Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 71 od 71

Tema: Nazogastrična sonda - beba stara 29 dana, molim pomoć

  1. #51

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    A za ad ja ne znam, ali računam da valjda može bar pola sata- sat?
    Dok sam bila sa mlađim u bolnici zbog urinarne infekcije, videla sam da su cimerke davale bebama da celu noć natežu jednu istu flašicu ad-a koja je doneta u 9 uveče. Meni je bilo ono WTF??, ali bebama ništa nije bilo. Mislim, ne kažem da tako treba raditi

  2. #52

    Datum pristupanja
    Jul 2022
    Postovi
    31

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    E vidiš...da manje energije utroši na dudu, ostalo bi joj više energije i volje za bočicu i sisu. Pogotovo ako je hipotona i lenja da sisa, kako kažu doktori.
    Baci tu dudu i daj joj svaki put sisu čim počne malo da se buni.
    Ako hoće, super, sigurno će nešto popiti, nek je i pet ml, to je više nego što bi dobila od dude, a ti ćeš imati više mleka. Ako neće, onda ništa, možda nije ni gladna, a uvek može dobiti posle i bočicu.
    Ali ta duda ti nikako ne treba u tvojoj situaciji. Ona zamori bebu a mogla bi umesto dude vući sisu i jesti više. Nije toliko važno što ne hvata pravilno sisu. čim ona guta, znači da je nešto i popila. Što više bude na sisi, to će bolje uvežbati, zar ne?
    Moja je tako provodila pola popodneva na sisi, gutala pet minuta pa spavala deset, pa opet gutala minut, pa spavala deset, ali je i dobijala više od kile mesečno.
    Jednostavno svaki put kad bi joj dala dudu daj joj sisu i prati par dana ima li poboljšanja u njenoj volji da vuče. Plus probaj da se manje nerviraš, a više opustiš sa njom. Ima dece koja ne mogu odjednom da pojedu mnogo, pa vole da jedu pomalo i često. A pri tome se jako uzrujaju na hranjenju čim osete da je mama uzrujana.
    To je sad već beba od mesec dana, ne može dehidrirati za 24h ako dobija i bočicu i sisu i ima stalno mokrih pelena.
    baš nam nikako ne ide. ona najčešće uopće nije zainteresirana za jelo. pojede mi jedva 30. Nekad ni ne vuče nego ja istišćem u nju. Išla sam na svakih sat i pol da joj dam, ako ne traži prije, užas, toliko muke za par ml. Ona ima ozbiljan problem sa sisanjem, a ja neznam kako ću to riješiti. Danas do 16:30 ak se ne popravi stanje morati ću joj staviti sondu natrag.
    Strah me da ne doživimo opet ono sa Rebra kad su ju ispikali da nađu venu preko 50 puta. Jedna pelena je bila suha. Kakala još nije. Ostale su bile mokre. Znam da joj treba vremena no nemamo ga nažalost. Hvala vam na trudu. Stvarno ste divne sve.

  3. #53
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Doris,
    Imas zdravo dijete koje napreduje, nece samo sebe izgladnit.Treba joj malo vise vremena (jel uopce proslo vise od 24h??) da se uhoda bez sonde i na hranjenje na zahtjev a ne po satu.

    Ako ikako mozes izdrzat ne vracaj sondu i ne strahuj od Rebra. Jednostavno neces tamo vise ostavit svoje dijete. Kad tako odlucis,neces se bojat odluke "Suda s Rebra".

  4. #54
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Ja se ovaka na daljinu potpuno neupucena u dijagnozu i stanje, zaista ne bi usudila tvrditi da li dijetetu treba sonda ili ne treba.
    Niti je sonda poseban problem kad treba, niti ju treba drzati za svaki slucaj kad ne treba. Mozda Rebro pretjeruje, mozda je majka prenapeta i pod stresom., a mozda dijete ima problem. Nakon svega procitanig zaista se ne bih usudila donositi sud o dijagnozi i iskljucivom nacinu hranjenja. Premalo podataka i znanja sto se mene tice.
    Mogu preporuciti forumasici da potrazi drugo strucno misljenje lijecnika ako misli da je potrebno.

  5. #55
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    I ja bih pod hitno isla u drugu bolnicu na pregled, cak i prije vraćanja sonde

  6. #56

    Datum pristupanja
    Jul 2022
    Postovi
    31

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se ovaka na daljinu potpuno neupucena u dijagnozu i stanje, zaista ne bi usudila tvrditi da li dijetetu treba sonda ili ne treba.
    Niti je sonda poseban problem kad treba, niti ju treba drzati za svaki slucaj kad ne treba. Mozda Rebro pretjeruje, mozda je majka prenapeta i pod stresom., a mozda dijete ima problem. Nakon svega procitanig zaista se ne bih usudila donositi sud o dijagnozi i iskljucivom nacinu hranjenja. Premalo podataka i znanja sto se mene tice.
    Mogu preporuciti forumasici da potrazi drugo strucno misljenje lijecnika ako misli da je potrebno.
    Vratila sam sondu, nije uopće htjela jesti. uspavana nikakva. Hvala Vam svima puno i oprostite što sam vas opteretila. Možda treba duže da se nauči jest ali još je premala da bi se kockala s time. Možda odem negdje privatno ma uzv mozga još jednom na nekom kvalitetnijem aparatu.

  7. #57
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Razumijem da si pod velikim stresom. Ono sto je svakako pozitivno je da je bebica s kombiniranom prehranom, bocica + sonda sasvim dobro napredovala. To je najvaznije. Ako sam dobro, zapamtila, kontrola vam je vec iduci tjedan - sigurno ce ti doktori moci najbolje reci sto i kako dalje. Njima sigurno nije namjera da bebica stalno jede pomocu sonde, samo koliko je potrebno, pa ajde, opreza radi, mozda i malo duze. Sretno vam!

  8. #58
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Doris82 prvotno napisa Vidi poruku
    Vratila sam sondu, nije uopće htjela jesti. uspavana nikakva. Hvala Vam svima puno i oprostite što sam vas opteretila. Možda treba duže da se nauči jest ali još je premala da bi se kockala s time. Možda odem negdje privatno ma uzv mozga još jednom na nekom kvalitetnijem aparatu.
    UZV mozga sam po sebi nece nista pametno reci. Dijete moze imati krvarenja, a bez vidljivih poteskoca u toj dobi ili ikad. U toj dobi razlozi uspavanosti , loseg misicnig tonusa i smanjenog unosa hrane mogu biti razni. Razgovaraj s lijecnicima na kontroli , ako nisi zadovoljna potrazi drugo misljenje.

  9. #59
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Doris u kojoj bolnici si rodila

  10. #60

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Doris82 prvotno napisa Vidi poruku
    Vratila sam sondu, nije uopće htjela jesti. uspavana nikakva. Hvala Vam svima puno i oprostite što sam vas opteretila. Možda treba duže da se nauči jest ali još je premala da bi se kockala s time. Možda odem negdje privatno ma uzv mozga još jednom na nekom kvalitetnijem aparatu.
    Nisi nikoga opteretila .
    Ako ti je uskoro kontrola, onda je to vreme i mesto za postavljanje niza pitanja doktorima: sve ovo što si pisala nama zapiši i njima podnesi na pregledu. Ti si glavna i odgovorna za zdravlje svog deteta i dužnost ti je da budeš informisana- kao što je njihova dužnost da informacije pruže.
    Recimo, šta oni misle, šta je uzrok da dete ne jede samo?
    Zašto je hipotona?
    Treba li to dalje istražiti?
    Kada procenjuju da će jesti samostalno bez sonde?
    I najvažnije, šta TI treba da uradiš da bi se detetu maksimalno pomoglo?
    Kakve terapije osim sonde su moguće u njenom uzrastu?
    Mogu li te uputiti još kod nekog specijaliste?
    Nravno da je sasvim u redu da dete koristi sondu ako joj je potrebna- ali je isto tako očekivano da se angažuješ u traženju odgovora o daljem toku hranjenja tvog deteta, osim što se lomiš i gubiš živce od kontrole do kontrole. Na kraju krajeva, ako doktori zaista nemaju odgovor niti ideju kako pomoći- onda bi pošteno bilo da se to tako i kaže. Možda postoji specijalista na koga mogu da te upute.

    Ono što ja nikako ne razumem je zašto je u redu da dete stalno ima dudu u ustima ali nije u redu da stalno ima flašicu ili dojku. Nekako bih očekivala da se ta volja za sisanjem dude (a kažeš da to ima) što pre prebaci na sisanje makar bočice, i da saveti doktora idu u tom smeru- iskoristiti svaki trenutak za ubacivanje hrane detetu preko usta umesto preko sonde?

    To što ti je dete bezvoljno i uspavano može biti i znak viroze, ako već kažeš da brat ima temperaturu. Naravno da ćeš u tom slučaju ići na sigurno i vratiti sondu, jer deca inače u virozi imaju slabiji apetit.
    I dalje mislim da sve radiš dobro, osim što ne razumem zašto je dobro za dete koje inače ne jede da ima tako ogromne razmake između obroka i ogromne obroke, i zašto treba da se u međuvremenu iscrpljuje dudom ono malo volje i snage što bi imalo da sisa...

  11. #61

    Datum pristupanja
    Jul 2022
    Postovi
    31

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Razumijem da si pod velikim stresom. Ono sto je svakako pozitivno je da je bebica s kombiniranom prehranom, bocica + sonda sasvim dobro napredovala. To je najvaznije. Ako sam dobro, zapamtila, kontrola vam je vec iduci tjedan - sigurno ce ti doktori moci najbolje reci sto i kako dalje. Njima sigurno nije namjera da bebica stalno jede pomocu sonde, samo koliko je potrebno, pa ajde, opreza radi, mozda i malo duze. Sretno vam!
    Tako su mi zapravo i rekli da je bitno da ona napreduje, pa bilo to i kroz sondu. Nadam se da kad još malo ojača da ćemo imati više uspjeha sa hranjenjem. Često u zadnje vrijeme se hiće tj kao da ima grčeve i duda kroz nekakvu ljutnju. Tada je to mučenje i za mene i za nju koje traje sat vremena. Na kraju mi pojede 20 ml. A guta kao da je pojela pola litre. Ne mogu vam opisati osjećaj kad uzmem bočicu i gledam one mililitre. Ona guta a ispada da je pojela niš ili 10-20 ml. I onda još postupak sonde koji ne možeš obaviti u 5 min. Svaka šprica je 25 ml. I razmak između 10 min, no ja sam stavila 15 jer mi se zbljuvala. I onda izračunajte koliko ja spavam. Ništa. Znači sat vremena ju hranim. Sat vremena sonde ovisno kolko mi je ostalo obroka, pa praćenje nje hoće li se zbljuvati i ona začas mora opet jest. A ja nisam ni oka sklopila. Idem u četvrtak na Rebro na kontrolu. Petak je cijepljenje kod pedijatra al neznam hoće li ju cijepiti. A 25.7. svi molite za nas, samo da to bude ok, a prehranu ćemo lako, začas će žlica i kašice.

  12. #62

    Datum pristupanja
    Jul 2022
    Postovi
    31

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    UZV mozga sam po sebi nece nista pametno reci. Dijete moze imati krvarenja, a bez vidljivih poteskoca u toj dobi ili ikad. U toj dobi razlozi uspavanosti , loseg misicnig tonusa i smanjenog unosa hrane mogu biti razni. Razgovaraj s lijecnicima na kontroli , ako nisi zadovoljna potrazi drugo misljenje.
    Hipotonus zna biti kod velikih beba. To me uopće ne brine. Uspavanost je inače kad ju hranim kombinacijom bočice i sonde kao kod dojenih ili beba hranjenih ad. Bebe u principu u prva dva mj jedu i spavaju, kaj ne? Naravno da ona ima perioda kad je budna i kad gleda. Prati me pogledom, mada znam da me još ne vidi jasno. Jučer od pol 5 i jutro mi je bila dosta uspavana jer sam ju stvarno izgnjavila s bočicom, nije dobivala na sondu nego se mučila i umorila. Sanjala sam da smo bili u privatnoj poliklinici koja ima aparat koji vidi kako ona siše, nepravilno, i koji radi bočice na mjeru tj da njoj pomogne. Vjerujem da to nažalost ne postoji.

  13. #63

    Datum pristupanja
    Jul 2022
    Postovi
    31

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Doris u kojoj bolnici si rodila
    Petrova

  14. #64

    Datum pristupanja
    Jul 2022
    Postovi
    31

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Nisi nikoga opteretila .
    Ako ti je uskoro kontrola, onda je to vreme i mesto za postavljanje niza pitanja doktorima: sve ovo što si pisala nama zapiši i njima podnesi na pregledu. Ti si glavna i odgovorna za zdravlje svog deteta i dužnost ti je da budeš informisana- kao što je njihova dužnost da informacije pruže.
    Recimo, šta oni misle, šta je uzrok da dete ne jede samo?
    Zašto je hipotona?
    Treba li to dalje istražiti?
    Kada procenjuju da će jesti samostalno bez sonde?
    I najvažnije, šta TI treba da uradiš da bi se detetu maksimalno pomoglo?
    Kakve terapije osim sonde su moguće u njenom uzrastu?
    Mogu li te uputiti još kod nekog specijaliste?
    Nravno da je sasvim u redu da dete koristi sondu ako joj je potrebna- ali je isto tako očekivano da se angažuješ u traženju odgovora o daljem toku hranjenja tvog deteta, osim što se lomiš i gubiš živce od kontrole do kontrole. Na kraju krajeva, ako doktori zaista nemaju odgovor niti ideju kako pomoći- onda bi pošteno bilo da se to tako i kaže. Možda postoji specijalista na koga mogu da te upute.

    Ono što ja nikako ne razumem je zašto je u redu da dete stalno ima dudu u ustima ali nije u redu da stalno ima flašicu ili dojku. Nekako bih očekivala da se ta volja za sisanjem dude (a kažeš da to ima) što pre prebaci na sisanje makar bočice, i da saveti doktora idu u tom smeru- iskoristiti svaki trenutak za ubacivanje hrane detetu preko usta umesto preko sonde?

    To što ti je dete bezvoljno i uspavano može biti i znak viroze, ako već kažeš da brat ima temperaturu. Naravno da ćeš u tom slučaju ići na sigurno i vratiti sondu, jer deca inače u virozi imaju slabiji apetit.
    I dalje mislim da sve radiš dobro, osim što ne razumem zašto je dobro za dete koje inače ne jede da ima tako ogromne razmake između obroka i ogromne obroke, i zašto treba da se u međuvremenu iscrpljuje dudom ono malo volje i snage što bi imalo da sisa...
    Uzrok što ne jede su rekli da ne znaju. Kad smo bili na Rebru.
    ostala pitanja bum pitala, al ova doktorica je jako čudna i nepristupačna....a još gora je bila kad sam rekla da bi popričala sa starijom službom, to joj je užasno zasmetalo. Mislim da nije niš pokupila od brata, evo on više nema temp.
    Ona ti se počne derat i ja joj dam cicu, pa se počne ljutiti naprezati, boriti, odjednom nema hipotonusa. Al dobro. Kad joj dajem bočicu počne se ljutiti, bacati s glavom unazad diže se na noge, maše rukama, nekoliko puta mi je bočicu izbila iz ruke. Znala sam ju sa pelenom zavezati ko štrucu i tak hraniti. Jednom je uspjelo i pojela je 75 ml u 20 min. Ali jednom.
    Kada sam odlazila s Rebra doktorici sam rekla da planiram uvesti češće hranjenje, na što mi je ona rekla da nije pametno i da ću ju zbuniti :-\

    Znaš kak je meni zapravo, kad se ona sama javi, kao gladna je, ja joj dam cicu a ona kao nešto cica a niš ne povuče, i umara se, i onda si mislim ma idem odmah bočicu napraviti jer će mi se skroz umoriti. I naravno dok ja napravim bočicu ona spava. Kako može zaspati gladna? To i mene zanima jako.

  15. #65
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Mozda zato sto i nije gladna
    Zaista ne znam.

    Jwl bas morate ici kod te cudne i nepristupacne doktorice s vrlo cudnovatim stavovima za 21.st o hranjenju beba na tocan razmak medju obrocima?

    Jwl bi mogla zatrazit da neki drugi dr.pregleda dijete?

  16. #66
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Hocu reci s obzirom da ti je sve ovo prestresno sto je potpuno shvatljivo, da bas ne moras imat i nepristupacnu doktoricu koja ne odgovara na pitanja i duri se sto trazis nekog iskusnijeg.

  17. #67

    Datum pristupanja
    Jul 2022
    Postovi
    31

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Hocu reci s obzirom da ti je sve ovo prestresno sto je potpuno shvatljivo, da bas ne moras imat i nepristupacnu doktoricu koja ne odgovara na pitanja i duri se sto trazis nekog iskusnijeg.
    To sam i napravila pa je digla nos zadnji put. A budem, moram, sve ću napisati tu. Danas sam pojela napokon obrok kak spada i ugljikohidrata, jer mi je frendica rekla da ako njih ne jedem i neke vitamine da automatski padam u depresiju i bez moje situacije.
    Bolje sam se osjećala, i uspjela sam malo ubit oko. Istražujem bočice, sa širokom dudom i kraćom, pa ću poraditi i na tome da ne odustanem i nađem pravu koja će joj odgovarati i nahraniti ju. Da se ne mora tak jako mučiti a opet da ne curi prejako.

  18. #68

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Ja sam moju stariju u prvih 6 nedelja samo tako i hranila, umotanu u pelenu kao paketić, jer se isto ponašala kao tvoja. Ali moja je imala refluks i najbolje je jela u poluuzdignutom položaju, kad leži horizontalno se dugo zagrcavala, izvijala i bljuckala- i moja, kunem se, nikad nije spavala osim sa sisom u ustima ili prilepljena za nekoga, u prva tri meseca. Jedino što je moja kao uvek bila gladna i spremna za jelo- i onda zaspi na sisi za pet minuta, pa se budi, pa opet zaspi po sat vremena...Ali moja nikad nije imala dudu...

    Meni je to baš loš znak, ako se doktorica vređa kad pristojno pitaš da čuješ još nečije mišljenje. Pa ona bi trebala da radi u interesu pacijenta, šta to ima da joj smeta?
    OK, možda bi ti njen nadređeni ponovio isto što i ona, da ne zna uzrok, ali to nije razlog za takav stav. Niko od nas nije dužan da ima isto znanje kao doktor, jer nam onda doktor ne bi ni trebao, a svako zaslužuje da njegova beba dobije najbolje što je dostupno.
    Da sam ja provela par nedelja u bolnici sa novorođenčetom itekako bi me ljutio nadmeni stav. A pravo da ti kažem, mislim da ti je beba puno i napredovala u bolnici - uopšte nije lako dojiti niti hraniti bebu tamo, bučno je i noću i danju, moraš paziti na bebinu braunilu, ako je ima, obroci se prekidaju za svaku vizitu, pregled, čišćenje sobe i slično, svetla gore nemilosrdno, aparati pište i zuje, hrana za mame je očajna i količinski nije ni za dete - bar je kod nas tako bilo...Treba sebi zapravo da čestitaš na uspehu.
    Sa druge strane, ako doktori ne znaju uzrok i nemaju više da ti ponude nikakvu dijagnostiku niti terapiju, ja ne vidim zašto bi imali želju da vas zadrže na hospitalizaciji? Mislim da od toga ne treba da strahuješ.
    Beba napreduje svojim tempom, kako je Jadranka i rekla, to umeš da koristiš sondu, sa svakim danom beba se razvija i sazreva i ima šanse da promeni svoje ponašanje što bude starija.
    Odlično je što si našla i vremena za sebe, još malo nadoknađenog sna i jela sigurno može biti samo svima na korist, ne samo tebi .

  19. #69

    Datum pristupanja
    Jul 2022
    Postovi
    31

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam moju stariju u prvih 6 nedelja samo tako i hranila, umotanu u pelenu kao paketić, jer se isto ponašala kao tvoja. Ali moja je imala refluks i najbolje je jela u poluuzdignutom položaju, kad leži horizontalno se dugo zagrcavala, izvijala i bljuckala- i moja, kunem se, nikad nije spavala osim sa sisom u ustima ili prilepljena za nekoga, u prva tri meseca. Jedino što je moja kao uvek bila gladna i spremna za jelo- i onda zaspi na sisi za pet minuta, pa se budi, pa opet zaspi po sat vremena...Ali moja nikad nije imala dudu...

    Meni je to baš loš znak, ako se doktorica vređa kad pristojno pitaš da čuješ još nečije mišljenje. Pa ona bi trebala da radi u interesu pacijenta, šta to ima da joj smeta?
    OK, možda bi ti njen nadređeni ponovio isto što i ona, da ne zna uzrok, ali to nije razlog za takav stav. Niko od nas nije dužan da ima isto znanje kao doktor, jer nam onda doktor ne bi ni trebao, a svako zaslužuje da njegova beba dobije najbolje što je dostupno.
    Da sam ja provela par nedelja u bolnici sa novorođenčetom itekako bi me ljutio nadmeni stav. A pravo da ti kažem, mislim da ti je beba puno i napredovala u bolnici - uopšte nije lako dojiti niti hraniti bebu tamo, bučno je i noću i danju, moraš paziti na bebinu braunilu, ako je ima, obroci se prekidaju za svaku vizitu, pregled, čišćenje sobe i slično, svetla gore nemilosrdno, aparati pište i zuje, hrana za mame je očajna i količinski nije ni za dete - bar je kod nas tako bilo...Treba sebi zapravo da čestitaš na uspehu.
    Sa druge strane, ako doktori ne znaju uzrok i nemaju više da ti ponude nikakvu dijagnostiku niti terapiju, ja ne vidim zašto bi imali želju da vas zadrže na hospitalizaciji? Mislim da od toga ne treba da strahuješ.
    Beba napreduje svojim tempom, kako je Jadranka i rekla, to umeš da koristiš sondu, sa svakim danom beba se razvija i sazreva i ima šanse da promeni svoje ponašanje što bude starija.
    Odlično je što si našla i vremena za sebe, još malo nadoknađenog sna i jela sigurno može biti samo svima na korist, ne samo tebi .
    Ta doktorica je odmah zauzela obrambeni stav u smislu pa nisam ja sama na svoju ruku donijela odluke nego skupa sa njom, starijom službom. Ja kažem pa sve ok al voljela bi s njom popričati.
    To je zapravo bilo vezano za odlazak doma. Jer ja nisam bila s njom tamo, nemaš gdje spavati, a ja rez ogroman koji još i curi. Jer su mi na živo dodavali dva šava. A i doma imam troje djece i nisam mogla tamo biti što radi njih što radi psihe. Svaki dan smo dolazili muž i ja, o troškovima goriva da ne pričam, 40 km dnevno, svaki dan, organiziraj čuvanje djece....a kad sam bila doma zoveš i pitaš kako je. Napreduje ona ovako, ali s hranjenjem mi se čini sve gore ponekad, pokazuje da je gladna i kad joj gurnem bočicu ona onako kao zgrabi i otima ju kao kad sam dojila drugu djecu, i potegne slabije par puta i počne se bacat i grčit. Pa ju onda silim, budim kad spava, od toga ništa, samo mi se na kraju zbljuje, a to traje po 30-45 min za pišljivih 20 ml. I onda sonda....Bože mi oprosti što ju ne volim, znam da joj moram biti zahvalna jer je to jedini način da ona dobije obrok, ali toliko sam nesretna s njom. Očekivala sam da ćemo je se brzo doma riješiti no izgleda da nećemo. Moram pitati jel joj pregledana usna šupljina, jezik, grlo, ždrijelo jednjak, možda ju tu nešto muči. Mislila sam otići privatno negdje u neku dobru polikliniku da pitam šta da radim. Samo opet dolazim do toga da moram čekati taj MR mozga koji nikako da dođe. Bila bi puno mirnija da mi nisu tu pretragu zakazali iz neznam kojeg razloga, nadam se da je samo zato da jednostavno sve provjere. A koliko je bila u bolnici to su mogli 5 puta obaviti. Nego muče ljude bezveze.

  20. #70
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Odvoji taj MR mozga od problema s hranjenem. Kao sto su napisali vise-manje svi, rjesavaj ovo hranjenje prvo. Idi na kontrolu i usput potrazi i drugo misljenje. Zahtijevaj odgovore.

    I pokusaj se pobrinuti za sebe jer je ovo stresna situacija, kako god okrenula.

  21. #71

    Datum pristupanja
    Jul 2022
    Postovi
    31

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Odvoji taj MR mozga od problema s hranjenem. Kao sto su napisali vise-manje svi, rjesavaj ovo hranjenje prvo. Idi na kontrolu i usput potrazi i drugo misljenje. Zahtijevaj odgovore.

    I pokusaj se pobrinuti za sebe jer je ovo stresna situacija, kako god okrenula.
    ok hvala ti

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •