Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Kako krenuti

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2022
    Postovi
    4

    Početno Kako krenuti

    Imam 30godina, mm 32, u skorije vrijeme dobili smo ruzne vijesti da prirodno necemo imati djecu. Ja oduvijek razmisljam o posvojenju, ali sad smo naravno o tome počeli razgovarati intenzivno.
    Zanima me kako, odakle uopće krenuti? Kolika je mogućnost za posvojenje? Koliko se otprilike čeka na posvojenje? Koji su uopce uvjeti da bi nas netko uzeo u obzir kao potencijalne posvojitelje?
    Kome god to spomenem, svi kazu da su uvijeti rigorozni i da je posvojenje kod nas gotovo nemoguce. Molim vas recite da nije tako

  2. #2
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    https://www.adopta.hr/
    Ovdje su svi odgovori.

    Naravno da je posvojenje moguće. Treba se samo hrabro uhvatiti ukoštac s procesom, a nakon posvojenja sa svim okolnostima, činjenicama, teškoćama.
    Od svega je najvažnije biti informiran i imati realna očekivanja.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2022
    Postovi
    4

    Početno

    Hvala. Ovo sam sve vec procitala, ali voljela bih znati iz prve ruke kako je to sve teklo. Nazalost ptevise sam se puta kod nas uvjerila da je u pravilima i na papirima sve jednostavno, a u rralnosti skroz nesto drugo.

  4. #4
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Ima na ovom podforumu puno različitih priča, već su starije, ali se ništa ključno ne mijenja, pa pročitajte.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2022
    Postovi
    4

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ima na ovom podforumu puno različitih priča, već su starije, ali se ništa ključno ne mijenja, pa pročitajte.
    Da, citala sam sve ali sve je relativno starijih datuma pa ne znam koliko se promijenilo ovih godina...

  6. #6
    Truljo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    42

    Početno

    Ovdje ti je sve što trebaš od informacija što si sigurno i pročitala: https://www.adopta.hr/potencijalni-p...osvojenja.html
    A što se tiče ostaloga znam slučaj gdje je zbog korone obrada trajala duže od samog posvojenja.
    Mladi ste što vam je prednost ali puno ovisi o vašim očekivanjima i kriterijima. I malo sreće naravno.

  7. #7
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Draga Dajana, i mi smo u tim godinama počeli razmišljati o posvojenju, prošli obradu i posvojili godinu poslije. Sa će nam biti već 10 god od toga. E sad, mi smo to prošli, ima godina. 5,5 god poslije drugo posvojenje. I treće bi vjerojatno bilo da nisam ostala trudna. I nama su rano rekli da ćemo teško do trudnoće, da ćemo morati na donaciju js. I onda kad se sve posložilo (djeca, posao, odnos s mužem) ja sam ostala trudna. Sad imam troje djece, a na početku su bile crne prognoze.
    Ako te ipak zanima kako je bilo s posvojenjem, pitaj!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •