Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 114

Tema: Kontracepcija nakon porodjaja

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    25

    Početno Kontracepcija nakon porodjaja

    Prvo zelim da vas sve pozdravim,vec dugo pratim ovaj forum i puno mi je pomogao tokom trudnoce i neposredno nakon poroda.
    Porodila sam se pre 2 meseca i bila na kontroli i moj ginic mi je prepoucio Cerasette tzv. mini pilule, jer ne bismo odmah drugu bebu.
    Vec sam videla na nekom postovima da su neke od vas ovo koristile tokom dojenja( dojim moju bebu), pa me zanima kakva su vasa iskustva.
    Znam da se koristi svaki dan, znaci bez pauze i tokom eventualne menstruacije takodjer. Pretpostavljam da se moze poceti u bilo koje doba sa koristenjem.
    Hvala puno....

  2. #2

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    Ja ne zelim piti nikavu kontracepciju dok god dojim jer svaka tableta, tj njezini sastojci prelaze u mlijeko. Bilo je vec dosta napisa o tome.

  3. #3
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Prezervativi, i to nema hoću, hoću, poslije ću.., nego odma 8) , bar prvih godinu - dvije nakon poroda.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zapresic
    Postovi
    768

    Početno

    A spirala mirena?

  5. #5
    ninni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    386

    Početno

    ja baš danas bila kod ginekologice i totalno mi je nahvalila tu mirena spiralu, kaže da je neusporedivo bolja od "starih" spirala, ono, totalna revolucija. mi smo za sada na prezervativima, nakon dojenja sam planirala ponovno s pilulama, ali ću ipak razmislit i o toj mireni. kaže da je jako dobra i za neke druge stvari, spriječava upale, infekcije i sl.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,650

    Početno

    I meni je ta mirena zapela za oko, ali nikako ne mogu skužiti da li djeluje samo na principu hormona (znači, kao pilule), ili je i abortivna (sprečava ugnježđivanje)? Zna li netko nešto detaljnije?

  7. #7
    ninni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    386

    Početno

    www.mirena.com.hr, pa pogledaj, ja isto još nisam stigla

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Mirena ima i hormonsko djelovanje, ali je i abortivna. Kombinira djelovanje hormona i "obične" spirale.

  9. #9
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    Meni je isto frka uzimat bilo kakve pilule kad to ipak sve ide i u mlijeko,pa su prezervativi nasi najbolji prijatelji. 8)

  10. #10

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    Meni je kontracepcija u komi... :/

    Prezervative ne volim i ne želim, tabletice ne pijem zbog dojenja, a neću ih piti niti poslije jer se bojim karcinoma dojke ( baka mi je prije 6 dana umrla od toga ).
    Mirenu mi moja doktorica ne savjetuje....ne znam...a sex nikada bolji...

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zapresic
    Postovi
    768

    Početno

    ja sam bila sva u mireni, ali evo malo se bolje informirala i nekako mi ne sjeda na dusu onaj dio o "abortivnom" djelovanju, i sad mi se sve cini da nis od te opcije

  12. #12
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    Pa nisam rekla da nes obozavam te prezervative,ali trenutno nisam nasla bolju opciju. Nisam ja hrabra ko ti Spooky.

  13. #13

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Citiraj ivonna prvotno napisa
    ja sam bila sva u mireni, ali evo malo se bolje informirala i nekako mi ne sjeda na dusu onaj dio o "abortivnom" djelovanju, i sad mi se sve cini da nis od te opcije
    Obično ti taj abortivni dio ni ne dođe do izražaja jer kontraceptivni dio odradi svoje tako da ni ne dođe do začeća.

  14. #14

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Kopirano sa gore navedene stranice:

    Otpuštanje hormona iz IUS-a sprečava nastanak trudnoće na nekoliko načina:
    - Zgušnjava cervikalnu sluz, čime se spermijima onemogućuje da dosegnu i oplode jajašce.
    - Sprečava normalnu funkciju spermija (pokreljivost) unutar maternice i jajovoda.
    - Mijenja mikrookoliš unutar maternice i jajovoda čime se onemogućuje oplodnja jajašca spermijem.
    - Smanjuje proliferaciju sluznice maternice, zbog čega menstruacijska krvarenja postaju oskudnija i kraća.

    Dakle, uglavnom djeluje kontracepcijski tako da se oplodnja ni ne dogodi.

  15. #15
    Anvi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    uglavnom djeluje kontracepcijski tako da se oplodnja ni ne dogodi
    Eto, mene brine to uglavnom. Što će reći da u slučaju kad ne djeluje kontracepcijski, onda djeluje abortivno.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno

    Meni sada kontracepcija ne treba, ali kad već pričate, vidjela sam da postoje neki flasteri koji služe kao kontracepcija.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    Citiraj Paulita prvotno napisa
    Meni sada kontracepcija ne treba, ali kad već pričate, vidjela sam da postoje neki flasteri koji služe kao kontracepcija.
    Da, ista stvar kao i tablete samo se ne guta, .i prelaze hormoni u mlijeko.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Citiraj Anvi prvotno napisa
    uglavnom djeluje kontracepcijski tako da se oplodnja ni ne dogodi
    Eto, mene brine to uglavnom. Što će reći da u slučaju kad ne djeluje kontracepcijski, onda djeluje abortivno.
    to "uglavnom" je napisala brigita,a nije prepisano s njihovih stranica.
    ako mirena sprečava trudnoću putem hormona,onda je valjda logično da ne djeluje abortivno.

    kopirano s njihovih stranica:

    · Ima li IUS abortivno djelovanje?

    Ne. IUS (intrauterini sustav) sprečava oplodnju jajašca i stoga se ne smatra abortivnim.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zapresic
    Postovi
    768

    Početno

    Morat cu i ja to jos malo prouciti (i to sto prije, da ne bi bilo nismo znali), da budem 100 posto sigurna, pogotovo jer je ginic rekao da ako ipak dodje do oplodnje, spirala sprecava ugnjezdjivanje jajasca, i sad nas to kopka i muci jer to ne zelimo.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    1,241

    Početno

    Citiraj spooky prvotno napisa
    Meni je kontracepcija u komi... :/

    Prezervative ne volim i ne želim, tabletice ne pijem zbog dojenja, a neću ih piti niti poslije jer se bojim karcinoma dojke ( baka mi je prije 6 dana umrla od toga ).
    Mirenu mi moja doktorica ne savjetuje....ne znam...a sex nikada bolji...
    spooky, to za karcinom i kontracepcijske tablete ti je preporučio ginekolog? naime, moj tvrdi da to nema veze jedno s drugim. ja se isto nekako ne mogu odlučiti (mama mi je imala karcinom).

  21. #21

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    Citiraj aleta prvotno napisa
    spooky, to za karcinom i kontracepcijske tablete ti je preporučio ginekolog? naime, moj tvrdi da to nema veze jedno s drugim. ja se isto nekako ne mogu odlučiti (mama mi je imala karcinom).
    Nije. Isto mi je rekla da to nema veze, ali ipak...ne znam, nisam još odlučila. Dojim i namjeravam još dugo dojiti ( Dora ima tek 6. mjeseci ) pa niti ne mogu još sada.
    Ipak, intenzivno razmišljam o tome jer ne bih voljela da mi se "dogodi".

  22. #22

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    da li netko koristi dijefragmu i zašto je kod nas ona tako slabo zastupljena ili se to meni samo čini

  23. #23

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    greška u pisanju-dijafragmu

  24. #24

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    Ja bas sutra idem ginicu pa cu ga priupitati za Mirenu, bas me zaintrigirala. Da li netko zna kako se to placa ili. . .?

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    Mi još uvijek dojimo...samo navečer prije spavanja...ali ne koristimo nikakve kontracepcije...mene je strah toga svega...prekinut snošaj i to je to...

  26. #26

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    Svaka cas na hrabrosti, ja se ne bih usudila igrati. . . . :shock:. U danasnje vrijeme ima toliko mogucnosti za zastitu, mislim da nema gore od nezeljene trudnoce. To je samo moje skromno misljenje, naravno, svatko ima svoje.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    Mi ionako ne bi htjeli preveliku razliku među djecom pa nam to ne pravi neki problem...a i prije smo se štitili tako i dobili bebu kad samo se prestali čuvat...a naravno da svatko ima svoje neko razmišljanje,i tvoje je pravo to reći.. tvoj smajlić me nasmijo...očekivala sam takvu reakciju od ostalih jer mi frendice vele da nisam normalna,ali ja se nekako dok god budem mogla neću služiti ničim...priroda nek radi svoje...možda jednog dana osnujem nogometnu momčad...ko zna

  28. #28

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Citiraj Pina prvotno napisa
    Ja bas sutra idem ginicu pa cu ga priupitati za Mirenu, bas me zaintrigirala. Da li netko zna kako se to placa ili. . .?
    Ginekolog ti napiše onaj crni recept i odeš kupiti u ljekarnu. Košta 1100 kn minimalno. U nekim ljekarnama još nabiju maržu pa je i više. Isplati se pitati u više ljekarni. Stavlja ti je ginekolog 3-4 dan menstruacije. Postavljanje je kod socijalnog ginekologa besplatno. Račun za mirenu sačuvaš jer možeš dobiti povrat poreza na osnovu njega.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    Moja menstruacija se jos nije vratila . . . hm hm. A da, kao i za naocale, lijekove i sve ostalo. . . samo nisam sigurna kako ide sa poreznom prijavom s obzirom da sam ja od 08.01.06. na porodiljnom, a od 01.01. - 07.01. sam bila na godisnjem.
    Hvala na informaciji

  30. #30
    keisha

    Početno

    Ja pijem mini pilile cerazette koje se mogu piti i kada dojis i jako sam zadovoljna. Vec skoro 6 mjeseci ih pijem, moja bebica jos uvijek sisa i nemam bas nikakvih kontra efekata. Super su. Meni ih je odmah poslije porodjaja prepisao moj ginekolog.To su jedine na trzistu koje se mogu piti i za vrijeme dojenja jer ne sadrze ostrogen kao kombinirane pilule.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    15

    Početno

    Citiraj keisha prvotno napisa
    Ja pijem mini pilile cerazette koje se mogu piti i kada dojis i jako sam zadovoljna. Vec skoro 6 mjeseci ih pijem, moja bebica jos uvijek sisa i nemam bas nikakvih kontra efekata. Super su. Meni ih je odmah poslije porodjaja prepisao moj ginekolog.To su jedine na trzistu koje se mogu piti i za vrijeme dojenja jer ne sadrze ostrogen kao kombinirane pilule.
    ja sam nakon poroda tražila oralnu kontracepciju i ginekolog mi je rekao za Yasmine tablete, ali je naglasio ako je riječ o muškoj bebi da mi ne bi preporučio konzumiranje, veli da su " kabanice" i spirala bolje :/ , sama pomisao da bih imala strano tijelo u sebi, bilo mi je muka, tako da sam prije dva mjeseca prestala dojiti ( beba ima 1 godinu) i čekala menstruaciju i još je čekam....i čekam..... , a kabanice mrzim iz dubine duše , a treće dijete bu ipak malo pričekalo

  32. #32

    Početno

    josa, ja bi se do sad ucrvala da sam na tvom mjestu...
    pred 2 mjeseca si prestala dojiti a jos nema s mengu....
    ja bi do sad napravila tri testa a ne jedan...
    trenutno ne koristim nikakvu kontracepciju osim kabanica ali ako mi slucajno zakasni dan ili dva menga odmah radim test.... ne vjerujem vise ni u koga i ni u sta sto se kontracepcije tice...

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    15

    Početno

    Citiraj daphne prvotno napisa
    josa, ja bi se do sad ucrvala da sam na tvom mjestu...
    pred 2 mjeseca si prestala dojiti a jos nema s mengu....
    ja bi do sad napravila tri testa a ne jedan...
    trenutno ne koristim nikakvu kontracepciju osim kabanica ali ako mi slucajno zakasni dan ili dva menga odmah radim test.... ne vjerujem vise ni u koga i ni u sta sto se kontracepcije tice...
    nemam potrebe, jer imam superpolicistične jajnike tak da se ne brinem, a i da ostanem trudna :D :D

  34. #34

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    53

    Početno

    a tableta za dan poslije, postoji li tako nesto?
    nemam neke redovite sex odnose, i ne uzima mi se oral kontracepcija a dojimo vec skoro 14 mjeseci
    i ne volim gumice

  35. #35

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Citiraj alta prvotno napisa
    a tableta za dan poslije, postoji li tako nesto?
    Naravno da postoji.
    Steadril 2 tablete odmah, 2 tablete nakon 12 sati.

    Naravno da ne možeš od toga očekivati čudo. Ja sam pila kad nam je puknuo kondom i nije mi pomoglo. Rodio se Dani.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    1,241

    Početno

    alta, ne misliš valjda da bi ti to bila metoda kontracepcije? :?

  37. #37

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    53

    Početno

    alta, ne misliš valjda da bi ti to bila metoda kontracepcije?

    a slazem se da ne bi... al sta napravit
    kondome mrzim iz dna duse, pills su out jer jos dojim i to deckica... ne mogu apstinirat
    metoda 'cuvamo se' bas i nije 100% sigurna
    osim toga, mengu sam pravu dobila pred 4 mjeseca, i od onda na ovamo samo simbolicna - sto znaci da je imam 2 dana i onda gotovo

  38. #38
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    :shock:

  39. #39
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Citiraj alta prvotno napisa
    pills su out jer jos dojim i to deckica... ne mogu apstinirat
    Ne bi koristila antibebi pilule, a pila bi ih u ogromnim dozama dan nakon odnosa, a još uz to ne bi apstinirala... pa koliko bi to pilula gutala tjedno??
    Ne razumijem :?

  40. #40

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    53

    Početno

    cure drage, pitam vas za savjet

    ima nas naime i takvih koje bi se tu i tamo htjele malo proveselit, i koje nisu umrle u trenutku kad je postovani otac djeteta odlucio otprasit u nepoznatom pravcu

    do sada nikad nisam imala ovakvu situaciju, pa se raspitujem... jel pametnije zatrovat se sa pill za dan poslije 1-2x mjesecno, ili zbog toga gutat oral kontracepciju svih 30 dana

    samo to

  41. #41

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    nemojte ništa piti dok dojite, neka gospodin muž PAZIIII i bit će sve ok, a ako nemože, naučite ga.
    otkrit ćete i nove dimenzije sex.života

  42. #42
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj alta prvotno napisa
    cure drage, pitam vas za savjet

    ima nas naime i takvih koje bi se tu i tamo htjele malo proveselit, i koje nisu umrle u trenutku kad je postovani otac djeteta odlucio otprasit u nepoznatom pravcu

    do sada nikad nisam imala ovakvu situaciju, pa se raspitujem... jel pametnije zatrovat se sa pill za dan poslije 1-2x mjesecno, ili zbog toga gutat oral kontracepciju svih 30 dana

    samo to
    Znaci nemas stalnog partnera?

    U tom slucaju ni ne pomisljaj na sex bez kondoma, ako moras birati radije izaberi apstinenciju.

  43. #43
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Citiraj alta prvotno napisa
    do sada nikad nisam imala ovakvu situaciju, pa se raspitujem... jel pametnije zatrovat se sa pill za dan poslije 1-2x mjesecno, ili zbog toga gutat oral kontracepciju svih 30 dana

    samo to
    Aaaa, to.. mislim da tu nije samo pitanje što je pametnije, nego je to prije svega moralno pitanje, a na to ti sama moraš znati odgovor.
    A opet, ta "pilula poslije" nije jedna pilula nego dupla doza ujutro i dupla doza uveče, e sad ne znam jeli jedan dan ili tri dana.

  44. #44

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Citiraj Arijana prvotno napisa
    A opet, ta "pilula poslije" nije jedna pilula nego dupla doza ujutro i dupla doza uveče, e sad ne znam jeli jedan dan ili tri dana.
    Nije to 2 pilule ujutro i dvije navečer, nego 2 pilule odmah nakon odnosa (ili čim ranije) i 12 sati nakon prvih pilula druge dvije. Ali ako nemaš stalnog partnera, onda su kondomi nužda. Ipak treba razmišljati o spolnim bolestima.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Gradiste (ŽU)
    Postovi
    67

    Početno

    Ja sam si stavila spiralu (običnu), kad sam dokiju rekla da bi htjela mirenu (zato što mi je ciklus nenormalan), rekao je da će mi ju staviti, ali kad napunim 40godina jer to nije za mene. Kaže, to je za žene u menopauzi...
    Možda to samo on tako misli, ja ne znam. Nemam problema sa bakrenom.

  46. #46
    Irena001 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Crikvenica/Slavonski Brod
    Postovi
    396

    Početno

    Citiraj Viky_7 prvotno napisa
    Ja sam si stavila spiralu (običnu), kad sam dokiju rekla da bi htjela mirenu (zato što mi je ciklus nenormalan), rekao je da će mi ju staviti, ali kad napunim 40godina jer to nije za mene. Kaže, to je za žene u menopauzi...
    Možda to samo on tako misli, ja ne znam. Nemam problema sa bakrenom.
    Ovako je i meni moj ginekolog rekao, a dokaz je i moja sveki oja ju je stavila zbog menopauze.
    Moj ginić mi isto tako nije htio prepisati anti-beby zbog moga dojenja.
    Imala sam prvi menzis nakon poroda prošli mjesec, i sada je trebala doć prošlu srijedu, a kasni
    Baš mi se i ne ide odmah na drugo djete, pa M. mi ima samo 4 mjeseca :/

  47. #47

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Citiraj Irena001 prvotno napisa
    Citiraj Viky_7 prvotno napisa
    Ja sam si stavila spiralu (običnu), kad sam dokiju rekla da bi htjela mirenu (zato što mi je ciklus nenormalan), rekao je da će mi ju staviti, ali kad napunim 40godina jer to nije za mene. Kaže, to je za žene u menopauzi...
    Možda to samo on tako misli, ja ne znam. Nemam problema sa bakrenom.
    Ovako je i meni moj ginekolog rekao, a dokaz je i moja sveki oja ju je stavila zbog menopauze.
    Moj ginić mi isto tako nije htio prepisati anti-beby zbog moga dojenja.
    Imala sam prvi menzis nakon poroda prošli mjesec, i sada je trebala doć prošlu srijedu, a kasni
    Baš mi se i ne ide odmah na drugo djete, pa M. mi ima samo 4 mjeseca :/
    da se mirena stavlja samo radi menopauze,ne bi bila kontracepcijsko sredstvo.

    http://www.mirena.com.hr/flash.asp

  48. #48
    suzyem avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    620

    Početno

    Evo ovako: meni je moja doc. rekla kad sam ju pitala za Mirenu, kao, pa šta će ti to, ti si mlada i zdrava žena, to je za starije žene koje imaju problema s ciklusima, itd. Pošto sam čitala na raznim forumima da ju stavljaju i mlađe žene, pitanje sam postavila ginekologu na www.trudnoća.net, koji mi je odgovorio da je moja doc. u pravu, najviše zbog mojih godina. Inače, imam 29 god. Pa sad ti znaj....

  49. #49

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    1,400

    Početno

    Citiraj alta prvotno napisa
    cure drage, pitam vas za savjet

    ima nas naime i takvih koje bi se tu i tamo htjele malo proveselit, i koje nisu umrle u trenutku kad je postovani otac djeteta odlucio otprasit u nepoznatom pravcu
    Pa kad već pitaš za savjet...
    "Proveseliti" se bez kondoma je u današnje vrijeme vrlo, vrlo glupa stvar. Neću ti nabrajati spolne bolesti koje možeš zaraditi, a da ni ne primijetiš - utipkaj u Google STD pa čitaj.
    Za neredovite odnose u monogamnoj vezi je od pilule za dan poslije zdravija opcija dijafragma + spermicidna krema.

  50. #50

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    298

    Početno

    pitanje za cure koje imaju mirenu:
    pošto mirena ima u sebi hormona jesu li moguće nuspojave kao i kod kontac. tableta tipa smanjen libido, suhoća rodnice, debljanje, svrbež, i sl.??

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •