Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 189

Tema: TSH i antitjela stitnjace!!!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    45

    Početno TSH i antitjela stitnjace!!!

    Malo ohrabrenja i POZITIVE!!!
    za sve one koje imaju antitjela stitnjace povisena i probleme s varijabilnim TSH ima i za nas sanse!!!! Biologinja u institutu gdje radim ICSI ima Hashimoto vec 20-tak god. rodila 4 djece, naravno imala problema (5 spontanih)!!!
    Dala mi par studija za procitati, kako je bitno samo TSH kontrolirati svakih 15 dana, drzati ako je moguce ispod jedan!

  2. #2
    iva9 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    218

    Početno

    :D Suuuupeeerrrrr.Ja imam antitjela dosta povisena,a TSH mi je jos uvijek u granicama normale.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    sva u glazbi
    Postovi
    150

    Početno

    Kati hvala za dobre, pozitivne informacije.
    Ja pak nemam antitijela ali TSH malo povisen. Trebam li ja TSH takodjer sniziti ispod 1??

  4. #4
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Mislim da TSH ne treba biti ispod 1, osim ako doista nema preoblema sa štitnjačkom jer u trudnoći naraste pa prije trudnoća ga treba sniziti ispod 1, za ostale je u redu i veći. O tome je dosta pisala Tigy.

    Kati baš mi je drago, takve priče doista daju nadu.

  5. #5
    Ineska avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    806

    Početno

    ovo mi je drago čuti...Kati hvala ti!
    Moja antitijela (tireoglobulinska-neznam jel to to) su dosta povišena -> 476,0 a TSH je u granicama normale -> 3,05 ali ipak bi mogao biti manji (prije 3 mjeseca mi je bio 0,006 a sada 3,05 :shock: )
    sada jedno pitanje za iskusne: koja je razlika između mikrosomatskih antitijela i tireoglobulinskih antitijela i koja su od tih dva antitijela štitnjače?

  6. #6
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno

    I mikrosomalna i tireoglobulinska antitijela su antitijela štitnjače.
    Meni su i jedna i druga pozitivna, te ukazuju na imuno problem, no kod svake žene je drugačije.

    Npr. moja šogorica ima 2 djece, a ima Hashimoto i pozitivna antitijela štitnjače,
    ali joj muž ima dobar spermiogram, pa ne mora ići na IVF ...
    Smatram da se sve komplicira kada moramo ići na iVF, pa tako i antitijela i TSH podivljaju prilikom stimulacije.
    Npr. meni je TSH prije stimulacije bio 1.2 , a nakon st. 3.9 pa si vi mislite - zbog čega se desio takav skok.
    Isti slučaj sam imala sa prolaktinom - koji je prije stimulacije bio u granicama normale, a nakon st. - izvan granica.
    Moj doktor to opravdava stresom ( istina, prolaktin je - hormon stresa ) ...

    No, svaka je žena drugačija i različito reagira na stimulaciju ... 8)
    Isto tako ne znači da će svaka žena sa antitijelima na štitnjaču imati problema u trudnoći, sve to ovisi o puno faktora.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    45

    Početno

    Jos mi je rekla slijedece:
    -za plod nisu toliko bitna antitijela stitnjace, (to u zapanoj europi lijecnici ne priznaju kao dokazano, cak misle da u mnogim slucajevima IVIG ili heparin vise stete nego pomazu!!!!), dakle treba drzati TSH oko 1 (jos bolje ispod 1), za TSH koristiti nesto (ja sam dobila euthirox) i dozu varirati s obzirom na TSH!!!
    -bar mjesec dana prije postupka uzimati neki kortizon (ja aprednislon), jer kortizon takodje utjece na antitjela i NK stanice!!!
    -aprednislon uzimati do 12 tjedna, poslije u dogovoru s lijecnikom nastaviti ili smanjiti dozu, ili svako nekoliko dana!!!
    - vitanin C, 300mg, bitan kod imunoloskih problema
    -Vitamin E, 400 E, takodjer
    -izbjegavati htanu s jodom,
    - setati, setati, ....

  8. #8
    kikic avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,163

    Početno

    Dobra vijest Kati, moj TSH je uvijek ispod 1 a stalno se mislim kako treba biti malo veći

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    beograd
    Postovi
    65

    Početno

    Pomagajte, :
    - endokrinolozi kod kojih sam ja bila kazu da utjecaj bilo koje promjene terapije moze da se izmjeri tek 6-8 tjedana nakon pocetka nove doze, tako da si me kati sad :? sa tim mjerenjem TSh na 15 dana.

    Isto su i meni rekli da antitijela (a i jedna i druga su kod mene povisena) nemaju utjecaja na zacece.

    TSh mi je bio cak i 20 prije 4 godine, pa smo povecavajuci terapiju smanjivali TSh, te dosli na TSh =1.3 koliko je zadnjih godinu dana, sto odrzavam sa Letrox 75.

    Znaci, kazete da samoinicijativno malcice povecam terapiju kako bi mi do punkcije u 7 mjesecu TSH pao na ispod 1 ?

  10. #10
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Samo potvrđujem da je i u mom krugu poznanica jedna žena s Hashimotom, moje godište (klub 35+) bez problema ostala 1. put nedavno trudna ! I baš sam sretna zbog nje !

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    45

    Početno

    Mila 67, prije terapije treba da ti je TSH oko 1 (bolje ispod), dakle kad si ga vec "spustila" na oko 1, onda trebas ga svakako kontrolirati svakih 15 dana (antitjela ne, samo TSH)tijekom terapijeali i poslije ako ostanes trudna, tako da ga drzis na toj granici korigirajuci dozom lijeka!
    Ako znas njemacki evo ti jako dobrog linka, isto forum "zeljeno dijete", a na njemu odgovara i lijecnik, jedan jako dobar i poznat za IVF!!!

    http://wukikiwu.cix.at/forum/forumdisplay.php?fid=20

  12. #12

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Banja Luka
    Postovi
    31

    Početno

    Cao TSH-šice, evo još jedne, vječna borba čovjeka protiv antitijela.
    Meni je otkazan planirani IVF u junu između otalog zbog povišenog TSH. Naime, već duže vrijeme sam uspjela držati TSH između 1-2 ali eto na zadnjoj kontroli 3,9 tako da mi je sad povećana doza letroxa pa ćemo vidjeti. Kako mi je drago čuti kad neko sa Hašimotom, antitijelima i sl. ima djecu ili je trudan! Mene stalno ubjeđuju da se i sa tim može ostvariti normalna trudnoća. Kod mene i supruga su svi ostali nalazi OK, ti je jedino što se može uzeti kao razlog neplodnosti.
    U nadi se da će jednom uspjeti, pozdrav!

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    182

    Početno

    Nedavno sam saznala da je kolegica s kojom radim , a vuče Hašimoto već niz godina, ostala bez problema u drugom stanju i održala trudnoću bez ikakvih lijekova, danas ima preslatkog sinčića, sprema se na drugo...

  14. #14

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    beograd
    Postovi
    65

    Početno

    ' TSH-sice" ?!

    pa dobro, TSH-sice, da vas pitam jos nesto: sta je sa vasom kilazom? Je li povecana ili je normalna (ako je N. kako je odrzavate)?

    I kod mene je sve ok , sem sto je ranije taj TSH bio povisen. Kod MM je bio los spermogram, ali i to je variralo, sad je dosta dobar.

    Upravo se vratih od interniste/kardiologa: kad sam mu rekla da mi treba pregled zbog IVF-a i aneztezije i da se ne zalim ni nasta, on nije mogao da se nacudi: kako to da nemam nikakvih tegoba. I sve nesto vrtio glavom, te rekao 'bilo bi mi draze da idete na vantjelesnu sa manje kg'. Ince bio je vrlo fin, a po tlaku koji mi je izmjerio komentirao da me nece ni pitati da li sam doruckovala (naravno da nisam jer sam prije toga vadila krv)

  15. #15
    Deja2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    792

    Početno

    draga mila67, nakon što sam počela uzimati euthyrox više nemam problema s težinom...

    Ovo su dobre vijesti Kati, mislim da ne treba dizati preveliku paniku oko svega, povremeno se kontrolirati i to je to.
    Ovo sa svakih 15 dana je ok, ja bih uz TSH uključila i fT4 koji je isto dobar pokazatelj liječnicima kaj se zbiva.

    Istina je da lijeku treba neko vrijeme da počne djelovati, ali kad se sve ustali, onda će te češće kontrole biti dobar signal da se nešto treba (ako treba) korigirati.

  16. #16

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    beograd
    Postovi
    65

    Početno

    joj, joj - mog iznenadjenja u ponedjeljak kad sam podigla rezultate: vec godinu dana mi se TSH krece u granicama 1.2-2 (zadnji u martu je bio 1.3). Kad ono: skocio na 4.2!

    Da li je moguce da se to desilo kao reakcija na samo 3 dana stimulacije :shock:

    Inace, pila sam tiroksin od 75 mcg pa sam sama povecala par dana prije stimulacije na 100 mcg, a kod endokrinologice idem tek 10.07 (= nakon transfera, ako ga bude

  17. #17
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Meni se čini da je moguće, meni je prije prve stimulacije bio oko 1,5, onda je neposredno nakon stimulaicje skočio na 3,2, onda se nakon 5-6 mjeseci kad sam se sljedeći put kontrolirala vratio na 1,5. Čini mi se da vrijednosti ovise i od laba, al ne toliko puno - na VV-u mi je izmjerena rekordno mala vrijednost TSH-a, malo nakon toga u priv. laboratoriju Breyer je bila nešto veća, ali su ta odstupanja bila 1,5-1,9 (mislim).

  18. #18

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    beograd
    Postovi
    65

    Početno

    da, razlikuje se od labosa do labosa, ali sa 1.3 na 4.2 ( A da nisu oni nesto pogrijesili, ili napamet pisali rez?! / cesto cujem od ljudi sa raznim oboljenjima da se na zalost i to desava)

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    45

    Početno

    Mila, moguce je svasta, meni je godinama bio oko 1.3 (kazem oko, jer je lako promjenjiv i lako se mijenja, nervozom, prehranom, nekretanjem,...)
    ali ne tako jako. Nakon druge stimulacije povisio na 4.05. i pocela uzimati euthyrox,... medjutim meni se sa ovim skokom povisila i antitjela stitnjace, i sad se s tim borim, jer i ona variraju, kontroliram ih svakih 15 dana, i nevjerojatna oscilacija (isti labor)!

  20. #20
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Meni su antitijela OK, inače nisam na terapijama (znači raslo je i padalo bez lijekova za štitnjaču). Štitnjača mi je malo povećana al OK, s obzirom na postupke uputa pratiti svakih 6 mjeseci - UZV štitnjače, vađenje krvi i pregled sve odrađeno kod endokrinologa. Čula sam i za slučaj cure kojoj je TSH bio tipa u jednom mjesecu 20, nakon par mjeseci u normali, koliko sam shvatila bez lijekova, znači može to varirati (iako tu priču znam iz 3. ruke)...

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    Kati, a zasto kontroliras antitijela? Jednom kad ih imas, imas ih zauvijek. I sto ce ti ta informacija o visini titra? Je li ti treba zbog necega?

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    Kod dugog protokola, znaci uzimanje kontraceptiva, TSH se obavezno podigne zbog estrogena. U trudnoci mjeriti ft4 ne T4 a i prije trudnoce je dobar pokazatelj rada stitne zlijezde.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    45

    Početno

    Timmy,
    ova biologica u institutu mi je preporucila da cesto (svakih 15 ili mjesec dana) kontroliram TSH posebno ako bih zatrudnila.
    A antitjela (ona ne vjeruje da utjecu na trudnocu!!!) rekla je da se takodje mjenjaju, tj.jako osciliraju! A na jednom forumu (njemackom) sam cesto citala a to tvrdi i dr.Ferdinand (poznati imunolog iz Graza) da se antitjela a i nk stanice mogu sniziti na normalu prehranom, zdravim zivotom (odredenim vitaminima, mineralima, setnja, umjereni sport...)! I cisto hocu na sebi to "ispitati"!!!
    Mislim nista ne skodi!!! U svakom slucaju moj se metabolizam poboljsao, pocela sam mrsaviti,... i uvjerila sam se da se TPO za mjesec dana smanjio za polovinu!!!
    E, sad sto je tu istina!!!!

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    Ok, nastavi tako pa mi javi kolika su ti antitijela ubuduce i djeluje li nacin zivota na njih. Cini mi se da to kod mene nije tako funkcioniralo ali svi smo razliciti. Ja ih na kraju vise nisam mjerila.

  25. #25

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    beograd
    Postovi
    65

    Početno

    potpisujem Timmy.
    i pitam: da li antitjela mogu biti na "normali" :?
    Zar, upravo kako je Timmy rekla, ona su tu (mala ili velika) ako nesto ne stima u radu stitnjace u bilo kom periodu zivota (opet, kod nekog se ne razviju), i ostaju tu zauvijek jednom kad se stvore (koa i bilo koja druga antitijela). Mogu biti manja ili veca ali su uvijek tu.

  26. #26
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno

    Naravno da antitijela variraju i da na to utječe način života i pravilna prehrana ...
    No, kako reče Timmy: "Jednom kad ih imaš, imaš ih zauvijek."
    Ja sam dosta čitala o tome, a i sama riječ antitijela govori da je nešto anti i da ne štima ...
    Antitijela utječu na plod i izazivaju spontane, a kako bi to spriječile žene idu na imunoterapiju IVIG-om.
    Kortikosteroidi snizuju postotak NK stanica, ali ne snizuju postotak antitijela ...
    Uostalom, nijedna od tih terapija nija još potpuno ispitana i u eksperimentalnoj je fazi.
    Stoga, mnogi doktori radije preporuče zdrav način života i smanjenje stresa, te puno vitamina,
    nego tako neku eksperimentalnu terapiju kao npr. kortikosteroidi ili IVIG - ali na rubu ponora ponekad se hvata za slamku, zar ne ?!
    Također, takva terapija sa sobom nosi i mnogobrojne neželjene nuspojave ...

    Zapravo, želim reći, kad ne uspijeva ni jedan od tih načina, a pokušava se dugi niz godina,
    naravno da ćemo htjeti isprobati sve što je u našoj moći i dokle je moderna medicina dogurala, meni je to nekako OK.
    No, opet ne mora ni to biti rješenje cijelog problema.
    Kod nekoga će ta terapija upaliti, a kod nekoga ne. Zašto se to događa ?!
    Najvjerojatnije zato jer smo različiti, evo npr. moj slučaj:
    prije samog IVF pokušaja provjerila sve nalaze i sve je bilo školski,
    došla do faze blastociste, transferirali 3 embrija, primila terapiju IVIGa zbog antitijela i ... šipak.

    Dok bi to kod drugih upalilo iz prve, kod mene ništa ... pa sad ti budi pametan !!!

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    Tiggy, ne mozemo biti iskljucivi i tvrditi da su antitijela uzrok neplodnosti i spontanima jer vjerojatno si zaboravila napisati da i zene sa Hashimotom (znaci i sa antitijelima) ostaju trudne i radjaju zdravu djecu bez ikakve terapije. A to sto se nesto zove antitijelima ne znaci neophodno da nesto ne stima ili da ima negativan predznak. Npr. imas antitijela na odredjenu bolest sto moze znaciti da si je prebolio i da je vise neces dobiti. Antitijela stitnjace ne utjecu direktno na plod vec izazuvaju proces koji eventualno dovodi do spontanog ili nemogucnosti implantacije. Ne znaci da ako imas antitijela da neces ostat u drugom stanju i da ces imati spontani. Ja osobno znam zene koje imaju Hashimoto i koje su rodile bez problema. Ja eto nisam bila te srece i imala sam terapiju IVIgom i rodila sam moju kikicu ali uvijek se pitam da li bi mi uspjelo i bez IVIG-a. A mozda mi i uspije . Kako si rekla ranije, nismo svi isti i ista formula nije primjenjiva na svih.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    45

    Početno

    Drage moje, s antitjelima ili bez, s povisenim ili ne TSH, plodne i manje plodne, covjek ne moze biti pametan, valjda na nas sve utjece, valjda smo razlicite, valjda nam "upali"!!!
    Moja zadnja kontrola (nakom malo opustanja, malo Jadrana, malo crnog vina,...) sve u najboljem redu, TSH 1,01, antitjela u granicama!
    veliki pozdrav iz nase lijepe Dalmacije!!!

  29. #29
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno

    Citiraj Timmy prvotno napisa
    Tiggy, ne mozemo biti iskljucivi i tvrditi da su antitijela uzrok neplodnosti i spontanima jer vjerojatno si zaboravila napisati da i zene sa Hashimotom (znaci i sa antitijelima) ostaju trudne i radjaju zdravu djecu bez ikakve terapije.
    Timmy, napisala sam ja to već u prvom postu, a iz stvarnog primjera:

    Citiraj TIGY prvotno napisa

    Npr. moja šogorica ima 2 djece, a ima Hashimoto i pozitivna antitijela štitnjače,
    ali joj muž ima dobar spermiogram, pa ne mora ići na IVF ...
    No, opet, kao što i sami znate, svi smo mi različiti, ljubi mi malu kikicu ...


    Citiraj kati prvotno napisa
    Drage moje, s antitjelima ili bez, s povisenim ili ne TSH, plodne i manje plodne, covjek ne moze biti pametan, valjda na nas sve utjece, valjda smo razlicite, valjda nam "upali"!!!
    Moja zadnja kontrola (nakom malo opustanja, malo Jadrana, malo crnog vina,...) sve u najboljem redu, TSH 1,01, antitjela u granicama!
    veliki pozdrav iz nase lijepe Dalmacije!!!
    Kati, baš mi je drago da su nalazi u redu, ponekad je dobro pustit da priroda napravi svoje ... 8) sretno !!!

  30. #30
    Strike avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    658

    Početno

    Citiraj kati prvotno napisa
    Timmy,
    ova biologica u institutu mi je preporucila da cesto (svakih 15 ili mjesec dana) kontroliram TSH posebno ako bih zatrudnila.
    A antitjela (ona ne vjeruje da utjecu na trudnocu!!!) rekla je da se takodje mjenjaju, tj.jako osciliraju! A na jednom forumu (njemackom) sam cesto citala a to tvrdi i dr.Ferdinand (poznati imunolog iz Graza) da se antitjela a i nk stanice mogu sniziti na normalu prehranom, zdravim zivotom (odredenim vitaminima, mineralima, setnja, umjereni sport...)! I cisto hocu na sebi to "ispitati"!!!
    Mislim nista ne skodi!!! U svakom slucaju moj se metabolizam poboljsao, pocela sam mrsaviti,... i uvjerila sam se da se TPO za mjesec dana smanjio za polovinu!!!
    E, sad sto je tu istina!!!!

    I ja sam se u to uvjerila

    2./2009. TPO-1783 9./2009. TPO- 450

    Tg- 108 Tg- 131

  31. #31
    Strumpfica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    307

    Početno

    Mene muči isto taj TSH. Dijagnoza je supkulturna hypotireoza.
    Konačno smo ga izregulirali kombinacijom euthyroxa, yasmina i gluformina. Tek kad sam počela piti yasmin i gluformin mi se tjelesna težina počela smanjivati.
    I nadam se da ulazimo u postupak krajem mjeseca ako će ostali nalazi biti u redu

  32. #32
    Strike avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    658

    Početno

    Citiraj Strumpfica prvotno napisa
    Mene muči isto taj TSH. Dijagnoza je supkulturna hypotireoza.
    Konačno smo ga izregulirali kombinacijom euthyroxa, yasmina i gluformina. Tek kad sam počela piti yasmin i gluformin mi se tjelesna težina počela smanjivati.
    I nadam se da ulazimo u postupak krajem mjeseca ako će ostali nalazi biti u redu
    A inače od yasmina TSH raste :?
    Tko ti je to rekao za Yasmin? i ja sam trenutno na yasminu(14 dana)i udebljala se 4kg, a TSH još nisam provjerila.

  33. #33
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    Pozdrav curke,ja sam davno operirala štitnjaču i ostao mi jedan mali dijelić(točnije 1/3 desnog režnja) skoro ništa,na terapiji sam Euthyroxom150mcg/ dnevno.bebu pokušavamo dobiti oko 2,5 god,dakle ovako; za začeće nisu bitna antitijela štitnjače,a za žene koje su pod supstitucijskom th.npr.Euthyroxom,TSH nije važan jer one dobivaju zamjensku terapiju.Cure koje imaju bilo kakvih problema sa štitnjačom a nisu na supstitucijskoj terapiji moraju sa određenim lijekom(u Hrv. je to Euthyrox) izregulirati TSH najoptimalnije je da TSH bude do 2.oprostite na podužem postu,ako vas još nešto zanima javite se.Pozdrav

  34. #34
    MMK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    498

    Početno

    Citiraj kiara79 prvotno napisa
    Pozdrav curke,ja sam davno operirala štitnjaču i ostao mi jedan mali dijelić(točnije 1/3 desnog režnja) skoro ništa,na terapiji sam Euthyroxom150mcg/ dnevno.bebu pokušavamo dobiti oko 2,5 god,dakle ovako; za začeće nisu bitna antitijela štitnjače,a za žene koje su pod supstitucijskom th.npr.Euthyroxom,TSH nije važan jer one dobivaju zamjensku terapiju.Cure koje imaju bilo kakvih problema sa štitnjačom a nisu na supstitucijskoj terapiji moraju sa određenim lijekom(u Hrv. je to Euthyrox) izregulirati TSH najoptimalnije je da TSH bude do 2.oprostite na podužem postu,ako vas još nešto zanima javite se.Pozdrav
    Ja se ne bih složila s tvojim tvrdnjama
    -osobama koje su na supstitucionoj terapiji je TSH (i ostali hormoni) bitan jer on upućuje da li istu terapiju treba povećavati-smanjivati ( debljanje, mršanje, druge hormonske terapije ili kontracepcija, trudnoća i druge okolnosti.
    - antitjela su bitna, samo nemam problema s tim pa ne bih znala reći u kolikoj mjeri i medicinski objasniti, ali mnogo forumašica je pisalo o tome.

    ja se nadam da mi moj TSH od 3,6 trenutno neće dodatno otežavati začeće kada krenemo s akcijom.
    FT4 22,4
    FT3 5,5

  35. #35
    Strike avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    658

    Početno

    Meni je moj MPO odgodio postupak kad sam imala TSH 3,7

  36. #36
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    Citiraj MMK prvotno napisa
    Citiraj kiara79 prvotno napisa
    Pozdrav curke,ja sam davno operirala štitnjaču i ostao mi jedan mali dijelić(točnije 1/3 desnog režnja) skoro ništa,na terapiji sam Euthyroxom150mcg/ dnevno.bebu pokušavamo dobiti oko 2,5 god,dakle ovako; za začeće nisu bitna antitijela štitnjače,a za žene koje su pod supstitucijskom th.npr.Euthyroxom,TSH nije važan jer one dobivaju zamjensku terapiju.Cure koje imaju bilo kakvih problema sa štitnjačom a nisu na supstitucijskoj terapiji moraju sa određenim lijekom(u Hrv. je to Euthyrox) izregulirati TSH najoptimalnije je da TSH bude do 2.oprostite na podužem postu,ako vas još nešto zanima javite se.Pozdrav
    Ja se ne bih složila s tvojim tvrdnjama
    -osobama koje su na supstitucionoj terapiji je TSH (i ostali hormoni) bitan jer on upućuje da li istu terapiju treba povećavati-smanjivati ( debljanje, mršanje, druge hormonske terapije ili kontracepcija, trudnoća i druge okolnosti.
    - antitjela su bitna, samo nemam problema s tim pa ne bih znala reći u kolikoj mjeri i medicinski objasniti, ali mnogo forumašica je pisalo o tome.

    ja se nadam da mi moj TSH od 3,6 trenutno neće dodatno otežavati začeće kada krenemo s akcijom.
    FT4 22,4
    FT3 5,5
    Oprosti ali ja sam imala problema kad je TSH bio 3,2,a ja ne znam kako si ti mene shvatila,jer nisam rekla da se TSH ne treba kontrolirati i pp korigirati th.dapače bez nalaza TSH ne možeš u postupak MPO.Samo sam rekla ono što mi je prije tjedan dana rekao moj MPO-vac,a ako on laže,lažem i ja.A antitijela nisu dokazana kao razlog neplodnosti.BTW.u mojoj obitelji bolesti štitnjače su očito genetski predisponirane, i moja tetka i sestrična i sad ja,a tetka je rodila 3 djece,a sestrična 2,prirodno začete.

  37. #37
    bublica3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    ST
    Postovi
    2,361

    Početno

    Cure kako se može spustit TSH?

    Moj je 3.38 i doktori mi nisu ništa rekli kad su vidili nalaz.

  38. #38
    bublica3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    ST
    Postovi
    2,361

    Početno

    Imam

    T3 - 1,8
    T4 - 103
    TSH - 3,38

    Trebam li se zabrinuti?

  39. #39
    Strike avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    658

    Početno

    Citiraj bublica3 prvotno napisa
    Imam

    T3 - 1,8
    T4 - 103
    TSH - 3,38

    Trebam li se zabrinuti?
    A koje su referentne vrijednosti?
    Inače se TSH spušta sa Euthyrox-om. Mene moj MPO nije htio u postupak dok ga nisam snizila,a najbolji ti je od 1-2

  40. #40
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    Citiraj bublica3 prvotno napisa
    Cure kako se može spustit TSH?

    Moj je 3.38 i doktori mi nisu ništa rekli kad su vidili nalaz.
    razlika može biti od dr.do dr.a isto tako i o referentnim vrijednostima iz laba,TSH se snižava Euthyroxom,kojeg ti prepiše isključivo endokrinolog.

  41. #41
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    Sorry Strike, nisam vidla da si i ti odgovorila...

  42. #42
    bublica3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    ST
    Postovi
    2,361

    Početno

    Citiraj Strike prvotno napisa
    Citiraj bublica3 prvotno napisa
    Imam

    T3 - 1,8 1,3-3,6
    T4 - 103 58-161
    TSH - 3,38 0,3-3,6

    Trebam li se zabrinuti?
    A koje su referentne vrijednosti?
    Inače se TSH spušta sa Euthyrox-om. Mene moj MPO nije htio u postupak dok ga nisam snizila,a najbolji ti je od 1-2
    Po ovim vrijednostima ja sam u normali. :?

  43. #43
    bublica3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    ST
    Postovi
    2,361

    Početno

    Cure zar referentne vrijednosti nisu uvijek iste???

  44. #44
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Mislim da to ovisi o instrumentima u labosu. U 3 labosa gdje sam ja vadila ref.za TSH je bio do 4.20

  45. #45
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    Citiraj bublica3 prvotno napisa
    Cure zar referentne vrijednosti nisu uvijek iste???
    Nažalost nisu iste zato su ljudi i toliko zbunjeni i često se uspoređujući sa nalazima drugih,a rađenih u drugom labu zaprepastimo i padamo u nesvijest,a na kraju su i naši i njihovi nalazi ok. zato gledajmo referentne vrijednosti.

  46. #46
    bublica3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    ST
    Postovi
    2,361

    Početno

    Hvala vam cure moje!

    Meni niti jedan doktor MPO od Splita, Zagreba do Slovenije nije rekao da imam problematičan TSH za IVF.

  47. #47
    bublica3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    ST
    Postovi
    2,361

    Početno

    tonili pp

  48. #48
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj tonili prvotno napisa
    Mislim da to ovisi o instrumentima u labosu. U 3 labosa gdje sam ja vadila ref.za TSH je bio do 4.20
    Koliko sam ja shvatila priču, u Hrv. su referentne vrijednosti svugdje do 4,20, u Americi, za žene koje žele zatrudnjeti, preporuča se do 2,0 i toga se drže neki MPO-ovci i rijetki, ali stvarno rijetki endokrinolozi u Hrvatskoj.

  49. #49
    ivana83 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    272

    Početno

    imala sam 2 spontana prošle godine, nakon 2. spontanog sve mi je poludilo u organizmu, nakon pretraga TSH oko 5, dr.R kaže sniziti ispod 2.

  50. #50

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    kiara, ne pratim te bas najbolje. sta si mislila kad si rekla da 'za zene na supstitucijskoj terapiji TSH nije vazan jer dobivaju zamjensku terapiju", ne razumijem sto si htjela reci.

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •