Poštovane mame, obraćam Vam se u nadi da ću pronaći utjehu. Trenutno se nalazim u dosta lošem psihičkom stanju. Beba rođena 37+5, 5200 g i 53 cm, stara 29 dana, ne želi jesti koliko treba, pa sam naučila stavljati nazograstričnu sondu kako nebi morale biti u bolnici više. Ona meni jede svaka tri sata, tako sam odredila, no ona povuče bočicu možda 30 ml i ispada da joj je dosta, onda se ja doslovno mučim i po 45 min da ju potičem da povuče još barem do 90 ml, pa joj ostatak dam na sondu. Iskreno imam averziju prema toj sondi, i nažalost to nam je trenutno jedina pomoć da dobiva na kilaži. No ja sam fizički i psihički loše, jer neznam zašto dijete neće jesti. Sve nalaze koje smo napravili bili su u redu, osim uzv mozga gdje je viđeno manje krvarenje otprije, kažu ili na porodu ili u trudnoći ako je bila infekcija, a nije. Znam da preko 80% djece ima krvarenje u mozgu na porodu, i danas je sve ok tako da se nadam da je i kod nas tako. Krajem 7 mj smo naručeni na MR mozga, naravno toga me strah, no duboko u sebi vjerujem da će biti sve u redu. Jer da doktori na nešto sumnjaju sigurno bi joj MR odmah napravili.
Ima li koja mama da je imala sličan slučaj, da je novorođenče hranila sondom i bočicom, te da me malo utješi kako je moguće da će se sve stabilizirati te da joj samo treba vremena. Nigdje na internetu nisam mogla naći sličan slučaj, pa sam se odlučila obratiti Vama, možda je netko imao sličnu situaciju. I ima li tko savjet kako se što prije riješiti sonde i navesti bebu da vuče barem bočicu kada se sa cicom svađa više nego što vuče. Kažu da ona ima oslabljen refleks sisanja....

Hvala unaprijed