Pozdrav!

Imam kcer od 3 i pol mjeseca (7kg, rodena s 3kg) koja je od prvog dana super prihvatila dojenje do otprilike mjesec dana starosti kada su krenuli grčići. Oni traju već 2 i pol mjeseca, no osim uobičajenih simptoma, odbija dojku, tj želi jesti no kada krene jesti kao da ju nešto štrecne i krene plakati. Problem je u tome što se to prvo događalo otprilike jednom tjedno, onda sve češće, sada smo došli do tog da se jednom dnevno na taj način borimo s hranjenjem. Davala sam joj izdojeno mlijeko na bočicu no od zadnjeg puta je prošlo više od 2 tjedna tako da nije do bočice. Većina hranjenja je ok, prođe bez ikakvog problema i onda se dogodi jedno do 2 dnevno kada kategorijski odbija jesti, ponekad podrigne, pusti vjetar tokom hranjenja, ponekad ništa od toga. Najveći problem je u tome što sam ja do sada imala 6 puta začepljene dojke od kad su krenuli grčići, predzanji put prije 2 tjedna, zadnji put prije 3 dana i sada opet. Izjadalicom ne mogu izvući mlijeko kad se to dogodi, ručno isto ne ide, moram se samo nadati da će ona surađivati i izvući to na vrijeme.

Ne znam što da još probam da olakšam cijeli taj proces, ne zelim prelaziti na kompletno izdajanje jer mi je apsurdno da imam posrednika izmedu sebe i kcerke u obliku bocice. Probala sam sve moguce polozaje za dojenje, jednom funkcionira jedan, jednom drugi, treci put niti jedan. Kupus mi je vec pod normalno u kuci. Nekako sam se nadala da ce do sada ti grcici prestati, ima li neki pokazatelj da to sve dolazi kraju? Jenjava li to postupno ili odjednom?

Svaka pomoć je dobrodosla.