Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: život na vagi

  1. #1
    ella avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    505

    Početno život na vagi

    gledam ovaj tjedan početak nove sezone život na vagi. Rekla sam si već milion puta da ih neću gledati ali opet naletiš.
    Razumijem da te razne životne situacije dovedu do viška kila , ali ovdije je prvo bolest. Kao loš odnos prema hrani i prema sebi.
    Svi su ze zdebljali od zraka i vode ništa nisu jeli .

    I ne bi niti reagirala na novu sezonu da nisam čula najmlađeg člana koji je i najteži da su mu roditelji krivi što je on debeli sad jer mu nisu dali da jede slatkiše i grickalice kao mali koliko bi on htjeo.
    Pa si je on morao sam kupovati zalihe

  2. #2
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Rekla bih to su ipak dublji problemi emocionalne prirode, slučajevi pretilosti iz ove emisije.
    Mene bi veselilo da ljudi radi sebe i svog zdravlja usvoje nove prehrambene navike i počnu prakticirat neke sport.aktivnosti, osvijeste uzrok problema a sve u svrhu da si pomognu u budućnosti.

    A što je bilo u prošlosti, bilo je. Netko traži izgovore, netko pokušava naći uzrok problema i sagledati ga, 100 ljudi, 100 ćudi.
    No sasvim sigurno se nisu udebljali od zraka i vode, to su se samo šalili
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 29.09.2022. at 16:30

  3. #3
    ella avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    505

    Početno

    emocije i psihu to svakako moraju srediti da bi imali napredak ( govorim iz iskustva )
    Dok si oni ne poslože u glavi kako treba nema napretka.
    Ali mi je koncept emisije strašan.

    S jedne strane oni pričaju kako su in vrijeđali omaložavali i onda dođu u emisiju i pred TV kamerama se treneri deru na njih pa čak i ponižavaju.

    Znam koliko je teško imati disciplinu u prehrani ako nisi sam odlučio da je to to.

  4. #4
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ali to "sportsko deranje" je puno drugačije od vrijeđanja na ulici i u društvu jer su debeli. Pa sigurno svatko tko je ikad imao iskustva u sportu zna za neku svoju situaciju kad je trener povisio ton na njega, meni to nije ništa strašno.

    Ja volim gledati jer su to na kraju takve životne transformacije da budem sretna zbog njih kao da je netko moj u pitanju. Činjenica je da je to jako kratak period u kojem oni moraju napraviti jako puno i da su treninzi preintenzivni, ali s druge strane većina tih ljudi se dovela do toga da im je ovo zadnja šansa ili su gotovi.

  5. #5
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Bravoo Riri, potpisujem svaku tvoju riječ
    Identično razmišljam.

    Trener i je tu da izvuče iz svakoga maximum, kod raznih ljudi pale razne tehnike i sasvim sigurno treneri dobro promatraju oko sebe i proučavaju psihu kandidata s kojima praktički žive, a tamo je i tim psihologa, nutricionista, cijela plejada stručnjaka.

    I da ovim ljudima je sad ili nikad.

    Meni je predivno kad vidim neke stare kandidate koliko su promijenili svoje živote na bolje i napravili zaokret, pa taman da ih samo par iz sezone to uspije dugoročno, to je veliki uspjeh.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 29.09.2022. at 19:18

  6. #6
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    To je bolest kao i alkoholizam, ovisnost o drogi, kocki i ostalom. Razno razni su razlozi zašto je netko došao do toga. Razlika između ovisnosti o hrani i svih drugih je što jest moraš. Piti i drogirati i kockati ne moraš.
    Nakon godina i godina ovakvog života, promijeniti naviku je jako teško, a vratiti se na stare staze jako lako.
    Ne razumijem kad se ljudi čude kako se netko doveo do toga pa isto tako i kako se netko propio i prokockao.
    Razlozi su razni, od trauma, poremećaja do jednostavno pretjeranog uživanja u hrani.
    Meni ih je baš teško gledati jer su tempirane bombe.
    Koncept emisije mi se nikako ne sviđa jer je na ispadanje. Da se mene pita, ja bih to kao kamp pa tko najbolji na kraju dobije nagradu.

  7. #7
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    I ja bih tako, mitovski..

    Ma ima dosta stvari koje su mi malo previše u svrhu showa, ali jbg, to i jeste show, a ako će barem jednoj osobi pomoći da doslovno ne umre od svoje kilaže (a iskustvo pokazuje da je pomoglo ne samo jednom, nego hrpi kandidata), isplati se. Oni si sami očito nisu mogli pomoći, tako da nek je i za show, samo nek im se pomogne.

  8. #8
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Ne znam što bih mislila. Naginjem razmišljanju lili i riri, ali jedinog kojeg sam u RL-u znala da je sudjelovao, nakon godinu dana je više-manje isti kakav je i bio nažalost. Kandidati tu dobiju ono što ne bi mogli vjerojatno financirati - izdvojenost, posvećenost samo tome, valjda imaju i neku liječničku pasku, očekivala bih to. I zaista je nekima il sad il nikad. Samo što mi se čini da mali broj njih uspije, a većina upadne u stare sheme. Užasno je teško mijenjati navike, sretna sam zbog tih koji su uspjeli.

    Rađe bih zapravo da showa nema, a da to sve mogu dobiti preko HZZO-a i bez oka javnosti i da je percepcija da je debljina bolest jača u državi (kao i za pušenje i pijenje - da to nije "mi smo takvi" ("tradicija i kultura"), nego borba protiv toga). Vidim da se vrte neke kampanje s billboardima da je težina bolest i da treba bolest liječiti, da li stvarno postoje takve ambulante ili je ovo samo reklamna neka kampanja pomoću EU novaca - ne znam.

  9. #9
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Ma meni se nekako čini koliko sam pratila da ih je bilo dosta koji su uspjeli i održali više manje težinu. Bilo ih ke dosta koji i nisu, ali i taj broj koji je uspio vjerojatno ne bi bez show-a pa kakav god da je. Koliko se sjećam, jedan sudionik koji je ili ispao ili sam brzo odustao u jednoj sezoni je i preminuo nakon par godina- od posljedica pretilosti.
    To što se deru je dio show-a. Koliko sam vidjela ovih sezona, svi kandidati se jako povežu a tim trenerima. Tako da su im očito i velika podrška.

  10. #10
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Da, on je sam odustao. Njega se sjetim svaki put kad se spomene život na vagi i baš zato razmišljam u smislu zgrabite tu priliku, kakav god bio taj show, jer šta ako vam je zadnja šansa.

  11. #11
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    I većina ih uspije. Pročekirala sam malo po instagramu neke bivše kandidate da vidim kako im ide kad je bila najava za novu sezonu. Ima ih koji i dalje imaju višak kila, ali ono, bolje da imaju 90-100 kg, nego 170, opet super napredak, ne vjerujem da će od tih 90 umrijeti sutra, a od 170 bi mogli.

  12. #12
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Poznajem jednog pobjednika, iako na žalost nisam gledala tu sezonu, jer to nije program koji pratim. Da sam znala da će on nastupati, gledala bih sigrno. Sad ga već neko vrijeme nisam vidjela, al dugo dugo je i dalje izgledao dobro. Odnosno, kile mu se nisu vratile. Al velim, sad ga neko vrjeme nisam srela.

  13. #13
    ella avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    505

    Početno

    Naravno da tamo imaju rezultate kad su pod stalnom kontrolom i što jedu i koliko vježbaju
    Te se radi baš za njih program i prehrane i vježbe.

    Ali ih ne uče kako funkcionirati kad nisu pod stalnom paskom.

  14. #14
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj ella prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno da tamo imaju rezultate kad su pod stalnom kontrolom i što jedu i koliko vježbaju
    Te se radi baš za njih program i prehrane i vježbe.

    Ali ih ne uče kako funkcionirati kad nisu pod stalnom paskom.
    ella,
    pa upravo to i je poanta, pa kako onda objašnjavaš one koji zadrže novousvojene navike i način života?

    Kako bi ih ti to naučila? Imaš neku bolju ideju od ovog tima trenera, nutricionista, psihologa, liječnika?
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 30.09.2022. at 13:52

  15. #15
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    ella,
    pa upravo to i je poanta, pa kako onda objašnjavaš one koji zadrže novousvojene navike i način života?

    Kako bi ih ti to naučila? Imaš neku bolju ideju od ovog tima trenera, nutricionista, psihologa, liječnika?
    Ella bi vjerojatno upotrijebila neke bolje metode. Poput lobotomije, da ima dugorocni ucinak.

    Ne vidim nista edukativno nad zgrazanjem mrsavih kako netko moze biti debel pa cu temu zakljucati. Za cudenja nad debiljinom ( koja se klasificira kao bolest) imamo forum.hr. ( pretpostavljam).
    Ako netko zeli pokusati lijeciti debljinu moze se obratiti svome obiteljskom lijecniku, u vecini vecih klinika postoje u ambulante za lijecenje debljine gdje ce im biti pruzena obrada, razgovor i edukacije nutriconista, uz pratnju psihologa.
    Posljednje uređivanje od sirius : 30.09.2022. at 14:25

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •