Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 174

Tema: Trudnoca i Ureaplasma urealyticum

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    4

    Početno Trudnoca i Ureaplasma urealyticum

    Nalazim se u sedmom tjednu trudnoće i pronađena mi je Candida albicans i Ureaplasma urealyticum. Potrošila sam jednu kutiju Geonistina. Doktorica mi je propisala još jednu kutiju a od 6.7.(nakon ultrazvuka) trebala bih početi terapiju sa sumamedom. Rečeno mi je da Ureaplasma izaziva spontani pobačaj. U kojem postotku dolazi do pobačaja i u kojem tjednu trudnoće, kolika je mogućnos t izliječenja i da li se pojavljuju kakve nuspojave kod djeteta (u slučaju uspješne trudnoće)?

  2. #2
    Cookie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    312

    Početno

    ja cu te samo ohrabriti: meni je isto dijagnosticirana ureaplasma negdje na pocetku trudnoce, popila sam cetiri kutije eritromicina i potrosila dvije kutije geonistina i bestija nestala ko da je nikad nije ni bilo, a sa mnom i bebacem sve u najboljem redu! sto se strucnih opisa tice, pogledaj si ovdje o ureaplasmi opcenito:

    http://www.poliklinika-harni.hr/teme.../01_mikopl.asp

    i ovdje o infekcijama u trudnoci:

    http://www.poliklinika-harni.hr/teme..._infekcije.asp

    nemoj previse to iscitavati i nemoj se previse brinuti - mnoge zene bez ikakvih problema prebrode ureaplasmu u trudnoci, o cemu ces se i sama osvjedociti ako u pretraznik ukucas ureaplasma ili ureplazma. npr:

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...ight=ureplasma

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...ight=ureplasma

    samo cu ti jos reci da je jako bitno da se i tvoj partner lijeci i da koristite kondom ako se mislite seksati

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zapresic
    Postovi
    768

    Početno

    ja sam ti imala ureaplasmu u 11. tjednu, ali nisam bila sumamed nego cini mi se eritromicin jer i to tek nakon nekoliko tjedana. Trudnoca je prosla u savrsenom redu. MM je pio Sumamed. Bitno je da se oboje lijecite, i sve ce biti super.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    276

    Početno

    I ja imala ureaplasmu na početku trudnoce i pila ( vise se ne sjecam tocno sta) i na zadnjem brisu u 34. tjednu beštije vise nije bilo!

  5. #5
    Jeluška avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Mali Pariz
    Postovi
    538

    Početno

    I kod mene je bila ta beštija. Popila sumamed u 4. tjednu. Imala sam strašne grčeve dok sam ga pila, ali preživjele smo obadvije!!!!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    138

    Početno

    Draga moja nista se ne brini,nije to toliko strasno.Vazno je da se lijeci.Meni su nadene u 6 tjednu trudnoce clamidija,ureaplasma i streptokoka.3 puta sam pila antibiotike...ureaplasma mi se popela na 10/6 a to je infekcija.Na kraju eritromicin je sve to rijesilo.Sad sam u 26.tjednu i nakon duge borbe uzivam.MOj ginic mi je rekao da je najvaznije da ne prede 10/5 sve ispod toga ne smatra se rizicnim ali naravno da ne dode do toga mora se ljecit.Opusti se,pij antibiotike i sve ce biti ok. :D

  7. #7

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    127

    Početno

    Meni je ureaplazma pronađena lanjsko ljeto kada smo se odlučili za bebu, pa sma išla radit sve pretrage.

    Nikakvih simptoma nisam imala, a i to što je pronađeno je bila vrlo niska koncentracija. Onda smo oboje popili dve kure antibiotika, međutim nisam išla na kontrolu - jednostavno mi se nekak vrijeme odvuklo.

    Sad sam u drugom stanju 8+5, upravo sam napravila ponovno briseve i čekam nalaz. Ne želim paničarit, uvjerena sam da će se sve posložit i bit okej na kraju.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    138

    Početno

    Kuruza a pazi moj slucaj...ja i mm smo u braku 2 godine od toga godinu i pol smo beuspjesno pokusavali da zatrudnim.Moja drzavna ginekologica napravila mi je papu.Papa je pokazivao nekakvu upalicu,samo mi je dala antibiotike i narucila me za kontrolu nakon 4 mjeseca.Na kontroli me pregledala samo klinicki i rekla ma sve je to ok.Rekla sam joj kako neuspjesno pokusavam zatrudnit a njen odgovor je bio da je to nama sve u glavi i da se moramo opustit.I onda sam se odlucila nakon par miseci otic u privatnika.On mi je napravio briseve i nasao te tri bestije...ureaplasma mi je isto bila niska ali prisutna.Posli prve kure antibiotika ponovila sam briseve i sve je bilo ok.Ostala sam trudna odma 2 miseca nakon ljecenja ali vratile su se bestije.u trudnoci padne imunitet i to se sve lako opet vrati....ali nije to nista toliko strasno i komplicirano.Ako je jedna bakterija samo u pitanju ona se uglavnom rijesi sa kurom,dvije antibiotika i to je sve.Niska ureaplasma ne moze apsolutno niako utjecati na trudnocu jedino ako poraste,tako ako ti nalazi i pokazu nisku ureaplasmu nema razloga za brigu.Vazno je lijeciti i to je to.Nadam se da ce sve biti ok,drzim ti palceve i javi kad ti stignu nalazi

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    127

    Početno

    Thx zabica.

    Ja godinama, mislim bar jedno 5-6 imam skroz uredan papa nalaz, ali malo žena zna (to me iznenadilo) da se te beštije uopće na papi ne vide i da treba napraviti briseve.

    Tako sam i ja lani negdje krajem sedmog mjeseca napravila birseve privatno kod mog ginića i to me koštalo čak 700 kuna (on to šalje u privatni lab i nalazi su gotovi za cca 3-4 dana).
    Uglavnom, popili smo oboje turu doksiciklina i sumameda, a ja sam još morala stavljati medazol vaginalete 10 dana.

    Budući da mi ginekolog ipak nije gramziv, naprotiv skroz je razumna osoba - ovaj put mi je preporučio da donesem uputnicu od svoje ginekologice iz Doma zdravlja, on je uzeo briseve (to me koštalo 100 kuna) a onda sam ih ja odnjela u Zavod za javno zdravstvo u Zagrebu u Rockefellerovoj.

    A ženskica mi tam veli da nalazi budu gotovi za "14 radnih dana", znači još tri tjedna.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    138

    Početno

    700kn!!!pa oni nisu normalni...Ja sam iz Splita,trudnocu vodim kod privatnika.On takoder salje briseve u privatni lab ali cijena je 400kn sta je ipak puno prihvatljivije ,nalazi su mi gotovi u roku od 3 do 5 dana maksimala...

  11. #11

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    73

    Početno

    prošli tjedan sam liječila ureaplasmu Eritromicinom i Geonistinom. (prvi put sam se susrela s tim, sad sam u 18tj trudnoće) idući tjedan idem na redoviti pregled i doc kaže da ćemo onda ponovit bris (samo na ureapalsmu). negdje sam pročitala (dok to meni još nije bila aktualna tema pa nisam baš sigurna dal sam točno zapamtila?) da se bris ponavlja 3 tj nakon popijene kure antibiotika, pa sad neznam jel to malo prerano za vidjet dal smo se rijesili bestije? dakle, zanima me ima li smisla ponavljat bris 10ak dana nakon zadnje tablete antibiotika ili je potrebno da prođe neko vrijeme?

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    127

    Početno

    Citiraj Zabica prvotno napisa
    .Nadam se da ce sve biti ok,drzim ti palceve i javi kad ti stignu nalazi
    Evo ja se čak i zaboravila javit, a nalazi mi bili gotovi prije cca 10 dana.

    Uglavnom, izgleda da smo se lani fakat uspjeli riješit ureaplazme i to sa samo jednom kurom antibiotika. Moram opet naomenut da je koncentracija bila jako mala, al opet sam bila ljuta na sebe jer nisam nakon toga otišla na kontrolu, nego tek sad kad sam ostala trudna.

    Nego ovako, brisevi su dakle uglavnom okej, nema klamidije, ureaplazme i ostalih beštija, jedino što mi je nađeno je ešerihija.

    S tim da mi je moj doc rekao da budući da mi je urinokultura ok, te da nije navedena koncentracija - što znači da je zanemarivo mala, da je moguće - kako je objasnio da je riječ o nekoj kontaminaciji uzorka.

    Uglavnom, veli da ne trebam nikakve antibiotike uzimati i da će sve bit ok. Ja mu vjerujem jer sam kod njega 12 godina, i svojedobno mi je glavu spasio.

    Ipak sam reda radi kupila encianove tablete brusnice pa to uzimam.
    Nakon GO ću opet provjerit urinokulturu koja je i dosad bila ok, a negdje sam čitala da je opasnije ako se ešerihija nađe u urinokulturi, nego neka manja koncentracija u brisu.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    138

    Početno

    draga Scarona,10 dana je sasvim dovoljan razmak izmedu antibiotika i ponavljanja brisa.To je minimalan razmak ali dovoljan za proveru bakterija.Ja sam briseve u trudnoci cak 5 puta radila i to 10 dana nakon antibiotika i uvik su nalazi tocno pokazivali,zadnja dva hvala Bogu bila su negativna :=)
    Kuruza super sta su ti nalazi u redu!Ma to inace nije tako strasno ali ipak mirnije se spava kad je sve ok jel da

  14. #14

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    127

    Početno

    Citiraj Zabica prvotno napisa
    Kuruza super sta su ti nalazi u redu!Ma to inace nije tako strasno ali ipak mirnije se spava kad je sve ok jel da
    Definitivno se mirnije spava. Iako ja baš nisam u nekoj panici bila, ja sam sebi nekako zabrijala da je najgora od tih beštija klamidija (ne znam zašto, možda zbog iskustava par poznanica) a da sve drugo ne može bit ni upola loše.

    Mislim, znam da i druge bakterije mogu napravit gadosti ponekad - al kad mi je rekao svojedobno: Ureaplazma, niska koncentracija - prvo što sam pomislila je bilo: Ok, nije loše. I već mi je tad laknulo.

  15. #15

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    986

    Početno

    Pročitala sam većinu toga na forumu u vezi te beštije...
    Trenutno sam u 32. tjednu trudnoće i nakon mojih žalopojki na iscjedak,
    dr mi je radila briseve i vidi vraga... ureaplasma...vrijednost 4...

    nisam se previše brinula dok nisam pročitala ovo sa foruma...
    dobila sam geonistin, a prije toga neku kremu, u čijim uputama piše da se
    daje trudnicama jedino ako je baš nužno... :/

    geonistin terapija mi traje 12 dana, nadam se da ću je se riješiti...
    pomažu li tablete od brusnice u borbi? mlijeko stvarno da izbjegavam jer
    pomaže razmnožavanju?
    što MM mora raditi? kakve briseve? pročitala sam da je napisano, kod urologa?
    uputnicu daje dr opće prakse? jesam li to mogla dobiti od njega? od kud uopće
    ureaplasma ?
    sa čime u trudnoći podići imunitet?
    uf, more pitanja...




  16. #16
    andjelak avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    391

    Početno re

    Najbolji lijek u trudnoći protiv te gadure je eritromicin(naravno kao reagira na njega po antibiogramu)
    Ja sam ju imala u početku i poslije se više nije vraćala u trudnoći,ali nakon trudnoće opet me gnjavila

  17. #17
    Angie333

    Početno

    Mislim da je najvažnije od svega što si odmah otkrila prisutnost bakterija i počela sa terapijom. Ja sam imala spontani u 8 tjednu radi Ureaplasme, ali nisam ni znala da je imam. Sada u ovoj trudnoći, odmah sam radila briseve i odmah počela sa Sumamedom i nakon toga nalaz je bio negativan. Prema tome, odmah terapija i vidjet ćeš da neće biti problema.

  18. #18

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    986

    Početno

    pa nisam baš odmah otkrila, 32. mi je tjedan,ali dobro je da je otkriveno..
    samo, da li je geonistin dovoljno dobar za riješiti se?

    usput, i meni je termin 5.12 :D

  19. #19

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Može ju donekle držati pod kontrolom.
    A zašto ti ne da pravu terapiju?

  20. #20
    andjelak avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    391

    Početno re

    Moje mišljenje je da Geonistin nije dovoljan osobito jer ona zna vraga napraviti

  21. #21

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    986

    Početno

    hm...a ne znam ja zašto mi ne da pravu terapiju..
    da idem pitati? :/

  22. #22
    andjelak avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    391

    Početno re

    Svakako pitaj, to je tvoje pravo i inzistiraj na pojašnjenju zašto ne

  23. #23

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    986

    Početno

    hm..nadam se da neće ispasti kao pametovanje...inače, moja dr. je
    poprilično čudna... trebala sam se prebaciti kod druge, no sada je
    kasno...
    ne volim ići baš previše tamo jer čekam minimalno sat vremena dok dođem na red, a hrpu posla imam za obaviti pa...
    no,svakako trebam ići zbog uputnice za akupunkturu pa ću pitati i za to..

  24. #24
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Meni je danas ponovljeni bris bio pozitivan na Ureaplazmu i Chlamidiu. Summamed sam popila prije više od mjesec dana, a sad mi je dala 10 dana Medazol vaginalete, Cipro...nešto i Plymicol. Nisam sigurna da je to prava terapija, iako je napravljen antibiogram. Međutim, pričekat ću s terapijom, jer mi je 26. dc, a nadam se da sam trudna, a i rado bih napravila kod nekog privatnika briseve. Sve informacije sam već pročitala na ovom topicu i hvala vam na tome!

  25. #25
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    Citiraj may prvotno napisa
    dr mi je radila briseve i vidi vraga... ureaplasma...vrijednost 4...

    sa čime u trudnoći podići imunitet?
    da i mene zanima kako podici imunitet da se ne razvije u trudnoci, jer meni su isto nasli ureaplasmu (niske konc. 10 (4)) , a gin mi ne zeli dati nikakve antibiotike...??

  26. #26

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    986

    Početno

    probaj sa geonistinom, ja sam je se tako riješila + neka vaginalna krema...
    nisam pila antibiotike...
    a imunitet? a vjerojatno vitaminima... a možda i brusnica pomaže....

  27. #27
    pam avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    91

    Početno Trudnoca i Ureaplasma urealyticum

    Meni je sada 37.tjedan i frendica mi je rekla da si kupim Acidosalus forte terapijski probiotik (nešto kao acidofil ali puno bolje protiv bakterija i virusa). Ima više vrsta Acidosalusa pa si odaberete koji vam odgovara. Inače to je prirodna zaštita i za očuvanje sluznica i kože. Pomaže kod bakterijskih gljivičnih infekcija, virusa i sl. :E.coli, Chlamydia, Candida, HPV, HIV... Pakiranje je od 1L , i pije se 2 dcL ujutro na tašte. košta oko 85 kn. Adresa je: "Marina Lad",Drežnička 34, Trešnjevka, Zagreb. ima i na netu stranica...

  28. #28
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno Re: Trudnoca i Ureaplasma urealyticum

    Citiraj pam prvotno napisa
    Pakiranje je od 1L , i pije se 2 dcL ujutro na tašte. košta oko 85 kn.
    a koliko dana se pije?

  29. #29
    laura_001 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    232

    Početno

    hej, cure

    evo i meni je nađena ureaplasma prije jedno 10-ak dana, ali kako mi je ovulacja već prošla, a radili smo na bebi, ja sam rekla doktorici da računa kao da sam trudna, i tako mi je dala tablete sumamed one što se piju 3 dana, e sad ja bih trebala to ponoviti za jedno 20-ak dana

    ALI evo menga mi kasni 4 dana, i mogla bi biti trudnoća u pitanju (a ja taman popila sumamed), pa sad mene zanima jel se trebam plašiti da bi moglo doći do spontanog zbog te nesretne ureaplasme, ja iskreno ne mogu od straha
    inače, nisam imala nekakvu veliku koncentraciju, bilo je na nalazu 10 na 4, mislim da je to niska koncentracjia....uf, dajte mi malo savjeto, plizzzz :?

    a inače, već sam imala prije godinu dana jedan spontani u 7 tjednu, sve je otišlo samo, tko zna možda je i to bilo zbog ureaplasme

  30. #30
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Laura ja sam isto imala spontani zbog Ureaplasme, al u 6 mjesecu trudnoće. Koliko znam nije opasna do nekih 12 tjedana, i ako ti je i nađe, doktorica če ti najvjerovatnije prepisati antibiotik tek iza 10 tjedna.

    Zato sad ne brigaj previše, i lijepo se nadaj, a nama prijavi ako bude + na testu a ja ti ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da bude

  31. #31

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    359

    Početno

    Ako mogu utješiti, ja sam u ovoj trudnoći (a rodila sam prošli mjesec) cijelu trudnoću imala ureaplazmu <10 (4).

    Nije nestala, ali nije ni rasla.

    Dakle, bitno ju je na vrijeme dijagnosticirati i liječiti i ne bi trebalo biti problema.

    Ja sam u prosjeku svaki drugi mjesec imala terapiju (od klimicina kreme, kapsula, do sumameda i geonistina) i evo, rodila 5 dana nakon termina, ja Ok, beba Ok.

    Sretno s beštijom svima!


  32. #32

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    359

    Početno

    btw- ne postoji 10 na 4, već veća (<) ili manja (>) od 10 (4)

    10 (3) već ne zahtjeva nužno terapiju, ali 10 (4) bi se trebala pratiti i liječiti


    (i ja sam mislila da je to 10 na 4, pa mi doktorica lijepo objasnila da nije

    )

  33. #33
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Jenz prvotno napisa
    (i ja sam mislila da je to 10 na 4, pa mi doktorica lijepo objasnila da nije

    )
    Kako nije?

  34. #34
    laura_001 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    232

    Početno

    Citiraj Jenz prvotno napisa
    btw- ne postoji 10 na 4, već veća (<) ili manja (>) od 10 (4)

    10 (3) već ne zahtjeva nužno terapiju, ali 10 (4) bi se trebala pratiti i liječiti


    (i ja sam mislila da je to 10 na 4, pa mi doktorica lijepo objasnila da nije

    )
    ja mislim da je meni pisalo manje od 10 na 4, al nisam sigurna, baš ću pogledati na nalazima, al sad ih trenutno nemam u sebe...znam samo da mi je ginekologica rekla da je mala koncentracja, i dala meni i mužu sumamed (onaj od 3 dana) i sad sam ja to popila, tako da bih trebala na kontrolu za 20 dana

    sutra ću napraviti test, valjda će sve biti ok, ja se nadam...eh da je bar nestala ta ureaplasma...

  35. #35

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa
    Laura ja sam isto imala spontani zbog Ureaplasme, al u 6 mjesecu trudnoće. Koliko znam nije opasna do nekih 12 tjedana, i ako ti je i nađe, doktorica če ti najvjerovatnije prepisati antibiotik tek iza 10 tjedna.

    Zato sad ne brigaj previše, i lijepo se nadaj, a nama prijavi ako bude + na testu a ja ti ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da bude
    Ono što sam ja čitala jeste da je ona upravo opasna u prva 3-4 meseca, a da posle nije, ako se kontroliše ili ako se organizam "privikne" na njeno prisustvo.
    Ajd mi napiši (ako hoćeš i možeš, na pp) kako je utvrđeno da ti se to dogodilo zbog Ureaplazme

  36. #36
    laura_001 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    232

    Početno

    Citiraj vanesax prvotno napisa
    Citiraj RozaGroza prvotno napisa
    Laura ja sam isto imala spontani zbog Ureaplasme, al u 6 mjesecu trudnoće. Koliko znam nije opasna do nekih 12 tjedana, i ako ti je i nađe, doktorica če ti najvjerovatnije prepisati antibiotik tek iza 10 tjedna.

    Zato sad ne brigaj previše, i lijepo se nadaj, a nama prijavi ako bude + na testu a ja ti ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da bude
    Ono što sam ja čitala jeste da je ona upravo opasna u prva 3-4 meseca, a da posle nije, ako se kontroliše ili ako se organizam "privikne" na njeno prisustvo.
    Ajd mi napiši (ako hoćeš i možeš, na pp) kako je utvrđeno da ti se to dogodilo zbog Ureaplazme
    ja sam isto čitala na dosta mjesta da je opasna u prva 3 mjeseca, a ako sam trudna znači postoji opasnost...al ja sam sada popila antibiotike, sad bi trebalo ponovno uraditi bris na par dana, a što budem trudna i npr. ja je nisam izliječila, tako da dok ne napravim ponovno bris, dobijem od toga spontani...
    oprostite na možda malo glupim pitanjima, al malo se bojim

  37. #37

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    359

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa
    Citiraj Jenz prvotno napisa
    (i ja sam mislila da je to 10 na 4, pa mi doktorica lijepo objasnila da nije

    )
    Kako nije?
    lijepo, nije

    bitan je predznak, dakle jel manje ili veće



    laura ako ti je pisalo manje, to je uglavnom OK, samo se treba kontrolirati s vremena na vrijeme, da ne postane veće, onda je nužna terapija

  38. #38
    laura_001 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    232

    Početno

    Citiraj Jenz prvotno napisa
    Citiraj Cubana prvotno napisa
    Citiraj Jenz prvotno napisa
    (i ja sam mislila da je to 10 na 4, pa mi doktorica lijepo objasnila da nije

    )
    Kako nije?
    lijepo, nije

    bitan je predznak, dakle jel manje ili veće



    laura ako ti je pisalo manje, to je uglavnom OK, samo se treba kontrolirati s vremena na vrijeme, da ne postane veće, onda je nužna terapija
    ja sam već dobila terapiju, onda je vjerojatno pisalo da je veća

  39. #39

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    87

    Početno

    Meni je u 10. tjednu otkrivena ureaplazma-popila sam sumamed i ponovila test i još uvuijek je bila tu. E sad,moj gin me više nije htio stavljati na antibiotike jer kaže da ako 1.puta nije otišla sa sumamedom velika je vjerojatnost da neće ni drugi puta,a da mi eritromicin neće davati jer boji bebama zubiće u žuto. Rekao mi je da treba držatri trudnoću pod kontrolom i da ništa ne brinem. 8 mjesec trudnoće sam morala mirovati da swe nebi otvorilai poč. 9 mjeseca napravila bris i beštije nema-za dva tjedna idem ponoviti(rodila prije 2 mjeseca-sve super) pa ćemo vidjeti. Inače,gin mi je rekao da su spontani u manjem postotku već da ona pod kraj može uzrokovati ranije otvaranje-kod mene to nije bio slučaj,u 39 tom tjednu sam još uvijek bila skroz zatvorena. Razmišljaj pozitivno,redovite kontrole i sve će biti u redu

  40. #40

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16

    Početno

    Cure koje ste radile briseve u zgb-u, gdje ste ih radile da vam pise koncentracija bestije?
    ja sam nosila briseve u rockfellerovu, i pise samo da je izolirana oba puta. ne bih se htjela bespotrebno ponovo trovat antibioticima (16.tj trudna) ako je mala koncentracija.

  41. #41
    laura_001 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    232

    Početno

    evo baš sam pogledala nalaze i piše >=10 na 4, znači manja od 10 na 4....???

  42. #42
    Tatsha avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    os
    Postovi
    326

    Početno

    ≥ 10na 4= veće od 10 na četvrtu

  43. #43
    laura_001 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    232

    Početno

    Citiraj Jenz prvotno napisa
    btw- ne postoji 10 na 4, već veća (<) ili manja (>) od 10 (4)

    10 (3) već ne zahtjeva nužno terapiju, ali 10 (4) bi se trebala pratiti i liječiti


    (i ja sam mislila da je to 10 na 4, pa mi doktorica lijepo objasnila da nije

    )
    pa ja sam mislila da je manja, jer piše > ovako kao što je jenz objasnila :? :?

  44. #44
    Tatsha avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    os
    Postovi
    326

    Početno

    ovisi gdje se broj nalazi, ako je broj ispred strelice (ušiljenog dijela) onda je manje, a ako je iza onda je veće. pa zar ti nisi nikad imala matematiku

  45. #45
    laura_001 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    232

    Početno

    Citiraj Tatsha prvotno napisa
    ovisi gdje se broj nalazi, ako je broj ispred strelice (ušiljenog dijela) onda je manje, a ako je iza onda je veće. pa zar ti nisi nikad imala matematiku
    nisam

  46. #46

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Citiraj laura_001 prvotno napisa
    Citiraj Tatsha prvotno napisa
    ovisi gdje se broj nalazi, ako je broj ispred strelice (ušiljenog dijela) onda je manje, a ako je iza onda je veće. pa zar ti nisi nikad imala matematiku
    nisam
    Priznaj da si pobegla s tog časa

    Nego, imam i ja pitanje kao i leeloo12. Ja sad treba da uradim kontrolni nalaz (koji ću debelo da platim) a na prvobitnom mi nije pisala ni koncentracija niti antibiogram (tj. antibiotik na koji je ureaplazma osetljiva).
    Na to pitanj mi je dr rekla da se to ne radi ovde, a da i nema potrebe, već da je standardni lek za to ili Eritomicin ili Azitromicin (Sumamed).
    Ona je inače jako detaljna i štreberka je, ali mi je taj odgovor malo :/
    Pa kako znati da li da je lečim, kad, koliko i čime?
    Ok, popila sam turu Azitromicina pre skoro 2 meseca, i sad treba da ponovim. I šta mi može pisati na nalazu - Ureaplasma + ili Ureaplasma -.
    Bila bih srećna da je ovo drugo, ali ako je test na U pozitivan, ja ne znam koliko je imam? Imate li nekakav savet?

  47. #47
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Vanesax, moja gin meni na uputnicu il na dodatni papir uvijek napiše uputstva za laboratorij. Zamoli je da im specificira što ti sve treba, koje informacije, i ti kad odeš u lab sa brisevima napomeni im da ti sve te podatke MORAJU napisati jer si trudna. A još im i plačaš, tako nemaju se što žaliti.Uvijek mora pisati na što je virus/bakterija otporna na što nije i koja je koncentracija. Držim fige da si dokrajčila nemam

  48. #48

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    359

    Početno

    laura

    to ti je veće od 10(4), baš gledam, krivo sam ja postavila znakove u odnosu na 10(4) kad sam ti pokušavala objasniti

    u svakom slučaju, uz kontrolu i terapiju sve će biti OK, ne brini

  49. #49

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa
    Vanesax, moja gin meni na uputnicu il na dodatni papir uvijek napiše uputstva za laboratorij. Zamoli je da im specificira što ti sve treba, koje informacije, i ti kad odeš u lab sa brisevima napomeni im da ti sve te podatke MORAJU napisati jer si trudna. A još im i plačaš, tako nemaju se što žaliti.Uvijek mora pisati na što je virus/bakterija otporna na što nije i koja je koncentracija. Držim fige da si dokrajčila nemam
    Roza
    Nego, fora je što taj labos ne radi to. Oni samo mogu napisati + ili -.
    A drugog koji to radi nema u krugu od 100 km :/

  50. #50
    laura_001 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    232

    Početno

    Citiraj Jenz prvotno napisa
    laura

    to ti je veće od 10(4), baš gledam, krivo sam ja postavila znakove u odnosu na 10(4) kad sam ti pokušavala objasniti

    u svakom slučaju, uz kontrolu i terapiju sve će biti OK, ne brini
    a jooooj, a ja se već ponadala da je manje 8) , a nema veze, tek sam sad popila turu antibiotika (prije 15 dana) pa ću za jedno mjesec dana na kontrolu, ali dobila sam savjet da idem malo kasnije jer antibiotik (sumamed) stoji u tjelu 6 mjesec, samo pošto sam ja trudna mislim da ću trebati to pratiti kao što vi kažete....a ko zna možda sam je i ubila...

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •