Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: početak poroda

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2022
    Postovi
    1

    Početno početak poroda

    Drage zene, trebam pomoć.
    Prvorotka sam, usla u 39 tj. Zadnjih par dana imam proljev. Doduše, uzimala sam magnezij, pa pretpostavljam da je od toga. Čula sam da može biti i čišćenje pred porod… Ne znam.
    Iscjedak mi je bijelo-žut, onako gušći, veličini 5-7 cm. Gaćice inače malo vlažne.
    Popodne i navečer imam lažne trudove.
    Na pregledu sam bila prije 10 dana, uloživa za vrh prsta, grlić omekšan sukladno tjednima. Beba aktivna, sve ok.
    Znam da mi ne možete reći kad će, ali možda ima neka iskusnija mama da podijeli svoja iskustva

  2. #2
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Ja sam dobila proljev i povracala 37+3 pa mi je sogorica rekla da odem u bolnicu da to zna biti znak pocetka poroda.
    Dosla sam u 20 h u bolnicu i bila sam nesto malo otvorena.Odmah su me na carski jer je i 1.porod bio carski.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,650

    Početno

    Magnezij se mora prestati uzimati barem dva tjedna prije termina jer između ostalog smanjuje mogućnost prirodnog početka trudova. Meni su to zaboravili reći pa sam na prevaru završila na indukciji.

  4. #4
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Počet ćeš imati te kontrakcije sve češće. Možda krvav iscjedak, i kaj ono još, ... vodenjak... meni nije ni jednom pukao, ali ajde.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Aug 2022
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1

    Početno

    Ista stvar, samo 37 + 6. Ne uzimam magnezij nego Kendural C zbog željeza već duže i tek sad mi se pojavila mekša i češća stolica, što mi je čudno jer sam do sad imala zatvor zbog tih tableta. Kontinuirano me boli vagina i prepone, beba je aktivna, a ja sam umorna kao pas makar zapravo odmaram cijeli dan. Taj umor i češća stolica su počeli jučer ujutro. Lažne trudove imam već tri dana ujutro i predvečer. Tu i tamo kroz dan me strese vrtoglavica, na zadnjem pregledu me mlada specijalizantica htjela slati na neurologiju, a starija doktorica mi je dala da vodim dnevnik tlaka, koji nije povišen nikad dovoljno da išta naprave (najviši je bio 135, a ja sam niskotlakaš i imam Reynaudov sindrom pa mi je i taj tlak visok i bilo mi je loše, imala sam točkice pred očima, mutio mi se vid). I tako mjerim tlak, odmaram i svako toliko trčim na wc. Nemam pojma je li to normalno i trebam li išta očekivati uskoro uopće jer mi se ni doktori ne mogu dogovoriti

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •