Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Proliv i povracanje

  1. #1

    Početno Proliv i povracanje

    Imamo bebu staru 9,5 meseci. Odlicno napreduje ali...
    pre nekoliko dana je sve pocelo cestim povracanjem. otisli smo u savetovaliste i tamo su nam rekli da je pojimo Orisolom, i da joj damo Linex kapsule ako se javi proliv. Ujedno ako se javi proliv da opet dodjemo. Povracanje se smirili a proliv se javio oko podne, izrazito neprijatnog mirisa. Otisli smo opet u savetovaliste i dobili uput za decje odeljenje ako se ponovo javi povracanje. Posle male pauze to se i dogodilo tako da je beba jedno 4 puta povracala u toku noci, onako odjednom, u mlazu. Otisli smo na decje odeljenje gde je detetu data infuzija i i sirup Enterofuril. Beba je ostala u bolnici 4 dana i za to vreme se proliv smirio, ali sada tesko kaki i desava se da joj je pelena dugo suva. Beba je pustena kuci, uz napomenu da se nastavi sa davanjem sirupa i da se cesto poji i doji, ali po malo. Medjutim beba i dalje povraca, 1-2 puta za 24 casa. Zavrsna dijagnoza joj je Gastroenterocolitis ac.
    Kako da pomognem detetu jer sve sto pojede i popije, povrati i izgleda bledo i pospano, nezainteresovano za sve.
    Svaki savet ili slicno iskustvo je dobrodosao. Hvala

  2. #2
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Mi smo imali slično iskustvo, ali moja curica je imala 15 mj. U pitanju je bila viroza, temperatura, povračanje i proljev. Svaku kap tekućine i svako žličicu hrane bi povratila, stolica joj je bila skoro bijela.
    Jedino što nas je spasilo bilo je dojenje. Nakon podoja nikad ne bi povratila, tako da sam je dojila svako malo i često mijenjala strane.
    Za par dana je počela jesti male količine hrane, povračanje je prestalo, a proljev je trajao još koji dan.
    maloj Sofiji, da što prije ozdravi!

  3. #3

    Početno

    Hvala na brzom odgovoru. Primetili smo supruga i ja da posle dojenja ne povraca. povrati samo ako pokusamo da joj damo malo neke tecnosti, jer lekar kaze da joj dajemo po malo ali cesto. Da li u mleku ima dovoljno tecnosti ili sta vec, plasim se da ne dehidrira.

  4. #4
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Pa eto moja cura je bila 3 dana isključivo na mom mlijeku i uspijeli smo izbjeći infuziju, ustvari uopće nismo išli kod pedijatra jer je bilo dovoljno mokrih pelena, a rekli su dok god dojim da nema problema.
    Sigurno tvoja žena ima više mlijeka nego sam ja imala jer dijete od 15mj. ipak rijeđe doji nego beba od 9,5 mj.
    Nek doji što češće (svakih 15-30min.) i nek češće mijenja strane jer je prvo mlijeko vodenastije.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •