Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 174

Tema: Trudnoca i Ureaplasma urealyticum

  1. #51

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    359

    Početno

    koliko ja znam, kontrolni bris nakon terapije se ne treba uzimati prije nego prođe 3 tjedna od zadnje doze antibiotika, jer nalaz može biti lažni

    enivej, sretno !

  2. #52
    laura_001 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    232

    Početno

    Citiraj Jenz prvotno napisa
    koliko ja znam, kontrolni bris nakon terapije se ne treba uzimati prije nego prođe 3 tjedna od zadnje doze antibiotika, jer nalaz može biti lažni

    enivej, sretno !
    a znam, zato ću ja to raditi negdje za 20-ak dana onda...tada će mi biti ja mislim mjesec dana, a ja mislim da i onda mogu biti lažno negativni

  3. #53
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Uh Vanesax...nemam ti što pametno savjetovat, znam kako ti je. A da se voziš 100 kn sa brisevima to stvarno nema smisla. Jedino ako bi ti poslali na analizu tamo briseve...znam da nije za uspoređivati, al kad je moja pasica imala nekih problema ja sam nekako preko veze slala briseve njene u Split (270 km)...tetka (ujna) mi radi u bolnici pa je njene poslala zajedno sa nekima koji su išli na testiranje možda da vidiš jel ima netko nekakvu vezu pa da i tvoji tako odu...

    Ali iz mog iskustva, sa jednom kurom je otišla, tako ako si popila antibiotike, nemoj previše birnut...nije ona neka tvrdokorna bakterija kao E.coli...lako se miće

  4. #54
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    100 km ne 100 kn

  5. #55
    laura_001 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    232

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa
    Uh Vanesax...nemam ti što pametno savjetovat, znam kako ti je. A da se voziš 100 kn sa brisevima to stvarno nema smisla. Jedino ako bi ti poslali na analizu tamo briseve...znam da nije za uspoređivati, al kad je moja pasica imala nekih problema ja sam nekako preko veze slala briseve njene u Split (270 km)...tetka (ujna) mi radi u bolnici pa je njene poslala zajedno sa nekima koji su išli na testiranje možda da vidiš jel ima netko nekakvu vezu pa da i tvoji tako odu...

    Ali iz mog iskustva, sa jednom kurom je otišla, tako ako si popila
    antibiotike, nemoj previše birnut...nije ona neka tvrdokorna bakterija kao

    E.coli...lako se miće

    ja sam popila dva sumameda odjednom i jedan sutradan...iako mi je na onom nalazu pisalo za trudnice samo 2 odjednom, a meni ginekologica rekla da ja popijem i ovaj treći sutradan...eh valjda neće štetiti...

  6. #56
    adria avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    165

    Početno

    evo,ja sam dobila nalaz od briseva cerviksa-ureaplasma izolirana,niski titar manje od 10 000.molim iskusne curke da mi kazu dali je potrebno trosit terapiju za ovakav nalaz.gin. mi je na putu,narucena sam tek drugi utorak a ja nestrpljiva...inace sam u 30 tj. trudnoce i uzimali su briseve zbog stalnih bolova u donjem djelu trbuha...

  7. #57

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Pogledaj još na forumu, ali cure kažu da nisu dobijale terapiju ako je vrednost bila ispod 10 na 4.
    A to je slučaj kod tebe...

    Ja sam u 9. nedelji imala izoliranu UU (sad sam 32.), popila 1 kutiju sumameda u 14. nedelji i posle toga nisam radila kontrolni bris, jer je moja dr smatrala da ne treba da radim.
    Rekla mi je da je ona problematična na samom početku trudnoće, kada može izazvati spontani, a da posle nije problematična, ako je sve ostalo ok (dakle, ako si zatvorena, plodovi ovojci ok...)

  8. #58
    adria avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    165

    Početno

    vanesax,tako sam i ja razmisljala...samo me muce ti bolovi od pocetka trudnoce,a zadnja 3 dana me bas opako boli!mislila sam da nije od ureaplasme..ja sam inace 29+6 tj,a malo me frka jer sam citala da moze izazvati prijevremeno otvaranje i preuranjen porod.zadnji pregled sam imala sa 26 tj. i tada je bilo sve o.k.narucena sam na pregled tek iduci tjedan.moja privatna gin. je na putu a soc. ne zeli poduzimati nista dok se ova ne vrati!ako bude jako prisarafilo odo ja na hitnu!hvala na savjetu

  9. #59

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Citiraj adria prvotno napisa
    vanesax,tako sam i ja razmisljala...samo me muce ti bolovi od pocetka trudnoce,a zadnja 3 dana me bas opako boli!mislila sam da nije od ureaplasme..ja sam inace 29+6 tj,a malo me frka jer sam citala da moze izazvati prijevremeno otvaranje i preuranjen porod.zadnji pregled sam imala sa 26 tj. i tada je bilo sve o.k.narucena sam na pregled tek iduci tjedan.moja privatna gin. je na putu a soc. ne zeli poduzimati nista dok se ova ne vrati!ako bude jako prisarafilo odo ja na hitnu!hvala na savjetu
    Nemoj razmišljati puno, ako te bilo šta zaboli, a što ti deluje sumnjivo.
    Radije idi na hitnu, pa nek ti kažu da ti nije ništa i da radiš lažnu uzbunu.
    A tvoj soc. što on neće da ti da uputnicu?

  10. #60
    adria avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    165

    Početno

    a,sto da ti kazem za socijalnu-zena je ful cudna,skrta na uputnice,nestrucna,i neljubazna.zato i idem privatno!inace,od pocetka tr. imam bolove,svi nalazi su uredni,na redovitim pregledima zatvorena a ja ginem od bolova svakodnevno.sad vise neznam ocijenit kad bi bila frka a kad ne..glupo ali istinito,s obzirom da mi je ovo 3 trudnoca.zato sam mislila da nisu bolovi od ureaplasme,al s obzirom na niski titar nisam vise pametna za nista...

  11. #61

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    nadam se da nije nista ozbiljno. da te malo utjesim, i ja sam do kraja trudnoce imala ureaplasmu i sve je bilo ok, al uzasno me bilo strah. kad ti se vraca privatnica. a ova socijalna bi te isto trebala pogledat, nema te pravo odbit. nesmije!

  12. #62

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    I ja mislim da ti treba nju da pritisneš (ako ti se tvoja priv gin ne vrati s puta za dan-dva-tri), ma koliko se ona ljutila.
    Tvoje je pravo na zdravstvenu zaštitu ustavno i neprikosnoveno.
    Ako smatraš da te boli zbog toga (ali i zbog bilo čega drugog), nemoj imati previše obzira prema njenom bahatom ponašanju. Ipak si ti trudnica i tvoje zdravlje i zdravlje tvog deteta su na prvom mestu.

  13. #63
    andjelak avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    391

    Početno

    Adria moj savjet je da svakako odeš kod ginekologa pa makar i privatno.Ureaplasma nije bezazlena iako postoje oprečna mišljenja o njoj.
    Ne bih te htjela plašiti ali jaki bolovi mogu biti upozorenje .
    Tako je kod mene počelo i nažalost mjesec dana poslije završilo na najgori mogući način.
    Zato ipak ti budi malo češće pod kontrolom iako sve to može biti i uslijed rasat ploda i rastezanja maternice no oprez ne škodi.

  14. #64
    adria avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    165

    Početno

    mihim,vanesax,andjelak-hvala na savjetima !s mojom soc. gin. se uopce neda raspravljati.nedavno sam mjenjala gin. tako da sad nemogu otici od nje al budem...privatnica kod koje inace idem vraca se drugi tjedan.bolovi su se smanjili mada su jos prisutni,al imam konstantne bolove od pocetka tako da sam naucila zivjet s njima..da ne ispadnem nemarna,napravila sam sve moguce pretrage dozvoljene u trudnoci i sve je o.k.uglavnom sam sve radila privatno zbog problema s dr.andjelak,procesljala sam sve moguce informacije o ureaplasmi tako da sam upoznata sa svime.ako ti nije bad mozes li podjelit samnom svoje iskustvo u vezi ureaplasme.moze i na p.p.

  15. #65
    iva_luca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,905

    Početno

    adria, imala sam gaduru i problem s preosjetljivošću na dva od tri antibiotika na koje je bila osjetljiva (da ne duljim priču)......
    Ja sam je, u dogovoru s dr. držala pod kontrolom uz pomoć geonistina (njega možeš kupiti u apoteci bez recepta - samo pokaži nalaz!). Stavljala sam jednu vaginaletu svaku drugu večer kroz tri tjedna.
    Na ponovljenom brisu još je bila prisutna pa sam išla infektologici po savjet kako uzeti antibiotik - njezina je preporuka bila jednokratno uzimanje "udarne" doze od 1 gram azitromicina (sumamed). I nema je više! :D

  16. #66
    adria avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    165

    Početno

    iva luca,geonistina opet nema ni za lijek ni u jednoj ljekarni-barem kod nas u rijeci...kazu da su ga opet povukli iz prodaje...meni je ureaplasma izolirana al je titar niski-manje od 10 000.soc. gin mi na taj nalaz ne da antibiotik a privatnicu cekam do drugog tjedna..sve bi to bilo o.k da nemam bolove.. hvala na savjetu,draga..

  17. #67

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    65

    Početno

    I meni je dokazana ureaplasma ali 10 na 3. U 10. sam tjednu trudnoće i doktorica kaže da će me liječiti tek iza 12. tjedna. Da se brinem? Da ne brinem?

  18. #68

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Ne brini se. To nije puno. Zapravo, koliko sam upućena, lekari i ne leče ako je ispod 10 na 4.

    Ja sam počela sa lečenjem u 14. nedelji, a otkrivena mi je u 9.

    Bolje sačekaj da prođe organogeneza (a to ti je punih 12. nedelja), jer za Ureaplasmu moraš piti veoma jak antibiotik, koji bi možda uticao na plod i formiranje organa.

  19. #69

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    65

    Početno

    Ok. Puno hvala. Idem u privatnu kliniku a tamo mi kazu da oni lijece cak i ako su male kolicine. Pokusat cu da ne brinem

  20. #70

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    hej, vjerujem da ce sve bit ok. i ja sam imala 4 puta nalaz 10 na 4, prvi put sam pila klaritromicin-fromilid i stavljala tu geonistin kremu, pa eritromicin, pa treci sumamed... cetvrti antibiotik sa suzama odbila jer sam vidla da jednostavno nece otic, a doxiciklin nesmijes. i na kraju od silnog strha da ne rodim ranije rodila 8 dana iza termina i sve je super proslo, jos malo pa slavimo prvi rodjendan. popila doxiciklin i nadam se da je konacno riknula. drzi se. al ne razumijem kaj kaze ta tvoja luda soc, pa mora te pogledat, a za antibiotik valjda misli da je veca stetnost nego pomoc, ne kuzim, il ju zbilja treba tuzit.

  21. #71

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    65

    Početno

    To je vec drugi problem. Nisam ni isla soc doktoru jer s njima nemam dobra iskustva. Sve idem privatno. Soc doktoru idem samo po uputnice za ono sto me posalje privatni. Skupa prica ali nemam izbora jer se nakon svega previse bojim bolnica

  22. #72
    adria avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    165

    Početno

    nisam sigurna al mislim da je mihim meni uputila ono pitanje u vezi soc. gin??ali,kiara vidim da i ti imas slicnih problema sa soc. gin ko i ja...moja soc. je uvrijedjena sto idem privatno pa mi uskracuje svaku uputnicu koju moze uskratit,ako nema moje dr. njen odgovor je-ne zelim se petljat!ali to je vec druga tema..sto se tice tvig problema,kiara-mislim da ne trebas brinuti!ako nemas bolove,sumljive iscjedke,krvarenja bebica je sigurna!a s obzirom na jacinu antibiotika sad ga jos nesmijes piti.vanesax je sve lijepo i sazeto objasnila!strpi se jos malo...

  23. #73

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    da, ja sam pisala za adriu.. jos malo izdrzite i bebica je tu :D . kiara mislim da ne trebas previse brinut sa 10 na 3, a prije 12 tj ti nitko ne smije dat antibiotik.

  24. #74
    adria avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    165

    Početno

    evo,ja obavila pregled kod svoje gin.dobila sam antb. ,a posto je opet nestalo Geonistina poslala me u Italiju po nekakav Macmiror complex 500 vaginalete.ja sam iz Ri pa mi nije tako daleko...ima li netko iskustva s ovim vaginaletama???

  25. #75
    adria avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    165

    Početno

    evo,ja obavila pregled kod svoje gin.dobila sam antb. ,a posto je opet nestalo Geonistina poslala me u Italiju po nekakav Macmiror complex 500 vaginalete.ja sam iz Ri pa mi nije tako daleko...ima li netko iskustva s ovim vaginaletama???

  26. #76

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Citiraj adria prvotno napisa
    evo,ja obavila pregled kod svoje gin.dobila sam antb. ,a posto je opet nestalo Geonistina poslala me u Italiju po nekakav Macmiror complex 500 vaginalete.ja sam iz Ri pa mi nije tako daleko...ima li netko iskustva s ovim vaginaletama???
    Ja sam imala nešto (sa bazena ) i sa 12 tih vaginaleta sam se očistila, da posle toga nikad ništa nisam dobila. Ni candidu (koja mi je ranije, nakon prve trudnoće, bila čest posetilac).

    Bile su mi super, jer su mi trenutno zaustavile sve tegobe.
    To je kombinacija nystatina i nifuratela.
    Ako želiš, mogu ti na pp prepisati uputstvo iz kutije.

    Sećam se da su ovde kod nas koštale oko 600-700 din ( u to vreme, oko 8 eura)
    Hoćeš pp?

  27. #77
    adria avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    165

    Početno

    ajde,molim te ako ti nije tesko!hvala ti puno,draga!nije mi ni rekla kako da ih koristim...nasla je hidronefrozu na bebinom bubregu,pa mi se pocelo otvarat unutrasnje usce i skratio cerviks tako da sam bila sva u soku i nistas nisam pitala..sutra muza saljem u trieste pa da znam sto kupuje...pusa!

  28. #78

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    adria, evo ja dosla od svoje dr.harni i bas sam te mislila malo razveselit, al ocito necu uspijet posto si se pocela otvarat. radila sam kontrolni bris za ureaplazmu pa mi je malo pricala o njoj. bila je nedavno na nekom kongresu u austriji i uglavnom nova istrazivanja su pokazala da postoji 30 sojeva uu, ali samo 4 rade probleme, al tebi je valjda onda jedna od te 4. ostani smirena, popij antibiotik pa ces vidjet, a kaj se tice ovi vaginaleta koje su nekom drugom pomogle mislim da to nebi smjela u trudnoci na svoju ruku. u bazenu se skupi trichomonas, a to nije ista stvar. cuvaj se, bit ce sve dobro.

  29. #79
    adria avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    165

    Početno

    mihim,za te vaginalete mi je moja gin. dala privatni recept i poslala da odemo u Italiju.Nebi se osudila uzimati sama na svoju ruku nista...gin. nije bas specificno rekla da je od ureaplasme pocelo to otvaranje jer sam se i u prve dvije trudnoce pocela tako otvarati,u prvoj cak i ranije tako da sam s 29 tj. bila 6 prstiju otvorena :shock:.kaze da imam nekakav srcolik oblik maternice pa da je to zbog oblika,ali ureaplasma svakako ne pomaze...sad sam 31 tj.,beba ima 1760g,i nadam se da budemo izdrzale jos koji tj...uglavnom,smirena sam,popit cu tu terapiju i nadam se najboljem!hvala sto mislis na mene

  30. #80

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    sorry, onda sam krivo shvatila za vaginalete. vjerojatno je ko moja - bezopasna!!! super, ma jos malo!!!

  31. #81

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    146

    Početno

    Ja sam imala ranije Ureaplazmu, pa sam je izlecila. Sada u trudnoci nisam proveravala cerviklani bris, a cula sam da se Ureaplazma moze vracati. Ginekolog mi je rekao da ce bris cerviksa obaviti kasnije. Da li moze biti opasno ukoliko imam Ureaplazmu?

  32. #82

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    146

    Početno

    Ako je PA ok, a imam III i VI grupu sekreta, a nisam radila bris cerviksa, da li je veca verovatnoca da je bris cerviksa ok ili ne?

  33. #83

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    [ Da li moze biti opasno ukoliko imam Ureaplazmu?[/quote] evo gore napisala, ima ih 30 vrsta, 4 su opasne - spontani, prijevremeni porod....

  34. #84

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    146

    Početno

    Citiraj mihim prvotno napisa
    [ Da li moze biti opasno ukoliko imam Ureaplazmu?
    evo gore napisala, ima ih 30 vrsta, 4 su opasne - spontani, prijevremeni porod....[/quote]
    Mihim, thanks!

  35. #85

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    anja7- ja sam npr. cijelu trudnocu imala uu, tek je sad nestala konacno nakon doxiciklina i iskreno ne bojim se bas da ce se "vratiti". ne znam, ja nisam cula od gin da se vraca, mozda se lakse zarazis u trudnoci ak ti npr. suprug ima, ili postoji mogucnost da je dio crijevne flore pa " ode" posto je nama zenama sve tu blizu.

  36. #86

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    146

    Početno

    Mihim,
    U kom tj. bib bilo najbolje da proverim?

  37. #87

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    146

    Početno

    Citiraj Anja7 prvotno napisa
    Mihim,
    U kom tj. bi bilo najbolje da proverim?

  38. #88

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    ne znam koji si sad tjedan, mozes bilo kad napravit, al tek iza 12 tj smijes antibiotik. ma nemoj se brinut, nije se nis vratila,uzivaj u trudnoci.

  39. #89
    iva_luca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,905

    Početno

    Citiraj mihim prvotno napisa
    anja7- ja sam npr. cijelu trudnocu imala uu, tek je sad nestala konacno nakon doxiciklina i iskreno ne bojim se bas da ce se "vratiti". ne znam, ja nisam cula od gin da se vraca, mozda se lakse zarazis u trudnoci ak ti npr. suprug ima, ili postoji mogucnost da je dio crijevne flore pa " ode" posto je nama zenama sve tu blizu.
    Vraća se, na žalost i to bez poziva Ja sam ju utamanila prije trudnoće - u postupak mpo smo oboje ušli sa čistim brisevima... zbog rizične trudnoće apstinirali smo od spolnih odnosa ...ali gadura se ipak pojavila negdje u 14 tjednu T. Očito da se zbio mali pad imuniteta (ništa čudno za T) i da joj je to bilo dovolljno. A evo sam ušla u 39-ti tjedan bez prehlade, bez kihanja, bez ikakve druge upale....

  40. #90

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    146

    Početno

    Citiraj mihim prvotno napisa
    ne znam koji si sad tjedan, mozes bilo kad napravit, al tek iza 12 tj smijes antibiotik. ma nemoj se brinut, nije se nis vratila,uzivaj u trudnoci.
    Sada sam 18 tj + 5 dana.

  41. #91

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    146

    Početno

    iva_luca, koliko dugo si lecila uu u trudnoci?

  42. #92
    laura29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,094

    Početno

    Evo podižem temu. Na zadnjem cervikalnom brisu (u 25 tt) izolirana mi je ureaplazma 10 na 3. Do sada su mi svi cervikalni brisevi bili uredni (u 1 trudnoći i prije ove trudnoće), nikad nisam imala nikakvu beštiju. Počela sam se otvarati i u prvoj i u drugoj trudnoći i napravljena je serklaža u obje trudnoće. Doktor mi je dao za terapiju sumamed 1*1g u tri tjedna. Mene zanima kako se sve može dobiti ureaplazma. Naime u ciklusu kad sam ostala trudna brisevi su bili u redu. U cijeloj trudnoći zbog rizične trudnoće i otvaranja smo u seksualnoj apstinenciji. Nije mi jasno gdje sam ju mogla pokupiti.

    Koliko je ona opasna u kasnijoj trudnoći?

  43. #93
    laura29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,094

    Početno

    Kaj nitko nema iskustva s tom beštijom?
    Posljednje uređivanje od laura29 : 26.08.2011. at 18:46

  44. #94

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    289

    Početno

    ja sam u prvoj trudnoći imala ureaplasmu 10 na 5, što je gore. čitala sam da 10 na 3 nekad uopće ne liječe. popila u trudnoći turu sumameda i nije se ni smanjila. sve je prošlo uredno, porod i beba iz bajke. mislim da ne trebaš brinuti... sad, godinu kasnije, nakon još jedne ture sumameda je bris potpuno uredan a kako se prenosi? nemoj se s tim uopće opterećivati, svakako nije stvar u tvojoj nebrizi. sretno!

  45. #95

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    289

    Početno

    sad vidim da si rodila jel sve prošlo super?

  46. #96
    Tomy avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    181

    Početno

    Evo, i meni ti je ona izolirana tek sad u 23.tj, koncentracija je 10/3, i mm i ja smo dobili Azitromicin (sumamed drugog proizvođača), ali samo 3 tablete piješ kroz 3 dana - bar na tu koncentraciju, kaže da nije strašno, ali s obzirom da imam rizičnu trudnoću, otvoreno mi je rekla da je rizik od pijenja tog lijeka sigurno manji od nekih drugih nedaj Bože posljedica...dakle, bezazleno nije sigurno...

  47. #97
    laura29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,094

    Početno

    Na kontrolnom brisu nakon terapije Sumamedom ureaplasma više nije bila izolirana. Porod prošao super, beba je izvrsno.

  48. #98
    Tomy avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    181

    Početno

    baš mi je drago to čuti... vidjet ću sad i ja na kontrolnim brisevima, nadam se da je dala petama vjetra

  49. #99
    Tomy avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    181

    Početno

    Citiraj Tomy prvotno napisa Vidi poruku
    baš mi je drago to čuti... vidjet ću sad i ja na kontrolnim brisevima, nadam se da je dala petama vjetra
    Ne da se nije odlijepila s mene nego se povećala koncentracija!!!! Samo mi zaista nije jasno kako je to moguće??? Kaže dr. da mi opet može početi curiti plodna voda kao i u prvoj trudnoći kad sam rodila u 34. tj. Ma prekrasno, opet na antibioticima...

  50. #100
    laura29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,094

    Početno

    A joj, baš mi je žao. Znaš i sama da mnoge trudnice s tom beštijom dođu do termina i rode zdravu bebu. Drži se!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •