Pokazuje rezultate 1 do 20 od 20

Tema: madež u novorođenčeta

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    52

    Početno madež u novorođenčeta

    Ima li tko iskustva s madežima u novorođenčadi? Naime. Paola se rodila sa madežom ispod prsa, veličine cca. 2 cm, crvene boje te nepravilnog oblika. Može li biti opasan? Kako se odstranjuje i da li je to veliki zahvat? Koliko traje oporavak? Molim sve one koje nešto znaju o ovoj temi da se jave sa svojim savjetima. Unaprijed hvala!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zapresic
    Postovi
    768

    Početno

    I mene to isto zanima. Moja Meri rodila se sa hemangiomom na lijevoj potkoljenici, isto je crvenkasti, u razini koze, i izbliza izgleda vise kao da su popucane kapilarice.

  3. #3
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    i Anja ima na trbuhu hemangiom, i pedica je rekla da ako je površinski nije nikakav problem, jedino ako je iznad površine onda može biti problema tipa da se zapne za njega i slično

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    438

    Početno

    S. se rodio s hemangiomom s lijeve strane trbuha veličine cca 2,5x1 cm.
    rečeno nam je samo da ga promatramo i da upozorimo pedijatra ako mu se počne povećavati.
    mi nismo do sad imali problema,a u posljednje vrijeme primjećujem da mu je počeo blijediti.
    inače,hemangiomi obično nestanu do pete godine.
    najbitnije ih je promatrati,a ako se slučajno raskrvari samo pritisnuti sterilnu kompresicu.

  5. #5
    Andora avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,077

    Početno

    moj se isto rodila sa hemangiomom koji je prvih mjeseci blago narastao - nije se ispupčio i vidim da polako prolazi :D

  6. #6
    Andora avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,077

    Početno

    sandrolina - ne traba se odstranjivati, jedinko ako se jako ispupči a na mjestu je gdje se lako može raskrvarit.

    ukucaj u pretražnik hemangiom! 8)

  7. #7
    internetMum avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    38

    Početno

    Citiraj buca prvotno napisa
    ....
    rečeno nam je samo da ga promatramo i da upozorimo pedijatra ako mu se počne povećavati.
    .....
    inače,hemangiomi obično nestanu do pete godine.
    najbitnije ih je promatrati,a ako se slučajno raskrvari samo pritisnuti sterilnu kompresicu.
    I moja curica je rođena sa hemangionom na lijevoj ruci. Ne primjeti se jako, ne mjenja se i potpisujem Bucu - tako je i nama rečeno

  8. #8
    angica

    Početno

    moja buba ima sve zivo na nogicama, i hemangiome i veliki madez. Zanima me sto s tim madezom ako nastavi rasti s njom- prekrit ce joj pola potkoljenice

  9. #9
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Hemangiomi (kapilarni tumori) nastaju u 3.mjesecu trudnoće kad se razvija krvožilni sustav (jedna teorija je da se ljušte komadi posteljice i zalijepe na kožu), ali se ne vide uvijek odmah po rođenju jer su sitni, rastu intezivno do neke dobi,najčešće prvih par mjeseci i onda stanu. Većina ode u totalnu regresiju i nestaje tokom godina.

    Postoje kapilarni (površinski) i kavernozni (dubinski). Problem je to što kod ovih kavernoznih može se u maloj vjerojatnosti (znači ne mora) dogoditi da postoje i na unutarnjim organima,nejčešće jetri, nekad srce,mozak,pluća.. to može biti opasno. Ako vam djete ima 3 ili više hemangioma na koži,ne bi bilo zgorega da napravite ultrazvuk abdomena (trbuha).

    U principu se preporuča gledaj i ne diraj, ali ako smeta nekoj funkciji -Lasersko odstranjivanje najbolje je napraviti u doba rasta hemangioma i 2 cm se smatra vecim hemangiomom. Uglavnom svi idu kod dr. Cigita u Klaićevoj i čeka se dugo. Zahvat ovisno o veličini treba ponavljati u totalnoj anesteziji.

    Ako ne raste, nije opasan i s vremenom blijedi iz sredine,postaje sivlji i polako prelazi u boju kože.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zapresic
    Postovi
    768

    Početno

    moja Meri ima jedan na potkoljenici, velicine 1.5 do 2 cm, i povrsinski je. U zadnjih par dana pojavile su se crvene tockice u sredini hemangioma, pa sam sad u strahu. Zna li netko sto to znaci?

  11. #11
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    ivonna jel sivo okolo,obično to tako počne siviti iz sredine pa izgleda točkasto

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zapresic
    Postovi
    768

    Početno

    okolo je sivo, a u sredini puno crvenih tockica, kao zrnca krvi :/

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    52

    Početno

    danas smo bili u klaićevoj kod kirurga i najvjerovatnije ćemo morati kirurški odstraniti hemangiom na leđima. naime raste i već je veličine lješnjaka. ima li tko iskustva s takvim zahvatom i kako to ide laserski?
    koliko dugo se čeka?

  14. #14
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    ima li netko friške vijesti vezano za hemangiome?

  15. #15
    Nikina mama avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    297

    Početno

    Niko se rodio sa nekakvim nepravilnim madezom ispod oka, kao neka mala fleka, smedje boje i to mu je nestalo u prvih mjesec dana, vise se nikada nije pojavilo, samo je nestalo.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    38

    Početno

    Kate što te točno zanima?
    mi smo bili u Klaićevoj kod dr. Cigita na laserskom odstranjivanju hem. jer je bio dosta ispupčen i na koljenu, super je sve prošlo, a sestre koje su na tom odjelu su predivne, sutra idemo na kontrolu pa ćemo vidjeti da li trebamo ići još koji put.

  17. #17
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    nina 13
    1) koliko veliki hemangiom ste imali?
    2) koliko ste čekali na zahvat?
    3) kakav je postupak/njega poslije zahvata
    4) da li se djete žalilo na bolove nakon zahvata

    hvala,

  18. #18

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    38

    Početno

    1) hemangiom je bio kao kovanica od 10lp, ali dosta ispupčen

    2) 14.05 smo bili na prvoj kontroli kod dr.Cigit, nakon toga smo morali vaditi krv i mokraću i onda na kontrolu kod anesteziologa. Zahvat je bio 31.05.

    3) bebu nismo smjeli kupati tjedan dana, a ranicu smo morali mazati sa nekakvom crvenom tekućinom, koju smo dobili od njih. Nakon toga se stvorila krastica koju je trbebalo namakati kamilicom. Krastica je otpala nakon cca mjesec dana i nakon toga se vidi mali ožiljak koji lagano blijedi.

    4) moja cura je onda imala 4mj, ali nisam ništa primjetila na njoj da ju boli ili smeta dok sam mazala ranicu.


    U petak smo bili na kontroli i sve je ok, ne treba ponavljati zahvat, a još jednu kontrolu imamo u 3mj.

    Kate nadam se da sam ti pomogla.

  19. #19
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    nina fala puno

  20. #20

    Datum pristupanja
    Aug 2018
    Postovi
    6

    Početno

    Poštovana, imate li možda koju sliku? Moje dijete se rodilo s madežom na licu koji će izgleda ostati trajno

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •