Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 176

Tema: Kako reagirati na "baš me briga" stav

  1. #51
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,965

    Početno

    Tu bi i profi imao izazova, a kamoli ta priucena radna snaga koja sad prevladava. Jos viskih fogadjaja od pred tipa 7-8 god. Pricao nam taxi boat kako je nekim poljacima zakasnio 2 h za vratit ih nazad, a ostavio ih na nekom otocicu. Uletila jos jedna voznja. Probao se ispricat pa onako se umilit uz Long live Pope John Paul II. A Poljak ga je odrezao s bas me zanima jel bi Nijemcu to napravio. Ne bi. Pa kad skuzite hijerarhiju gostiju - jahtasi, stranci itd. Al, osobno bih 500 puta radje tako jer se s ljudima onda sprijateljis i postanes domaci (uvjet je da ne rezes pogledom i ne ides u kavge s a niste zaboravili itd), nego konfekcionirani turizam velikih hotelskih komoleksa, akvaerobike, tajlandske masaze i beach barove i svugdje sve isto. Radje divja cura nego radna snaga koja slusa o misiji i viziji i ide na komunikacijske seminare. Sve je bolje meni od tih Lamdi. Barem za mene, za lito.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 20.06.2022. at 10:29

  2. #52
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Isla sam im skicnuti recenzije na googlu.
    Imaju dosta prituzbi na osoblje.

    Poslano sa mog SM-A536B koristeći Tapatalk

  3. #53
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Sasvim sigurno taj posao rade i oni koji nisu obučeni za taj posao, i oni koji su potplaćeni, a bit će sve više i onih koji ne znaju hrvatski.
    I bas zato mogu bit barem ljubazni ako nisu obučeni i lošije se sporazumijevaju (sto ovdje nije bio slucaj nego cisti bezobrazluk).

    Zna se da konobari ne zive od place nego od napojnice, a ljubazni i usluzni konobari itekako finu svotu skupe preko napojnica.

  4. #54
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Daaaa. Točno to.
    Radionice i edukacije.
    I filaju nas da moramo govoriti poluglasno, tiho zapravo, kao u crkvi, onako jednolično...
    Na zadnjoj, kad sam spomenula riječ problem, rekli su mi da to ne postoji, problem, nego da su to izazovi
    Nađite neke druge da vam drže tečajeve, ovo da se ne smije reci problem je glupost stara prek 20g a ekipa se s tim sprda već bar 15. Nitko se tog ne drži.... bar ne tu gdje radim.

    Ageneralno ako nisi zadovoljan uslugom reci odmah jasno i razumljivo što te smeta. Ili si pomozi sam
    Da, nije profesionalno Ali radije odem sama po šećer nego da me svakih 5 min netko zapitkuje je li sve u redu i trebam li još što. Tak da su mi draži neljubazni nego preljubazni konobari... iako ove potonji nisam susrela i HR ali jesam vani.

  5. #55
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,965

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Da, nije profesionalno Ali radije odem sama po šećer nego da me svakih 5 min netko zapitkuje je li sve u redu i trebam li još što. Tak da su mi draži neljubazni nego preljubazni konobari... iako ove potonji nisam susrela i HR ali jesam vani.
    Jao, da, ovo mi je koma, ono...ko da je s nama na veceri. Il.ko mama, ako ne pojedrm sve, da jel bilo sve ok. Je, samo sam zena od 60 kg i imam gastritis i ne mogu strusit istu porciju u sebe ko muski od 90 kg.

    A ono dozivanje ko da smo u napulji valjda pa ks ks, ono vrebanje gostiju pa dodji il bilo sta, samp akp ostvaris eye contact (negdje u istri, losinj). Ono kad stoje na cekama ispred restorana pa vrebaju prolaznike. Radje sto divljih cura s krivim secerima.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 20.06.2022. at 11:09

  6. #56
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Najgori su konobari koji se ponašaju familijarno (koliko mi se čini to je trend po nekim lokalima, valjda za mlade) i oni koji su vrckasti i duhoviti. Odmah bih ih zamijenila s ovima koji ne donesu šećer.

  7. #57
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Al, osobno bih 500 puta radje tako jer se s ljudima onda sprijateljis i postanes domaci (uvjet je da ne rezes pogledom i ne ides u kavge s a niste zaboravili itd), nego konfekcionirani turizam velikih hotelskih komoleksa, akvaerobike, tajlandske masaze i beach barove i svugdje sve isto. Radje divja cura nego radna snaga koja slusa o misiji i viziji i ide na komunikacijske seminare. Sve je bolje meni od tih Lamdi. Barem za mene, za lito.
    Istoo vrijedi i za mene

  8. #58

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,136

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    I bas zato mogu bit barem ljubazni ako nisu obučeni i lošije se sporazumijevaju (sto ovdje nije bio slucaj nego cisti bezobrazluk).
    Pa, zapravo ne znamo je li bio čisti bezobrazluk ili nešto drugo, jer znamo samo Betinu verziju priče, a i sama je kasnije napisala da je u fazi kad ju je lako povrijediti.

    Bila bi zanimljiva alternativna verzija konobarice na nekom paralelnom forumu, u stilu "zamislite što mi se desilo, zaboravim donijeti smeđi šećer, a ona mi odmah spušta da nisam zaboravila naplatiti".

  9. #59
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Zašto šećer ne stoji na stolu? Je li i to neka nova moda?

  10. #60
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Covid moda

  11. #61
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    To je zadnja preostala mjera koja se ne da

    Baš sam neki dan u Maksimiru skužila da nemaju šećer na stolu, a niti cjenik nego barkod za očitati. Inače su to po kafićima ukinuli koliko vidim.

  12. #62
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,965

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Najgori su konobari koji se ponašaju familijarno (koliko mi se čini to je trend po nekim lokalima, valjda za mlade) i oni koji su vrckasti i duhoviti. Odmah bih ih zamijenila s ovima koji ne donesu šećer.
    E, i to .

  13. #63
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Pa, zapravo ne znamo je li bio čisti bezobrazluk ili nešto drugo, jer znamo samo Betinu verziju priče, a i sama je kasnije napisala da je u fazi kad ju je lako povrijediti.

    Bila bi zanimljiva alternativna verzija konobarice na nekom paralelnom forumu, u stilu "zamislite što mi se desilo, zaboravim donijeti smeđi šećer, a ona mi odmah spušta da nisam zaboravila naplatiti".
    Nema opravdanja jer nije bila stvar samo šećera nego i bezobrazluka s nevraćanjem ostatka novca (kako to drugačije nazvati) i to nakon što nekome nije donijela ono što je zamolio.

    A vidimo i po recenzijama da se gosti žale na uslugu konobara u tom kafiću, dakle ne vjerujem da se radi o jednostranom iskrivljenom Betinom doživljaju. Očito je to činjenično stanje.

    U svakom slučaju takva konobarica bi mogla zarađivali više da stavi osmijeh na lice ili samo bude ljubazna i pristojna. No njen izbor je očito drugačiji.

  14. #64
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,965

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    To je zadnja preostala mjera koja se ne da

    Baš sam neki dan u Maksimiru skužila da nemaju šećer na stolu, a niti cjenik nego barkod za očitati. Inače su to po kafićima ukinuli koliko vidim.
    Poskupio secer mozda, sve kresilo pa mozda se o to krade.

  15. #65
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Najgori su konobari koji se ponašaju familijarno (koliko mi se čini to je trend po nekim lokalima, valjda za mlade) i oni koji su vrckasti i duhoviti. Odmah bih ih zamijenila s ovima koji ne donesu šećer.
    joj ja te baš simpatiziram

  16. #66
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,965

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Nema opravdanja jer nije bila stvar samo šećera nego i bezobrazluka s nevraćanjem ostatka novca (kako to drugačije nazvati) i to nakon što nekome nije donijela ono što je zamolio.

    A vidimo i po recenzijama da se gosti žale na uslugu konobara u tom kafiću, dakle ne vjerujem da se radi o jednostranom iskrivljenom Betinom doživljaju. Očito je to činjenično stanje.

    U svakom slučaju takva konobarica bi mogla zarađivali više da stavi osmijeh na lice ili samo bude ljubazna i pristojna. No njen izbor je očito drugačiji.
    Bit ce prije da je gazda cicija i da placa lose i da se konobarice mijenjaju.

  17. #67
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Bit ce prije da je gazda cicija i da placa lose i da se konobarice mijenjaju.
    Pa da je i tako, dok tamo radi može zaraditi više ljubaznošću.

    Sve konobare koje poznajem da rade u kafićima ili restoranima kažu da im je glavna zarada napojnice.

    Možda očekujem previše al meni je normalno i da su obični građani ljubazni jedni prema drugima a da nemaju veze s uslužnom djelatnošću a kamoli da imaju.

    Kad je netko prema meni neljubazan i osoran, ja znam biti još ljubaznija pa se znaju i posramiti.

  18. #68

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,136

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Nema opravdanja jer nije bila stvar samo šećera nego i bezobrazluka s nevraćanjem ostatka novca (kako to drugačije nazvati) i to nakon što nekome nije donijela ono što je zamolio.

    A vidimo i po recenzijama da se gosti žale na uslugu konobara u tom kafiću, dakle ne vjerujem da se radi o jednostranom iskrivljenom Betinom doživljaju. Očito je to činjenično stanje.

    U svakom slučaju takva konobarica bi mogla zarađivali više da stavi osmijeh na lice ili samo bude ljubazna i pristojna. No njen izbor je očito drugačiji.
    A kako znaš da dotična konobarica inače nije ljubazna i pristojna, a taj dan joj se potrefilo da je nešto zaboravila, pa usto još pasivno-agresivan komentar korisnika, što je dovelo do lančane reakcije neljubaznosti?
    Po recenzijama ne možeš zaključiti ništa o toj konkretnoj osobi, eventualno o načinu kako gazda vodi kafić i bira osoblje. Pa ok. Ako je netko nezadovoljan uslugom, sljedeći put neka bira drugi kafić. Bar kafića kod nas ima i više nego dovoljno na raspolaganju.

    Ali čitajući ovu temu, mogu samo zaključiti koliko sam sretna što na svom poslu ne radim direktno s ljudima pa me ne seciraju ovoliko proizlazi da uslužno osoblje nema pravo ni na loš dan, ni na pogrešku.

  19. #69
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Bio mi je loš dan, no mogla sam preći preko toga. A nisam. I zaboraviti. A nisam. I ići opet tamo na kavu. A neću.
    Bar dok ne zaboravim
    Neću smanjivati očekivanja. Ni prema sebi nisam blaga, što se posla tiče, neću ni prema drugima.

  20. #70
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Tek sad vidim još cijelu stranu postova
    Ups, nepažljivo :D

  21. #71
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,965

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Bio mi je loš dan, no mogla sam preći preko toga. A nisam. I zaboraviti. A nisam. I ići opet tamo na kavu. A neću.
    Bar dok ne zaboravim
    Neću smanjivati očekivanja. Ni prema sebi nisam blaga, što se posla tiče, neću ni prema drugima.
    Boj se Visu, stize Beti ! Relax, beti. Ima jedna stvar sta je na visu fanta - likari su super, za hipohondre kp ja kljucno . Ima i odvojena cijena za parking u hladu negdje. Ajde, bas me zanima kako ces ga dozivit.Nadam.se da nece bit daleko me moj trst. Ako budete isli s autom vikendom, rezerviraj trajekt.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 20.06.2022. at 12:48

  22. #72
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    A kako znaš da dotična konobarica inače nije ljubazna i pristojna, a taj dan joj se potrefilo da je nešto zaboravila, pa usto još pasivno-agresivan komentar korisnika, što je dovelo do lančane reakcije neljubaznosti?
    Po recenzijama ne možeš zaključiti ništa o toj konkretnoj osobi, eventualno o načinu kako gazda vodi kafić i bira osoblje. Pa ok. Ako je netko nezadovoljan uslugom, sljedeći put neka bira drugi kafić. Bar kafića kod nas ima i više nego dovoljno na raspolaganju.

    Ali čitajući ovu temu, mogu samo zaključiti koliko sam sretna što na svom poslu ne radim direktno s ljudima pa me ne seciraju ovoliko proizlazi da uslužno osoblje nema pravo ni na loš dan, ni na pogrešku.
    Lako za to. Nas seciraju kad previse radimo svoj posao i zbog toga izademo u novinama jer zasto je guzva.
    Ali napojnice ne dobivam, potplacena jesam, a i placa mi je ista da li sam ljubazna ili ne ...pa nema brige.
    Svakom sa puno optimizma preporucila bih par mjeseci rada na nekom prometnim mjestu sa ljudima. Po mogucnosti za malu placu i uz mlake voditelje. To izgraduje karakter.

  23. #73
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    A kako znaš da dotična konobarica inače nije ljubazna i pristojna, a taj dan joj se potrefilo da je nešto zaboravila, pa usto još pasivno-agresivan komentar korisnika, što je dovelo do lančane reakcije neljubaznosti?
    Po recenzijama ne možeš zaključiti ništa o toj konkretnoj osobi, eventualno o načinu kako gazda vodi kafić i bira osoblje. Pa ok. Ako je netko nezadovoljan uslugom, sljedeći put neka bira drugi kafić. Bar kafića kod nas ima i više nego dovoljno na raspolaganju.

    Ali čitajući ovu temu, mogu samo zaključiti koliko sam sretna što na svom poslu ne radim direktno s ljudima pa me ne seciraju ovoliko proizlazi da uslužno osoblje nema pravo ni na loš dan, ni na pogrešku.
    Pa krajnje je nekorektno da ne spominjem neprofesionalno nekome ne vratiti 5 kn (po meni kao da si mu ukrao), a da ga prije ne upitaš je li to problem i to nekome kome nisi pružio ni uslugu.

    Kako bi ti reagirala da ti na blagajni u dućanu ne vrate 5kn i kažu nemam sitno?
    Jadne blagajnicu pilaju za 50lp,a ova bez pardona sorry nemam 5 kn za vratit.

    Al ima, kad ih zatražoš..ma daj nismo mala djeca. Kakav loš dan, to se ne radi i točka.

  24. #74
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Lako za to. Nas seciraju kad previse radimo svoj posao i zbog toga izademo u novinama jer zasto je guzva.
    Ali napojnice ne dobivam, potplacena jesam, a i placa mi je ista da li sam ljubazna ili ne ...pa nema brige.
    Svakom sa puno optimizma preporucila bih par mjeseci rada na nekom prometnim mjestu sa ljudima. Po mogucnosti za malu placu i uz mlake voditelje. To izgraduje karakter.

    Ja u labosima skoro svaki put pohvalim osoblje s obzirom da količinu pacijenata koji čekaju vani (u svakakvom raspoloženju). Ne postoje napojnice, al kad ih pohvalim, savki put vidim na njihovim licima da im je drago da je netko prepoznao njihov trud i rad. Barem to.

    O tome sam gore pričala, topla lijepa riječ (posebno) danas svakome znači. I ovima s i bez najpojnice.

  25. #75
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Lili , jesi li ti ikad radila u kaficu, na salteru , kasi ili barem u direktnom kontaktu sa puno stranaka?
    Samo pitam.

  26. #76

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    zaboravljeni šećer - to bih prešla preko toga

    ali da mi ne vrati 4kn, tj. da sami zaključe kako mi ne bi trebali vratiti, preko toga ne bih prešla ...
    ja sam inače protiv ostavljanja napojnice

  27. #77

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,136

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku

    Kako bi ti reagirala da ti na blagajni u dućanu ne vrate 5kn i kažu nemam sitno?
    Jadne blagajnicu pilaju za 50lp,a ova bez pardona sorry nemam 5 kn za vratit.
    Podsjetila bih da mi nisu vratili ostatak i tražila svoje, ali ne bih otvarala o tome filozofsku temu na forumu u stilu "kuda ide ovaj svijet".

  28. #78
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ne "kud ide", nego "kakav jest"

  29. #79
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Lili , jesi li ti ikad radila u kaficu, na salteru , kasi ili barem u direktnom kontaktu sa puno stranaka?
    Samo pitam.
    Yep na recepciji hotela sa svakojakim gostima iz celog sveta sa svakojakim zahtjevima
    I u turističkoj agenciji također.
    i za što bješe pitanje?
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 20.06.2022. at 15:13

  30. #80
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Podsjetila bih da mi nisu vratili ostatak i tražila svoje, ali ne bih otvarala o tome filozofsku temu na forumu u stilu "kuda ide ovaj svijet".
    Zapravo bi jednako u real life postupila kao i Beti tražila svoj novac.

    A filozofirat možemo uvijek i o svemu.

  31. #81
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne "kud ide", nego "kakav jest"
    Mogu ja ? Mogu ja reci ?

  32. #82
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Zapravo bi jednako u real life postupila kao i Beti tražila svoj novac.

    A filozofirat možemo uvijek i o svemu.
    Pa potpuno je u redu traziti ostatak. Napojnica/ostavljanje ostatka u Hrvatskoj je potpuni dobrovoljno.

  33. #83
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Yep na recepciji hotela sa svakojakim gostima iz celog sveta sa svakojakim zahtjevima
    I u turističkoj agenciji također.
    i za što bješe pitanje?
    Nisi mi odgovorila zašto si me pitala to pitanje

  34. #84
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Nisi mi odgovorila zašto si me pitala to pitanje
    Cisto da vidim koliko si se dugo nosila sa raznim opravdanim i neopravdanim zahtjevima u guzvi. 3 mjeseca sezone u zivotu je ok. Da se izdrzati prije gubitka zivaca.
    Sve vise od toga vodi u rizik

  35. #85
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    Turisticka agencija nije bila sezona na moru nego rad u Zg.

    No svejedno razumijem poantu.

  36. #86
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Pa potpuno je u redu traziti ostatak. Napojnica/ostavljanje ostatka u Hrvatskoj je potpuni dobrovoljno.
    Je dobrovoljno je , ali je odluka na kupcu da o tome odlučuje

  37. #87
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Ne znam jeste li gledali jučer Dnevnik. Javlja se sa Straduna neka odgovorna osoba iz turističkog sektora i jasno i glasno kaže - situacija je tako kritična da i restorani i hoteli zapošljavaju sve što ima 2 ruke i 2 noge i u stanju je nosit pijat. Vrijeme obučenog osoblja je prošlo. Nema.

  38. #88
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    Ja i dalje ne razumijem kakva obuka treba za biti ljubazan i pristojan.

    Em ce tom konobaru bit lakse izvuc se iz neke the sitiacije, em ce nesto kapnut i u dzep. Win-win situacija.

    Nema tu edukacije, to je do osobnosti i kucnog odgoja. Ako cemo onako zdravo seljacki pojednostavit.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 20.06.2022. at 16:45

  39. #89
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    E pa nije ( samo)do kucnog odgoja.
    Do karaktera je, nacinom nosenja sa stresom, smislenosti posla koji ovise o odnosu poslodavca i uvjetima rada, jasno i o placi. I jos drugim faktorima.
    Posljednje uređivanje od sirius : 20.06.2022. at 16:47

  40. #90
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,965

    Početno

    Kucni odgoj odgaja male kraljeve i kraljice. Neki dan sam gledala mamu u nekoj vocarni kako dize princa na nogama da stoji na polici ispod blagajne i cekala hoce li mali zakoracit na sam stol di je blagajna, nepojmljivo je da pola minute priceka stojecki. Ni pse ljudi ne znaju disciplinirat, nego ono...a jedino ti lajes, mucica, vidi kako su svi drugi cucki oko tebe dobri joj mucica moja.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 20.06.2022. at 16:50

  41. #91
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja i dalje ne razumijem kakva obuka treba za biti ljubazan i pristojan.

    Em ce tom konobaru bit lakse izvuc se iz neke the sitiacije, em ce nesto kapnut i u dzep. Win-win situacija.

    Nema tu edukacije, to je do osobnosti i kucnog odgoja. Ako cemo onako zdravo seljacki pojednostavit.
    Jednostavno je, ako nemaju ljubaznih, naći će neljubazne ili će staviti ključ u bravu. Nije problem manjka osoblja nastao preko noći, nego višedesetljenim izrabljivanjem školovanih (ili radišnih) i ljubaznih.

  42. #92
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Kucni odgoj odgaja male kraljeve i kraljice. Neki dan sam gledala mamu u nekoj vocarni kako dize princa na nogama da stoji na polici ispod blagajne i cekala hoce li mali zakoracit na sam stol di je blagajna, nepojmljivo je da pola minute priceka stojecki. Ni pse ljudi ne znaju disciplinirat, nego ono...a jedino ti lajes, mucica, vidi kako su svi drugi cucki oko tebe dobri joj mucica moja.
    Al me nasmija ina tako nekako ode svijet ukrivo.

    Jedna je danas zauzela jedino prazno mjesto u vlaku za sjest jer je tamo ni manje, ni vise stavila svoga psa da lezi, bez icega ispod of course sta bi pas stajao na podu kad moze lec na sjedalu.

    A ljudi su cekali sat vremena na stanici zbog nazalost pregazenja stare osobe i vjerujem da bi mnogi rado sjeli nakon toliko cekanja na stanici.
    I nitko joj nije nista rekao, a za ocekivat je da bi ljubaznost bila na visini.
    Da je pas bio u njenom krilu ok. I btw to nije bio mali pas.Ono oveci pas zavaljen u sjedalu HZ-a.

    Coksa, ljudima opcenito soata manjka ljubaznosti i pristojnosti, nije stvar samo profesije. Dovoljno se okremut oko sebe, susjedi, kolege s posla,ljudi u tramvaju,lo ducanima kao kupci... opcenito govoreci sve je manje ljubaznosti oko nas. Nažalost.

    Nema to veze s radisnim i neradisnim ljudima nego bas s karakterom/osobnosti i u vellikoj mjeri odgojem.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 20.06.2022. at 17:52

  43. #93
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    Ne soata nego dosta
    Sorry na ostalim tipfelerima, al su razumljivi barem.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 20.06.2022. at 17:53

  44. #94
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam jeste li gledali jučer Dnevnik. Javlja se sa Straduna neka odgovorna osoba iz turističkog sektora i jasno i glasno kaže - situacija je tako kritična da i restorani i hoteli zapošljavaju sve što ima 2 ruke i 2 noge i u stanju je nosit pijat. Vrijeme obučenog osoblja je prošlo. Nema.
    Dobrodosli u Ameriku. Ovu moju, gdje zivim s dvoje omanje djece s alergijama i ne jedem u vrh vrhova od restorana. Posluzuju, oduvijek, nekakva djeca s rukama i nogama koja znaju donijeti po jednu casu i tanjur u isto vrijeme, ponekad cijeli pladanj. Prvo sam se malo zivcirala, ali sad mi je svejedno. Trazim pedeset puta ako treba, sta's. Jedino me ljuti sto se ocekuje napojnica, a stvarno je usluga, obicno, zaonustvar. Odnosno, nemam ni zelju ni potrebu platiti vise od same usluge s jelom i/ili picem.

  45. #95
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Ona je njoj bacila pet kuna, a Beti je prije toga “uz pogled koji ubija” rekla “nađite sitno”.

    Komunikacija je dvosmjeran proces, kažu na radionicama .
    Oprosti, a što je točno trebala? Oprostiti 5 kuna?
    Ne bi ni ja, pogotovo nakon takve usluge.

  46. #96
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja i dalje ne razumijem kakva obuka treba za biti ljubazan i pristojan.

    Em ce tom konobaru bit lakse izvuc se iz neke the sitiacije, em ce nesto kapnut i u dzep. Win-win situacija.

    Nema tu edukacije, to je do osobnosti i kucnog odgoja. Ako cemo onako zdravo seljacki pojednostavit.
    X

    Kakva obuka, jednostavno su neki nadrkani jer im se može. Ili jer nisu naišli na nekog nadrkanijeg s druge strane, a hoće kad tad.

  47. #97
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Vi i dalje drvite po ljubaznosti koja bi se u ugostiteljstvu i turizmu trebala podrazumijevati. Da, nekada je tako bilo. A ja vam kažem da su danas vlasnici birtija često nadrndani primitivci kojima nije bitno hoće li mu konobarica biti ljubazna. Zvuči nelogično, ali je tako. Ako je po prirodi ljubazna i radišna, gazda je premalo plaća (ili ne plaća ili zakida) pa mu ode na nešto bolje. A onda mu dođe neka nadrndana ko što je i on sam, a njega baš ga briga - skupi lovu i briši.
    U jednom hotelu (3*) tek nam je 3. dan boravka na vrata lupala (doslovno lupala) nepalska sobarica i doviknula na nerazumljivom engleskom: need towel, not need towel? Nije joj palo na pamet ništa očistiti jer me nije razumjela i jer je ležerno otišla dalje.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 20.06.2022. at 21:20

  48. #98

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,136

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Vi i dalje drvite po ljubaznosti koja bi se u ugostiteljstvu i turizmu trebala podrazumijevati. Da, nekada je tako bilo. A ja vam kažem da su danas vlasnici birtija često nadrndani primitivci kojima nije bitno hoće li mu konobarica biti ljubazna. Zvuči nelogično, ali je tako. Ako je po prirodi ljubazna i radišna, gazda je premalo plaća (ili ne plaća ili zakida) pa mu ode na nešto bolje. A onda mu dođe neka nadrndana ko što je i on sam, a njega baš ga briga - skupi lovu i briši.
    Tako je. I to više nema veze s kućnim (ili bilo kojim drugim) odgojem.

  49. #99
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Obično imam dobra iskustva u ugostiteljskim objektima. Stvarno dobra. Zato me i je ovaj primjer osupnuo.
    Ljubaznošću reagiraju na ljubaznost.
    Nisam još doživjela da sobarica ne očisti sobu. Ima vremena, kažete
    Riri, dobro kažeš, naići će na nadrkanijeg. Ili će ga svojim ponašanjem izazvati.
    Paše ovako laganija tema u ovim vrućim noćima. Još oko 12 sati do ljeta. Odradit će ga konobari, nekako, bilo kako.

  50. #100
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Lili, mislim da bih ja ovoj sa psom rekla da ga makne u krilo. Ustvari, plaća li pas kartu? Onda ima pravo i na sjedalo? Nisam upućena u to.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •