Pokazuje rezultate 1 do 28 od 28

Tema: Kako smanjiti bol tijekom depilacije i obrijati se bez

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2022
    Postovi
    1

    Početno Kako smanjiti bol tijekom depilacije i obrijati se bez

    Ljudi trebam pomoć!

    Imam 18 godina i zanima me kako je moguće rješiti se boli tijekom depilacije na intimnim područjima i bikini zoni?

    Na nogama mi također uvijek kasnije ostaju crvene točkice. Što kažete na neke depilacijske kreme ili laserske uređaje. Dali ste probale nešto slično i kakva su vam iskustva?

    Hvala na odgovorima!

  2. #2
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,325

    Početno

    Meni se bol smanjila s vremenom. Koristim inače epilator za noge i dio intimn.područja, taj dio ne mogu cijeli čupati. S godinama se i dlake prorijedile skoro se ni ne vide. Svjetila sam pa i zato.

    Kreme sam koristila davnih godina i to je samo efekt kratki kao i britvica. Epilator mi je zakon...depiliram se 1x tjedno noge, pristici jaaako rijetko izadju jer sam nedavno kupila novi...marke Philips i jako zadovoljna s njim.

  3. #3
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Ako imas prirodno osjetljivu kozu bikini zone, nazalost nema navikavanja, ostaje bolno :/

    Jos ako imas jake i tamne dlake a osjetljivu kozu (ja sam te srece ), sva se preznojim od muke samo kad trebam na depilaciju bikinija. Stvar je malo izvukla pasta za bikini zonu jer mi ona ne ostecuje kozu. Barem to.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 16.07.2022. at 20:36

  4. #4
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Tri slova - IPL
    Ništa ne boli, nista ne urasta, nakon par godina dosla sam do faze da se moram blicati samo par puta godišnje....

  5. #5
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Tri slova - IPL
    Ništa ne boli, nista ne urasta, nakon par godina dosla sam do faze da se moram blicati samo par puta godišnje....
    da da da!
    jedna od najboljih investicija u mom životu

    čupanje loše podnosim (osim boli, bilo je puno urastanja, crvene točkice..), kreme mi nisu nešto bolje od brijanja (barem one koje sam probala prije 15 godina), a od brijanja već sutradan si kaktus, da ne govorim o nedostatku spontanosti, npr kad se ujutro prije odlaska na more sjetiš da ups trebalo bi sredit bikini zonu, pa onda friško iziritirana koža plus sol i sunce...

    blaženi IPL

  6. #6
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    Nisam isprobala, ali svi kažu da depilacija šećernom pastom manje boli od voska i poštednija je za kožu

  7. #7
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam isprobala, ali svi kažu da depilacija šećernom pastom manje boli od voska i poštednija je za kožu
    Da i duže traje do iduće depilacije.

    IPL nije za svakoga: nije za žene koje imaju vene na nogama, za tamnoputu kožu, za presvijetle dlake, za žene koje uzimaju hormone ili su na piluli,..

    Ja imam jako dobre preporuke za laser (poliklinika Forma i Poliderma u ZG) koji je puno bolje i dugotrajnije rješenje od IPL-a, al sve čekam da skupim neku lovu. U konačnici ne košta puno više laser od IPL-a , a vremenski je s laserom punoooo brže i sigurnijeje da se neće vratiti. Da ne spominjem da su najskuplji redoviti odlasci kozemtičarki na depilacije a uz to bolni.

    Ja bih rado riješila svoju bikini zonu jer doslovce imam rane na koži od pamučnih gaćica ako duže trčim, pa sad zamislite skidanje dlačica s takve vrste kože (osjetljiva i jako tanka)...uf...strava boli, šećerna me spasila. Poslije nje nemam ni upaljenu kožu, ni crvene točkice.

    Edit: U Polidermi koriste yag laser (tza tamniju boju kože) u Formi Light Sheer diodni laser (izrazito dobri rezultati).
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 18.07.2022. at 11:02

  8. #8
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam isprobala, ali svi kažu da depilacija šećernom pastom manje boli od voska i poštednija je za kožu
    Jao, brings back memories. Ostao šećer na koži jer je bila neka serija na TV-u pa smo se "zagledale", morala sam pit antibiotik, žešća neka reakcija. To je bilo još u studentsko doba.

    S vremenom koža postane manje osjetljiva - i sa starenjem. U mladosti i prve pute mi je to bilo jako bolno, sad koristim silkepil i za bikini zonu (dio te zone).

    Počela sam sa silkepilom u 18, sad mi je 53, još uvijek ga koristim. Ne treba ti baš 30 godina da postane manje osjetljivo, mene u početku jako bolilo čak i za listove, nakon par mjeseci ništa više ne boli, ali dlake mogu bit samo par mm duge, ako su dulje, onda ne ide (a valjda i boli).

    Točkice bi mi prošle sutradan, ne izlagati se odmah suncu, staviti talko. Sad nema više točkica, dlaka nije toliko čvrsta ni gusta.

    Znači, ja sam probala sve osim baš brijanja britvicom i tih lastera - šećer, kreme i silkepil. Nakon silkepila sam na njemu i ostala, ima za kupit i mali aparatić za intimno područje (doduše, taj se često kvari i manje traje od silkepila normal koji meni traje i po 10 godina).
    Posljednje uređivanje od ina33 : 18.07.2022. at 13:44

  9. #9
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Silkepil sam imala 20 godina (nedavno mise pokvario) kad mi izraste tu i tamo neka dlaka za to sredit, al nikad nisam mogla od boli "silkepirat" bedra, a kamoli bikini, a pokušavala sam puno puta. Mogla sam jedino potkoljenice.
    Ove ostale dijelove tijela samo ako ima dlaka dvije tri.

    Zaista puno ovisi kakvu kožu tko ima. Moja je strašno osjetljiva i tanka, a dlake debele, guste i tamne. Zasad bikiniju pomaže jedino šećerna,a ostaje mi još laser za isprobat. Sigurna sam (prema iskustvima frendica) da će on bit THE rješenje, al eto uvijek imam nešto važnije za kupiti.

  10. #10
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Sa silkepilom (i to normalnim) idem skroz do prepona. Za pubični dio silkepil za intimne dijelove. Taj dio kože mi zasad nije osjetljiv, za razliku od lica. Iako, sve se to s godinamam mijenja.

    Šta koristite za pazuhe, to mi sad ispada najosjetljivije? Dosad sam silkepil za intimne dijelove, ali sad bude iziritirano.

  11. #11
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Tri slova - IPL
    Ništa ne boli, nista ne urasta, nakon par godina dosla sam do faze da se moram blicati samo par puta godišnje....

    Ja sam bila sumnjičava pa sam tek ove godine odlučila kupiti IPL uređaj. Oduševljena! Kojih muka sam se mogla riješiti sve ove godine. Fantastično! Glatka koža bez dlaka!
    Ukoliko netko nema prepreke za korištenje IPL uređaja, definitivno vrijedi svake lipe!

  12. #12
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Taj IPL se smije svugdje aplicirati? Bikini, pazusi? Lili, "vene na nogama" - baš ono da se vidi iskočila vena ili ni kapilare?

  13. #13
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Osobe s kardiovaskularnim problemima, e sad...dok sam muku mučila s venama prije zahvata,kad god su mi bile "ugrožene" vene, bili su i kapilari.

    Ja vise nista ne riskiram iako je sad sve super jer ne želim recidiv (dakle nikad saune, jacuziji, pretopli bazeni, kozm tretmani ,kreme na principu zagrijavanjai sl).

  14. #14
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Tx! Mislim da se drzim ipak silkepila, imam kapilara dosta.

  15. #15
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Meni je popucala hrpa kapilara od IPL-a

  16. #16
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj LolaMo prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je popucala hrpa kapilara od IPL-a

    Eto ga na, odgovor za inu33.
    LolaMo baš mi je žao.

    Zato se ja ni ne usudim isprobavat s mojim hipersenzibilnim nogama, kožom i kardiovaskularnom genetikom

  17. #17
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Ma da imam ikakvih takvih problema izbjegavala bih IPL.
    Tko ima puno madeža isto treba izbjegavati. Ja ih svakako zaobiđem, ali ih nemam puno.
    S venama i kapilarama nemam problem.

  18. #18
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Hvala, imam i puno madeza i puno kapilara, nema sanse da to probam.

  19. #19
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    IPL nije za svakoga: nije za žene koje imaju vene na nogama, za tamnoputu kožu, za presvijetle dlake, za žene koje uzimaju hormone ili su na piluli,..
    Ovo zadnje nije istina, barem van Hrvatske. Mozda je i ovo propaganda pro-lifera.

  20. #20
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Taj IPL se smije svugdje aplicirati? Bikini, pazusi? Lili, "vene na nogama" - baš ono da se vidi iskočila vena ili ni kapilare?
    IPL se, izmedju ostalog, koristi za uklanjanje spider veins (kapilara) i manjih kozmetickih problema s varikoznim venama. Tako da mi nis' nije jasno.

  21. #21
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo zadnje nije istina, barem van Hrvatske. Mozda je i ovo propaganda pro-lifera.
    Ne znam kako u Americi kod nas je tako, piše na stranicama.

    To za hormone je u smislu da učinak neće biti maksimalan, tako kazu ljudi koji u svojim salonima nude sve te usluge, njima takve tvrdnje ne idu u korist nego dapače.Frendicu koja uzima hormone za stitnjacu su odbili za ipl.

    A što se tiče kapilara, treba znat sve razike izmedju lasera i IPL-a, to su posve različiti pristupi. I sama sam mislila da je to sve isti koš.

    S laserom sam pokzšala riješit kapilare prije par godina (doduše bilo neuspješno kod mene, a nije da je bilo bezbolno, u vjetar bačen novac u mom slučaju).
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 19.07.2022. at 16:57

  22. #22
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    IPL i laser nisu isto.

  23. #23
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Pa o tome i govorim

  24. #24
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ne kuzim.

  25. #25
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Da, to je i mene zbunilo jer sam isto pročitala.
    Ali meni su fakat popucale.
    Možda je ovaj kućni IPL (od Philipsa imam) lošiji od tih profi

  26. #26
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Ti profi su puno jači i bolji, prenosim iskustvo 2 frendice. Osobno nisam probala.

    Kao što ima vrlo različitih lasera ne samo jačine nego i vrste, ovisno koji je namjenjen kojoj problematici.

    Ako isprobam jednog dana prenesem iskustvo, iako je upitno jel bih ja zbog osjetljive kože bikinija izdržala i bol koju uzrokuje laser. Kažu zaboravis kad vidiš glatku kožu kao guza hahaha ali ...ne zna čovjek dok ne proba. Ovako iz glave pričat bez osobnog iskustva je vrlo nezahvalno.

  27. #27
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ti profi su puno jači i bolji, prenosim iskustvo 2 frendice. Osobno nisam probala.

    Kao što ima vrlo različitih lasera ne samo jačine nego i vrste, ovisno koji je namjenjen kojoj problematici.

    Ako isprobam jednog dana prenesem iskustvo, iako je upitno jel bih ja zbog osjetljive kože bikinija izdržala i bol koju uzrokuje laser. Kažu zaboravis kad vidiš glatku kožu kao guza hahaha ali ...ne zna čovjek dok ne proba. Ovako iz glave pričat bez osobnog iskustva je vrlo nezahvalno.
    kad mi netko opisuje bol sa "zaboraviš kad vidiš.." sve mi je jasno

  28. #28
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    kad mi netko opisuje bol sa "zaboraviš kad vidiš.." sve mi je jasno

    Yep i ja tako mislim tang. Još je ova jedna moja išla sve: noge,ruke i bikini, pa bi tamo bila na laseru po 5-6 sati u komadu
    Rekli joj na početku 3 tretmana, ispalo na kraju 5 (strava je dlakava, tamne, guste i čvrste dlake)

    Mislim da nema šanse da bih uopće krenula na to dok mi ne probaju par dlaka na bikini zoni kao test da vidim jel ja to mogu hendlat ili ne.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •