Pokazuje rezultate 1 do 40 od 40

Tema: Jel' stvarno moram prestati?:(

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    54

    Početno Jel' stvarno moram prestati?:(

    Drage moje Rode, savjetujte me.

    Dojimo vec ured 5 mj. Iskljucivo!
    Prije par dana sam radila PAPA test i danas dobila rezultate. Nisu dobri Imam nekakvu jaku upalu (izmedju ostalog) tako da mi je ginica propisala neku terapiju. Tacnije, vaginalete Neo-Penotran(metronidazol,mikonazol) i i tablete Azomex(azitromicin). Zna da dojim..
    Teta u apoteci mi rece da moram prekinuti s dojenjem dok to koristim :shock:
    Terapija je 7 dana
    Je li ko imao slicnog iskustva?
    Nemam pojma sta da radim..Moram to trositi, a ne prekida mi se dojenje..Bilo kakav savjet ce dobro doci!
    I da, jedna sam od onih koje ne mogu rucno izdojiti vecu kolicinu mlijeka.

  2. #2
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    vidi tu, ako nisi sigurna
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=53416

    ali ja bih rekla da ako ginekolog zna da dojis, a ipak ti je to dao, da je ok. na vecini lijekova pise da ne idu uz dojenje, ili da se treba konzultirati s lijecnikom, pa opet mnogi od njih idu uz dojenje.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    srbija
    Postovi
    586

    Početno

    moja seka je na prvom pregledu posle prodjaja
    dobila iste te vaginalete,
    polomile smo se da pronadjemo nesto na netu o njima,
    idu li, ili ne uz dojenje.
    beba joj je bila nepuna dva meseca tada.
    nasla sam da se sastojci tih vaginaleta
    izlucuju u mleko, ali u vrlo maloj meri
    kada se apliciraju vaginalno.
    seka je odlucila da ih ne koristi,
    uzela je antibiotik kompatibilan sa dojenjem,
    i neke druge vaginalete na bazi bilja.
    mozda mozes da potrazis drugo misljenje,
    ili da doktorici zatrazis drugi lek, posto ti ovaj ne odgovara.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    ovo su stvari koje se raspravljaju s doktorima...
    i ako dr kaže ne može ovo s dojenjem, ti kažeš da ti da nešto što može s dojenjem... i ne moraš prekinut :D i onda umjesto tužnog imaš sretnog smajlića
    a mislim da na manje više svakom lijeku piše da se nisu usuglasili sami sa sobom što se tiče dojenja :?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    550

    Početno

    Najbolje da nazoves Dr koja ti je prepisala lijek, te s njom razrijesis nedoumice. Obavezno joj ponovo naglasi da zelis dojiti.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    550

    Početno

    Mozes nazvati i Zavod za farmakologiju da provjeris:

    Zavod za kliničku farmakologiju
    Klinika za unutrašnje bolesti
    KBC Zagreb
    Kišpatićeva 12
    10 000 Zagreb

    Tel. +385 1 2388 275
    +385 1 2388 288
    Fax. +385 1 2421 875

    e-mail: klinfarm@zkf.hr

  7. #7

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    54

    Početno

    Evo mene opet. Drugi naziv za Azomex je Sumamed
    Bila danas kod pedice s tim problemom. Evo sta mi je rekla: Da, neka manja koncentracija lijeka se izlucuje u majcino mlijeko ali da nema smetnje da nastavim s dojenjem dok to trosim jer pedijatri svakako djeci tezoj od 5 kg propisuju Sumamed kao terapiju, sto znaci, ne moze mu skoditi...po njenim rijecima :/
    Ta pedica je inace OK. U toku je..zagovara iskljucivo dojenje do 6 mj i sve ostalo sto uz to ide.
    Nemam pojma sta da radim..
    Kontaktirat cu i ove iz Zavoda.
    Hvala vam cure

  8. #8
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    jesi li zvala zavod? sto su ti rekli?

  9. #9
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Tacnije, vaginalete Neo-Penotran(metronidazol,mikonazol) i i tablete Azomex(azitromicin).
    ja mislim da u ovoj kombinaciji veci problem je u metronidazolu, nego u azitromicinu

    svakako double check sa doktorom

  10. #10

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    54

    Početno

    Nisam zvala Zavod. Poslala sam mail no jos nema odgovora.

    Da, ja tek poslije vidjeh da se u ovim vaginaletama spominje metronidazol :/ . Za njega je pedica rekla da je jaci od Sumameda. No, rekla je i da vaginalete mogu proci jer djeluju lokalno :?
    Danas sam je opet zvala. Da vidim sta da radim ukoliko odlucim prekinuti s dojenjem za vrijeme terapije. Kaze da bih onda trebala prekinuti na citavih 15 dana, jer se toliko dugo Sumamed zadrzava u organizmu :shock:
    To mi je bas nekako predugo :/
    Tako da sam odlucila ovako: Davat cu mu AD ta 4 dana (terapija je 3 dana, ali jos ta 24h radi ciscenja), cisto da ne "pokupi" te vece kolicine antibiotika a onda nastavljamo s dojenjem, aBd.
    Ovo AD gledam vec pola sata, cisto se ne mogu natjerati da mu ga dam :/
    A od sutra bih trebala poceti piti lijekove.
    Najradije bih sjela pa plakala Znam da su mnoge majke djecu othranile na tom mlijeku, no.. :/

  11. #11
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    a joj. ja ne znam sta bi ti pametnog savjetovala. :/

    samo nemoj se zaboravit izdajat ta 4 dana da odrzis proizvodnju mlijeka.

    imas tu:http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=277&Show=2136

  12. #12

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    54

    Početno

    Hvala ti zhabice

    Eh, ma nema sanse da zaboravim Imam brigu kako cu to s obzirom na to da mi pumpica (moj maleni) nece raditi ta 4 dana. Bit ce gusto i nateceno

  13. #13

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    54

    Početno

    Help, opet.

    Nece mali ni mlijeko ni flasicu Par puta se poceo "daviti". Pokusavali i ja i MM. Popio 15ml u vrh glave :/
    Jel ima neki fazon ili tako nesto?
    Hajde, ako koja ima iskustva, dobro bi doslo

  14. #14
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    probaj na čašu pa onako primakneš skroz blizu usta.
    ili na žlicu.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    54

    Početno

    Fazon je to sto on uopce nece da guta to mlijeko. Pravi nekakve grimase i zvukove kao da se hoce udaviti i na kraju se zagrcne od toga.
    Uopce ne prihvata cuclu od flasice. I ovako mu samo curi u usta, no nece.. :/

  16. #16
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    aj ti zvrkni zavod za farmakologiju.

    probaj na čašu ili žlicu.
    a s bočicom možeš pokušati u položaju za dojenje, skini bebu i sebe da osjeti kontakt koža na kožu.
    i računaj da tvoja uznemirenost sigurno djeluje na dijete.

    jel se izdajaš?

  17. #17

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa
    Tacnije, vaginalete Neo-Penotran(metronidazol,mikonazol) i i tablete Azomex(azitromicin).
    ja mislim da u ovoj kombinaciji veci problem je u metronidazolu, nego u azitromicinu

    svakako double check sa doktorom
    to je točno metronidazol se značajno izlučuje u mlijeku (mogući proljevi i netolerancija laktoze).

  18. #18

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    Citiraj Petunija prvotno napisa
    pedijatri svakako djeci tezoj od 5 kg propisuju Sumamed kao terapiju, sto znaci, ne moze mu skoditi...po njenim rijecima :/
    ovo je teška glupost...moje je dijete dobivalo metronidazol dok je bila na neonatologiji,ali je svejedno metronidazol kontraindiciran kod dojenja

  19. #19

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    54

    Početno

    Ne izdajam. Hajde, skontat cemo nesto. Vjerovatno cu sutra po jos jedno misljenje.

    @ princess puffy, savjet?

  20. #20

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    draga petunija,nisam ti pametna ...od kako dojim imala sam par situacija kada sam trebala uzimati antibiotike,ali sam nekako to ipak izbjegla.Ono što bih napravila u tvom slučaju je slijedeće : ako se odlučiš uzimati te antibiotike svakako ne bih dojila ili druga,meni draža opcija ne znam koja ti je ginekološka dijagnoza i koliku ti ulogu igra vrijeme,tj.ako možeš prolongirati još 1 mjesec za th,tada će tvom dijetetu biti 6 mjeseci i vrijeme dohrane i malo više manervarskog prostora,pa onda možda pokušati napraviti do tada zalihu mlijeka i to davati na žličicu..

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    550

    Početno

    Jesi li nazvala zavod? Sta su ti rekli?

  22. #22

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    54

    Početno

    Ma nisam. Nisam u Hrvatskoj pa mi malo nezgodno zvati zbog daljine :/
    Poslala mail, no nema nista
    Trebala sam danas otici do pedice po dr misljenje i savjet. Rijec je o starijoj dr, poznatoj po svojoj strucnosti. Malo je teze doci do nje, no nadam se uspjehu. Ali, iskocilo nam nesto pa to moramo odgoditi za sutra, aBd.

    @princess, meni je ova 2. opcija takodjer prihvatljivija (i 1. je ok ali problem je sto mali odbija novu hranu :/ ) no MM nece ni da cuje za prolongiranje th. Veli da ne smijem ostaviti tu upalu da ceka..
    Doduse, i mene je sve pocelo boljeti, kao frisko poslije poroda...vjerovatno zbog upale.
    Pocela sam s vaginaletama od danas (i dojim) a ona 3 sumameda jos ne uzimam.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    54

    Početno

    Evo mene sa izvjestajem
    Posto sam se bila nasla u "mutnoj" situaciji (jedni kazu-moze, drugi-ne moze) ja sam odlucila uciniti onako kako ja smatram da bi bilo najpametnije. Koliko sam u pravu ili ne-ne znam, ali u odluci me vodilo par cinjenica:
    -pedicino zeleno svjetlo
    -vasi savjeti
    -dodatak tome: mali je odbijao AD a i to malo vremena sto nije dojio meni je vec bio problem s grudima. Mlijeko nadoslo a izdojiti sam mogla vrlo malo tako da sam se bila uhvatila za glavu :/ Morala bih ili skroz prestati ili nastaviti s dojenjem.
    Prva opcija mi nikako nije bila opcija (kontam, veca je korist dugog dojenja od stete uzimanja manje konc lijeka kroz mlijeko ), tako da sam nastavila dojiti
    Moje zlato jede fino i hvala Bogu, za sada nikakvih problema nema

    Hvala svima vama koje ste mi pomogle

  24. #24
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj princess puffy prvotno napisa
    ovo je teška glupost...moje je dijete dobivalo metronidazol dok je bila na neonatologiji,ali je svejedno metronidazol kontraindiciran kod dojenja
    Ovo mi bas nema puno smisla. Kako je moguce da je ok da dijete dobiva taj lijek, a nije ok da dobiva znatno smanjenu kolicinu kroz mamino mlijeko?

  25. #25

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Citiraj princess puffy prvotno napisa
    ovo je teška glupost...moje je dijete dobivalo metronidazol dok je bila na neonatologiji,ali je svejedno metronidazol kontraindiciran kod dojenja
    Ovo mi bas nema puno smisla. Kako je moguce da je ok da dijete dobiva taj lijek, a nije ok da dobiva znatno smanjenu kolicinu kroz mamino mlijeko?

    možda je rigorozna usporedba ali npr.dijete koje je na respiratoru,dobiti će u terapiji opioide (derivati morfija), a svi znamo da mame narkomanke ne bi trebale dojiti svoje dijete

    naravno da je najljepše da dijete staro nekoliko sati na dobiva nikakav antibiotik,ali ako se sumnja na anaerobnu infekciju,onda izbora velikog i nema i mora se dati metronidazol koji naravno može imati svoje nuspojave,ali je korist veća od rizika posljedica.
    ne znam da li sam bila jasna u objašnjenju,nadam se da jesam

  26. #26

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    ustvari nije isto ako bebač dobiva terapiju zbog svoje bolesti ili ako zdravo dijete dobiva majčinim mlijekom neki lijek-to je suština razlike

  27. #27
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    mislim da je razlika kod narkomanije i uzimanja lijeka u tome sto narkomanija najcesce traje cijeli period dojenja, a lijek uzimas odredeni (kraci) period, i to kontrolirano

    isto tako, mislim da se mnogi lijecnici slazu u tome da je veca steta od prekidanja dojenja nego od lijeka. naravno, treba naci lijek koji se malo izlucuje u mlijeko, koji se brzo eliminira iz bebinog tijela, koji se i sam moze davati bebama, koji brzo djeluje...to su samo neke od tocaka koje treba uzeti u obzir, a to se nekim lijecnicima budimo iskreni bas i ne da pa im je lakse preporuciti da se prekine s dojenjem...
    jako puno ovisi i o bebi. koliko je stara, teska, je li zdrava, koliko cesto doji...

    prije se prekidalo dojenje zbog svega i svacega, danas se ipak puno vise zna o dojenju i o lijekovima i ne treba bas u svakom slucaju prekidati dojenje.

    lijek moze imati negatinvi ucinak, ali samo kratkorocno. dok dojenje ima dugorocni pozitivni ucinak sigurno!

  28. #28

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    Citiraj meda prvotno napisa


    lijek moze imati negatinvi ucinak, ali samo kratkorocno.

    netočno !!! (imam licencu koja mi daje pravo da to tvrdim)

    moje dijete ima 8 mjeseci i dojim ju još uvijek (i ludilo sam sretna zbog toga) iako bi vrlo vjerojatno većina mama na mom mjestu odustale zbog raznoraznih problema,ali da sam u situaciji da moram uzimati neki antibiotik koji je kontraindiciran kod dojenja ili ga ne bih popila (što je vjerojatnije) ili ne bih dojila u tom periodu.
    mislim da nije u redu omalovažavati učinak koji neki lijek izlučen dojenjem može učiniti djetetu.

  29. #29
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Da, zaista postoje antibiotici koji nisu kompatibilni s dojenjem.. ali isto tako postoje i oni koji jesu. Pa ako postoji sansa da se uzme taj drugi, super.

    Cesto se moze naci zamjenski lijek koji je kompatibilan s dojenjem, no cesto je lakse reci "prestanite dojiti".

  30. #30

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    Citiraj meda prvotno napisa
    mislim da je razlika kod narkomanije i uzimanja lijeka u tome sto narkomanija najcesce traje cijeli period dojenja, a lijek uzimas odredeni (kraci) period, i to kontrolirano

    već sam napisala da sam uzela rigorozan primjer,ali samo da plastično dočaram o čemu se radi:tj.opioide ćemo davati djeci kad su indicirani,ali mama koja ih uzima ne bi smjela dojiti
    osim toga, koncentracija nekih lijekova u mlijeku može premašiti koncentraciju u plazmi pa za majku terapijske doze, se pretvaraju u toksične doze za dijete; kod nekih lijekova se radi o tome da i kada je koncentracija lijeka u majčinom mlijeku preniska da bi izazvala farmakološki učinak,kod dijeteta može izazvati reakcije preosjetljivosti; neki lijekovi izlučeni u majčinom mlijeku inhibiraju refleks sisanja itd.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa

    Cesto se moze naci zamjenski lijek koji je kompatibilan s dojenjem, no cesto je lakse reci "prestanite dojiti".
    ali majka koja je motivirana za dojenje svog dijeteta će prvo pokušati iscrpiti sve alternative dok ne zaključi da li je taj savjet posljedica nemara nekog liječnika ili zaista brige zbog učinka tog lijeka na bebu

  32. #32
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Ne mogu se sloziti s tobom. Da, kod nekih mama je to slucaj, no cesto i nije.

    Vise puta sam imala primjer vidjeti kako kod mama bude prevelik strah nakon sto doktor kaze da "ne smiju dojiti" uz neki lijek. Osobno sam kontaktirala neke dr. koji se razumiju u to kad je bio slucaj kod moje frendice koja je mislila da mora prestati. Bez obzira sto je dobila drugacije info, odlucila je poslusati svog doktora, jer je to ipak bio njen doktor, strucan za to podrucje rada i vjerovala mu je da zna o tom lijeku vise. Nikad nije prezalila prestanak, i sada x godina kasnije kad puno vise o svojoj bolesti zna od samog doktora (karikiram naravno), sad je svjesna da zaista nije morala prestajati s dojenjem tada. (cinjenica je da je taj dr zaista strucan za to polje medicine, ali nije i strucan za dojenje i utjecaj lijekova na dojenje). Ali u onom trenu mu je vjerovala. A informacije koje sam ja imala od tog drugog za kojeg znam da zaista zna o cemu prica, njoj je bio samo neki drugi doktor kojeg ona ne poznaje.

    Nitko ne zeli nauditi vlastitom djetetu, i kad ti doktor kojem vjerujes kaze "ne smijete dojiti", vjerujem da je tesko ne povjerovati i odluciti se kopati dalje i dublje, da onaj crv sumnje da ces nastetiti vlastitom djetetu poprilicno jako izjeda.

  33. #33
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    Mislim da je kljuc u ovome
    korist veća od rizika posljedica
    jer puno ljudi nije svjesno kolika je korist od dojenja.

  34. #34
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    može jedno pitanje - prijateljici, koja ima ulcerozni kolitis, kažu da kroz trudnoću može uzimati salofalk, ali da ne smije dojiti i uzimati isti.
    bez salofalka stanje joj se jako pogorša, tako da ta opcija ne dolazi u obzir. njoj je najčudnije - zašto kroz trudnoću smije, a dojiti ne smije.

    jel' znate nešto o tome i tom lijeku?

    ona u stvari ne zna niti od koga da potraži drugo mišljenje - pedijatri ne znaju ništa o salofalku, gastroenterolozi ne znaju ništa o dojenju.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Nikad nije prezalila prestanak, i sada x godina kasnije kad puno vise o svojoj bolesti zna od samog doktora (karikiram naravno), sad je svjesna da zaista nije morala prestajati s dojenjem tada. (cinjenica je da je taj dr zaista strucan za to polje medicine, ali nije i strucan za dojenje i utjecaj lijekova na dojenje). Ali u onom trenu mu je vjerovala. A informacije koje sam ja imala od tog drugog za kojeg znam da zaista zna o cemu prica, njoj je bio samo neki drugi doktor kojeg ona ne poznaje.

    Nitko ne zeli nauditi vlastitom djetetu, i kad ti doktor kojem vjerujes kaze "ne smijete dojiti", vjerujem da je tesko ne povjerovati i odluciti se kopati dalje i dublje, da onaj crv sumnje da ces nastetiti vlastitom djetetu poprilicno jako izjeda.

    slažem se,ali ja bih na njenom mjestu preokrenula svijet i tražila još 200 mišljenja i onda odlučila u najboljem interesu svoga dijeteta, a iako je fraza i ne znači ništa kad zezneš stvar,ali i doktori su samo ljudi,ne mogu sve znati (najgori su oni koji sve znaju) i mogu pogriješiti;zato nikome ne vjerovati bezrezervno (tako se ja ponašam prema medicini).

    cvijeta 73,prema stručnoj literaturi salofalk se uzima za vrijeme trudnoće,ukida se posljednja 2 do 4 tjedna,a u dojenju je kontraindiciran (pretpostavljam da je različiti mehanizam izlučivana kroz placentu u pitanju).

  36. #36
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa
    može jedno pitanje - prijateljici, koja ima ulcerozni kolitis, kažu da kroz trudnoću može uzimati salofalk, ali da ne smije dojiti i uzimati isti.
    bez salofalka stanje joj se jako pogorša, tako da ta opcija ne dolazi u obzir. njoj je najčudnije - zašto kroz trudnoću smije, a dojiti ne smije.

    jel' znate nešto o tome i tom lijeku?

    ona u stvari ne zna niti od koga da potraži drugo mišljenje - pedijatri ne znaju ništa o salofalku, gastroenterolozi ne znaju ništa o dojenju.
    jedan od sastojaka lijeka se izlučuje u koncentraciji istoj kao što je i u krvi majke.
    neke od posljedica su učestali proljev.
    možda da se mama raspita za klizme kao zamjenu za tablete? znam da je moguće.

  37. #37
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    hvala!

  38. #38
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj princess puffy prvotno napisa
    Citiraj meda prvotno napisa


    lijek moze imati negatinvi ucinak, ali samo kratkorocno.

    netočno !!! (imam licencu koja mi daje pravo da to tvrdim)

    moje dijete ima 8 mjeseci i dojim ju još uvijek (i ludilo sam sretna zbog toga) iako bi vrlo vjerojatno većina mama na mom mjestu odustale zbog raznoraznih problema,ali da sam u situaciji da moram uzimati neki antibiotik koji je kontraindiciran kod dojenja ili ga ne bih popila (što je vjerojatnije) ili ne bih dojila u tom periodu.
    mislim da nije u redu omalovažavati učinak koji neki lijek izlučen dojenjem može učiniti djetetu.
    ma da, al govorila sam za lijek koji se moze uzeti uz dojenje. jer cak i takav moze imati nuspojava, kao svaki lijek

  39. #39
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    ja bih preporučila svim mamama koje imaju nedoumice oko lijekova i dojenja da svakako zovu TELEFONSKI zavod za farmakologiju...
    imala sam sličan problem kad je doktorima i farmaceutima u apoteci bilo lakše tvrditi neka prestanem dojiti kad dijete ima već godinu dana nego tražiti alternativno rješenje... i nikog od njih nije bilo briga što sam naglašavala da ja želim i dalje dojiti i da nemam puno ni izbora obzirom da mi je dijete alergično na kravlje mlijeko....
    još je na kraju ispalo da šta ja njima sad tu pametujem o predoostima dojenja i nakon godinu dana kad nisam liječnik i da su smjernice WHo-a namjenjene Africi :shock:
    zvala sam zavod i dobila sam prof. Francetića (mislim da se tako prezivao) i odmah mi je rekao da su to gluposti da se ne smije dojiti i uzimati sumamed...
    kasnije sam saznala da je taj profesor veliki autoritet na području farmakologije...

  40. #40

    Datum pristupanja
    Nov 2022
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj Petunija prvotno napisa Vidi poruku
    Drage moje Rode, savjetujte me.

    Dojimo vec ured 5 mj. Iskljucivo!
    Prije par dana sam radila PAPA test i danas dobila rezultate. Nisu dobri Imam nekakvu jaku upalu (izmedju ostalog) tako da mi je ginica propisala neku terapiju. Tacnije, vaginalete Neo-Penotran(metronidazol,mikonazol) i i tablete Azomex(azitromicin). Zna da dojim..
    Teta u apoteci mi rece da moram prekinuti s dojenjem dok to koristim :shock:
    Terapija je 7 dana
    Je li ko imao slicnog iskustva?
    Nemam pojma sta da radim..Moram to trositi, a ne prekida mi se dojenje..Bilo kakav savjet ce dobro doci!
    I da, jedna sam od onih koje ne mogu rucno izdojiti vecu kolicinu mlijeka.
    Evo ovdje novih imena lijekova sa veleprodajnim cijenama

    https://lijekovi.info/cijene/index.php

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •