Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 200

Tema: Rodilište u Rijeci?

  1. #51
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    sjeo mami iza leđa :D !

    znači, nisu tako lude šale bile kad su MMu prije poroda neki prijatelji pitali hoće ponijet peraje ....barem kupaće

  2. #52
    kety

    Početno re...

    vidjela sam da je uletio kod žene u kadu - curica ima predivno ime - kao i ja!!
    ali ja bih svog izbacila van iz kade, to mi izgleda malo fuj!!

  3. #53

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Viškovo - Rijeka
    Postovi
    639

    Početno

    Ne vidim razloga zašto bi to bilo fuj! Meni se samo čini da bi bilo malo mjesta.
    Jutros smo u "Obiteljskom vrtuljku" vidjeli sliku sretne obitelji u kadi, i MM je komentirao da je to baš dobro, pa se možda sljedeći put odlučimo zajedno "banjati" i čekati da nam zapliva naše novo zlato!!! :D :D

  4. #54
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Potpisujem Winnie!
    Zašto "fuj!" , ne kužim? :shock:

    Jedini nedostatak mi se čini što je kada dosta mala.

  5. #55
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Potpisujem Winnie!
    Zašto "fuj!" , ne kužim? :shock:

    Jedini nedostatak mi se čini što je kada dosta mala.

  6. #56

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    Pošto mi je propao plan da rodim u vodi,zanima me kako je na stolici,da li je lakše nego na krevetu,imate li iskustva?

  7. #57

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    Ima li koja friška mama da je rodila u Rijeci od kada se rađaona preuređuje.Zanima me da li puštaju tate na porod?

  8. #58

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    Podižem

  9. #59
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Zašto ne nazoveš rodilište?

  10. #60

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    mislim da da. ja sam se raspitivala za stolicicu i za tu vrstu poroda je dapace pozeljno da suprug bude uz tebe, jer im treba netko jak da te pridrzava...

  11. #61
    la11 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,163

    Početno

    ja sam prije 15 dana rodila i MM je htio samnom ali ne puštaju,jedino ako rađaš u vodi ili na stolčiću

  12. #62
    vitekova mamuška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    846

    Početno

    Ja sam rodila 18.5. i taj dan je bilo jako puno poroda pa su MM pustili 20 minuta prije kraja (u rađaonici sam bila niti 2 sata pa mi nije bilo strašno što sam većinu vremena provela sama)...inače puštaju muževe, prijateljice ili tko već želi s tobom...samo moraš reći da to želiš kad stigneš u predrađaonicu...završeni tečaj nije uvjet, za to te nitko ništa ne pita...inače, moje iskustvo s doktorima je pozitivno, ali sestre na odjelu za babinjače...to je strašno...užasno su živčane, arogantne...meni su ta tri dana bila grozna što se tiče njih...imaju komentare tipa "kakva ste vi to majka" ili "pogledajte, kod mene ne plače, a nisam mu ni majka", "ništa od tog vašeg dojenja",....užas! Kad opet budem išla rađati, potrudit ću se da mi ni ne taknu dijete (osim kad ih nose na preglede), sama ću ga/ju presvačiti (oni ih presvače dva puta na dan pa je došao doma s osipom) i, ako budemo imali opet problema s dojenjem, pit će moje izdojeno mlijeko, a ne njihovu bočicu uf, baš sam ljuta

  13. #63
    vitekova mamuška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    846

    Početno

    E da, da ne zaboravim...nek vam MM ponese nešto za jesti...ja sam rodila u 17 i 35, došla u sobu oko 20 i 30 gladna ko vuk (to jutro pojela samo čokolino, a i to je klistir očistio ) i kad sam došla u sobu, umirala sam od gladi...i sva sreća da je bilo 20 i 30 pa mi je MM mogao donijeti klopu jer su u bolnici imali samo čaj ("večera je odavno prošla")

  14. #64

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    I ja imam slične osjećaje prema sestrama s odjela babinjača,iako su prema meni bile više manje ok,valjda jer nisam imala previše zahtjeva,ali sam čula izjave tipa:"treba zaslužiti da vas djete zove mama!!" ,"sredite se malo.." i sl.,u globalu gledajući,strašno!!Postoji iznimka jedna sestra i žao mi je što joj nisam doznala ime.

  15. #65
    Točkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    978

    Početno

    Za ovo bi trebao poseban topic......ja sam upamtila samo dvije dobre sestre, Gorana i Zdenka. Ostalo, katastrofa.......ne mogu razumjeti, u nekim trenucima kao da su se iživljavale na nama.....
    U bolnici sam nažalost ostala 6 dana pa sam ih stigla dobro upoznati i skužiti kad je koja smjena i koga mogu pitati a kome se bolje ne obraćati.

  16. #66

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    evo, ja sam i drugi put rodila ovdje i iskustvo je opet pozitivno. dapace, odusevljena sam porodom, posebno primaljom Andrejom koja je bila divna i puno mi pomogla i koju najtoplije pozdravljam (rekla mi je da i one citaju Rodu).

    s 5. katom isto nisam imala problema, sestre su dolazile na zvono kad god bi ih pozvale, nisu bile neljubazne, nemam zamjerki.

  17. #67

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    160

    Početno

    Evo da i ja napokon i na ovom forumu napisem nesto o svom porodu. Rodila sam u Rijeci krajem 8. mjeseca u kadi i porod mi je vodila sestra Ksenija. Samo cu reci da mi je porod ostao u predivnom sjecanju. MM je, naravno, bio sa mnom.

  18. #68
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    molly, vidim da si iz zagreba, daj malo opiši kad te došli dolje, kad ste krenuli i to oko logistike

  19. #69

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    53

    Početno

    da se i mi konačno pribilježimo s 2-3 riči
    davno je to bilo... ali za buduće mame kojima se bliži termin a odabrale su RI rodilište moram napisati da za kompletno osoblje imam samo riječi pohvale
    ljubaznost, taktičnost, profesionalnost i ljudskost - i na patologiji trudnoće, i u rađaoni, i na odjelu babinjača, i na JILN-i
    žao mi je što nisam stigla pitati za imena sestara, mogu samo reći da nisam primijetila nikakvo bahaćenje niti iživljavanje na pacijenticama, upravo suprotno - puno strpljenja sa svakom od nas
    veliko hvala babici Milani, dr. Mariću, dr. Finderleu, dr. Prodanu, glavnoj sestri na odjelu babinjača, te dr. Krajini i svim sestrama na prematurnom

  20. #70

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    126

    Početno rodiliste rijeka

    Ja sam rodila dvije ribice u Rijeci i inace sam totalni fan tog rodilista. O njima samo sve najbolje! :D :D :D

  21. #71

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    krk
    Postovi
    92

    Početno

    Oba djeteta rodila u rijeci.S drugim spasili i mene i bebu. Svi doktori i sve sestre savršeni-ljubazni,topli i profesionalni.Dajem im svima čistu peticu.Posebno isičem prof.Petrovića te doktore Prodana i Sindika.Sestre sa 4 kata su sve do jedne anđeli kao i one sa 5 i sestre na prenetalnom.

  22. #72

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    160

    Početno

    Rodila sam u kadi. Porodaj mi je bio najljepsi dozivljaj u mom zivotu. Boravak u bolnici s bebicom mi je takoder bio predivan. MM je veoma sretan sto je sa mnom docekao bebicu. Doktori i med. sestre su mi genijalni. Nikada necu zaboraviti sestru Silvanu koja mi je omogucila porodaj kod njih, a ni Kseniju koja mi je vodila porodaj. I u predradaonici, i sa bebama su bile divne sestre kojima nazalost nisam saznala imena...pa dobra doktorica koja me pazljivo i njezno sivala nakon episiotomije...

  23. #73
    momtobe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,078

    Početno

    Citiraj molly prvotno napisa
    Rodila sam u kadi. Porodaj mi je bio najljepsi dozivljaj u mom zivotu. Boravak u bolnici s bebicom mi je takoder bio predivan. MM je veoma sretan sto je sa mnom docekao bebicu. Doktori i med. sestre su mi genijalni. Nikada necu zaboraviti sestru Silvanu koja mi je omogucila porodaj kod njih, a ni Kseniju koja mi je vodila porodaj. I u predradaonici, i sa bebama su bile divne sestre kojima nazalost nisam saznala imena...pa dobra doktorica koja me pazljivo i njezno sivala nakon episiotomije...
    Draga molly, kako si najfriškija mama iz riječkog rodilišta, pitala bih te par praktičnih pitanja. I ja sam se zaljubila u to rodilište jer je jedino u RH iz kojeg stižu priče kao tvoja. Zanima me: kada si otišla u RI na pregled prije trudnoće, koliko vremena treba da se obave svi testovi za porođaj u kadi, da li si putovala u RI kad su trudovi već počeli ili si bila tamo, da li muž može biti uz tebe bez potvrde i da li si možda imala plan poroda (i da li se poštivao)? Ispričavam se na prilično dosadnim pitanjima, i hvala ti na trudu...

  24. #74
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    Draga Momtobe evo dok Molly ne odgovori mogu ja na par pitanja jer se spremam na porod u vodi u 1. mjesecu (naravno ako sve bude ok), odradila sam tečaj u RI rodilištu i imam sve te neke svježe informacije od doktora i sestara...
    Na pregled trebaš doći kad napuniš 37 tjedana i to sa svim potrebnim nalazima, mislim da sam već napisala koji su to, ako te zanima budem opet, uglavnom to su nalazi krvi na hepatitise, na AIDS, brisevi mikrobiološki i na klamidiju.. Koliko će ti trebati za te nalaze, ovisi gdje ih radiš, privatno je vjerojatno brže, ja sam krvne nalaze napravila u Petrovoj 3, bili gotovi za tjedan dana, briseve u Petrovoj bolnici, dio bio gotov za 10 dana, a bris na klamidiju punih mjesec i pol!!
    Svi ti nalazi moraju biti uredni da bi mogla ići na porod u vodi.
    Muž ne treba nikakve potvrde ni tečajeve da bi bio pored tebe, treba samo 400 kuna. Plan poroda možeš imati i stvarno svi se kunu da se strogo drže,, osim naravno ako j zdravlje ugroženo...
    Eto, ne znam za putovanje, čitala sam da su neke žene krenule kad su počeli trudovi, neke došle ranije... To valjda ovisi o tebi i o tome koliki si paničar...
    Eto nadam se da sam p0omogla...
    pusa

  25. #75
    la11 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,163

    Početno

    što se tiče kada krenuti?ipak je to dosta dugi put Zg-Ri,ja da sam morala toliko putovati rodila bi u autu pukao mi je vodenjak i trudovi su mi nakon pola sada počeli dolaziti svake 3 min,tako da sam u rodilišt došla u 21 a u 23 h sam rodila a stanujem 10 km od rodilišta

  26. #76
    momtobe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,078

    Početno

    Citiraj Sun prvotno napisa
    Draga Momtobe evo dok Molly ne odgovori mogu ja na par pitanja jer se spremam na porod u vodi u 1. mjesecu (naravno ako sve bude ok), odradila sam tečaj u RI rodilištu i imam sve te neke svježe informacije od doktora i sestara...
    Na pregled trebaš doći kad napuniš 37 tjedana i to sa svim potrebnim nalazima, mislim da sam već napisala koji su to, ako te zanima budem opet, uglavnom to su nalazi krvi na hepatitise, na AIDS, brisevi mikrobiološki i na klamidiju.. Koliko će ti trebati za te nalaze, ovisi gdje ih radiš, privatno je vjerojatno brže, ja sam krvne nalaze napravila u Petrovoj 3, bili gotovi za tjedan dana, briseve u Petrovoj bolnici, dio bio gotov za 10 dana, a bris na klamidiju punih mjesec i pol!!
    Svi ti nalazi moraju biti uredni da bi mogla ići na porod u vodi.
    Muž ne treba nikakve potvrde ni tečajeve da bi bio pored tebe, treba samo 400 kuna. Plan poroda možeš imati i stvarno svi se kunu da se strogo drže,, osim naravno ako j zdravlje ugroženo...
    Eto, ne znam za putovanje, čitala sam da su neke žene krenule kad su počeli trudovi, neke došle ranije... To valjda ovisi o tebi i o tome koliki si paničar...
    Eto nadam se da sam p0omogla...
    pusa
    Hvala! puno si mi pomogla. Ja ću definitivno u Rijeku, a kako jesam ziheraš, za svaki slučaj idemo na taj tečaj u petrovoj da bi MM mogao biti uz mene ako beba slučajno urani...prije nego što stignem do rijeke. Posebno mi je drago što plan poroda znači nešto u RI.
    Pusa tebi i Molly!

  27. #77
    momtobe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,078

    Početno

    Citiraj la11 prvotno napisa
    što se tiče kada krenuti?ipak je to dosta dugi put Zg-Ri,ja da sam morala toliko putovati rodila bi u autu pukao mi je vodenjak i trudovi su mi nakon pola sada počeli dolaziti svake 3 min,tako da sam u rodilišt došla u 21 a u 23 h sam rodila a stanujem 10 km od rodilišta
    Točno, to je i moja dilema! Zato ja želim iznajmiti stan u RI, ili naći kakav jeftiniji privatni smještaj 2-3 tjedna prije.
    ZATO MOLIM OVOM PRILIKOM SVE RIJEČANKE: AKO IMATE KAKAV PRIJEDLOG; ILI ZNATE NEKOGA TKO IZNAJMLJUJE STANČIĆ- JAVITE MI!
    Hvala!!!

  28. #78

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Jarun
    Postovi
    296

    Početno

    Momtobe, i ja uskoro idem u Ri, vec su mi prije manje od tj dana poceli laznjaci.Trazila sam smjestaj preko foruma jos prije dva-tri mj, ali nitko mi se nije javio. Pisi Mette Marite, mislim da ona nesto i po normalnoj cijeni iznajmljuje.Nadam se da ces ti imati vise srece. javila sam se jednoj frendici koja stanuje u Ri i mislim da cu do subote doci kod nje, ako porod ne krene ranije. Sestra Silvana mi je rekla da slobodno krenem kad su trudovi na 15min, a ako je cesta fakat losa, nevrijeme i snijeg, onda na svakih pol sata. Mislim da se ne treba putovati u Ri 2-3tj ranije.To je fakat prerano. Sretno

  29. #79
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    cure, javite se aqui na pp, ona je nudila adresu njihovog smještaja:
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...hlight=#307758
    Pridruzujem se navijanju za Rijeku. Priča o rođenju Neve je isto duugo bila na forumu pa pretpostavljam da si ju pročitala..
    Nama je isto bio prvi porod, ista pitanja-kad ići u Rijeku, kaj ako tamo trebam ostati dva, tri tjedna!?! kaj ako rodim u autu? Ali nekako sam odlučila čekati do termina (koji smo sami računali, ali se poklopio sa uzv predvidjanjima), a moja mama (koja je bila protiv putovanja u Rijeku) mi je ipak rekla: gle, ako ti krenu trudovi i ti krenes u Rijeku. I ako uspijes nekim cudom roditi u tih dva sata kolko traje put do tamo, onda nemas brige jer ce ti porod bit peace of cake!! Pa sam i ja to tako dozivjela.
    Ipak, mi smo dosli u opatiju (privatan smjestaj, cisto i uredno, super vlasnica, povoljno, ako te zanima dam ti kontakt) dan ranije pa nismo imali tih problema. Meni su ta tri dana u bolnici ostala u super sjecanju. Neovisno o porodu (koji je bio gotovo idealan), cijeli tretman kasnije (vizite koje nisu ponizavajuce nego su mi bas bile gust jer mi je bilo super s nekim popricati i prisjetiti se kakav je bio porod, savjeti oko dojenja 24h, beba u sobi 24h, ja ju sama presvlacim, spava sa mnom u krevetu, imamo svoj apartman, mm CIJELI dan s nama u sobi, klopa super, higijena super (imala sam svoju kupaonu u sklopu tog apartmana).. ma bilo mi je zao otic).

    Sto se tice povratka kuci, to me nije bas brinulo, a i nije me trebalo. Beba je pristojno spavala u stolcu gotovo cijeli put (jednom se probudila pa smo stali i ja sam ju podojila lezecki na zadnjem sicu), meni nije bio bed sjediti (makar sam vecinom lezala naslonjena na nevin stolac jer se nisam mogla odljepiti od nje).

  30. #80

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Jarun
    Postovi
    296

    Početno

    Mamma Juanita, ovo je toliko pozitivno da sam se rasplakala ( a tesko trudnicu rasplakat ). Hvala ti !!!!!!!!!!!!!

  31. #81
    momtobe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,078

    Početno

    Citiraj smile8 prvotno napisa
    Momtobe, i ja uskoro idem u Ri, vec su mi prije manje od tj dana poceli laznjaci.Trazila sam smjestaj preko foruma jos prije dva-tri mj, ali nitko mi se nije javio. Pisi Mette Marite, mislim da ona nesto i po normalnoj cijeni iznajmljuje.Nadam se da ces ti imati vise srece. javila sam se jednoj frendici koja stanuje u Ri i mislim da cu do subote doci kod nje, ako porod ne krene ranije. Sestra Silvana mi je rekla da slobodno krenem kad su trudovi na 15min, a ako je cesta fakat losa, nevrijeme i snijeg, onda na svakih pol sata. Mislim da se ne treba putovati u Ri 2-3tj ranije.To je fakat prerano. Sretno
    SRETNO!!! Držim fige i čekam izvještaj sa tvoje riječke avanture :D
    I hvala na savjetu, malo si me smirila, stvarno nema smisla putovati tako rano...
    DRŽIM FIGE; DRŽIM FIGE!

  32. #82
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    smile8, nema na čemu.
    Ja sam isto rodila u Rijeci, ali vam smještaj u kojem su bili moji ne bih baš preporučila. Ako vas zanima priča s poroda, evo:
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=2575

  33. #83

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Jarun
    Postovi
    296

    Početno

    m Juanita, hvala na linku. Progutala sam svaku recenicu, naravano uz brdo suza .

    Kad smo bili na kontrolnom pregledu u Ri prije nekoliko tj, mm je par puta izgovorio- " koja sramota da mi iz Zg-a moramo putovat za Rijeku. Koja sramota!"

    Cijelo vrijeme pokusavam biti pozitivna koliko god je to moguce, i nadam se da cu vas sve razveseliti svojim iskustvom iz Ri. Nekako mislim da sam dala sve od sebe, pa mi je lakse cak i ako ne bude sve po planu ( ali o tome pokusavam ne razmisljati ).
    Prijateljica je jucer rodila na SD. Prije par mj mi kaze: " stvarno si hrabra sto si se odlucila za vodu i Rijeku". A ja si mislim da je ustvari ona ta koja je hrabra ostajuci roditi u Zg, a ja sam ta koja se u biti bojim pa krecem tamo gdje sam bar malo sigurna da ce biti dobri i ljubazni prema meni, jer to mi je jako vazno da je netko fin i dobrica prema meni tokom poroda....hocu reci-njihova je duznost biti profesionalan i nije njihov posao da nas "paze i maze"....ali meni tokom tog osjetljivog poroda treba ljudska toplina ( bez obzira sto ce mm biti tamo ) i njeznost. Mislim da sam ja primalja, da bih se prema svakoj trudnici koju poradjam ponasala kao da mi je sestra ili najbolja prijateljica.
    Jedna djevojka tj mama na forumu je napisala, nesto u stilu- nisam od onih kojima konflikt tijekom poroda ne utjece na povezanost sa djetetom. tako je i samnom.

  34. #84
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Prijateljica je jucer rodila na SD. Prije par mj mi kaze: " stvarno si hrabra sto si se odlucila za vodu i Rijeku". A ja si mislim da je ustvari ona ta koja je hrabra ostajuci roditi u Zg, a ja sam ta koja se u biti bojim pa krecem tamo gdje sam bar malo sigurna da ce biti dobri i ljubazni prema meni
    Isto takvo sam i ja imala iskustvo, s tim da bih samo ovo zadnje promijenila u "bolji i ljubazniji"

    to mi je jako vazno da je netko fin i dobrica prema meni tokom poroda....hocu reci-njihova je duznost biti profesionalan i nije njihov posao da nas "paze i maze"....
    O, da itekako bi to trebao biti njihov posao! Osobito primaljama.
    Jer su svi oni tamo zbog nas (mada to neki, na žalost, zaborave ), a ne obrnuto i zadatak im je pomoći ženama u njihovom najosjetljivijem, ali ujedno najženstvenijem izdanju.
    Jer porod ne vodi ni doktor ni primalja, već hormoni, a oni su jako osjetljivi na sve što se oko žene tad događa.
    Nitko se ne čudi kada ženke ostalih sisavaca nisu u stanju poroditi se pod prismotrom čovjeka, nego im porod momentalno stane, a od nas se očekuje sve to, pa još uz svjetla reflektora, hladno bolničko okružje, pa još ako je prisutan i hladan ili čak bezobrazan odnos osoblja...
    Zato još jednom ponavljam, topao i prijateljski odnos prema ženi koja rađa je možda i najvažniji faktor da porod nesmetano teče, a tako ga se lako podcjenjuje i odbacuje kao nešto nebitno.

    Mislim da sam ja primalja, da bih se prema svakoj trudnici koju poradjam ponasala kao da mi je sestra ili najbolja prijateljica.
    Ja bih rado takvu primalju pored sebe na idućem porodu, ako ga bude .
    Da mi bude tiha podrška, topla stijena koju ni ne čujem, ali osjećam njenu blizinu koja mi ulijeva sigurnost da je tu ako bilo šta krivo krene.
    Ah, baš sam u poetskom raspoloženju .

  35. #85
    jola

    Početno

    Pozdravčić. Ja sam prvog sina rodila 03.08. 2002. u riječkom rodilištu. Iskustvo prestrašno (babica Jovanka, liječnik crvenokosi, crvenonosi, muža mi nisu pripustili, nitko da ti kaže kako disati jer ti si i nakon tečaja zaboravila, ...) STRAŠNO. Sad se spremam za drugi porod - termin 10. 02. 2006. Užasnuta sam onim što slijedi. Mogu li odbiti primiti drip? Pomozi tko može.

  36. #86

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Jarun
    Postovi
    296

    Početno

    draga jola, evo vratila se ja iz ri rodilista prije nekih 3tj. naravno da mozes odbiti drip i ja ti preporucam da ga odbijes ako ti ga ponude i da zamolis objasnjenje zasto su ti ga ponudili, jer da ces pricekati koliko god treba svoje prave trudove tj dati maternici vremena. pokusat cu napisat pricu kroz par dana.sory na vel i malim slovima jer mi lutak spava na rukama pa pikam po tastaturi sa jednim prstom. pozdrav

  37. #87
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    Cure, podižem jer mi se bliži Dan D, a ne znam neke bitne stvari.

    Recimo: Šta mi treba za Ri rodilište?

    Moja spavaćica ili njihova?
    Jednokratne gaćice, da ili ne?
    Ulošci?
    Japanke za pod tuš?
    Hrana? Voda? Labello? Ništa od navedenog?
    Garant ću trudničku i muža ostavit doma
    Ako želim stolac ili stolčić kad je trenutak da im kažem?
    Ogrtač? Da/ne?
    Wc papir?


    Pomooooć!

  38. #88

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    Citiraj thalia prvotno napisa
    Cure, podižem jer mi se bliži Dan D, a ne znam neke bitne stvari.

    Recimo: Šta mi treba za Ri rodilište?

    Moja spavaćica ili njihova?
    Jednokratne gaćice, da ili ne?
    Ulošci?
    Japanke za pod tuš?
    Hrana? Voda? Labello? Ništa od navedenog?
    Garant ću trudničku i muža ostavit doma
    Ako želim stolac ili stolčić kad je trenutak da im kažem?
    Ogrtač? Da/ne?
    Wc papir?


    Pomooooć!

    spavacica - dobijes njihovu, ali mozes i svoju, pogotovo sto su njihove dosta lose
    jednokratne gacice - doceka te 2-4 komada u ormaricu, ali kupi i nosi sa sobom.
    ulosci - vir 80 (2-3 paketa), mogu ti i oni dati ako ustrebas
    hrana - da po zelji
    voda - obavezno
    labello - po zelji, 'os/ne's
    trudnicka - bilo bi dobro, da se ne uzrujas kad te pitaju di je
    muza - kako hoces
    ogrtac - ja jesam, ali nepotrebno
    wc papir - obavezno

    tako je bilo u rujnu

  39. #89
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    neke japanke obavezno, da možeš u njima pod tuš.
    vodu i klopu također.
    ono bolničko je mizerno u količinama a i kvaliteti.
    a sve svoje želje najbolje da kažeš čim dođeš u rodilište.

  40. #90

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Viškovo - Rijeka
    Postovi
    639

    Početno

    Ja sam nosila i Domestos vlažne maramice, da se ne mislim tko je sjedio prije mene na školjki (nije baš zgodno u tom stanju "šicati" sa visine!! )

  41. #91

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    Citiraj mamma Juanita prvotno napisa
    vodu i klopu također.
    ono bolničko je mizerno u količinama a i kvaliteti.
    a sve svoje želje najbolje da kažeš čim dođeš u rodilište.
    Meni hrana u rodilištu uopće nije bila loša,ni kvalitetom niti kvantitetom.

    Obavezno-vlažne maramice!
    Ogrtač-da!
    Toalet papir-u tonama!

  42. #92
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    Citiraj Winnie The Pooh prvotno napisa
    Ja sam nosila i Domestos vlažne maramice, da se ne mislim tko je sjedio prije mene na školjki (nije baš zgodno u tom stanju "šicati" sa visine!! )
    Haha, to sam si i mislila, ali sam ih danas zaboravila kupiti. Budem, imam još malo vremena. Hvala, Winnie.


    Citiraj lali prvotno napisa
    Citiraj mamma Juanita prvotno napisa
    vodu i klopu također.
    ono bolničko je mizerno u količinama a i kvaliteti.
    a sve svoje želje najbolje da kažeš čim dođeš u rodilište.
    Meni hrana u rodilištu uopće nije bila loša,ni kvalitetom niti kvantitetom.

    Obavezno-vlažne maramice!
    Ogrtač-da!
    Toalet papir- u tonama!
    Ehm... ja sam priličan gladuš tako da možda ipak ponesem sa sobom nešto. Obećajem da neću nositi pečene piliće, ali ipak...

    I za ovo s toalet papirom

  43. #93
    la11 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,163

    Početno

    Citiraj lali prvotno napisa
    Meni hrana u rodilištu uopće nije bila loša,ni kvalitetom niti kvantitetom.
    slažem se,i meni je bila ok,inače nisam izbirljiva i sve mogu pojesti

  44. #94
    Ineska avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    806

    Početno

    meni je isto hrana bila ok, al dobro ja sam inače izjelica i stvarno mi je sve fino...hihihi

    a isto tako ja sam uzela japanke kao za pod tuš jer su mi to svi sugerirali al moram reći da ih uopće nisam koristila jer bilo je sve cakung-pakung!
    pohvale!!!!

  45. #95
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    Super, cure, odlično i ohrabrujuče zvuči :D

    Još da smislim kako izbjeći drip i epi i na konju sam.

    Pita MM kako će on znati kad će trebat doći, budući da u predrađaonu ne smije, koliko znam. Ionako mi krećemo danas na tečaj, možda nam se neke stvari i same odgovore.

    E, da, šta trebam uzeti za bebicu? Pelene? Odjeću?

    I jel mi treba izdajalica u rodilištu?

  46. #96
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    Za dripi i epi, ponavljaj svima - ne,hvala

    MM bio sa mnom u predradjaoni.

    Ako će beba biti stalno kraj tebe izdajalica ti ne treba, u slučaju da nešto pođe krivo TM ju skoči kupiti.

    Meni nikada nije trebala.

  47. #97
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    Citiraj Nika prvotno napisa
    Za dripi i epi, ponavljaj svima - ne,hvala
    Znači, pitat će me? Nadam se. Naglašavat ću i ponavljati, ali nikad se do sada nisam našla u tako stresnoj situaciji koja uključuje nepoznato, bol i bolnicu kao najgori dio jednadžbe.

    Hvala

    Još jedno pitanje, Nika, ti si rodila na stolčiću? Kako je bilo i koliko je trajalo te je li bolje ipak na stolac s lijenom guzom ?

  48. #98
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    Pa sad ne znam hoće li te pitati al ti odmah to kreni napominjat, vec na prijemu (zezam se), svakako veliš doktoru koji će te pregledati i primalji. I onda samo ponavljaj.

    Meni je bilo savršeno i svima bi preporučila.

    Ležanje u krevetu svakako izbjegni. Ako te stave na ctg, žicaj nakon nekog vremena da ga maknu jer su trudovi jači i bolniji u tom položaju, šetaj, uzmi obavezno loptu da probaš, možda ti bude super, ako ne nema veze probaj naći položaj koji ti najviše paše.

    I pitaj da bi ti na stolčić, probaj, no vjeruj da je sve bolje od ležanja.


    Lijena guza nema nikakve veze, ja sam malo jača trutina.
    Nije tu bitna fizička spremnost jer ti imaš čvrst oslonac, npr MM-a koji sjedi iza tebe i drži te.

  49. #99
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    Nerazumno sam napisala, ovo gdje piše da mi je bilo savršeno mislim na stolčić, oprosti. 8)

  50. #100

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    što se tiče hrane,ja sam ipak nosila petit kekse i par litara mlijeka

    Za bebu ti netreba robica i pelene sve dok nebudete išli kući.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •