nisu na našoj standardnoj Listi lijekova, ali jesu na tzv. generičkoj listi - određeni broj lijekova koji idu iz uvoza na teret HZZO-a.

  15. #15
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Ide na plavi papirni recept (ne može ne e-recept). Zove se Clomid (talijanski) ili Clomifen (austrijski). Clomid se ne treba čekati, a ako baš hoćete austrijski onda se čeka oko 2 tjedna. Ne treba ga kupovati. I to nije ništa novo, već dulje je takav režim.

    Nisu na našoj standardnoj Listi lijekova, ali jesu na tzv. generičkoj listi - određeni broj lijekova koji idu iz uvoza na teret HZZO-a.
    teta iz apoteke

  16. #16

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Osječk-baranjska županija
    Postovi
    383

    Početno

    ni meni nije ništa jasno, koju god sam ljekarnu zvala u baranji svi su mi rekli da se naručuje i da se plaća 100 kn

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ja jednostavno ne mogu vjerovati .

    Reci im da ide na papirnati recept kao i ostali lijekovi iz uvoza, i da Medika ima talijanski Clomid (10 tbl po 50 mg) na redovnom lageru, s kojeg rade i redovne narudžbe.

    https://www.google.hr/url?sa=t&rct=j...53760139,d.bGE

    To ti je važeća Lista lijekova u .xls formatu. Pod rednim brojem 1377 je klomifen. Ne piše nikakvo trgovačko ime jer je uvozni lijek, pa može biti pod različitim imenima (zato ne piše ni pakiranje ni jačina ni cijena). Isprintaj si tu stranicu i s tim odi u ljekarnu.

    Isto to uzmi i ako ti gin tvrdi da ne ide na recept.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Osječk-baranjska županija
    Postovi
    383

    Početno

    Puno hvala na ovoj listi, i napravit ću to samo neka zezaju

  19. #19
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Ja jednostavno ne mogu vjerovati .

    Reci im da ide na papirnati recept kao i ostali lijekovi iz uvoza, i da Medika ima talijanski Clomid (10 tbl po 50 mg) na redovnom lageru, s kojeg rade i redovne narudžbe.

    https://www.google.hr/url?sa=t&rct=j...53760139,d.bGE

    To ti je važeća Lista lijekova u .xls formatu. Pod rednim brojem 1377 je klomifen. Ne piše nikakvo trgovačko ime jer je uvozni lijek, pa može biti pod različitim imenima (zato ne piše ni pakiranje ni jačina ni cijena). Isprintaj si tu stranicu i s tim odi u ljekarnu.

    Isto to uzmi i ako ti gin tvrdi da ne ide na recept.
    nekima se ne da zezati s uvozom,a neki ni ne znaju za redovni lager uvoza u nekim veledrogerijama

  20. #20
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    Upravo tako...i ja sam imala sličan problem, kad mi je trebalo pa mi je netko ovo ovako lijepo objasnio kao što je sad vama martinaP.
    I to je tako. Od tada ga bez problema nabavljam. Naravno, najčešće ga trebaju naručiti, ali vidjeli su da znam šta tražim i o čemu pričam pa se ni nisu protivili.

  21. #21
    KLARA31 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    800

    Početno

    na ovoj listi šta ste stavile ovdje sam vidila ovitrelle znači li to ako sam u postupku kod privatnika i sama kupujem injekcije,mogu li bar ovitrellle dobit na recept?? 300kn sam do sad plačala

  22. #22
    katajina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    463

    Početno

    Ovitrelle moraš platiti, u listi koju je stavila martinaP, u koloni W, Ovitrelle nema oznaku R, klomifen ima. To znači da ne ide na teret HZZO-a. R ili RS znači da ide na teret fonda.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj katajina prvotno napisa Vidi poruku
    Ovitrelle moraš platiti, u listi koju je stavila martinaP, u koloni W, Ovitrelle nema oznaku R, klomifen ima. To znači da ne ide na teret HZZO-a. R ili RS znači da ide na teret fonda.
    Tako je (dobro je ipak što ima samo 5% PDV-a s obzirom da je na bolničkoj listi).

  24. #24
    Vaki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    772

    Početno

    Meni stvarno nije jasno zašto kompliciraju!
    Ja sam ih posudila u ljekarni (u bolnici VV), a tek onda mi je ginekolog dao plavi recept pa sam ga predala u ljekarnu.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    2

    Početno

    Ispričavam se nije me dugo bilo,a nova sam ovdje ,pa dok se snađem,trebate još uvijek klomifene?

  26. #26
    Nera29 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    205

    Početno

    Pozdrav, evo samo da se zahvalim cure na savjetima jer danas sam na plavi recept dobila Klomifen bez ikakvog plaćanja, naručili su u ljekarni i drugi dan je došao

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    2

    Početno

    Pozz.Cure ..trebale bi mi dvije kutije klomida...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •