Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Alergija

  1. #1
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,246

    Početno Alergija

    Dakle moj 14- godisnjak u zadnjih godinu dvije ima problem sa alergijom. Pocelo je polako i pomalo i u zadnjih pol godine pije nixar. Poceo je sa pola tablete sad je na cjeloj. Iako nekada i ne popije zaboravi i ok mu je. A nekada mu je dosta koma i kad popije. Simptomi su klasicni kihanje, svrbe oci, svrbi ga grlo, nekada ga cak zna i boliti grlo. Jos nismo otisli na alergo testove spremamo se. E sad vi koji imate iskustva jel ima kakvih dodatnih pomagala koji mogu ublaziti simpome.
    Još sam si razmisljala mozda tipa neka homeopatija.... Neznam nisam pametna.
    Mozda netko ima još nesto bolje. Svaka info ili savjet je dobro dosao.

  2. #2
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,262

    Početno

    Mislila sam da nikad neću bit među alergičarima jer sam seosko dijete i to sve, međutim najstarijoj je potvrđeno da ima alergije na grinje, pelud, ambroziju, srednji klinac vjrv isto ima. Dali su sirup aerius ili tako nekako, no međutim ne vidim da pomaže iako ga pije već neko vrijeme. Ispirali smo sa sinomarinom ali ima česta krvarenja iz nosa.

    Alergolog kaže da se to većinom smiri do odrasle dobi. dr opće medicine kaže da je to sve zbog zagađenja u okolišu i da su prognoze do 2030 da će jedno od troje djece imati neke alergije.

    Slj što planiram uzeti je aqua marisov rhino horn. Trošim hrpe novca na ljekarne kad udre zajedno i alergije i prehlade. Ovaj mj je doslovno krvav.

  3. #3
    Jainina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    366

    Početno

    Mojoj ništa ne pomaze, isto joj je nekad OK sa i bez Rinolana/Aeriusa i sličnih lijekova, ili koma živa, meni se čini da joj je svejedno pije li ih ili ne. Jedne je godine pila od siječnja ulje crnog kima i ta joj je godina bila ok (je li bilo do ulja ili je bila takva godina, ne znam), ali ju je teško natjerati da to redovno pije u zadnje vrijeme.

    Nisam ljubitelj onih sprejeva i kapi za oči pa ih izbjegavamo, jednom je počela koristiti nekakve kapi za oči jer su joj bile koma i nakon par dana dobila ječmenac. Ispire si oči i nos sa fiziološkom i to joj je ok za malo ublažavanje simptoma.

    Mi od alergologa nemamo ama baš nikakve koristi, odradili jesmo testiranja i znamo na što je alergična (kojekakve trave) i to je to, nema nikakve konkretne terapije, kontrola jednom godišnje, aha još uvijek je alergična, dobro vidimo se za godinu dana.

  4. #4
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,304

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Mislila sam da nikad neću bit među alergičarima jer sam seosko dijete i to sve, međutim najstarijoj je potvrđeno da ima alergije na grinje, pelud, ambroziju, srednji klinac vjrv isto ima. Dali su sirup aerius ili tako nekako, no međutim ne vidim da pomaže iako ga pije već neko vrijeme. Ispirali smo sa sinomarinom ali ima česta krvarenja iz nosa.

    Alergolog kaže da se to većinom smiri do odrasle dobi. dr opće medicine kaže da je to sve zbog zagađenja u okolišu i da su prognoze do 2030 da će jedno od troje djece imati neke alergije.

    Slj što planiram uzeti je aqua marisov rhino horn. Trošim hrpe novca na ljekarne kad udre zajedno i alergije i prehlade. Ovaj mj je doslovno krvav.
    Protiv ovoga je dobar Depantenol u spreju. Efikasno oporavlja oštećenu sluznicu nosa. Proizvode ga Zagrebačke ljekarne i nije neka financijska katastrofa (mislim da je bio ispod 5€, ali moj sin si to sam nabavlja, pa nisam već dugo kupovala):
    https://ljekarnaonline.hr/proizvodi/...ml-gljz-18956/

    Bitan je UNOS TEKUĆINE koji ne smije biti deficitaran, jer dehidirirani organizam podložan je alergijama i infekcijama. Djeca moraju dovoljno piti. Odrasli također.

    Inače, Rhyno horn je nama najbolja investicija. Djeluje jednostavno fizički. Korištenjem toga ispereš sve zakutke i zavijutke nosa i ždrijela, gdje se često zadrži pelud koju udišemo. Aquamaris sol je također dobra (za ovu namjenu), ali ako ponestane, obična kuhinjska sol u toploj vodi također pomaže.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 20.05.2024. at 07:48

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,439

    Početno

    rhyno horn nekima pomaže, nekima je niš koristi
    sve zavisi o strukturi nosnih šupljina ...

    ja bih preskočila investiciju

  6. #6
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,246

    Početno

    U principu znaci vecina koristi sprej za nos. A nama dao dr samo nixar nije nista drugo spominjao.
    Znaci nitko nije probao sa nekakvom homeoterapijom...

  7. #7
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,262

    Početno

    Joj, mi ni to baš ne možemo više, klikni sinoć briznula krv na nos, i uvijek je tak kad pokušavamo špricati ili ispirati. Meni isto ide krv u zadnje vrijeme.

    Homeopatija je placebo, pa ne.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 21.05.2024. at 07:10

  8. #8
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,304

    Početno

    Citiraj domy prvotno napisa Vidi poruku
    U principu znaci vecina koristi sprej za nos. A nama dao dr samo nixar nije nista drugo spominjao.
    Znaci nitko nije probao sa nekakvom homeoterapijom...
    Jesam ja... Kao i sve drugo, djelovanje je kratkotrajno. Za trajno rješenje dala mi je pedijatrica dobar savjet, ali na kraju neizvediv - rekla je da bi nam bilo najbolje preseliti se na more. Točno tak i je. Na moru nitko od mojih muških nema problema. Aliiii ne možemo preseliti cijeli život tamo.

  9. #9
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,539

    Početno

    Viš a mojima svejedno jel more, ZG, planine, selo, uvijek nešto
    Rekla sam da bi trebali u Sibir ili Grenland, a onda se sjetim kak je malac s 4-5 godina u jedino hladnijoj noći na kraju rujna jedva pridodao, status kože mu se toliko pogoršao da je ugledao ko s 6 mjeseci ( kao oderana i prepržene na suncu cijeli dan), ok on je Max. Alergičan kakvi se nadam se ne rađaju često!
    I mi smo probali homeopatija, bioenergija, slane medicinske sobe, sve kaj se moglo,...
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 21.05.2024. at 14:51

  10. #10
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,262

    Početno

    More... šmrc.

  11. #11
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,597

    Početno

    Ja sam vodila tuđe dijete teškog alergičara na planinu 1700 nadmorske gdje je prepuno peludi, cvijeća..dijete nije nijednom kihnulo, ni smrcalo, ni suzilo,a u Zg je takav stalno non-stop jer je osim peludi alergičan na jako puno drugih stvari.

  12. #12
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,539

    Početno

    Sve je to lutrija!
    Ne kažem da je stalno , ali napadaji se mogu desiti bilo gdje bilo kad! Nema tu garancije....

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •