Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: poziv centra

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2023
    Postovi
    13

    Početno poziv centra

    Pozdrav,
    mi smo novi u svemu tome, nedavno smo ušli u registar i dobili smo poziv iz centra u Čakovcu, radnica nam je samo prek mobitela rekla da nas zoveju na razgovor čisto da se upoznamo i da nas vide, pa me zanima dali je koja bila u sličnoj situaciji, kako se pripremiti, što očekivati??

    Hvala!

  2. #2
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Bok! Mi smo bili na razgovoru u istom Centru. Iako su se socijalne radnice već izmjenile do onda, sve pohvale za Centar. Jesu vam rekle da je za konkretno dijete ili? Oni nisu imali politiku da zovu više parova za jedno dijete već par po par ako prvi odbije dijete i znaju imati dosta romske djece za posvajanje.
    Nemaš brige, samo budite spontani, pitat će vas vjerojatno o vašim obiteljima, vas kao paru, kako provodite slobodno vrijeme, gdje živite, kako zamišljate roditeljstvo, itd...
    Sretno!!!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2023
    Postovi
    13

    Početno

    nisu nam rekli ništa konkretno za koje dijete, samo je rekla da imaju i veliku i malu djecu...da nas zovu čisto da se upoznamo..
    hvala

  4. #4
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Postoji mogućnost da će vam "ponuditi" neko dijete za posvojenje pa se pripremite na velike promjene

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    6

    Početno

    Citiraj hellena16 prvotno napisa Vidi poruku
    nisu nam rekli ništa konkretno za koje dijete, samo je rekla da imaju i veliku i malu djecu...da nas zovu čisto da se upoznamo..
    hvala
    Jeste rekli da ste otvoreni za posvajanje romskog djeteta?

  6. #6
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Mislim da ih ne bi zvali da nisu jer je većina djece iz tog Centra romskog podrijetla.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2023
    Postovi
    13

    Početno

    da, naveli smo i u pismu i u registru

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2023
    Postovi
    13

    Početno

    nisu za sada ništa, kako su rekli preko telefona željele su nas samo upoznati i vidjeti kakvi smo,tak da za sada još ništa

  9. #9
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Super, tak imate više šanse za posvojiti, dijete je dijete, kakve god rase, nacionalnosti, itd...

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2023
    Postovi
    13

    Početno

    Citiraj špelkica prvotno napisa Vidi poruku
    Super, tak imate više šanse za posvojiti, dijete je dijete, kakve god rase, nacionalnosti, itd...
    tako je...prilagođavamo se svakoj situaciji...

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2023
    Postovi
    13

    Početno

    samo da se nadovežem na temu poziva iz centra, mi smo relativno "friški" u svemu tome pa me zanima sljedeće....dobili smo poziv iz centra 400km udaljen od nas u jednom smjeru, i veseli i uzbuđeni to nam je prvi pravi poziv i odemo mi, da bi došli dolje i na upoznavanju krene priča mladi ste, tek ste ušli u registar bit će još prilika itd... sad nije mi jasno oni vide i naše godine i otkad smo mi u registru zašto nas onda zovu 400km u jednom smjeru samo da nam to kažu, budimo realni danas nije jeftino ništa...pa me zanima kakvih ste iskustva vi imale što se tiče poziva i dal ste se odlučile na tak dulje relacije ići na razgovor? (da se razumijemo nije problem u novcima ni u tom putu samo nas je dosta to pogodilo "mladi ste i tek ste ušli u registar")

  12. #12
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj hellena16 prvotno napisa Vidi poruku
    samo da se nadovežem na temu poziva iz centra, mi smo relativno "friški" u svemu tome pa me zanima sljedeće....dobili smo poziv iz centra 400km udaljen od nas u jednom smjeru, i veseli i uzbuđeni to nam je prvi pravi poziv i odemo mi, da bi došli dolje i na upoznavanju krene priča mladi ste, tek ste ušli u registar bit će još prilika itd... sad nije mi jasno oni vide i naše godine i otkad smo mi u registru zašto nas onda zovu 400km u jednom smjeru samo da nam to kažu, budimo realni danas nije jeftino ništa...pa me zanima kakvih ste iskustva vi imale što se tiče poziva i dal ste se odlučile na tak dulje relacije ići na razgovor? (da se razumijemo nije problem u novcima ni u tom putu samo nas je dosta to pogodilo "mladi ste i tek ste ušli u registar")
    Ne znam ništa o tome, ali ne bi me iznenadilo da imaju pravilo da dijete bude posvojeno relativno daleko od sredine iz koje je poteklo. Prije nego odeš na put, azovi Centar iz kojeg ste dobili poziv i pitaj sve što nije jasno. Sretno!

  13. #13
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Dijete se u principu daje na posvajanje što dalje od mjesta prebivališta. Vjerujem da su stvarali neki uži krug kandidata pa im se niste učinili pogodnim za određeno aktualno dijete. To što su vas pozvali, svakako je dobar znak. Ne zovu tek tako bezveze pa vjerujem da će vas imati u vidu za neki drugi put.

  14. #14
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Zapravo bih na vašem mjestu bila zadovoljna pozivom, nadam se da će ih biti još.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2023
    Postovi
    13

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Zapravo bih na vašem mjestu bila zadovoljna pozivom, nadam se da će ih biti još.
    da naravno da smo i više nego zadovoljni, praktički nismo ni dva mjeseca u registru a već su nas zvali, samo velim da nas pogađaju te riječi mladi ste, jer nažalost kolko got mi bili mladi već se 6 godina borimo pa ništa, tako da to kaj smo mladi nam baš ne ide u prilog...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •