Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 59 od 59

Tema: Euro

  1. #51
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Ajd, ostavi manču. Konobar nema nista s povecanom cijenom kave.
    Nadam se da ima veću plaću. Ali ne idem više u taj kafić. 13,5 kn za espresso u Zg mi je zbilja previše. Kad malog vodim, onda sjednem nekad i sačekam ga. Ima srećom alternativa u blizini. Još mi je bliže srcu, što se uređenja tiče. Njima ostavim.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    ni ja više ništa ne ostavljam

    i smanjili smo broj izlazaka, eventulano jednom tjedno izađem na kavu
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 25.01.2023. at 11:53

  3. #53
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Da
    Priča mi bratić, kad mu je svećenik dolazio na blagoslov kuće, kako je bio u dilemi koliko dati.
    Kaže prije je davao 100 kn, a sad mu je 20 eur puno, a 10 malo i na kraju je ipak dao 10. :LOL:
    istu sam dvojbu imala sa odlaskom na dječji rođendan, al ja sam se odlučila za 15

  4. #54
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    A ne postoji 15 eura?

    Vidim da kod tangerine postoji
    Posljednje uređivanje od NanoiBeba : 25.01.2023. at 12:29

  5. #55
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    U mom lokalnom kafiću je kava s mlijekom odavno ca 2 eura tak da mi ove cijene nisu neka novost
    Uvijek ostavim zaokruženo, da ne bi tražila povrat 5 centi (40 lipa) i slično. To mi je onako - no.

    Navikla sam se sve veće iznose računati na 20/40/80 eura odnosno preračunato na 150/300/600kn. U dućanu pogledam još cijene ali što sad, ak sam došla kupit mlijeko kupim mlijeko, obično najjeftinije da je trajno i bar 2,8%mm pa koliko je - je. Tak i ostalo. Za luksuze još kalkuliram ali tak sam i prije, samo gledam cijene u kn jer mi je referenca takva. Npr vidim da je losos na akciji poskupio od 99 kn/kg. I tak.. Uzela sam umjesto toga humus i namaz od lososa, isto nije nužnost ali je bar jeftninije, a nije da sam samo nužno kupila

  6. #56
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Što se preračunavanja tiče, i ja sam utvrdila 20 eura 150 kn, 40 centi 3 kn, pa se služim višekratnicima. Također koristim "puta deset pa minus četvrtina dobivenog", jer to lako i brzo izračunam.
    Ali se trudim manje računat, a više njegovat osjećaj za vrijednost. Tipa, kava u kafiću na poslu je 1,50, znači to je ni jeftino ni skupo za kavu.
    Posljednje uređivanje od vertex : 25.01.2023. at 18:05

  7. #57
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Ja se još iščuđavam stalno
    Maloprije kod veterinara, tip prije mene nešto plaća, žena mu kaže 84, a ja mislim "šta zaboga kod veterinara tako malo košta?"

  8. #58
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ah ja sam jednom mislila da mi je za 2 kave rekao konobar 36 (kuna) i još si mislim skupa kava bogme, a rekao je 3,60
    Posljednje uređivanje od sillyme : 25.01.2023. at 20:00

  9. #59
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Ah ja sam jednom mislila da mi je za 2 kave rekao konobar 36 (kuna) i još si mislim skupa kava bogme, a rekao je 3,60
    Ovo se lako i meni moglo dogoditi. Kad zatopli i kad budemo češće išli na kavu, naviknut ćemo se.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •