Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 116 od 116

Tema: Božićni kolačići 2022.

  1. #101
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    Jozefina torta. Ja ju radim s tamnom čokoladom bez šećera
    Lješnjaci, jaja i tamna čokolada
    Vidi lchf slastice, svega ima
    Super ideja.
    I ovo za brezin šećer i ostale prijedloge zamjene za šećer nisam znala. Znam samo za steviju, ali ona mi je grozna.
    Rogač ne mogu smisliti.
    Hvala, cure, na idejama.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #102
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Ima tih biskvita s jajima, orašastim i čokoladom. Recimo i bobanovu možeš prilagoditi, ima neka montignacova torta od čokolade.

  3. #103

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Jozefina mi je jedna od najboljih torti koje sam ikad radila, a sta je najbolje skroz je jednostavna za napraviti.
    Nju uvijek radim za djecje rodjendane kad nam dolazi prijateljica koja ima celijakiju jer je zapravo bezglutenska (ne ide brašno, samo čokoladu pazim koju cu uzeti).
    Ideja i recept ovdje s Rode od Peterlin .

  4. #104
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    Jozefina mi je jedna od najboljih torti koje sam ikad radila, a sta je najbolje skroz je jednostavna za napraviti.
    Nju uvijek radim za djecje rodjendane kad nam dolazi prijateljica koja ima celijakiju jer je zapravo bezglutenska (ne ide brašno, samo čokoladu pazim koju cu uzeti).
    Ideja i recept ovdje s Rode od Peterlin .
    ja nikada ne stavim šećer. Samo zalijem ju s dosta ganasha, što tamnija čokolada a kad sam posebno mračno raspoložena dodam i koju žlicu kakaa.
    Ja jaja ipak odvojeno istučem.
    Ja danas startam sa kolačima, klinci se izjasnili da bi snowballse i ništa drugo od keksića. Možda snoviđenje. Stariji je tražio baklavu. A sebi, koja sam još kila dobila jozefinu

  5. #105

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Nisam prije ubrala temu. Zdenkin maslac je dosegnuo bezobraznu cijenu od skoro 40 kuna. Srecom, nasla sam neki belgijski maslac po cijeni od 12ak kuna i sasvim je dobra zamjena. Zamijenila sam i Plazma mljeveni keks. Srecom uspjela sam nabaviti odlicnu domacu svinjsku mast, skroz bijelu, bez neugodnog mirisa, odlicno je posluzila za sape.
    Najskuplje su me kostali sastojci za ferero rocher kuglice, ali s njima zbilja nije moglo drugacije.
    S kolacima sam gotova, veceras jos zakuhati tijesto za pogacu i to je to

  6. #106
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Ima netko dobar recept za rafaelo kuglice.. Našla sam 3,s vrhnjem za kuhanje s mlijekom u prahu i s pudingom. Dvoumim se između ovog s pudingom i vrhnjem za kuhanje.

  7. #107
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Ima netko dobar recept za rafaelo kuglice.. Našla sam 3,s vrhnjem za kuhanje s mlijekom u prahu i s pudingom. Dvoumim se između ovog s pudingom i vrhnjem za kuhanje.
    Davno radila s mlijekom u prahu. Okus fenomenalan, bas slican punjenju rafaela. Nisam ponovila jer je to mlijeko bas bilo skupo, a i nitko osim mene ne voli kokos, pa sam sve sama potamanila...

  8. #108
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Probala sam par kolača sa mlijekom u prahu, prefino. Ali jako mi ga je teško pronaći i dosta je skupo, a velika pakiranja.

  9. #109
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Na kraju sam nesto manje pekla nego sam mislila, ali se sve pojelo, imam doslovno jos 4-5 kolačića, a jucer sam kupovne kekse otvorila za goste, jer ovih par preostalih nije bilo dosta, a nisu bas ni reprezentativni vise. Pekla sam subotom, pa sam 17.12 ispekla dva "tortasta", 24.12. dva suha bozicna i jos 30.12. jedan nesto izmedju, odnosno prhko tijesto od oraha, pa sir i gore sušeni snijeg. Stala sam na vagu, nisam sretna

  10. #110
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    Probala sam par kolača sa mlijekom u prahu, prefino. Ali jako mi ga je teško pronaći i dosta je skupo, a velika pakiranja.
    Obično pred ljeto ima tih paketa mlijeka u prahu od kile u mom malom kvartovskom Konzumu. To imaju za ljude koji idu na godišnji negdje daleko od trgovine.

  11. #111
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Obično pred ljeto ima tih paketa mlijeka u prahu od kile u mom malom kvartovskom Konzumu. To imaju za ljude koji idu na godišnji negdje daleko od trgovine.
    Šta rade ljudi na godišnjem odmoru s mlijekom u prahu?

  12. #112
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Sve ono sto rade i oni s konzervama.

  13. #113
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Šta rade ljudi na godišnjem odmoru s mlijekom u prahu?
    Stoji bez frižidera

  14. #114
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Stoji bez frižidera
    Spajka, Peterlin,
    Ajme tog odgovora sam se i bojala

    Bolje bez toga onda skroz na udaljenom dalmatinskom otoku
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 02.01.2023. at 13:10

  15. #115
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Pa mlijeko u prahu se ne čuva u frižideru. Uzmeš određenu količinu praha i pomiješas sa određenom količinom vode kad zatrebaš mlijeko.
    Isto kao i AD.
    Ja radim domaću čokoladu od mlijeka u prahu i kakaa. I šećera i što još poželim.

  16. #116
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Ma znam šta je mlijeko u prahu, jedino takvo smo u ratu mogli konzumirat. Nezamislivo mi je to svojom voljom nabavljat i nosit na odmor na neku udaljenu destinaciju.

    Beti, pa Peterlin je upravo to i rekla da za njega ne treba hladnjak

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •