Pokazuje rezultate 1 do 44 od 44

Tema: kako pomoci kod ishijasa?

  1. #1
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno kako pomoci kod ishijasa?

    mama mi ima vec mjesecima gadne bolove u ledjima i u nozi. prvo su govorili lumbago, a sad kazu ishijas, mislim da je uzrok hernija diska, ne znam vise jer nema sto nisu rekli.
    ide na vjezbe kod fizioterapeuta, ide na bazen, kod kiroprakticara, dobiva neke injekcije (blokade) dvaput tjedno, pije gadne tablete protiv bolova, ali nista ne pomaze, bol je sve zesca, zadnjih dana ne moze ni zaspati od bolova.
    cula sam da treba piti B vitamin pa sad i to pije.
    zao mi je uzasno jer je jako aktivna inace, a ovo je stanje baca u komu. prodje li taj ishijas ikad?

    imate li kakav recept? preporuku specijalista?

  2. #2

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,303

    Početno

    MM ima gadnih problema s tim, nemam ti ništa pametno za reći. Kad uhvati (to je nekako na refule, boli neko vrijeme pa se smiri) ne pomaže ništa nego što jači analgetici, mislim da MM nema više uopće normalan želudac od svega popijenog. :/

    Nedavno je bio na slikanju, neurologinja je pregledala snimke i kaže da je tu jedina pomoć samokontrola i vježbanje: načini dizanja tereta, sve iz čučnja i sl. i mora ojačati leđne mišiće. A MM je kao lud od sreće što mora vježbati.

    Glede recepta, prije par godina se MM bavio s tim: na pršuri peći običnu kuhinjsku sol. Onako vruću staviti je na krpe i šugamane (što starije jer sol sve progori) i onda na bolno mjesto. Kaže da je pomagalo.

  3. #3
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Mom starom su bolove olaksavale masaze kantarionovim uljem.

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    276

    Početno

    Nažalost ja sam išias dobila sa 25 godina i do dan danas mi nije pošao
    Ima perioda kad mislim da ću poludjeti od bolova , jer me rastura cijeli donji dio leđa.
    Jedanput je bio toliko jak da sam vukla nogu jer mi se sve pokočilo..
    Kad je tako jak , onda dobijem inekciju , a kad je " malo slabiji" onda samo Voltaren Retard pomaže i čepići .
    No koliko mogu držim ga pod kontrolom jer ipak vučem i nosim okolo djete od 35 kg ...pa to baš nije lagana misija :/

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    moja mama ima slicnu 'dijagnozu'-isto se stalno nesto dvoumili... ispada da je kombinacija svega po malo a nedavno joj i vratni kraljezak nesto pravi probleme (uredski posao) pa bol ide i na ruku...
    kad smo biliklinci znalajepopar dna zavrsitiukocenaukrevetuinijemogla nido wc-a,ni nasmijati se-ikaze dasujoj porodibilinistapremaovojboli... takve vrsteukljestenjasu sameod sebe ilizbogdoljenavedenogsame nestale...
    a tada senagutala kojecega,dnadobivala se blokada itditd...

    ono sto njoj jako pomaze je (navedeno po vaznosti, njezine rijeci):
    -odlazak u stubake jednom tjedno (lagano plivanje njenim tempom i vjezbe u vodi koje je naucila na fizikalnoj)...
    - druga stvar je drzati tjelesnu tezinu pod kontrolom zbog opterecenja kraljeznice (to joj nesto teze pada)...
    -svakodnevna nesto malo brza setnja (nikako trcanje!), sad si je nabavila i bicikl...
    - jako se paziti propuha i hodanja bosih nogu po hladnom...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    joj,oprostite na mojoj brzopletosti, space bar mi je zeznut a ispravila sam samo drugi dio posta... dakle, ponovo:

    moja mama ima slicnu 'dijagnozu'-isto se stalno nesto dvoumili... ispada da je kombinacija svega po malo a nedavno joj i vratni kraljezak nesto pravi probleme (uredski posao) pa bol ide i na ruku...
    kad smo bili klinci znala je po par dana zavrsiti ukocena u krevetu i nije mogla ni do wc-a, ni nasmijati se - i kaze da su joj porodi bili nista prema ovoj boli... takve vrste ukljestenja su same od sebe ili zbog dolje navedenog same nestale...
    a tada se nagutala kojecega, nadobivala se blokada itd,itd...

    ono sto njoj jako pomaze je (navedeno po vaznosti, njezine rijeci):
    -odlazak u stubake jednom tjedno (lagano plivanje njenim tempom i vjezbe u vodi koje je naucila na fizikalnoj)...
    - druga stvar je drzati tjelesnu tezinu pod kontrolom zbog opterecenja kraljeznice (to joj nesto teze pada)...
    -svakodnevna nesto malo brza setnja (nikako trcanje!), sad si je nabavila i bicikl...
    - jako se paziti propuha i hodanja bosih nogu po hladnom...

  7. #7

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,027

    Početno

    Citiraj lucky day prvotno napisa
    ono sto njoj jako pomaze je (navedeno po vaznosti, njezine rijeci):
    -odlazak u stubake jednom tjedno (lagano plivanje njenim tempom i vjezbe u vodi koje je naucila na fizikalnoj)...
    - druga stvar je drzati tjelesnu tezinu pod kontrolom zbog opterecenja kraljeznice (to joj nesto teze pada)...
    -svakodnevna nesto malo brza setnja (nikako trcanje!), sad si je nabavila i bicikl...
    - jako se paziti propuha i hodanja bosih nogu po hladnom...
    Ovo potpisujem.
    Ja imala problema s ishijasom nakon poroda (na svu srecu ne prevelikih, vise u razvoju). Meni pomogla yoga, mozda da proba nakon sto je prodje ovaj napad. U principu treba ojacati misice ledja tako da je manje opterecenje kraljeznice. Brat ima velikih problema (ostecen disk)i njemu pomaze samo kiroprakticar-kad ga uhvati ide nekoliko puta redovito dok ne popusti. Znali smo ga nositi kiroprakticaru-poslije tretmana hoda, pa tako par dana dok ne pocne dugotrajnije djelovati.

  8. #8
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj lucky day prvotno napisa
    ono sto njoj jako pomaze je (navedeno po vaznosti, njezine rijeci):
    -odlazak u stubake jednom tjedno (lagano plivanje njenim tempom i vjezbe u vodi koje je naucila na fizikalnoj)...
    - druga stvar je drzati tjelesnu tezinu pod kontrolom zbog opterecenja kraljeznice (to joj nesto teze pada)...
    -svakodnevna nesto malo brza setnja (nikako trcanje!), sad si je nabavila i bicikl...
    - jako se paziti propuha i hodanja bosih nogu po hladnom...

    hvala cure.
    nema sto nije pokusala, od kantariona nadalje. problem su i silne razlicite upute, dr kaze hladno, fizijatar toplo, jedan kaze storgo mirovanje, drugi umjerene vjezbe.

    stubaci su joj bili spas, ali zg joj je daleko, dolazila je jednom mjesecno. ali otkad je zestoko uhvatilo ne moze se maknuti iz dbk
    a nasi dolje bazeni su prehladni.


    ja sam nasla na netu neke lijekove, biljne i homeopatske i sad ne znam bi li to narucivala, ima li netko takvih iskustava?
    i jos nesto, ja sam UVJERENA da bi joj voltaren pomogao, ali ona bas voltaren ne zeli piti. pije neke tablete sto se uzimaju jednom dnevno, uz njih jos i analgin, ali kaze da se nece dalje trovati, ne znam zasto se voltarena tako boji.

  9. #9
    katajina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    463

    Početno

    Prošle godine nakon silnih godina patnje moj svekar je u Splitu operirao diskus. Ali operacija je zadnja solucija. Njemu više nije pomagalo ni plivanje ni fizioterapeut, čak su ga vodili na tretmane u nekoga u Metkoviću nekoliko puta tjedno. Taj je vidio da čovjeku ne pomaže pa ga je hitno naručio na MR u Splitu. Disk je bio toliko pomaknut da je prijetio oštetiti živce. Tako je svekar našu svadbu proveo na nogama (nije nakon operacije mogao sjediti), pa se malo išao rastezati u jednu prostoriju (u hotelu su nam maksimalno izašli u susret), jeo je za šankom...Evo godinu dana poslije, nema većih problema, svako jutro vježba pilates i nagovara i mene, uskoro će svaki dan na plivanje.
    Mislim da bi ti mama (ako se stanje ne poboljša) trebala posjetiti neurologa (i neurokirurga, ali ga u Dbk nema), napraviti sve nalaze i odlučiti što dalje. Ja sam prošle god puno tražila o ishialgiji po netu, umjereno vježbanje se preporučuje, operacija je uvijek zadnja solucija!

  10. #10
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    MM je sa sličnom dijagnozom išao 6 mjeseci kod dr.Bućana u njegov "Ligament" i tamo je sa različitim terapijama ( masažama, strujom, vježbama...) uspio vratiti kralješnicu u "normalno" stanje, što znači da je sad sve o.k, ali mu je dr. rekao da bi trebao svaki dan ujutro i navečer raditi vježbe istezanja kralješnice i jačanja mišića oko kralješnice i to ne samo kad ga boli nego uvijek.

  11. #11
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    Sorry, nisam vidjela da ti mama nije iz Zgb, ali mislim da on ima ordinaciju negdje na moru, mislim u Splitu( mada joj je i to daleko), ali bi joj možda mogao savjetovati koje vježbe i kakvu terapiju da kombinira.

  12. #12
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    budući da to dosta dugo traje , trebalo bi napraviti MR kralješnice lako je moguće da je diskus hernija , a kod toga fizikalna t. pomaže
    samo u početnom stadiju a potom samo op. :/

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    Citiraj pepi prvotno napisa
    ali mu je dr. rekao da bi trebao svaki dan ujutro i navečer raditi vježbe istezanja kralješnice i jačanja mišića oko kralješnice i to ne samo kad ga boli nego uvijek.
    koliko je meni poznato-kad boli trebalo bi mirovati.. eventualno lagana setnja ako moze...
    za operaciju sam i ja cula da je to stvarno poslijednja opcija i nikad ne rijesi u potpunosti problem jer se tek nakon operacija treba paziti...
    naravno,ako je jedini izlaz onda ju treba napraviti...
    no,i doktori nerado salju na operaciju...

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Moja sveki je prije par godina imala napad išijasa, odležala je mjesec dana u krevetu u položaju kao da sjedi na leđima (tj. leži na leđima a noge podignute tako da je cijelo tijelo kao u sjedećem stavu samo zarotirano za 90 stupnjeva). Svaki dan je dobivala injekcije, prijateljica koja je fizioterapeut ju je masirala, poslije je išla na fizikalnu i kod homeopata na injekcije. Sad je skroz ok, ali je se više ne usudi na bicikl i jako pazi kad podiže nešto (ima 70 godina).

  15. #15
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    I ja se slažem, operacija je zadnja stvar, a i nakon operacije nema garancije da će biti sve u redu.
    Još sam se sjetila nečega.Postoji jedan mali aparatić koji se zove TENS i može se kupiti u dućanima sa medicinskom opremom. Ima elektrode koje se zalijepe na bolno mjesto i može se nositi tijekom cijelog dana ili koliko nekome paše.Struja se može pojačavati i smanjivati, a osoba može normalno obavljati poslove, nije potrebno mirovati.Inače kod terapija za kralješnicu se upotrebljava struja kao dio terapije, a ovaj aparat je za kućnu upotrebu. Ima ga za kupiti od 400 kn nadalje.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    Citiraj pepi prvotno napisa
    .
    Još sam se sjetila nečega.Postoji jedan mali aparatić koji se zove TENS i može se kupiti u dućanima sa medicinskom opremom. Ima elektrode koje se zalijepe na bolno mjesto i može se nositi tijekom cijelog dana ili koliko nekome paše.Struja se može pojačavati i smanjivati, a osoba može normalno obavljati poslove, nije potrebno mirovati.Inače kod terapija za kralješnicu se upotrebljava struja kao dio terapije, a ovaj aparat je za kućnu upotrebu. Ima ga za kupiti od 400 kn nadalje.
    joj,to cak reklamiraju za ublazavanje boli priporodu...

  17. #17

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    778

    Početno

    mora ojačati leđne mišiće
    U principu treba ojacati misice ledja tako da je manje opterecenje kraljeznice
    Ne samo leđne, to je zabluda kad ljudi kažu "sad moram ojačati leđa", jer jako, jako važni su i trbušni mišići (neki čak kažu i važniji), zapravo važna je pravilna postura- držanje tijela, a to znači i jačati sve posturalne mišiće, napraviti balans između prednjih i stražnjih mišića. Ako je jedna strana prejaka, npr ti sad ojačaš leđa, a trbuh ostane slab nisi napravio ništa jer opet nema balansa između mišića ni pravilnog držanja

    problem su i silne razlicite upute, dr kaze hladno, fizijatar toplo, jedan kaze storgo mirovanje, drugi umjerene vjezbe.
    I oba su u pravu jer sve ovisi u kojoj je fazi. Kad je u akutnoj hladno, malo struje (TENS), i mirovanje- ležati na leđima sa savitim koljenima da se rastereti i opusti kralježnica i pod njih staviti jastuk, zarolanu deku, poplun... da se dobije valjak...
    Kad je u kroničnoj fazi vježbe i ako joj više odgovara toplo
    Mogla bi napisati puno, puno, ima cijela knjiga o tome ali ako je već išla kod fizijatra i fizioterapeuta na terapiju vjerojatno su vam to sve rekli, vježbe vjerojatno zna i najbolje je da se držite preporuke stručnjaka...

    Spominjete TENS- to je skračenica od transkutana električna nervna stimulacija ili u prijevodu preko kože se strujom stimuliraju živci i koristi se za ublažavanje bolova. Ali ne može se nositi tokom cijelog dana i dok se obavljaju poslovi... Kad se prima terapija legne se ili sjedne u najudobniji položaj i pušta se nekoliko minuta. Ne preporuča se biti sam svoj liječnik. Ako ga kupite dogovorite se sa stručnjakom (fizioterapeutom ili fizijatrom, ne farmaceutom u ljekarni ili nekim drugim tko prodaje) oko načina korištenja... Koliko minuta dnevno, na koje mjesto i koliko vremena. Koristi se npr. kroz 15 dana 2x 10 min dnevno pa pauza pa nakon nekog vremena ponovno. I još važnije kod kojih stanja se ne smije primjenjivati: kad se ima temperatura, kad pacijent boluje od tumora, izbjegava se kod trudnica... Ako ima visoki ili niski tlak, ako ima srčanih tegoba, pacemaker, ako ima metala u tijelu (imao si prijelom pa su ostale pločice i šarafi)... I uvijek skidati nakit...

    Cijeloga života treba paziti na položaje tijela u svakom trenutku... Paziti kako se sagiba, kako nosi teret, kako pegla, kako usisava, kako slaže krevet... I čuvati se naglih pokreta

  18. #18
    Njojza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,709

    Početno

    stari dobri provjereni recept ako je zaista ishijas

    tecnost se zove ruska voda
    ne znam ima li kod vas u apotekama...
    namase se samo koza tom tecnoscu (ne utrljava se), stavis pamucnu krpu preko toga pa onda zamotas vunenim šalom

    i par dana i bolovi predju u zaborav

    nadam se da ce i kod vas upaliti

    ako zelis probati a ne mozes naci rusku vodu kod vas, javi pa cemo nesto skontat da posaljemo odavde

  19. #19

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    67

    Početno

    Dokle god ima bolove bolje je da miruje. I nek bude na nekom boljem krevetu, nikako na trosjedu, dvosjedu... ( dbk sam dobro shvatila ko dnevni boravak?)
    Meni su prije nekoliko godina sa istim bolovima govorili da je išijas, oko mjesec dana sam trpila nesnosne boli, na kraju je CT pokazao 3 zdrobljena diska. Bila 1 mj u bolnici i 1 u toplicama.
    Svaki dan 3x injekcije voltaren+analgin+normabel i 1x koktel B vitamina. Na nogu nisam stala dva mjeseca, i danas mi stopalo "pada" kad sam umorna a bol je stalno prisutna već 7 god, nekad jače, nekad manje ali boli stalno...

    Probaj ju kod nekog neurologa i na CT ili MR kralježnice, to je najsigurnije, od sveg ostalog( kiropraktičar!?) u stanju dok se još ne zna pravi uzrok boli, može biti više štete nego koristi.

    I ova zarolana deka ili jastuk ispod nogu što spominje mina, to je bio jedini položaj u kojem su mi uspijeli napraviti CT jer sam se savijala od boli.

  20. #20
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Ljudi griješe kad ne žele uzimati Voltaren/ Lubor ili neki drugi miorelaksator u takvim situacijama. Kad se mišići stisnu, ako se ne uzme miorelaksator oni se stišću sve više i više i to sve više boli. Razgovarala sam o tome sa fizijatricom zbog svog slučaja i ona tako kaže. Dakle, neka uzima nešto od toga, prema dogovoru s liječnikom, može i više puta na dan.

    Ja sam prije više godina u prometnoj nesreći dobila jak udarac u donji dio leđa i nakon toga su uslijedili takvi bolovi u lumbalnom dijelu kralježnice da se događalo da nisam mogla ni sjediti ni stajati. Tada je pomogla terapija ultrazvukom i strujom - to je odlična prva pomoć i stvarno djeluje.

    Dugoročno, moj problem je riješilo bavljenje sportom: prvo stretching, poslije malo jači aerobni trening, sada teretana. I radna stolica Spinalis.

  21. #21
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Osim svega gorega navedenoga napomenula bi još nešto što pomaže i ljudima i životinjama, a bitno je da razmakne kralješke, i da oslobodi povrijeđeni pritiskom nervus ischiadicus. Treba uzimati ekstrakt zelenousnatih školjaka da bi se smanjila količina analgetika i njegovih nus pojava kao što su problemi s probavom, a onda za regeneraciju i punjenje vodom diskova između kralježaka što onda povečava otvor između dva kralješka iz kojeg izlaze nervi i krvne žile, treba uzeti i hondroitin sulfat. Stanje se puno brže poboljša i pokretljivost na svim razinama. Pomaže hrskavici, ligamentima i tetivama i vezivnom tkivu gdje god da se nalazilo. Izvori kapsula su različiti. Gledajte da dobijete kapsule sa manjom miligramažom, one od 250 mg. Veće znaju proći probavni trakt i ne resorbirati se. Bolje više manjih, nego jedna velika.
    Da ne bi bila reklama mogu ti napisati pp ivarica, ako želiš.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    ajde i meni za mamu...

  23. #23
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj Viola prvotno napisa
    Dokle god ima bolove bolje je da miruje. I nek bude na nekom boljem krevetu, nikako na trosjedu, dvosjedu... ( dbk sam dobro shvatila ko dnevni boravak?)
    sva sreca da nisam napisala da je u zg pa bi ispalo da spava u zidanoj garazi
    dbk je kao dubrovnik.

    nista joj nije bolje, kiroprakticar joj je rekao da joj on vise ne moze pomoci, sljedeci tjedan se nadam da ce uspjeti obaviti MR.

    samoaritanka, cekam pp s lijekom, ali mi pliz prvo reci jel to samo za zivotinje ili i za ljude?

    ruska voda, to je ono kao ALPA?

  24. #24
    katajina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    463

    Početno

    Citiraj mamazika prvotno napisa
    Moja sveki je prije par godina imala napad išijasa, odležala je mjesec dana u krevetu u položaju kao da sjedi na leđima (tj. leži na leđima a noge podignute tako da je cijelo tijelo kao u sjedećem stavu samo zarotirano za 90 stupnjeva).
    Ovako sam i ja patila samo bez lijekova jer sam upravo bila saznala da sam trudna. Onda mi je ginekologica rekla da mogu uzimati Normabel i Lekadol pa mi je to pomoglo, nisam htjela lijekove piti više od tjedan dana. Pored mjesec dana ležanja još mi je puna dva trebalo da se potpuno ispravim tj. da grč potpuno popusti!

  25. #25
    kalimero avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Slavonija-Bistrinci
    Postovi
    1,424

    Početno

    Malo sam kasno skužila ovu temu, ali da napišem svoja iskustva.
    Imala sam ishijas kao i dijagnozu diskus hernija, prošla sve ovo opisano u postovima i nakraju odlučila uzeti stvari u svoje ruke.
    - radim na jačanju leđnih i trbušnih mišića
    - tjelesnu težinu držim konstantnom (u granicama 2 kg gore ili
    dolje )
    - prehrana sa dosta vitamina
    - pravilno podižem teret iz ćućnja ( prije nisam mogla premjestiti
    lonce za vrijeme kuhanja na peći )
    - trudim se pravilno sjediti na poslu
    - u slobodno vrijme dosta se krećem
    - pijem kondroin forte ( valda se tako piše ) dnevno po jednu , napravim manju pauzu pa opet.

    I nakon svega ovoga jedno 8 god. nisam bila kod liječnika jer nemam problema . To poboljšanje nije uslijedilo prvog, drugog dana , ali dugoročno vrijedi. :D

  26. #26
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    čuj mene ja nikako da ovo skužim...
    hondoitin sulfat je i za ljude i za životinje...
    ako ne možeš naći ivarica Twinlab, mislim da nekakav proizvodi netko i od naših, ali pitaj u biljnim ljekarnama, ne znam da li ih ima po aptekama, ali pitat ću.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    340

    Početno

    Hondroitin sulfat je derivat glukozamina (glukozamin je komponenta hrskavice) i kao i on zadužen je za čvrstoću i fleksibilnost svih vezivnih tkiva u tijelu.

    Ova kombinacija cesto se primjenjuje kod osteoartritisa. Na hrvatskom trzistu postoji nekoliko razlicitih preparata koji sadrze ove dvije supstance (postoje studije koje ukazuju na veci ucinak ako se uzimaju obje supstance) ali i preparati koji sadrze samo jednu. Mogu se naci u gotovo svim ljekarnama.

  28. #28
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ovu zelenousnu sam trazila po svim ljekarnama, naturprodukt vise ne uvozi pernalin, u twinlabu nikad culi za nesto sa zelenousnom.

  29. #29
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj sanjam71 prvotno napisa
    Ova kombinacija cesto se primjenjuje kod osteoartritisa. Na hrvatskom trzistu postoji nekoliko razlicitih preparata koji sadrze ove dvije supstance (postoje studije koje ukazuju na veci ucinak ako se uzimaju obje supstance) ali i preparati koji sadrze samo jednu. Mogu se naci u gotovo svim ljekarnama.
    mozes imena preparata na PP

  30. #30
    Njojza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,709

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    ruska voda, to je ono kao ALPA?
    tek vidjeh ovo
    ne znam sta je alpa ali riska voda djeluje na principu zagrijavanja...

    iako sam saznala da najnovija istrazivanja pokazuju da nista ne moze pomoci kod isijasa osim leda

  31. #31
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    danas bila na MR, jedan disk joj je iskocio (jel to hernija diska? ) i upucena je neurokirurgu uz strogo mirovanje.
    a od tog nista, neurokirurgu ce valjda poci dogodine, a strogo mirovati nikad. kako da je preplasim?

  32. #32
    bobaibeba avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Duga Resa
    Postovi
    760

    Početno

    Meni se poslije poroda isto dogodilo.Pomakli su se malo kralješci,4.,5. i S,pa su pritiskali diskove koji su pritiskali živac.Tako nekako.
    Ali mi je dr. preporučila prije svih doktora i gnjavaže jednog fizioterapeuta,koji te stvari porikta i vrati na mjesto,bezbolno i jako dobro.
    Čovjek je mrak,meni je poriktao i kuc-kuc više nemam frke,nosim Grgu koliko treba :D !
    Ako netko želi može broj telefona i detaljnije na PP.Jer je nama svima pomogao,i mm i njegovom bratu i svekrvi,a ja sam povjerovala da je stvarno tak dobar tek kad sam i sama otišla k njemu.A evo čak mi ga je i dr. preporučila prije doktora.
    On nije kiropraktičar,nego baš fizioterapeut,radi negdje u Zagrebu u bolnici,i radi sa puno sportaša,mislim i sa našim rukometašima.
    A za to kaj napravi nije skup,mislim da je bilo 200 ili 250 kn.

  33. #33
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    moze pp?
    bila je neki dan kod neurokirurga, ovaj joj rekao da mora na operaciju.
    do rujna ce probati sa istezanjima kod fizioterapeuta (novog, koji joj kaze da nema nikakvih problema s kraljeznicom nego s 1cm kracom nogom ).
    pije kondroitin, hvala kalimero. nakon koliko vremena pravis pauzu?

    pred par mjeseci je na htv-u bila emisija govorimo o zdravlju u kojoj su bila dva doktora s rebra iz ambulante za bol (mozda sam nesto i pobrkala). nazalost, nisu odavno refreshali stranice emisije na hateveu, ja bi rado ime doktora koji je lijecio neoperativnim putem, ako netko zna

  34. #34
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Ja sam dugo vremena imala isijas, i sjecam se da me ukomirao kad sam bila trudna s Petrom, a dijelom i s Robijem. Spasilo me spavanje na boku s jastukom izmedu koljena i bedara ili gornjom nogom prevaljenom napred na podmetnut jastuk ispod koljena prevaljene noge. I vjezbe istezanja.

  35. #35
    kalimero avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Slavonija-Bistrinci
    Postovi
    1,424

    Početno

    ivarica:
    pije kondroitin, hvala kalimero. nakon koliko vremena pravis pauzu?
    Dok sam imala problema pila sam dnevno 2-3 kom i nikakve pauze dok nisam osjetila poboljšanje( pila sam ako se dobro sjećam 2 mjeseca)
    Sada pijem 1 dnevno, kad popijem cijelo pakovanje napravim pauzu jedno tijedan dana , taman dok kupim druge
    Važno je i to istezanje i vježbanje koje se može napraviti svuda i u svako vrijeme , ( za vrijeme odmaranja, gledanja TV ili prije spavanja), normalno ako nije prisutna bol.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    67

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    ja bi rado ime doktora koji je lijecio neoperativnim putem, ako netko zna
    Dr. Kukin, Centar za suzbijanje boli. Ne naručuju i ne rade do 9. mj :/
    Ako hočeš imam i br.telefona na koji se naručuje.

    Bobaibeba, može i meni pp?

  37. #37
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    viola, hvala puno i moze broj na pp

  38. #38
    sis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,063

    Početno

    Ivarica, fizioterapeut i kiropraktičar su u Dbk? Fizioterapeut je pretpostavljam M. a kiropraktičar?

  39. #39
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    poslat cu ti ime na pp

  40. #40
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    podižem temu jer mi je mamu "ušćaklo"

    dijagnoza je ishijalgija, s tim da se ne radi o herniji diska.
    bol se kreće od stražnjice, stražnjim dijelom noge, naročito je jaka kod koljena i lista "koji boli do neba" (ovo je citat )

    skontala je da je manje boli kad se kreće pod opterećenjem uzbrdo
    (nosila je vrećice iz lidla uz stepenice )
    pa sad ne zna je li to bilo nešto slučajno i smije li to i dalje raditi
    (imamo mnoštvo stuba u kući ), pošto se za išijas uglavnom preporuča mirovanje :/

    zanima nas može li netko preporučiti nekakve vježbe istezanja,
    kazete, linkove ili bilo što? sad je već u fazi da se može ustati iz kreveta,
    ali i dalje šepa i stalno ju je strah da je opet ne vrati u horizontalu.

    hvala vam puno

  41. #41

    Datum pristupanja
    Dec 2021
    Postovi
    1

    Početno

    Dobar dan. Već 3 godine iscrpljuje me bol u lumbalnom dijelu kralješnice koja ide u obje noge (i trnci), pogotovo u desnu, sve do pete i stopala. Pokušala sam svašta: terapije, vježbe, kiropraktiku i razne manualne terapije, plivanje... ali ne pomaže ništa. MR pokazuje protruziju diska u razini L5 S1 i neke degerativne promjene od L3 do S1. Ništa toliko strašno da ne bi bilo pomoći, a ipak ne pomaže ništa. MOLIM VAS ime i broj telefona tog fizioterapeuta koji je Vama pomogao. Psihički me ovo ubija. Bolovi su 24 sata, tablete ne pomažu... Hvala unaprijed!

  42. #42

    Početno

    [QUOTE=Norma33;3228283]Dobar dan. Već 3 godine iscrpljuje me bol u lumbalnom dijelu kralješnice koja ide u obje noge (i trnci), pogotovo u desnu, sve do pete i stopala. Pokušala sam svašta: terapije, vježbe, kiropraktiku i razne manualne terapije, plivanje... ali ne pomaže ništa. MR pokazuje protruziju diska u razini L5 S1 i neke degerativne promjene od L3 do S1. Ništa toliko strašno da ne bi bilo pomoći, a ipak ne pomaže ništa. MOLIM VAS ime i broj telefona tog fizioterapeuta koji je Vama pomogao. Psihički me ovo ubija. Bolovi su 24 sata, tablete ne pom
    Dali ste mozda dobili broj od tog fizioterapeuta i ja sam u slicnom stanju kao vi?

  43. #43

    Početno

    Dali ste mozda nabavili broj telefona,i ja sam skoro u istim stanju

  44. #44

    Početno

    Molim vas broj telefona. Hvsla

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •