Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Napredovanje bebe

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2023
    Postovi
    2

    Početno Napredovanje bebe

    Poštovane,
    Evo javljam se za savjet budući da moja beba ima već 4 mjeseca, a ja ne bih htjela izgubiti dojenje.. Rođen je na carski i dojimo tek od njegovog 14.dana rođenja. Naime pedijatrica nam je preporučila dodati rižine pahuljice kroz jutro zbog slabijeg dobivanja na težini, a ovako je išlo:
    Sada je mene postalo strah na svaki zvuk da je gladan i konstantno mu nudim, ali onda bljucka ili pojede malo pa ne znam više ni kad je sit ni kad je gladan.

    OT: 3560
    1.mjesec 4450
    2.mjesec 5380
    3.mjesec 5950
    4.mjesec 6300

    Ima li netko slično iskustvo ili savjet? Hvala puno.

  2. #2
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Koliko podoja ima u 24h? Jede li nocu?

    Dajes li i dalje te pahuljice? Djeca ispod 6 mjeseci starosti ne bi trebala jesti nista osim majcinog mlijeka i/ili dojenacke formule.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2023
    Postovi
    2

    Početno

    On ima jako puno podoja, zato me i strah da mu mozda ipak nije dovoljno mog mlijeka. Nekad navecer dojke budu skroooz meke i prazne i takodjer za vrijeme menstruacije koja je dosla nakon 2 mjeseca.
    Dnevno desetak podoja, nikad nismo imali raspored. U pocetku je brzo dobijao na tezini, a nismo nista mijenjali,stalno popravljali polozaj i hvat.
    Nisam jos uvela pahuljice. U toku noci sisa 2-3 puta. U centimetrima je dobio dosta,ali sporo ide na tezini. Planirala sam dojiti dugo, no bojim se da cu na ovaj nacin samo izgubiti jos vise mlijeko. Hvala Vam.

  4. #4
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ako je rijec o 10-ak podoja u 24 sata, povecaj na barem 12. Izmjenjuj dojke u svakom podoju, ako treba i nekoliko puta. Ubaci kompresije tako da dijete sto duze sisa.

    Mlijeko neces izgubiti sve dok dijete redovito sisa i prazni dojke (ili ako izdajas). Kakav je hvat?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    4

    Početno

    Pozdrav.
    Trebam jedan savjet.. bebac ima 3 mjeseca..do prije tjedan dana smo iskljucivo dojili,ali su unazad 3tj bile zelene.stolice,bio je stalno nemiran a na dojci je jako brzo zaspao...kad bi ga maknula s dojke poceo bi plakat i onda sve u krug...znali smo dojiti svakih pola sata,sat nekad za 15 min...bez ikakvog reda a stolice su i dalje bile zelene...u periodu kad bi zaspao (vecinom kroz noc) na 2,3 sata ja bih se izdajala ali nikad iznad.120ml iz obje dojke...sad smo vec 4 dan na AD i dojenju kombinirano...on pocica obje dojke i nakon toga jos pojede 120ml AD..stvarno sam se trudila iskljucivo dojiti,izdajala se.i davala cicu na zahtjev i vrlo cesto,nisam popustala ni kad su mi svi govorili da je gladan i da mu treba dohrana...ali nakon 3tj borbe i zelenih stolica popustila sam...zanima me samo u cemu je bio problem jer ako negdje grijesim spremna sam to promijeniti i vratiti se na iskljucivo dojenje...ono po cemu sam sad sigurna da je bio gladan su te zelene i vodenasto sluzave stolice koje su trajale 3 tj,a od kad jede i AD vratile su se u zlatno zutu boju... volim dojiti u starijeg sina sam dojila 3 godine,ali s druge strane ne zelim da mi beba pati i da.bude.gladan...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •