Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 114 od 114

Tema: Kontracepcija nakon porodjaja

  1. #101
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ma naravno.
    Tako ti ja koristim spiralu. Imam ju, al izbjegavamo plodne dane. Ginekolog mi se smije, al ja joj ne vjerujem baš previše.
    Kad stavim Mirenu možda budem opuštenija.

  2. #102
    BP avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    863

    Početno

    patentex djeluje samo lokalno, nije hormonalan i krajnje je jednostavan za upotrebu, nema nikakvih nus pojava, i kazem sve ovisi sto kome pase...
    iako me nervira, znam da je OT, sto ginekolozi, ocito iz razloga da prodaju ono sto moraju, najcesce presute patentex kao mogucnost kontracepcije pa dosta ljudi nije uopce o tome ni informirano

  3. #103

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    126

    Početno

    Moj ginekolog se slatko ismijala kad sam joj pričala kako mi je doktor savjetovao spiralu. Kaže da je spirala dobra stvar ako je neko želi kao i da je svaka druga vrsta kontracepcije prilično pouzdana ako je osoba disciplinovana.
    Moram izguglati ovaj patentex čini se da je nešto dobro a nisam do sad čula za to. Ako je lako koristiti i nije hormonsko što da ne.

  4. #104

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    126

    Početno

    Našla sam stranicu ovo je spermicidna vaginaleta. koristila sam to poslije prvog poroda samo rizičnim danima.
    Nije bio patentex već od nekog drugog proizvođača. Nije loše a potpuno sam zaboravila na to.

  5. #105
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Mi nismo razmišljali mjesec i tjedan dana nakon poroda pa smo imali odnos bez zaštite. Tek nam je proradio mozak na savjet nj majke da ako planiramo još jedno sada je najbolje vrijeme. Kako dojim pilule ispadaju iz opcije (također pilule za dan poslije), a kondomi nisu jeftini, spirala još manje, a i ne sviđa mi se. Sada me najviše zanima koliko je moguće ostati trudna već mjesec i tjedan dana nakon poroda?

  6. #106
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    A, ono, nije nemoguće.

  7. #107
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Postavit ću pitanje drugačije: koliko je vjerojatno?
    Kada prema medicinskim saznanjima ovulacija najranije počinje u većine žena? Znači, ne ovi slučajevi s margine statistike već prosjek?

  8. #108
    ribice avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    928

    Početno

    Ja sam dobila prvu menstruaciju s 3 mj...znači ovulacija s 2,5 mj..oba puta...

    Isključivo sam dojila.

  9. #109
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Postavit ću pitanje drugačije: koliko je vjerojatno?
    Kada prema medicinskim saznanjima ovulacija najranije počinje u većine žena? Znači, ne ovi slučajevi s margine statistike već prosjek?
    Sad sam naišla na ovo i smješkam se. Statistika ti ne može nikako pomoći, ali baš nikako. Uglavnom, ovulacija će svakoj zdravoj ženi biti 15 dana prije menstruacije i nikako ne možeš znati kad je to.
    Sve dok dojiš redovno 24 sata na dan, ne bi trebala imati ovulaciju. No, to nikako nije sigurno. Uglavnom, prva 4 tjedna nakon poroda, statistički nema ovulacije, ali samo statistički. Iznimaka uvijek ima.
    Moja svekrva je rodila prvog sina 10.9., a drugoga 04.8. iduće godine Deset mjeseci i 25 dana razlike, oba rođena na termin, pa računaj ... moji termini, porod 1.1. idući je trebao biti 5.11. iste godine (no, bio je spontani)...ih, statistika...samo u mojoj obitelji se ta statistika poigrala, sa puno faktora...

  10. #110
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Napravila sam i test u međuvremenu. Bio je negativan. Svako malo mi bude lagana mukica pa se bojim da test nije dobro pokazao. Ali se tješim da mi je to jer žderem kao prase. Opet, trbuh mi se nije smanjio baš nešto od poroda (prošla su već tri mjeseca).

  11. #111

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Postoje i tzv. mini pilule, Cerazette, koje sadrze samo progesteron, i prikladne su za dojilje.

  12. #112
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Napravila sam i test u međuvremenu. Bio je negativan. Svako malo mi bude lagana mukica pa se bojim da test nije dobro pokazao. Ali se tješim da mi je to jer žderem kao prase. Opet, trbuh mi se nije smanjio baš nešto od poroda (prošla su već tri mjeseca).
    Mučnina je česta pojava pri dojenju, naročito pri otpuštanju mlijeka.

  13. #113

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Postavit ću pitanje drugačije: koliko je vjerojatno?
    Kada prema medicinskim saznanjima ovulacija najranije počinje u većine žena? Znači, ne ovi slučajevi s margine statistike već prosjek?
    Ja sam s 8 tjedana bila kod ginekologa nakon prvog poroda i vec sam imala ovulaciju.
    A kondomi su jeftini, skuplje te ispadne kava

    A i Mirena je u RH jako povoljna, u Austriji kosta 450 eur pa i vise, ovisi o doktoru.
    U RH 1000 kn, a zasticen si 5 godina. Znaci 200 kn godisnje je stvarno nista.

  14. #114

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    ...ih, statistika...samo u mojoj obitelji se ta statistika poigrala, sa puno faktora...
    Veeeliiki potpis na ovo! A kod mene nažalost u posljednje vrijeme vrijedi i ona stara Murphyjeva "Ako nešto može poći naopako, poći će naopako", tako da pušem i na hladno

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •