Pokazuje rezultate 1 do 37 od 37

Tema: Spavaćice u rodilištima

  1. #1
    Amelie32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    839

    Početno Spavaćice u rodilištima

    Moram otvoriti novu temu, jer me odgovori po pretražniku nisu zadovoljili. Da li je netko skoro bio u Merkuru,pa zna da li se mogu nositi svoje spavaćice ili piđame nakon poroda na odjelu rodilja? Da li u boks u rađaoni ideš u svojoj spavaćici ili ti oni daju one grozne njihove?

  2. #2

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    919

    Početno

    Frendica mi je rodila tamo i nije bilo problema za spavačicu. Jedino u slučaju nekih epidemija bolesti zbog sigurnosnih razloa mogu zabraniti korištenje vlastitih spavačica. Svakako prije odlaska u bolnicu prepeglaj spavačicu kako bi uništila moguće napasnike opasne za tebe i tvoju bebicu.
    Sretno

  3. #3

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    ne znam kako je sada, ali kad sam ja rodila prije dvije godine u merkuru se nije smjelo nositi svoje spavacice (jedva da si smio imati svoj ogrtac za posjete). e sad to ovisi o tome kojeg si formata ali ja sam dosta sitna i onaj v izrez na njihovim spavacicama (inace jako praktican za dojenje) mi je dosao do jako nisko, tako da moras drzati spavacicu da ti se sve ne vidi. mozda nije na odmet ponjeti kakvu zihericu.

  4. #4
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    ma ja bi najrade u onim njihovim bila, ne da mi se na to jos mislit.


    vidim da neke cure misle nosit vise spavacica :?

    ja sam kupila jednu, kopca se cijelom duzinom.

    koliko vi mislite nositi?

  5. #5
    Amelie32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    839

    Početno

    Citiraj tridesetri prvotno napisa
    ne znam kako je sada, ali kad sam ja rodila prije dvije godine u merkuru se nije smjelo nositi svoje spavacice (jedva da si smio imati svoj ogrtac za posjete). e sad to ovisi o tome kojeg si formata ali ja sam dosta sitna i onaj v izrez na njihovim spavacicama (inace jako praktican za dojenje) mi je dosao do jako nisko, tako da moras drzati spavacicu da ti se sve ne vidi. mozda nije na odmet ponjeti kakvu zihericu.
    Ha, pa u tome i je problem. Naime ja sam od velikog formata i te njihove spavaćice meni jedva pokriju rit. Da vam ne velim da sam od tih spavaćica odnosno sredstva s kojima su ih prali, u 5 dna boravka na odjelu, dobila takvu alergiju da sam se izgrebla do krvi. I mojoj frendici se to dogodilo prošlo ljeto na patologiji trudnoće, ležala je 10 dana sva u ranama.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    a najgore sto su izradjene od najgrublje vrste pamuka, tvrde su ko karton. i onda kak se ona dva dana nakon poroda stalno preznojavas (a i u sobi je bilo pakleno, roletne su bile potrgane) i onda ti se oni nabori od spavacica urezu u kozu, ja sam bila sva isprosarana otiscima...

  7. #7
    Adrijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    1,317

    Početno

    ja sam kupila jednu, kopca se cijelom duzinom.

    koliko vi mislite nositi?
    Jedna ti sigurno nije dosta. Može ti se desiti da prokrvariš po spavačici, a i radi higijene ne možeš u jednoj biti tako dugo. Znam da sam se ja tuširala dva puta na dan.

  8. #8
    šnapi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    476

    Početno

    ja sam zavrsila trudnicki tecaj na merkuru i kada su nam pokazivali hodnik gdje su sobe vidla sam par babinjaca koje su izlazile zbog posjeta i imale su na sebi svoje spavacice. inace su rekli da se imaju njihove, ali da za svaki slucaj ponesemo i svoje tako da sam ja dvije stavila u torbu.

  9. #9
    Amelie32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    839

    Početno

    Evo imam i ja friške informacije za sve koje to zanima. Jednoj kolegici s posla sestra radi na odjelu rodilja, pa kaže u rađaoni imaš onu njihovu groznu spavaćicu i papuče (što mi je i OK zbog krvi), a kasnije kad te prebace na odjel možeš imati svoje spavaćice i papuče. :D

  10. #10
    lara01 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,734

    Početno

    Amelie, ajde onda probaj još točno saznati šta smijemo imati sa sobom u rađaoni.

  11. #11
    Amelie32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    839

    Početno

    Citiraj lara01 prvotno napisa
    Amelie, ajde onda probaj još točno saznati šta smijemo imati sa sobom u rađaoni.
    Već sam pitala, ali kaže da to jako ovisi o doktoru i babici koji su u smjeni. Meni je najbitnije prošvercati nekakvu gazicu i vodu, te koji bombončić s dekstrozom, a naravno i ugurati muža.
    Ići ćemo na sve ili ništa.

  12. #12
    šnapi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    476

    Početno

    mislim da s gazicom nema frke. na tecaju su rekli zapravo da je to jedino moguce ili uzeti spricalicu, pa da te MM s njome sprica. meni je to cak bolji izbor jer kad nikog nema moze ti uspricati i deci vode u usta . naravno to jos nisam kupila i jedino mi to fali u torbi koja je spremljena. bila sam nedavno na masazi kod jednog poznatog aromaterapeuta pa sam ga pitala postoji li etericno ulje koje olaksava bolove (opusta misice i sl.) i naravno da postoji tako da i to obavezno uzimam!!

  13. #13
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    još kad bi napisala koje

  14. #14
    šnapi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    476

    Početno

    Aries pretpostavljam da mislis koje etericno ulje? E nazalost tu ne mogu pomoci, jer mi je on smijesao kombinaciju od par ulja (znam samo da je jedno gorka naranca) i nije mi napisao na bocicu, a kad mi je njegova sestra poslala sms s detaljnim opisom o cemu se radi ja sms automatski izbrisala umjesto da si zapisem o cemu se radi. :/

  15. #15
    šnapi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    476

    Početno

    da se izvucem mogu svima vama napisati njihovu web stranicu, pa ako rade preko ljeta kontaktirajte ih. www.centarcedrus.hr.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    95

    Početno

    i mene isto zanima ali za pulsko rodilište: da li da ponesem spavaćicu ili piđamu....da li jednu ili više????

  17. #17
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    mellyna nama su na tečaju rekli da u pulskom rodilištu ne smiješ imati svoju spavaćicu, nego ti oni svaki dan daju neke svoje sterilne

  18. #18

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    127

    Početno

    Citiraj meda prvotno napisa
    ma ja bi najrade u onim njihovim bila, ne da mi se na to jos mislit.


    koliko vi mislite nositi?
    Ja bih isto najradije da mi - posebno u rađaoni - daju te "grozne njihove" Rađe nego da zaflekam svoju, meni se to čini skroz praktičnim. Pa ne idem na modnu reviju, zadnje što će mi bit na pameti je što ću imat na sebi u trenutku poroda.

    Uglavnom, uzet ću svoju jednu (inače ne volim spavaćice, tak da mi je ovo prva u životu što sam kupila) i jednu pidžamu za kasnije kad budem mogla hodat.
    Na viziti ujutro koliko znam ionako dole niš ne smiješ imat osim uloška, a poslije ću bit u pidžami ili trenirci.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    95

    Početno

    kailash čini mi se da na onome popisu što daju u bolnici jeste navedena i spavaćica....nema veze, još ću se raspitati....a ogrtač???? da ponesem?

  20. #20
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Ja svakako glasam za one njihove (stvarno su grozne) ali su praktične i imaš ih na raspolaganju koliko hočeš. Prva 2-3 dana sam mijenjala po 3 spavačice dnevno. Prvo zbog krvi, onda zbog mlijeka koje curi na sve strane. Inače doma ne nosim spavačice pa računajte koliko bi ih trebala kupiti i ko bi mi ih prao.

  21. #21
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    mellyna raspitaj se, ali nama su to rekli na tečaju u DZ prije mjesec dana. Još nam je objašnjavala zašto ne smijemo imati svoje spavaćice i kako oni steriliziraju svoje. Ogrtač svakako ponesi i papuče i jednokratne gaćice. Nama je čak rekla da nije sigurna ni da li smijemo imati svoj grudnjak za dojenje.

    A Rijeka? Ima svoje spavaćice ili treba donijeti?

  22. #22

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,050

    Početno

    u rijeci dobiješ "prekrasne" roza spavaćice... ma nisu loše, ovisi kakve si sreće, ali što eci kaže, praktične su. imala sam sa sobom i jednu svoju, ali nisam je obukla. ogrtač sam imala, ali tako je toplo, da ni njega nisam nosila.
    grudnjak za dojenje - možeš imati svoj.

  23. #23
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    super! meni je skroz ok to s njihovim spavaćicama jer izgleda da bih trebala inače kupiti bar 3-4 spavaćice...

  24. #24

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    95

    Početno

    kailash zar ideš roditi u ri?

  25. #25
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    a-ha!
    u vodi! :D

  26. #26

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    193

    Početno

    Ja sam naivna kupila valjda 3 spavaćice i nitijednu nisam obukla, bilo mi ih je žao prljati jer sam jako krvarila. I sad mi stoje u ormaru, mislim da sam samo jednu obukla 2-3 puta. Katastrofa.

  27. #27
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    roko006, stavi ih na burzu

  28. #28
    anny42 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    153

    Početno

    Cure,
    mene zanima kakvo je stanje sa spavaćicama na SD.
    Da li mogu imati svoju, i koliko kom. mi treba ili se nose njihove.
    To me zanima jer sam čula da zbog čestih pregleda su spavaćice praktičnije u rodilištu. S obzirom da inače nosim samo pidžame, moram kupiti spavaćice, a ne znam ni koliko mi ih treba. :?

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    32

    Početno

    [quote="anny42"]Cure,
    mene zanima kakvo je stanje sa spavaćicama na SD.
    Da li mogu imati svoju, i koliko kom. mi treba ili se nose njihove.


    Ja sam rodila prije 8,5 mj. na SD. Kad sam došla u rađaonu nisu imali više spavaćica pa su bili presretni što imam svoje.
    Na odjelu sam nosila svoje spavačice i njihove. Koliko ti komada treba teško je to reči jer zavisi o tome koliko ćeš krvariti. Ja sam imala svoje četiri, a kada sam ih potrošila koristila sam njihove. Iskreno mislim da je praktičnije da nosiš u početku njihove pa ćeš svoje manje uništiti .

  30. #30
    anny42 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    153

    Početno

    Citiraj Ksenčica prvotno napisa
    Ja sam rodila prije 8,5 mj. na SD. Kad sam došla u rađaonu nisu imali više spavaćica pa su bili presretni što imam svoje.
    Na odjelu sam nosila svoje spavačice i njihove. Koliko ti komada treba teško je to reči jer zavisi o tome koliko ćeš krvariti. Ja sam imala svoje četiri, a kada sam ih potrošila koristila sam njihove. Iskreno mislim da je praktičnije da nosiš u početku njihove pa ćeš svoje manje uništiti .
    ksenčica, hvala ti na odgovoru. Čula sam i priče o ranojutarnjem uzimanju spavačica s vezicama jer neke nemaju vezice, pa su jako otvorene. Jel to vrjedi i za SD?

  31. #31
    Dalm@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    958

    Početno

    Preporučam korištenje njihovih spavaćica. Meni se kroj najčešćeg modela (bez vezica) čak i sviđa, praktičan je.
    Glede dekoltea: praktično rješenje za zatvaranje istog je ona mala žabicu za kosu.

  32. #32
    Hobita avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    212

    Početno

    A kakva je situacija u Petrovoj sa spavaćicama?

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    a koliko otprilike treba spavaćica sve skupa, koliko pidžama? mogu ponijet svoje vestice ili nešto...? još ne znam jel vag ili cr, tak da ne znam za dužinu boravka...

  34. #34

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Lux
    Postovi
    905

    Početno

    Ja rodila u svojoj spavaćici, na SD ih nisu imali, bila ludnica, nisam dobila ni sobu,(bile na gin. 3 nas 4 u sobi i na wc preko cijelog odjela i hodnika na babinjače, pa ak je zauzeto čekaš na hodniku, koma) a kamoli spavaćicu!!
    Ponijeti svoje za vaki slučaj, ali bolje koristite njihova, ak ih ima!
    Dobra stvar je ponijeti hygia vlažne maramice, ako imate klizmu, ne možete se svaki put istuširati nakon toaleta, pa ove maramice dobro dođu.
    Sretno curke!

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    smiju li neke od spavaćica biti bez kopčanja, ali dekoltirane, npr. samo se malo spusti naramenica i mogu dojiti? i mogu li uzeti gaće (znam da dok je vizita nema gaća, ali dok nije?)? ulošci - moji ili njihovi? i spavaćice koje ste nosile, jesu li bile s dugim ili kratkim rukavima (rodit ću krajem ožujka), dal zaprže grijanje ili je hladnjikavo? konkretno, mislim na merkur

  36. #36
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    spavacica moze biti kakva god hoces, a ni ne mora biti spavacica, moze i pidjama.
    najcesce se spominju ove s gumbicima jer su vecini zena najlakse za dojenje, a i lakse je kad dodje vizita da ne moras skidati donji dio pidjame.
    ali ti mozes imati pidjamu s roll ovratnikom, ako zelis.

    ulosci - naravno da nosis svoje, i to VIR 80 najbolje jer moraju biti potpuno prirodni

    gace - isto naravno nosis svoje, pa krvaris cijelo vrijeme, ne mozes bez gaca hodati naokolo. najbolje jednokratne, ali mozes i pamucne ako ti nije bed sto ce biti krvave.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    thanks

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •