Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Kortikosteroidi za održavanje trudnoće

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2023
    Postovi
    2

    Početno Kortikosteroidi za održavanje trudnoće

    Pozdrav svima!
    Nova sam pa ako je ova tema već negdje obrađena slobodno me preusmjerite.

    Ukratko, imala sam 5 neuspjelih trudnoća - 3 Missed ab. u 9. ili 10. tjednu, 1 trudnoća koju smo morali prekinuti u 15. tjednu radi teških malformacija i 1 biokemijska trudnoća.
    Dvije trudnoće sam bila na niskomolekularnom heparinu.

    Odradila sam sve moguće pretrage i nije pronađen niti jedan razlog koji bi uzrokovao probleme.
    Sada sumnjaju na imunološku nekompatibilnost između mene i supruga, ako sam dobro shvatila.

    Predloženo mi je da u sljedećoj trudnoći koristim aspirin, niskomolekularni heparin i kortikosteroide.

    Moje pitanje je, ima li među članicama netko iskustva s kortikosteroidima u trudnoći? Kakva su vam iskustva?

    Strah me tih kortikosteroida jer znam da nisu zdravi i da mogu izazvati razne probleme.


    Unaprijed zahvaljujem svima koji su voljno pomoći.

  2. #2
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Koristila sam kortikosteroide u mpo postupku pa do negdje 10-11 tjedna trudnoće.
    Meni je dr rekla da mogu pomoći implantaciji i u toj ranoj fazi, ali da je bolje da se što prije maknem s njih kad smo dočekali srceko

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2023
    Postovi
    2

    Početno

    Puno ti hvala na odgovoru Vrci. Kako si se osjećala dok si ih pila? Nuspojave?
    Ideja moje doktorice je da bi koristila niske doze dexamethasone-a, valjda od pozitivne bete pa sve do kraja trudnoće.
    Užasno me strah toga. Ona tvrdi da nema utjecaja na bebu, ali da bi dugoročno ja mogla osjetiti neželjene posljedice na organizam...

  4. #4
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Nisam imala nikakve nuspojave ili nikakve znakove kad sam pila. Isto sam uzimala dexamethazon.
    Ali moja dr je rekla da je bolje da ga se što prije riješimo. Jer mi ga dala za svaki slučaj da implantacija i taj prvi dio prođe potencijalno bolje
    Nisam ništa drugo detaljnije istraživala

  5. #5
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Ja sam ih pila, ne znam jesu li bili make-break u tom postupku. Nisam ih pila do kraja trudnoće, meni se čini da sam ih vrlo brzo odbacila. 0 nuspojava, to su neke male doze.

    Back to the basics, taj dio nisi navela: koja je tvoja dob? Pitam te to jer žene što su starije imaju više jajnih stanica koje nisu morfološki OK i češće dolazi spontanih pa čisto da taj dio isključimo. Je li suprug skroz ok?

    Svaki lijek može izazvat problem, ništa nije "besplatno" u tom smislu, barem ništa što djeluje na način da mu je djelovanje ispitano.

    Želim ti puno sreće, vidim da si dosad prošla teški put.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •