Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 272

Tema: Podjela stana-dilema

  1. #101
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Da priložim svoju porodičnu priču- ne koristi nikome, ali možda se neko uteši da nije njegova rodbina najgora:
    Babin stan je u najstrožem centru Novog Sada.
    Stoji prazan od babine smrti, već osam godina.
    Tata neće da ga proda ili iznajmi, uredno plaća komunalije za prazan stan.
    Jednom smo sestra i ja pitale za dozvolu da koristimo stan - samo kao odmorište preko dana kad imamo posla u gradu ili da provedemo sa decom tamo par dana godišnje po raspustima, malo vidimo grad bez žurbe.
    Odgovor je bio: NE, stan je MOJ!
    Nikad nije promenio mišljenje.

    U dobrim smo odnosima sa ocem, ali uvek stoji senka njegovog stava kao trn između nas.
    Nema nikakav poseban razlog za svoju odluku.
    Pri tome smo nas dve godinama kao studenti obilazile babu, spremale joj po stanu, išle joj u kupovinu, plaćale račune i slično, naša mama je svekrvi i pelene menjala nekoliko godina pre babine smrti.

    Ali stan je tatin .
    Što mi još i ne bi smetalo da povremeno ne kuka kako mu je taj stan samo trošak.
    U tim momentima želim da ga torpedujem na Mars.
    ajme pulinka strašno ne mogu vjerovat da se ljudi mogu tako iracionalno ponašat kao tvoj otac.
    Ta nekretnina gubi vrijednost, a mogli biste svi od nje imati koristi. Za početak da je se da u najam.
    Ne možete ni za vikend otić prespavat tamo?? pa stvarno svašta. Tužno i žalosno.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 25.01.2023. at 16:41

  2. #102

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj naplavomzalu prvotno napisa Vidi poruku
    Ma ima pulinka stanova na prodaju, samo je cijena stana od 60 kvadrata preko 200.000 eura. nama trenutno previše. I to ne samo u Splitu, nego i oko Splita. Tu i tamo uleti nešto povoljnije, ali uglsavnom ispadne da papiri nisu čisti, ne može na kredit i slično.
    Grozno .
    Ja sam svoju kuću mrvicu veće kvadrature platila svojevremeno neverovatnih 12 000 eura, sa svim komunalnim priključcima, gas i telefon uključen, i 6 ari dvorišta.
    Ali OK, to je baš selo, sa dobrim putnim vezama doduše, a kuća ima sad preko 50 godina, onda je imala 15 manje.

  3. #103
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Grozno .
    Ja sam svoju kuću mrvicu veće kvadrature platila svojevremeno neverovatnih 12 000 eura, sa svim komunalnim priključcima, gas i telefon uključen, i 6 ari dvorišta.
    Ali OK, to je baš selo, sa dobrim putnim vezama doduše, a kuća ima sad preko 50 godina, onda je imala 15 manje.
    Ima ti u Slavoniji kuca za 12 tisuca eura.
    Ali uz more i Zg , to je ludilo od cijene kvadrata.

  4. #104

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    ajme pulinka strašno ne mogu vjerovat da se ljudi mogu tako iracionalno ponašat kao tvoj otac.
    Ta nekretnina gubi vrijednost, a mogli biste svi od nje imati koristi. Za početak da je se da u najam.
    Ne možete ni za vikend otić prespavat tamo?? pa stvarno svašta. Tužno i žalosno.
    Da, totalno iracionalno.
    Ali to je cena dobrih odnosa.
    Mogla bih eventualno pokvariti odnose (a bili su vrlo hladni prvih par godina nakon babine smrti), pa onda deca ne bi imala nijednog dedu niti bih ja imala taj stan.
    Ali u mom slučaju imam gde da živim, pa je samo kiselo gledati kako neko traći i pravi trošak od nečega što je mogao biti kapital.

    Zato sam ja sklona da poverujem da se svekrva sa teme neće nikad predomisliti.
    I verujem da je možda ona i u depresiji, ali opet iz ličnog iskustva sa rodbinom - nekad nije dobro, prvenstveno po depresivne ljude, uvek poštovati volju i želje osoba u depresiji.
    Bilo bi puno korisnije kada bi društvo i doktori prepoznavali da su neka ponašanja izraz depresije, i nudili bolju podršku za konstruktivniji život.

  5. #105

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ima ti u Slavoniji kuca za 12 tisuca eura.
    Ali uz more i Zg , to je ludilo od cijene kvadrata.
    Da, verujem i za Slavoniju, a i za more znam već godinama da su cene užasne, ali su očigledno otišle još nagore u poslednje vreme. Nije ni NS baš malih cena, a Beograd je, čini mi se, u rangu Splita, to će Riri bolje znati.

  6. #106
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Uvijek se može ženu pokušati proglasiti ludom i oduzeti joj poslovnu sposobnost i onda imaju cijeli stan, a ona završi u domu ili nekoj splitskoj inačici Vrapča.

    Pustimo sad romantiku, činjenica je da su suvlasnici i da im je najpametnije da se dogovore.
    Meni je i dalje fora kako mnogi misle da se roditelj treba pobrinuti za odraslo dijete.
    Ne treba.
    Može ako želi, ali i ne mora.

  7. #107

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Ovo je tanči baš bezobrazno i ispod svake razine.

  8. #108
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Uvijek se može ženu pokušati proglasiti ludom i oduzeti joj poslovnu sposobnost i onda imaju cijeli stan, a ona završi u domu ili nekoj splitskoj inačici Vrapča.

    Pustimo sad romantiku, činjenica je da su suvlasnici i da im je najpametnije da se dogovore.
    Meni je i dalje fora kako mnogi misle da se roditelj treba pobrinuti za odraslo dijete.
    Ne treba.
    Može ako želi, ali i ne mora.
    Pa otac je ostavio djetetu pola imovine. Ocito je da se zelio pobrinuti.
    Posljednje uređivanje od sirius : 25.01.2023. at 17:00

  9. #109
    Francesca85 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    176

    Početno

    Svekrva od naplavomzalu odabrala je vjerovati u svoju verziju stvarnosti, prema kojoj cijene "nisu baš tolike" itd. i zbog toga je nepokolebljiva.
    Pola stana je muževo, njeno odbijanje svih prijedloga ne ostavlja puno mogućnosti: neka muž jednom prilikom kada dođete u posjet ostane živjeti u stanu (skupa sa svojom obitelji) pa će i on biti u posjedu (tada više ne stoji konstatacija da je ona u prednosti jer je u posjedu), ili neka se sve skupa krene sudski rješavati.
    Nju nitko ne traži da daje nešto svoje sinu i njegovoj obitelji, predlaže joj se realizacija onoga što je već provedeno kroz papire, pri čemu ima više opcija ali ona odbija ikakvo rješenje.
    Ružno je sve skupa, žao mi je.

  10. #110
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj naplavomzalu prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo je tanči baš bezobrazno i ispod svake razine.
    Zašto? I to je jedna od mogućnosti.
    Ne vidim zašto se smatraš uvrijeđenom, a rekla si da te se ne tiče i da pišemo svoja mišljenja.
    Ja sam samo iskrena.

  11. #111

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Zašto? I to je jedna od mogućnosti.
    Ne vidim zašto se smatraš uvrijeđenom, a rekla si da te se ne tiče i da pišemo svoja mišljenja.
    Ja sam samo iskrena.
    Nisi nego si bezobrazna jer nitko nikad nije spomenuo mogućnost u kojoj ona ostane bez svega a kamoli u ludnici.

  12. #112
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Uvijek se može ženu pokušati proglasiti ludom i oduzeti joj poslovnu sposobnost i onda imaju cijeli stan, a ona završi u domu ili nekoj splitskoj inačici Vrapča.

    Pustimo sad romantiku, činjenica je da su suvlasnici i da im je najpametnije da se dogovore.
    Meni je i dalje fora kako mnogi misle da se roditelj treba pobrinuti za odraslo dijete.
    Ne treba.
    Može ako želi, ali i ne mora.
    Tanci, ali ovdje se ne radi o tome da sin od majke ocekuje da mu da sto je njeno, nego da mu ne blokira ili osporava sto je njegovo. To sto se on odrekao svega ostaloga sto je mogao s njome iza ostavinske naslijediti je i vise nego dovoljno za njegovo postenje. Steta sto se prije ostavinske nisu mogli dogovoriti sto ce i kako ce. Sad im predstoje teske odluke.

  13. #113
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj naplavomzalu prvotno napisa Vidi poruku
    Nisi nego si bezobrazna jer nitko nikad nije spomenuo mogućnost u kojoj ona ostane bez svega a kamoli u ludnici.
    Ma pusti Tanci. Ona voli debelo pretjerivati iz tko zna kojeg razloga.

  14. #114
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Pa otac je ostavio djetetu pola imovine. Ocito je da se zelio pobrinuti.
    Nije ništa ostavio.
    Da je planirao umrijeti i ostaviti, napisao bi oporuku.
    No nije.
    Zakonski su se dijelili.
    Ako je i io svjesan da mu je kraj blizu, mnogi ljudi tada znaju reći da ih nije riga i "dijelite se kad umrem"
    Puno puta sam to čula.

  15. #115
    Francesca85 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    176

    Početno

    Da je planirao ostaviti sve udovici, napisao bi takvu oporuku.
    Ako je želio da se dijele nakon smrti - to je i napravljeno. Preostaje provesti to u život ali majka to blokira.
    Posljednje uređivanje od Francesca85 : 25.01.2023. at 17:08

  16. #116
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj naplavomzalu prvotno napisa Vidi poruku
    Nisi nego si bezobrazna jer nitko nikad nije spomenuo mogućnost u kojoj ona ostane bez svega a kamoli u ludnici.
    Ne zamaraj se, naplavomzalu. Neki komentari su dobri samo za preskakanje.

  17. #117
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj naplavomzalu prvotno napisa Vidi poruku
    Nisi nego si bezobrazna jer nitko nikad nije spomenuo mogućnost u kojoj ona ostane bez svega a kamoli u ludnici.
    Ok, hvala na vrijeđanju. Nisi prva koja to radi i ne dira me.
    Ja sam samo pročitala ono što si napisala i dodala još jednu mogućnost uz nasilno useljavanje i sl. što su ostali pisali.
    I kaj se pjeniš ako te nije briga i zašto otvaraš temu na javnom forumu ako nisi u stanju prihvatiti različita mišljenja?
    Kako ćete prisiliti majku na bilo koje rješenje ako ona neće. Ajde, kako?

  18. #118

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Oni su taj stan isto tako dobili na korištenje od živućeg roditelja i za njih se netko pobrinuo. S tim da su već imali nekretninu čijom su prodajom osigurali lagodniji život jer se netko pobrinuo za ostalo.

  19. #119
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Ne zamaraj se, naplavomzalu. Neki komentari su dobri samo za preskakanje.
    Oh yes

    Naplavomžalu, nemoj se živcirati, nije vrijedno.

  20. #120

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Ma već sam bila napisala odgovor ali sam odustala. Stvarno nije vrijedno. Optužiti nas da želimo strpati ženu u ludnicu, ženu čijem sam mužu prala guzicu, a spremna sam i njoj kad onemoća, mi je ispod svake razine pristojne komunikacije.
    Posljednje uređivanje od naplavomzalu : 25.01.2023. at 17:18

  21. #121
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj naplavomzalu prvotno napisa Vidi poruku
    Oni su taj stan isto tako dobili na korištenje od živućeg roditelja i za njih se netko pobrinuo. S tim da su već imali nekretninu čijom su prodajom osigurali lagodniji život jer se netko pobrinuo za ostalo.
    Ali to nije bitno za cijelu priču.
    Apsolutno je nebitno i tko je mijenjao pelene i tko se za koga pobrinuo...
    Bitno je samo, isključivo i jedino ono što je na papiru.
    Vlasništvo pol-pol.
    Ništa drugo.
    Pusti pravdu. Toga nema. Zaboravi na to.
    Ako idete na sud, računajte cca 7 g do prvostupanjske presude i onda žalbe i Županijski...
    O troškovima da ne govorimo.
    Nasilno useljenje?
    Kako će to izgledati?
    Dijete imaš s teškoćama i ono bi trebalo u tom cirkusu živjeti?
    Ma nema šanse.
    Poslušaj ti glupu, bezoraznu, staru Tanči koja ima jaaaaako puno toga u nogama: polako!!!
    Polako se prišmajhlajte majci i dogovorite. Polako.
    Bude rekla stoput NE, nemojte se dati isprovocirati, ok mama, pa pusti da prođe malo vremena i opet polako.
    To vam je jedini način. Da se dogovorite.
    Sve drugo je sr..nje, trošak, igra živaca i trajeeee.
    Posljednje uređivanje od Tanči : 25.01.2023. at 17:21

  22. #122

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Ne pada mi napamet useljavati niti raditi cirkuse, nisam u životu napravila cirkus pa neću ni sad. Vjerujem da ni moj muž neće ići na sud jer bi to značilo da niti on više ima majku niti da ona ima ikoga. On se nada da će ona popustiti. Ja mislim da neće. Ja mislim da je najbolje da to sve pustimo, ali ako odluči ne pustiti ja ću bit uz njega. To je sukus stvari

  23. #123
    Francesca85 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    176

    Početno

    Tanči, ono što je problematično u ovome što pišeš na temi je što ignoriraš činjenicu da čovjeku stvarno pripada pola stana. On samo želi dobiti svoje.

  24. #124

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Bilo bi idealno da mi nađemo neki mali stančić nama priuštiv i onda bi cijela ova priča bila iza nas. Tko zna? Nekad uleti kad se najmanje nadaš

  25. #125
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj naplavomzalu prvotno napisa Vidi poruku
    Ne pada mi napamet useljavati niti raditi cirkuse, nisam u životu napravila cirkus pa neću ni sad. Vjerujem da ni moj muž neće ići na sud jer bi to značilo da niti on više ima majku niti da ona ima ikoga. On se nada da će ona popustiti. Ja mislim da neće. Ja mislim da je najbolje da to sve pustimo, ali ako odluči ne pustiti ja ću bit uz njega. To je sukus stvari
    Ali tako i je.
    Ja kužim da vam je teško.
    Sve kužim, ali u ovoj državi nemreš napraviti ništa.
    Možete jedino čekati i polako s majkom. Polako,
    Ona se sad i boji i ne razumije puno toga i tko zna i tko joj sve glavu puni s glupostima (neka susjeda, prijateljica...)
    Ma joj, ne možeš vjerovati što sve može biti u igri.
    Ali ok, stan je pol-pol na papiru i jedino to je važno..
    Da biste se podijelili morate se dogovoriti.
    Sve drugo je krajnje neisplativo i ne bu dobro.

  26. #126
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Francesca85 prvotno napisa Vidi poruku
    Tanči, ono što je problematično u ovome što pišeš na temi je što ignoriraš činjenicu da čovjeku stvarno pripada pola stana. On samo želi dobiti svoje.
    Nisi dobro pročitala kaj sam napisala.
    Ponavljam:
    vlasništvo pol- pol je jedino važno.
    Ono kaj je na papiru.

  27. #127
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj naplavomzalu prvotno napisa Vidi poruku
    Bilo bi idealno da mi nađemo neki mali stančić nama priuštiv i onda bi cijela ova priča bila iza nas. Tko zna? Nekad uleti kad se najmanje nadaš
    I to isto. Ja ti želim da bude tako.

  28. #128
    Francesca85 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    176

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Nisi dobro pročitala kaj sam napisala.
    Ponavljam:
    vlasništvo pol- pol je jedino važno.
    Ono kaj je na papiru.
    To si napisala u jednom od zadnjih postova, ali prije toga si učitala štošta - da naplavomzalu i njen muž očekuju pomoć od njegove majke, spominjala si da će je strpati u ludnicu i slično.
    Promijenila si ploču, super.

  29. #129
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Francesca85 prvotno napisa Vidi poruku
    To si napisala u jednom od zadnjih postova, ali prije toga si učitala štošta - da naplavomzalu i njen muž očekuju pomoć od njegove majke, spominjala si da će je strpati u ludnicu i slično.
    Promijenila si ploču, super.
    Ja sam napisala da će je strpati u ludnicu?!?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  30. #130

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Polako se prišmajhlajte majci i dogovorite. Polako.
    Bude rekla stoput NE, nemojte se dati isprovocirati, ok mama, pa pusti da prođe malo vremena i opet polako.
    To vam je jedini način. Da se dogovorite.
    Sve drugo je sr..nje, trošak, igra živaca i trajeeee.
    LOL sad vidim u čemu grešimo sestra i ja, ne pitamo dovoljno često, što jes, jes, nabacimo predlog možda jednom godišnje, možda i ređe.
    A i prošlo je tek osam godina, baš smo nestrpljive.

    Ironiju na stranu, ja ne mislim da će se svekrva predomisliti, ali zaista bi mi bilo drago da totalno grešim.

  31. #131

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj naplavomzalu prvotno napisa Vidi poruku
    Bilo bi idealno da mi nađemo neki mali stančić nama priuštiv i onda bi cijela ova priča bila iza nas. Tko zna? Nekad uleti kad se najmanje nadaš
    Od srca vam želim da vam tako i bude. Ko zna, možda se svekrva predomisli za menjanje ako vi kupite sebi neki zgodan stančić, po principu tuđe-slađe, ljudi su nekad čudna sorta.

  32. #132
    Francesca85 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    176

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam napisala da će je strpati u ludnicu?!?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ružno si insinuirala:

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Uvijek se može ženu pokušati proglasiti ludom i oduzeti joj poslovnu sposobnost i onda imaju cijeli stan, a ona završi u domu ili nekoj splitskoj inačici Vrapča.
    Ne znam zašto si imala potrebu ovo napisati, pretpostavljam da ti ovakvo što nikada ne bi nekome napravila... Dakle, nije to bio savjet kako riješiti situaciju. I ostali sugovornici ostali su začuđeni, možda ti je promaknulo.

  33. #133
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Nije meni ništa promaklo.
    Pročitaj sve moje postove, od prvog.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  34. #134
    Francesca85 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    176

    Početno

    Znam da ti nije promaknulo, pogriješila sam napisavši to. Obično s pola pozornosti preletim postove u kojima ljudi krenu kukati kako se njih u raspravi vrijeđa itd., bez obzira čiji su.

  35. #135
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Isto tako mi nije promaklo kakva su se sve rješenja nudila i ispalo je da je žena zla, sebična i ne želi pomoći.
    To nitko nije vidio?
    To nikog ne smeta?
    Možda je promaklo, ali naplavomžalu u svojim prvim postovima piše kako smatra da svekrva treba njima pomoći i kako njena mati je i to više puta…
    To je svima ok?
    Dobro.
    Sretno vam svima.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  36. #136
    Francesca85 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    176

    Početno

    Ne radi se o pomaganju, nego o suradljivosti oko provođenja u stvarnost onoga što je odlučeno u ostavinskoj raspravi.
    S druge strane, naplavomzalu je spomenula stvarnu i konkretnu pomoć od vlastite majke zbog toga što je netko treći pitao zašto njoj njeni ne pomažu, pri tome naglasivši da naplavomzalu tj. njen muž "očekuje znatnu financijsku pomoć od te strane" (muževe familije) - to jednostavno ne stoji, ne očekuju nikakvu pomoć nego tek dogovor oko provođenja odluka nakon ostavinske rasprave.

  37. #137
    Francesca85 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    176

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Isto tako mi nije promaklo kakva su se sve rješenja nudila i ispalo je da je žena zla, sebična i ne želi pomoći.
    To nitko nije vidio?
    To nikog ne smeta?
    Jedna jedina forumašica napisala je za muževu majku da je zločesta (to nije bila naplavomzalu), a jedna druga je napisala za odbijanje da se proda parcela da je "vrhunac bezobrazluka" (opet ne naplavomzalu).
    Nitko nije spomenuo riječ "sebična".

  38. #138
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Nakon opisane situacije gdje su mjesec dana stanovali kod prijateljice da ne bi inkomodirali svekrvu moram priznat da mislim da su sve priče o dugovanjima i potpomaganjima u obitelji prilično nebitne.

    Netko je vlasnik pola stana i želi ga iskoristiti da svojoj djeci omogući pristojan život bez neizvjesnoti da će sutradan ih opet netko izbaciti iz stana. I tu je kraj. Ima apsolutno pravo to zahtijevati i ne ovisti ni o čijoj milosti, pa ni onoj vlastite majke. Tako da je u potpunosti u pravu, to je njegovo vlasništvo, pokretnina i ušteđevine se već odrekao u korist majke. U pravu je moralno, u pravu je zakonski, a nadajmo se da će mu majka doći sebi. Uostalom i ja bi na izboru moja djeca ili roditelj - izabarala djecu.

  39. #139
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Netko je vlasnik pola stana i želi ga iskoristiti da svojoj djeci omogući pristojan život bez neizvjesnoti da će sutradan ih opet netko izbaciti iz stana. I tu je kraj. Ima apsolutno pravo to zahtijevati i ne ovisti ni o čijoj milosti, pa ni onoj vlastite majke. Tako da je u potpunosti u pravu, to je njegovo vlasništvo, pokretnina i ušteđevine se već odrekao u korist majke. U pravu je moralno, u pravu je zakonski, a nadajmo se da će mu majka doći sebi. Uostalom i ja bi na izboru moja djeca ili roditelj - izabarala djecu.
    Potpisujem sve rečeno i isto bih birala. Ne radi se samo o sinu, ne radi se samo o sinu i ženi, radi se o sinovljevom djetetu - ako ima asistenta u nastavi ne radi se o tome da mora tipa vid kontrolirat 2x godišnje nego ima veće poteškoće. A nemaju novaca, kao i većina hrvatskih obitelji, za zadovoljit sve strane, bit "galantni", razmišljat o tome što će reć selo i puštat mamu da dođe k sebi, eventualno se predomisli (ne vjerujem da je to uopće izvjesno) itd.

  40. #140
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Uz vrlo bitnu stvar - nitko tu ženu ne baca na cestu, ponuđeno joj je da joj se kupi drugi manji stan i ostane joj parcela i ostane joj sav naslijeđeni novac, novac od prodaje naslijeđenih pokretnina itd. Tako da - ponuđeno joj je više nego fer rješenje, a njeno ponašanje je u sferi iracionalnog i bez imalo empatije za svoje unuke i sina i njihove probleme.

  41. #141
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj naplavomzalu prvotno napisa Vidi poruku
    Pa i on bi njoj prepustio da nam okolnosti nisu takve kakve jesu. 650 eura stan, 600 eura privatne terapije. Jednostavno nam je puno. Meni je normalno da i on nije suvlasnik da roditelj tu uskoči ako može. Moja mama je već financijski uskočila više puta.
    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne mora računat na sina u starosti... uvijek će joj ostat Nepalci za njegu, ako se bude umiralo tradicionalno, a ne umre sin prije nje. Il ako zarate. A sama si sprema taj nerazumni rat. TM je u pravu sto posto.
    Citiraj naplavomzalu prvotno napisa Vidi poruku
    Od majke ću naslijediti nešto kad umre, kao što je muž naslijedio od pokojnog oca.
    Citiraj naplavomzalu prvotno napisa Vidi poruku
    Moja ulijeće. Inače bi za vrijeme korone, ja ugostitelj, muž radi na pirevima vjerojatno umrli od gladi. Kad umre majka, ostat će mi nešto i iza nje
    Citiraj naplavomzalu prvotno napisa Vidi poruku
    Kako moj muž kaže: Zna ona kako su očevi završili pa se boji da i ona ne završi tako.
    Citiraj naplavomzalu prvotno napisa Vidi poruku
    Moj otac je alkos i obiteljski zlostavljac, od njega nemam ništa. Majka još otplaćuje kredit za svoj stan, kad mi treba pitam je bez zadrške, ako ima, da.
    Ako nema, pronađe. Mi smo sad za ovaj stan 10.01. morali dati 1950 eura. I nitko ne garantira da nam ipak prije ljeta neće reći da selimo. To je realnost i ne, meni nije normalno da jedinom djetetu nećeš pomoći da mu to ne bude realnost.
    Mogli smo mi isto tako reći; zašto mi ne bi mogli na godišnji jer nema tko svekru promijeniti pelenu, neka se svekrva sama snađe.
    Citiraj naplavomzalu prvotno napisa Vidi poruku
    Oni su taj stan isto tako dobili na korištenje od živućeg roditelja i za njih se netko pobrinuo. S tim da su već imali nekretninu čijom su prodajom osigurali lagodniji život jer se netko pobrinuo za ostalo.
    Eto, samo dio i to meni osobno jako uznemirujuć.

  42. #142
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Odlično ste rekle.
    A to da stan nije ni bračna stečevina nego od očevih roditelja još više mi daje moralnu težinu cijeloj priči.
    Evo ne mogu se zamisliti da se uvalim u svekrvino nešto a da mi djeca, moja i šogoricina nisu zbrinuta.

  43. #143

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Čitam ovu temu i razmišljam o djeci/ unucima.

    Ono što ja tu vidim je dvoje djece (valjda sam dobro upratila broj), od toga jedno dijete s značajnim poteškoćama koje zahtijevaju skoro svakodnevnu terapiju (uz to i skupu), dijete koje će trebati asistenta (znači, sigurno nije minorna poteškoća). Vidim dvoje djece koji se tiskaju po malim, preskupim podstanarskim stanovima, koji se sele svako malo (jasno mi je kolika je lutrija naći stan na duže vrijeme na obali, iz kojeg te neće izbaciti s prvim znakom ljeta). Čitam kako se dijete mora ne pokazati da ih uopće razmatraju za podstanarski stan.
    Čitam kako su roditelji, uz sve nedaće oko pandemije, gubitka posla itd., uspjeli uštedjeti značajnu svotu novca, kako su spremni dignuti koliki god mogu kredit za stan... kako su pomagali bolesnom roditelju koliko god godina je trebalo....kako pokušavaju sami riješiti svoju situaciju, ali im jednostavno ne uspijeva jer su cijene sulude...kako i dalje pokušavaju naći neki način kako riješiti ovu situaciju, a da u njoj nitko ne ostane "kratkih rukava"... Koliko shvaćam, sin ima polovicu stana, a ipak ne pokušava nikoga izbaciti iz stana, nego moli pomoć jer nema drugog izlaza.
    I imamo, bar prema riječima pokretačice teme, majku/baku koja sama sjedi u velikom stanu (za koji ne može plaćati velike režije, pa se sjedi u bundi) dok joj se unuci povlače kojekuda. Imamo majku/baku koja gunđa kad treba primiti k sebi unuke desetak dana (!) dok ti unuci doslovno nemaju kamo.

    Shvaćam i sasvim mi je jasna teza da roditelji nisu dužni brinuti za svoju odraslu djecu.
    No, da živim pet života ne shvaćam kako se može ne vidjeti koliko tu pate djeca.
    Unuci.
    Jedini. Od jedinog sina.

    Radije bih spavala na klupi nego ne primila svoje unuke k sebi.
    (Nemam unuke još, lol, ali brijem da ću misliti isto).

  44. #144

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Evo, i ina je napisala isto dok sam ja pisala. I silly. I Kosjenka
    Posljednje uređivanje od Dota : 25.01.2023. at 20:52

  45. #145

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Eto, samo dio i to meni osobno jako uznemirujuć.
    Šta je ovdje uznemirujuće? Da mislim da bi roditelj koji voli svoje dijete trebao pomoći ukoliko je u mogućnosti? Da, ja to mislim, koliko god skandalozno bilo. I da isto tako dijete treba pomoći roditelji koliko god može.
    S tim da muž ovdje ne traži nikakvu posebnu pomoć, pomoć bi bila da se ona odrekne nečeg svog što nitko ne traži. Samo da njemu ustupi njegovo. I za to traži njemu pomoć da to riješe na normalan način. Ima mogućnost da stan ostane njen 1/1, ima mogućnost da je isplatimo 150.000 eura za njenu polovicu stana koji joj ne odgovara ni po čemu, u kvartu koji joj je grozan, jer ni do plaže ne može pješke, više puta rečeno. Ima mogućnost ako se njoj ne da sama tražiti nešto za 150.000 da joj mi nađemo, riješimo papire i da samo useli. Sve je to na stolu i odgovor na sve je ne. Ja i muž dobro zarađujemo, ne mogu se požaliti, ali samo stan, režije, vrtić i terapije su 1500 eura. Tako da se s ostatkom jedva navučemo. A negdje postoji 150.000 vrijednosti nečega šta je njegovo, a ne može koristiti. Eto spremni smo i to dati za 50.000, samo neki mali push za taj stambeni kredit. Ako smo mi nerazumni, ja bi volila vidit razumnog čovjeka.

  46. #146

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Citiraj Dota prvotno napisa Vidi poruku
    Čitam ovu temu i razmišljam o djeci/ unucima.

    Ono što ja tu vidim je dvoje djece (valjda sam dobro upratila broj), od toga jedno dijete s značajnim poteškoćama koje zahtijevaju skoro svakodnevnu terapiju (uz to i skupu), dijete koje će trebati asistenta (znači, sigurno nije minorna poteškoća). Vidim dvoje djece koji se tiskaju po malim, preskupim podstanarskim stanovima, koji se sele svako malo (jasno mi je kolika je lutrija naći stan na duže vrijeme na obali, iz kojeg te neće izbaciti s prvim znakom ljeta). Čitam kako se dijete mora ne pokazati da ih uopće razmatraju za podstanarski stan.
    Čitam kako su roditelji, uz sve nedaće oko pandemije, gubitka posla itd., uspjeli uštedjeti značajnu svotu novca, kako su spremni dignuti koliki god mogu kredit za stan... kako su pomagali bolesnom roditelju koliko god godina je trebalo....kako pokušavaju sami riješiti svoju situaciju, ali im jednostavno ne uspijeva jer su cijene sulude...kako i dalje pokušavaju naći neki način kako riješiti ovu situaciju, a da u njoj nitko ne ostane "kratkih rukava"... Koliko shvaćam, sin ima polovicu stana, a ipak ne pokušava nikoga izbaciti iz stana, nego moli pomoć jer nema drugog izlaza.
    I imamo, bar prema riječima pokretačice teme, majku/baku koja sama sjedi u velikom stanu (za koji ne može plaćati velike režije, pa se sjedi u bundi) dok joj se unuci povlače kojekuda. Imamo majku/baku koja gunđa kad treba primiti k sebi unuke desetak dana (!) dok ti unuci doslovno nemaju kamo.

    Shvaćam i sasvim mi je jasna teza da roditelji nisu dužni brinuti za svoju odraslu djecu.
    No, da živim pet života ne shvaćam kako se može ne vidjeti koliko tu pate djeca.
    Unuci.
    Jedini. Od jedinog sina.

    Radije bih spavala na klupi nego ne primila svoje unuke k sebi.
    (Nemam unuke još, lol, ali brijem da ću misliti isto).

    Baš to, Dota. Koliko je financijski teško, toliko je emotivno još gore. Ovo zadnje traženje stana, imali smo mjesec dana da iselimo pa meni je došlo da se objesim doslovno. Zoveš doslovce svaki oglas koji izađe, ne pitaš za cijenu. Jel može na cijelu godinu? Ne, samo do sezone. Onda vidiš neki dugoročno ne primaju obitelji s djecom. Onda nađemo taj jedan gdje nam telefonski kaže može djeca i kad viid da dijete loše priča, ne može. A tebi se približava dan kad moraš van. Taj zadnji gdje je rekla da ne može dijete sa teškoćama, muž i ja smo doslovno uvečler kad su djeca legla, plakali ko dvoje male djece u boravku. I sutradan je on otišao razgovarati sa majkom. Da mi možemo normalno bit podstanari za 500 eura u nekom stanu ma nitko to njoj ne bi ni spominjao, ali u problemu smo, daj malo i ti razumijevanja.

  47. #147

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj Dota prvotno napisa Vidi poruku
    Shvaćam i sasvim mi je jasna teza da roditelji nisu dužni brinuti za svoju odraslu djecu.
    No, da živim pet života ne shvaćam kako se može ne vidjeti koliko tu pate djeca.
    Unuci.
    Jedini. Od jedinog sina.

    Radije bih spavala na klupi nego ne primila svoje unuke k sebi.
    (Nemam unuke još, lol, ali brijem da ću misliti isto).
    Ovo je sukus svega!!!

  48. #148
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Po meni, niste nerazumni. Svekrva zivi u nekom svom svijetu, sto od straha, sto od nereale, a vi ispastate. Odbija vidjet sinovo pravo. Obija vidjet realnost grada u kojem su vozaci, cistaci Nepalci, u kojem ima i digitalnih nomada koji dizu cijene stanovanja, apartmanizaciju i rentanje na sve strane koja gusi mlade i dize cijene svega i ponasa se ko da je jos socijalizam i vi se nekako snadjite...valjda od vasih 'poduzeca'. Odbija vidjet da nemate sanse i da to nije ko u socijalizmu. Ja nisam mogla vjerovat da se turisticki rentaju i neboderi u splitu3, a rentaju se. Odbija vidjet pomoc koju ste pruzili vezano za brigu oko svekra.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 25.01.2023. at 21:11

  49. #149

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    naplavomzalu, sasvim shvaćam u kojem ste problemu, zato i razumijem

    Drži se, nemojte potonuti, djeca vas trebaju...ostalo će doći, prije ili kasnije.

  50. #150

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Ni ja ne vidim šta je u tom nizu citata uznemirujuće.

    Tim pre što se od roditelja zapravo ne očekuje pomoć, nego pristojan dogovor povoljan za obe strane.
    Dota i svi ostali su bolje sve saželi.
    I ja bih na prvo mestu stavila dobrobit i zdravlje svoje dece, a tek onda preferencije svoje majke.
    Meni je samo ponašanje bake ovde uznemirujuće, ništa drugo (i lude cene, ali tome nema pomoći).
    Jedini argument protiv sudske prodaje stana bi meni bilo što je to dugotrajan proces- ako je dugotrajan proces uopšte.

Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •