Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 111 od 111

Tema: Tretiranje zlostavljanja u obitelji - petak, 23.6. prosvjed

  1. #101
    Vodenjak avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    708

    Početno

    ...žalosno... prestrašno..
    Izgleda da sam ja imala sreću jer sam se na vrijeme uspjela izvući.. Možda bi i ja jednoga dana završila u crnoj kronici? Bila sam zaručena i trebala sam se udati, a onda.. Jednog dana me opalio šakom tako da sam odletjela metar u zrak i lupila u drugi zid.. Mislila sam, bio je pijan, neće više i ostala.. Dva mjeseca poslije nakautirao me (opet bez ikakvog razloga), vukao po cesti za majicu, dok su svi gledali i ništa nisu poduzimali.. Uzela sam putovnicu (bila sam u Beču), posudila 1000 šilinga i na bus do Zg, pa u Split. Svoje sam nazvala i pitala da li me primaju doma.. Kad su me vidjeli, rekli su da me nikada nisu vidjeli takvu, propalu, izgladnjelu.. Poslije 10 dana dotično smeće me nazvalo na tel i pitao kad se vraćam doma? Poklopila sam slušalicu i rekla da je pogriješio broj.. Još uvijek me strah, da se ne pojavi iza nekog kantuna.
    Bila sam mlada, zaljubljena, bila sam dosta puta i gladna, dok je on pio, trebala je velika snaga da se odlučim otići. Jedna od misli mi je bila što će mi susjedstvo reći, zašto sam se vratila..

  2. #102
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    draga... svaka čast! susjedi te ne hrane, ne oblače, ne spavaš kod njih - ma apsolutno ne rade ništa zbog čega bi te trebalo brinuti njihovo mišljenje.

    mene su davnih dana sestra i šogor natjerali da počnem izlaziti s "dobrim dečkom". sve je bilo ok prvih par izlazaka, s društvom.

    nakon toga - prazni lokali, kad sam inzistirala na punom - sjedila sam u zadnjem uglu, okrenuta prema zidu :shock: . na povratku s jednog takvog "izlaska" - zaustavio me kolega (voditelj plesne škole), i pitao kad ću doći na satove...

    reakcija "dobrog dečka" je bila - pometanje poda mojim kaputom - pred prepunim restoranom!!!!!

    odvezao me doma, ja sam mu na fini način rekla da ovo neće ići, da očito nismo jedno za drugo - na što je on odgovorio: dobro, sad si se valjda "ispucala", dođem sutra po tebe....

    nisam mogla vjerovati svojim ušima, a onda sam podigla ton: j***m ti mater i sve po spisku, odi u q***** ... itd

    i otišla sam.

    inače - sve moje prijateljice su u tih par dana postale drolje, prozivao me na red ako sam otišla SVOJOJ SESTRI , morala sam referirati koliko stranica u knjizi (za ispit) sam taj dan pročitala... itd... nisam mogla vjerovati da netko u tako kratkom vremenu može pokazati svoje pravo lice.

    za ne vjerovati - ali našla se jadnica koja se za njega udala...

  3. #103
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    http://www.jutarnji.hr/magazin/clanak/art-2006,6,24,obiteljsko_nasilje,32355.jl

    svakako treba pročitati
    Prestrašno

  4. #104

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Uh, ja nikada nisam doživjela nikakav oblik zlostavljanja, ali moji stavovi kroz godine se mijenjaju. Kada sam bila mlađa nisam baš imala razumijevanja, nisam shvaćala zašto žene ostaju u takvim vezama. Danas savršeno shvaćam taj čarobni krug. Ali ovaj me topic podsjetio na jedan drugi. Imam prijateljicu lezbijku, povremeno sam znala zaviriti na njihov forum, nisam se registrirala, ali sam znala čitati topice. Uglavnom, forum je vrlo topao, poput ovog, imam osjećaj da se većina njih druži i u živo, vrlo su iskrene i zanimljive žene. A onda je jednom netko otvorio topic o silovanju. I jedna po jedna je pričala svoj slučaj, prisjećala se nečeg što se cijeli život trudi zaboraviti, a ja sam bila šokirana koliko je to zapravo žena silovano, i to onih koje srećem svaki dan, prijateljice iz djetinjstva, škole, kolegice s posla, susjede......

  5. #105

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    Citiraj Bomballurina prvotno napisa
    Uh, ja nikada nisam doživjela nikakav oblik zlostavljanja, ali moji stavovi kroz godine se mijenjaju. Kada sam bila mlađa nisam baš imala razumijevanja, nisam shvaćala zašto žene ostaju u takvim vezama. Danas savršeno shvaćam taj čarobni krug.
    tak i ja.

    vodenjak, velika za hrabrost! svaka čast!

  6. #106
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno




    26.06.2006 19:47

    SLUČAJ NAZOROVA Ministarstvo socijalne skrbi objavilo rezultate nadzora
    Država amnestira socijalne radnike
    Autor N. Sever Šeni, S. Veljković





    Centar za socijalnu skrb Ivanić Grad postupao je sukladno ovlastima propisanim zakonima i propisima te sukladno Protokolu o postupanju u slučaju nasilja u obitelji, piše u priopćenju Ministarstva zdravstva i socijalne skrbi koji potpisuje resorni ministar Neven Ljubičić. Takav sud izrečen je nakon upravnog nadzora institucije koju su mnogi prozivali kao krivca za tragediju ispred Dječjeg doma u Nazorovoj ulici kad je Tomislav Jakopović ubio suprugu Jelenu Sabinu.
    Sve po zakonu
    Kako je tijekom nadzora pregledana cjelokupna dokumentacija te izjave svih stručnih radnika koji su postupali u predmetnim slučajevima obitelji Jakopović, nalaz amnestira i dvije djelatnice Centra, socijalnu radnicu Miru Lisac i psihologinju Natašu Akik od optužbi o nesavjesnom obavljanju posla.

    Odgovorno tvrdim, djelatnici Centra pravodobno su učinili sve kako bi zaštitili majku i dijete objasnio je pomoćnik ministra Dragutin Keserica. Kako neslužbeno doznajemo, postoje vrlo jake indicije da je pokojna Jelena Sabina Jakopović bila u stalnoj vezi sa suprugom Tomislavom, pa čak i dok je iz Ivanić Grada putovala u sklonište za žene u Rijeci. Također, gotovo je sa sigurnošću utvrđeno da su Jelena i Tomislav deset dana prije tragičnog događaja bili u svakodnevnim kontaktima, pa čak i da su tada živjeli zajedno.

    Zapušteno dijete
    Što se tiče odluke da se dijete oduzme majci i smjesti u instituciju, Centar za socijalnu skrb tu je odluku donio temeljem rezultata psihološkog vještačenja Jelene Sabine prema kojemu nije bila u stanju brinuti se za dijete. Nadalje, dijete je, kad je smješteno u ustanovu, bilo zapušteno i zanemareno. U Ministarstvu zdravstva i socijalne skrbi te informacije nisu željeli niti opovrgnuti niti potvrditi jer je riječ o slučaju tragično preminule žene.

  7. #107
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    Stavite na HRT 1 i gledajte Latinicu!

  8. #108
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    sad to javljaš... grr..

  9. #109
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    pa hebemti
    nemrem vjerovat da je mesic pomilovao ovog tipa iz rijeke
    pa kaj on opce ZNA kaj potpisuje :shock: :shock: :shock: :shock:
    nadam se da Mesic sad gledao ovo i da mu je ZLO
    predsjednice, predsjednice
    bolje bi vam bilo da se malo informairate prije nego kaj nekoga pomilujete
    he be muuuuuuuuuuuuu

  10. #110
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ni meni nije jasno... iako baš ne vjerujem da on čita sve što mu daju na potpis. to rade savjetnici. pa i ja sam puno puta svojim direktorima gurnula papire pod nos, i rekla da su u redu - samo neka potpišu.

    to je stvar savjesti onih koji pripremaju dokumente... ja nikad nisam dala na potpis ono što sama ne bih potpisala! a bilo je kolegica koje su radile... oslobodi bože...

  11. #111
    ninni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    386

    Početno

    nisam gledala pa ne znam koji je to tip iz rijeke, ali predsjedniku su nam se već nekoliko puta zalomila prilično upitna pomilovanja... ratnih zločinaca, npr.
    doduše, o pomilovanjima odlučuje posebna komisija za pomilovanja, ali potpisuje ih on i mislim da je, koliko god bio zatrpan poslom i kavama, dužan pročitati to što mu ture pod nos

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •