Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456
Pokazuje rezultate 251 do 272 od 272

Tema: Podjela stana-dilema

  1. #251

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,650

    Početno

    Teška tema pa nisam do sada pisala, ali imam puno iskustva s kupovinom stanova. Računaj da svi stavljaju u oglas veću cijenu. Ja sam računala da ćemo cijenu spustiti barem 10-20%.
    Osim toga, kada bi vidjela neki stan u oglasniku, tražila bi taj stan ako je oglašen bez agencije, a ako nije onda sam pokušavala skužiti adresu, pa zk, pa po zk vlasnika, a onda bi googlala vlasnika da nađem njegov telefonski broj. Kod nas je ukupna provizija obično 5-6%+pdv pa mi se isplatilo potruditi oko toga. Ili ga barem potraži u agenciji koja ima manju proviziju.
    Na kraju smo kupili stan na odličnoj lokaciji koji je imao neke mane (bučna lokacija, bez lifta, za adaptaciju, neodržavano stubište...) pa pokušaj uloviti tako nešto ako možeš pristati na neke kompromise.
    Ako imaš nekog odvjetnika, postoji registar prodanih stanova i u tom registru se može vidjeti po kojoj cijeni je stvarno i prodan koji stan u nekom periodu, to bi ti dobro poslužilo kao orjentir.

  2. #252
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,694

    Početno

    naplavomzalu, baš sve što je rekao stoji 100% a ona nek si razmisli malo o svemu...

    taman sad će krenuti APN, držimo fige onda da nešto ulovite

  3. #253
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ma moš si misliti da će ona razmisliti o svemu .
    Nema toga kod nje, psiholozi bi rekli “osoba koja nema uvid”.

    To su takvi ljudi i točka.

    Sretno!
    Ako te tješi mi smo izdržali s troje djece u 45 kvadrata, nije sreća, ali nije najgora stvar na svijetu .

    Sretno!

  4. #254

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Odlično, držimo fige, naravno!

    Mislim da ćete tako svakako imati najveći mir i biti najsretniji. I super da tvoja mama može pomoći pa ste makar za jedan dio namještaja sigurni.

    Nasmijalo me baš ovo dogovaranje ručka na kraju razgovora, kod nas nakon teških razgovora nitko s nikim ne priča po 3 mj.
    To sam već vidjela više puta kod nje...može čuti ne znam šta i nastaviti ko da nije čula. Nekad to ide na živce, u ovakvim situacijama kad se više ionako nema ništa za reći je olakšanje

  5. #255
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    naplavomzalu, ne poznam tebe niti muza ti, vjerujem da je sve ovako kako si napisala, nemam razloga da ne vjerujem u to i zelim ti samo reci da iz tvojih redova isijava razum,stalozenost, zrelost,empatija i ljubav.
    Isto vrijedi i za tvog muza.
    Zelim vam svu srecu, zasluzujete to! Svemir nekad poslozi puno bolje nego se i nadamo.

    A svekrva mozda na nedjeljnom rucku kaze i koju vise

  6. #256
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    koji je tvoj muž maher, od nedam, ispalo pa ipak može za tebe.

  7. #257
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Ma moš si misliti da će ona razmisliti o svemu .
    Nema toga kod nje, psiholozi bi rekli “osoba koja nema uvid”.

    To su takvi ljudi i točka.!
    Slazem se, ja ne bih o ovome sanjarila, a vjerujem da vam je lakse jer ste prelomili.

    Sretno, to je za vas najbolje rjesenje - uvijek treba onako kako je covjeku najblize uradit!

  8. #258
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Sretno, naplavomzalu!



    S obzirom da svi u principu pisemo iz vlastitog iskustva, reci cu da nikako ne bih preporucila odricanje od bilo cega. Ikad.

  9. #259

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Sretno, naplavomzalu!



    S obzirom da svi u principu pisemo iz vlastitog iskustva, reci cu da nikako ne bih preporucila odricanje od bilo cega. Ikad.
    Da. Da sam bar to znala i tako postupila prije u prošlosti ... Sad je, naravno, kasno...

    A nije mi se dalo zafrkavati s time da budem 1/8 vlasnik nečega, pa sam prepustila radi mira .

    Na sreću imamo gdje biti, ali voljela bih da imam još malo više .
    Posljednje uređivanje od lola_34 : 27.01.2023. at 16:12

  10. #260
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Super Naplavomzalu! Sretno s pronalaskom stana!

  11. #261

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ja bih se samo pobrinula da se muž prijavi na tu adresu da i on formalno bude u posjedu, čisto da se ne bi neka prodaja dogodila.
    Inače, sretno... Naći ćete nešto. GoHome tražilica je meni bila super.

  12. #262
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih se samo pobrinula da se muž prijavi na tu adresu da i on formalno bude u posjedu, čisto da se ne bi neka prodaja dogodila.
    Inače, sretno... Naći ćete nešto. GoHome tražilica je meni bila super.
    Nema veze posjed, prebivaliste i prodaja.
    Ne moze svekrva prodati stan bez da sin potpise jer nije 1/1.

  13. #263
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Bitno da ste odlučili. sretno u potrazi za stanom

  14. #264
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Nema veze posjed, prebivaliste i prodaja.
    Ne moze svekrva prodati stan bez da sin potpise jer nije 1/1.
    Tako je.
    Jedan bez drugoga ne mogu ništa i to je mužu jedino osiguranje da sveki ne bi prodala i prepisala stan bilo kome, a da on to ne sazna.

    Što se tiče dogovora, plana… super.
    Bitno je da se pobrinete za sebe, a ovo kad bude i ako bude.
    Na kraju će to završit kao i kod mene; proći će 15-20 godina, vi budete sebe stambeno osigurali, sveki bu onemoćala i vi ju budete zbrinuli/bedinali… jer ste takvi ljudi.
    Neka. Meni je to ok.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #265
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Tako je.
    Jedan bez drugoga ne mogu ništa i to je mužu jedino osiguranje da sveki ne bi prodala i prepisala stan bilo kome, a da on to ne sazna.

    Što se tiče dogovora, plana… super.
    Bitno je da se pobrinete za sebe, a ovo kad bude i ako bude.
    Na kraju će to završit kao i kod mene; proći će 15-20 godina, vi budete sebe stambeno osigurali, sveki bu onemoćala i vi ju budete zbrinuli/bedinali… jer ste takvi ljudi.
    Neka. Meni je to ok.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Pa kaj ne može prepisati svoju polovicu?

  16. #266
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Pa može, ali ne može prodati stan. Može se preudati pa svom mužu recimo prepisati ili bi on eventualno naslijedio od nje dio(to ne znam kako ide).
    Bitno je da je sinov dio zaštićen.

  17. #267
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ima svakakvih crnih scenarija ali to je ionako sad nebitno jer je sin očito odlučio zbog mira u kući se praviti da pol stana nije njegovo...

  18. #268

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Negde daleko
    Postovi
    202

    Početno

    Težka stvar, muževa mama mi se ćini dosta hladna i egoistična osoba koja ne želi sinu pomoći da dodje do nekretnine.

    Svaka čast autorici da ima tolike živce. Šta napraviti, to ti težko na forumu možemo reći, trebaš sjesti s mužem pa vidjeti.

    Te obiteljske peripetije i podjele su fakat koma - predpostavljam da kad se bude dijelila imovina mog muža jednog dana, da će biti koma sa njegovom sestrom, koja ima mentalne probleme, živi doma, strudira još uvijek, a ima 34 godine i nikad nije radila,... ali o tom potom.

    Sa mojom sestrom ćemo se sve lako dogovoriti, sve na pola i mirna Bosna.

    Mi smo naš stan u obiteljskoj kući iznajmili, jer kad je sestra prestala piti ljekova, a ima šizofreniju, mislili smo da ćemo i mi poludeti zbog njenih izpada, jednostavno nam nije dala mira, morala sam se zaključavati, jer bi dolazila i odnosila naše stvari, kao da su njene, radila gluposti samo takve, itd... I sada smo rentali stan u SLO, isto razmišljamo što i kako dalje, moj muž ne želi prodati stan dok su roditelji živi, nemam pojma, ne bi da ga u bilo šta nagovaram, jer su iovako napeti odnosi u njegovoj obitelji.

  19. #269

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Sad sam tek shvatila da se godinu dana nisam oglasila na navedenu temu...Na kraju sa svekrvom nismo postigli nikakav dogovor jer kako život uvijek piše neke romane tako smo skoro i odustali uopće od kupnje, ali je onda u priču ušao moj otac, inače nismo u dobrima, on je alkoholičar, ovisnik, problematična osoba, ali su ga stisle dijagnoze i fizičke i osjetio je valjda potrebu da ispravi ono šta je uništio kroz godine svog zlostavljanja, tako da je došao sa izdašnom svotom i to uz kredit nam je bilo dovoljno za stan za nas četvero. Tako da smo mi već par mjeseci u svome, a svekrva u miru, ali sad želi prodati ovaj stan u kojem je. Ma smiješno sve skupa ali mi smo svoje pitanje riješili tako da se dalje ne nerviram. Rekao joj je muž neka radi šta hoće, neka traži kupce, on će ako ga nađe svoj dio prodat

  20. #270
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Pa odlična vijest da ste svoj u svome.

  21. #271
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,271

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Pa odlična vijest da ste svoj u svome.
    Slažem se

  22. #272
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Odlicno, sloboda!!!

Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •