Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 200

Tema: Rodilište u Rijeci?

  1. #1
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno Rodilište u Rijeci?

    Čeka me još neka dva mjeseca do drugog poroda, a o odabiru rodilišta sam počela razmišljati još prije začeća. Mada mi se nakon prvog poroda u Vinogradskoj činilo da je sve proteklo skroz dobro, najteže od svega mi je bilo što sam SVOJU bebu mogla držati u rukama tek kad to odredi bolnička procedura . ( Kasnije sam još shvatila da sam bezveze, čim mi je puknuo vodenjak, odmah dobila drip , kao da se nije moglo pričekati da MOJ hormon pokrene trudove. Kod nekih žena umjetni oksitocin blokira njen prirodni i izgleda da se i meni to desilo: trudove smo cekali sljedeca 4 sata i malo je falilo da me posalju na carski rez. Srećom, u zadnji čas (po njihovom) je krenulo , ali su tada trudovi postali preintenzivni, pa su mi dali nesto protiv bolova . Ipak, kad je jednom krenulo, sve je islo brzo i kroz manje od 3 sata rodila sam (uz prisustvo muža, za koje nisam ni sanjala koliko može značiti) moju malu pikulu :D . Tada sam, naravno, bila u oblacima i dugo vremena nisam uopće razmišljala da je porod mogao proći i drugačije, bez tih glupih intervecija koje izazivaju jedna drugu.Sad nakon 3 godine imam i puno više iskustva i znanja, dosta toga zahvaljujući i RODI.
    E, sad: ja bih najradije doma, ali to u ovakvim našim okolnostima (bez mogućeg nadzora babice) ne dolazi baš u obzir. Mislila sam i na Postojnu, jer me jako privlači ideja poroda u vodi, ali sam odustala kad sam skuzila da oni preferiraju završiti porod na suhom. Do sada sam nekako najbolji dojam stekla o riječkom rodilištu. Zvala sam ih i ljubazna sestra Lela kaže da se trude sve prepustiti da bude što prirodnije ( na moj upit o rutinskom davanju dripa), da uglavnom "vodene porode" i dovršavaju pod vodom (naravno, ako želiš možeš izaći), da pupkovinu režu kad prestane pulsirat, da bebu odmah stavljaju na prsa i da imaju 24satni rooming-in ( što mi je na vrhu ljestvice prioriteta.
    E, jesam se raspisala...A sad napokon i pitanje: ima li netko od forumašica tko ima nekog friškog vlastitog iskustva s KBC Rijeka, jer ovo su zasad samo moji dojmovi.
    Još mi preostaje sve dobro tempirati i biti bar 10 dana prije termina u Rijeci.

  2. #2
    dorena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Crikvenica
    Postovi
    470

    Početno

    ja sam rodila u Rijeci 30.08.2002., a prije toga 1998. na prvom porodu sam bila odusevljena sestrama i doktorima u bolnici, narocito sto se tice dojenja. svi su se maximalno trudili pomoci, i malecki je nakon 2 sata vec bio meni u narucju. ali kod drugog poroda (nedugo nakon toga je bio onaj prvi famozni porod u vodi) sam se jako razocarala. sam porod je protekao dobro (iako me nitko nije dozivljavao za sve sto sam govorila i htjela), ali nakon poroda je malecka bila na prematurnom 4 dana. dali su nam da ih dojimo svaka 3 sata, s tim da su se sestre dobro potrudile da joj daju bocicu prije nego bi ja dosla, i forsirale su da ju ne dolazim dojiti, jer je ( kako kazu) "bebi bolje da se ne umara na cici, nego da pojede bocicu". to me , iskreno, zaprepastilo! u bolnici u kojoj promoviraju dojenje, da se tako ponasaju sestre!!! digla sam frku kod ravnatelja (koji podrzava RODAe-inace) i odmah je urgirao tako da su me zvale svaki put kada je malecka zaplakala i isla sam ju dojiti bez problema. a do tada sam se presetavala po hodniku ispred i molila sestre da me puste da ju nahranim, bezuspjesno. sto se samog poroda tice, prakticiraju da se predbiljezis za sto vec hoces, a ja to nisam. inace, o bolnici su misljenja razlicita. mislim da se u bilo kojoj bolnici moze dogoditi da imas lijepo ili ruzno iskustvo, ovisi o tome koje si srece. da jos nadodam jednu stvar, rekli su mi da su na odjelu bile sestre sa drugih odjela posto je bilo ljeto, i dosta ih je bilo na godisnjem. zaista ne znam sto bi ti rekla, dobro odluci, a ako tvoj izbor bude rodiliste u Rijeci, kontaktiraj prije nekog lijecnika (savjetujem dr-a Vlastelica)i pokusaj se dogovoriti s njim. I zelim ti svu srecu na porodu

  3. #3
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    moje je iskustvo puno pozitivnije
    da ti probam odgovoriti na ono sto ti je najvaznije - da bebu imas u punom roomingu svo vrijeme boravka (pedijatrijske kontrole se vrse u tvojoj sobi pred tobom, ti mozes sama prematati - ako zelis, moja Do je od prvog dana spavala u mom krevetu), dobijes bebu odmah na kozu (prsa), tata moze biti prisutan, pupkovina se reze tek kad prestane pulsirati i sl...
    nisam rodila u vodi
    kao sto dorena kaze ima razlicitih iskustva, sestre su neke za neke su prekrasne i vrlo dostupne, mozda ono sto istice Ri je to da se imas kome zaliti i da su glave (mislim rukovodeci) oni koji podrzavaju sto prirodniji porod i dojenje.
    Dr. Sindik je sef radjaone - mislim da je on OK osoba za kontak, suradnik je i na nekim nasim zajednickim projektima

  4. #4
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Draga dorena ,
    stvarno je tužno što si u bolnici "prijatelju djece" imala takvo iskustvo s nebuloznim komentarima sestara o dojenju i bočici. Valjda je to stvarno bilo zato što su tamo bile na zamjeni radi godišnjih (nadam se) .
    Ipak, kako kaže Flower, tamo možeš barem urgirati i pozvati se na njihov status, a u Vinogradskoj to, na žalost, ne možeš. Ja sam tražila bebicu oko ponoći jer mi je naglo nadošlo mlijeko i grudi su mi bile prepune, bolne i tvrde. Ali ništa od toga. A bebe kad po noći plaču nahrane bočicom! .
    I sad ti čekaj do jutra (narvno, nisam mogla spavat, da bi beba napokon to posisala i dobila pravu hranu.
    A po danu sam sa curama u sobi komentirala da nam bebe donose na spavanje, a ne na dojenje, jer su bile očito site. I sve to iako nisu bila nedonoščad.
    Moram priznat da me ipak strah takvih problema, jer očito, koliko god je neka bolnica "naprednija" od drugih, moraš znat oštro zahtijevat (mislim da ću to sad znat bolje nego prije 3 god.) i imat malo sreće.

    Oko Nove godine bih trebala otić na pregled, pa ću se probat dogovorit s dr. Sindikom u naprijed.

    Cure, puno hvala na informaciji, ako se još nečeg sjetite, napišite.

  5. #5
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    samo pitaj

  6. #6
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Vidim da vas puno čita, ali nitko ništa dalje ne posta, a mene i dalje sve zanima... :D Svaka informacije je dobrodošla. :wink:

  7. #7
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Ja bih samo ponovila pitanje koje sam vec postavila na topicu o porodu u vodi: da li je moguce da netko iz Zagreba samo dodje roditi u Rijeku (uz prethodnu najavu, naravno), ili bi odgovor bio "pa imate i u Zagrebu porod u vodi".

    Stvarno me zanima, jer mi Rijeka zasad najbolje zvuci, ima sve sto je meni bitno.

    Moze jos jedno pitanje: da li se za prisustvo partnera zahtijeva zavrsen tecaj? Jer mi ga, naravno, ne mozemo pohadjati u Rijeci (ali mozemo donijeti potvrdu s nekog tecaja u Zagrebu).

  8. #8
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    za partnera je dobro da zavrsi tecaj, ali znam za nekoliko njih koji su bili na porodu ali ne i na tecaju
    mislim da bi te rado primili - nazovi ih ...

  9. #9
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Hvala ti, flower. Nazvat cu ih, imam jos vremena (vidi termin u potpisu). Barem tako kaze moj doktor. :wink:

  10. #10
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Evo, citiram samu sebe, he, he :D .



    Citiraj mamma Juanita prvotno napisa
    Sanja, ja sam ih jednostavno nazvala i pitala i bili su (zapravo sestra Lela koja je kontakt za porod u vodi) vrlo ljubazni .
    Rekla mi je da nije nikakav problem što sam iz ZG, da su već imale trudnice iz cijele HR.
    Sve što treba je napraviti potrebne testove i doći na pregled-upoznavanje nekih 3-4 tjedna prije termina.
    Mislim da ti nije potrebna nikakva veza, ja je barem nemam :wink: .
    Samo mi je Flower preporučila dr. Sindika, da se probam s njim dogovorit, jer je dosta pozitivno orjentiran što se tiče prirodnog porođaja.
    Pokušat ću doć do njega kad odem na pregled i doznat još više detalja. (to će biti vjerojatno prije Božića.)
    Za tatu na porodu ne treba nikakav tečaj, ali je sigurno dobro da dođe s tobom na pregled.
    Ovo je direktni broj na kojeg možeš dobiti sestru Lelu, pa ti preporučam da im se fino najaviš i saznaš sve što te zanima. I sretno! :D

    Dakle, ovo su brojevi: 051/658-214 ili
    051/658-215

    A kako su nam termini u razmaku od 3 mjeseca, ja ću te obavijestiti kako je bilo (ak' ne zapnemo negdje u snijegu.. to mi je sad glavna briga, he, he... :wink

  11. #11
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    mamma Juanita, puno ti hvala na informacijama!

  12. #12
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Sanja, super su ti smajlići, navijam da ih uvedemo u širu upotrebu! :D

  13. #13
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Thanks! I ja navijam za to. Imas vise o njima u topicu "Smajlici" na "Administrator vam pomaze" (valjda sam dobro napisala).

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Viškovo - Rijeka
    Postovi
    639

    Početno

    Citiraj Sanja prvotno napisa
    Ja bih samo ponovila pitanje koje sam vec postavila na topicu o porodu u vodi: da li je moguce da netko iz Zagreba samo dodje roditi u Rijeku (uz prethodnu najavu, naravno), ili bi odgovor bio "pa imate i u Zagrebu porod u vodi".

    Stvarno me zanima, jer mi Rijeka zasad najbolje zvuci, ima sve sto je meni bitno.

    Moze jos jedno pitanje: da li se za prisustvo partnera zahtijeva zavrsen tecaj? Jer mi ga, naravno, ne mozemo pohadjati u Rijeci (ali mozemo donijeti potvrdu s nekog tecaja u Zagrebu).
    Nama su na tečaju rekli da je bilo žena iz cijele Hrvatske na porodu u vodi (i iz Osijeka, a tamo su porod u kadi uveli malo poslije Rijeke). Ne vidim razlog zašto ne bi mogla roditi u Rijeci, a iz Zagreba si. Šta ako se slučajno zadesiš u Rijeci?! Baš nam je pričala jedna sestra kako su ljetos imali jednu Japanku - šta su ju trebali poslati u Japan da rodi?! :shock:

    Što se tiče prisustva partnera, nije mu potreban tečaj! Prije su na tome (tečaj) jako inzistirali, ali s obzirom da je ovdje jako puno pomoraca i nisu uvijek mogli biti na tečaju, polako su pravili ustupke, tako da su sada odustali od toga. Važno je da se plati 150 Kn. Ali da je tečaj koristan, stvarno je! To MM svima govori!

  15. #15
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Thanks, Winnie! Mi cemo svakako ici na tecaj (ne mislimo ga eskivirati), ali ne mozemo u Rijeci (iz ocitih razloga).

  16. #16
    vugy

    Početno

    Rodila sam u Rijeci 14.10. i oduševila sam se osobljem. Možda sam imala sreće ali svi su bili ljubazni i susretljivi. Sestre su mi donosile i vode i toplog čaja, dodale bi mi i čašu (plastičnu) kad sam imala jake trudove pa nisam mogla do nje. Porod je bio na zadak (rekli su mi da to duže traje) i stvarno puno mi je pomogla sestra koja je bila uz mene i govorila mi kako da dišem i kada da tiskam. Osim doktorice koja me porodila tamo je bio i dr. Sindik (šef odjela) zbog zatka, i bio je jako ljubazan. Prosijek malo kvari desetak studenata koji su tamo gledali kao da su u kinu ali to mi tada nije smetalo.
    Iz mojeg iskustva za Riječko rodilište sve 5!

  17. #17
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Vugy, super! Znači rodila si prirodno bebu koja je bila na zadak? :D
    To je danas stvarno rijetkost, koliko čujem, kod nas te najčešće u takvom slučaju šalju na carski.

  18. #18
    vugy

    Početno

    Da, rekli su mi da jedino ako nešto krene naopako idemo na carski ali ja sam i htijela (pokušat) roditi prirodno jer i ja sam se rodila na zadak. Moja mala cura je imala 2700 grama pa je zbog toga bilo i lakše.

  19. #19
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    bravo, Vugy! :D a jesu li te rezali? kakav im je bio stav prema tome, obzirom na polozaj na zadak?

  20. #20
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ja sam rodila dijete na zadak (3650g), i rekli su mi da kod zatka obavezno rezu. Ali to moze biti interno pravilo rodilista, tj. ne mogu tvrditi da su to opcenite preporuke za porod zatka.
    Znam da su preporuke da se kod bebe vece od 3800-3900 radi carski.

  21. #21
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Marta, nisam skužila jel' si ti isto rodila u Rijeci?
    Ako da, kakvo je bilo tvoje iskustvo?

  22. #22
    vugy

    Početno

    Možda to ovisi i o doktoru, ne znam. Ja sam prije čula da za zadak obavezno režu pa nisam ni pitala. Imala sam 8-9 šavova, ne znam jel to puno ili normalno.
    Jedna žena koja je rodila kad i ja, rodila je prirodno a beba je bila 4350 grama. Moja mala curica je izgledala tako sičušna nasuprot njega.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    83

    Početno

    Prvo lijepi pozdrav svima. htjela sam se osvrnuti na ovo o rijeckom rodilistu..sama nisam imala iskustva..ali cu ubrzo :D a koliko cujem od ljudi u ovoj zupaniji (zivim blizu Rijeke) svi imaju pozitivne komentare. Zena mog brata je rodila tamo i ona je bila jednom rijecju odusevljena..iako je rodjena i zivjela u Zagrebu htjela je roditi u Rijeci. moje kolegice i kolegice kolegica su takoder pozitivnog dojma o rijeckom rodilistu. Sve u svemu nisam cula nista lose niti o osoblju niti bolnici..naravno svugdje ima izuzetaka..ali sto je jedan vcovjek naspram cijelog kolektiva koji dobro obavlja svoj posao. Dr. Vlastelic je moj doktor i o njemu mogu reci sve najbolje..ostale ne poznajem osobno ali sam o njima cula sve najbolje..
    kako bilo sve najbolje bez obzira na odabir zelim..
    ja osobno odlazim zivjeti u Pulu jer mi je budući muž od tamo ali sam sigurna da ce moj bebač biti u 7. mjesecu rođen upravo u riječkom rodilištu...

  24. #24
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    :D Super, Nina, hvala na infu.
    Ja sam nedavno isto razgovarala s jednom curom koja je inace iz ZG al' se udala u RI. Rodila je pred 3 mjeseca isto u KBC RI u kadi i bila je jako zadovoljna. Kaze da je bila intimna atmosfera jer je u prostoriji s njenim mužem i njom bila još samo babica, sestra Lela, koju je jako nahvalila. Doktor je tu i tamo samo provirio da vidi jel' sve OK i pustio ih da rade "svoj posao". :wink: :D

  25. #25

    Početno

    :D :D :D Rodila sam u Ri rodilištu 1.5. o.g. Primljena sam u 6:10 a Jana se rodila u 8:10! (imala sam sreće s trudovima) Imam vam sve najbolje za reći. Porodila me jedna mlada babica (2 god mlađa od mene, to mi je bilo ful smiješno, ja imam 26). Doktor je bio samo prije da mi probuši vodu i kasnije me šivao. Malo mi je samo bio bad u predrađaoni (priprema za porod) jer je valjda sestra koja me primila bila pred kraj smjene i nije joj se dalo radit. Bila je tako flegmatična!!! glupača. Ja trud svake 3 min i boli za popizdit, ona me ispituje podatke i sjedi na svojoj debeloj guzici a ja stojim gola (uz svu onu "spavaćicu") ispred nje i sa svakim trudom skupljam se do poda. Al u rađaoni.. SUPER! Dali su mi drip što je ubrzalo stvar još više (kad sam došla bila sam 8 cm otvorena), babica mi je tepala: zlato, srce, muž je bio samnom i držao me za ruku, disao samnom, puhao u mene da me ohladi... Tražila sam vode i donijeli su mi... Kad sam rodila stavili su mi je na prsa čim su joj stavili pelene i izmjerili je. U sobi za babinjače su me dobro pazili, donosili vode, pokrili me dekom. Kasnije sobi je Jana bila samnom al jednom kad sam ih tražila su mi je uzeli kad je po noći plakala da se naspavam...Postavljala sam im svakodnevno po tisuću pitanja i na sva su odgovorili. Ma da ne duljim... Kad se sjetim poroda nasmijem se jer mi je to stvarno bilo lijepo iskustvo. Držite se i sretno!

  26. #26

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno rijecko rodiliste

    Bok cure,
    i ja sam rodila u Rijeci 05.05.2002. Iskustvo - pa uglavnom pozitivno. Doduse, ja sam bila tako nabrijana pozitivnom energijom da mi se sve cinilo super. U stvari sam trebala taj isti dan doci na inducirani porodjaj, ali valjda od uzbudjenja (ili zbog toga sto sam se cijelu subotu lickala da budem najnjegovanija rodilja ikad vidjena u rijeckom rodilistu, a usput sam pocistila i kompletan stan - generalka!!) pukao mi je vodenjak noc prije!!! Bila sam presretna, stigla u rodiliste, nasmijavala sestru koja nije imala nikog osim mene (a ja sam vec bila slickana za porod), nisam imala nista protiv klistira (zasto - pricat cu vam mozda nekom drugom prigodom), prakticki se sama spojila na ctg, jer je bebac bio nesto miran pa sam se malkice zabrinula. Moram naglasiti - od trudova ni T!! Otud moje dobro raspolozenje... Kad su krenuli trudovi (malo su me i dripali), mislila sam moliti dragu babicu Ginu (koja je stvarno bila super) da mi napravi carski i spasi me muka, toliko me rasturalo. Inace sam normalna i razumna osoba, nesklona blesavim zahtjevima!! Sva sreca, kratko je trajalo, slusala sam babicu, disala, puhala, nisam vristala, vikala, psovala, trosila energiju, bila sam totalno skoncentrirana na trudove i hrabrila samu sebe da sam sa svakim trudom bliza svom sinu... Tocno u 3.00 (vodenjak je pukao u ponoc, trudovi su poceli od 1.30) postala sam mama!!! Samo malo da uzmem maramicu i obrisem suzice. Uvijek cmoljim kad pricam o porodjaju. Dr je stigao negdje pred kraj poroda, prakticki ga ne bi ni primijetila da nije poslije "dolje" nesto previse petljao, sivao me i odsivao i na kraju ustanovio da je napukao grlic maternice. Sva sam se ohladila na onom stolu, pokrivali su me dekama, nikako da se ugrijem. Uglavnom, to je brzo proslo (danas sam k'o nova!!), odveli su me gore u rodiliste, donijeli mi maloga i vise ga nisam ostavljala. Cijelo je vrijeme bio sa mnom, malo u kolijevkici kraj kreveta, malo u mom krevetu, fino je pajkio, ucio cikiti, uopce nije plakao, a i zasto bi kad je cijelo vrijeme bio kraj svoje mame?! Zvono kraj kreveta je radilo, sestre su bile ljubazne, nakon 3 dana smo otisli kuci, ali se rodilista doista sjecam kao ugodnog mjesta na kojem sam sretno prozivjela prva 3 dana zivota svog djeteta. Pokazali su mi kako da ga previjem, cuvali su me da ne padnem u nesvijest dok se tusiram, dali su mi tabletu protiv bolova radi savova, pustili su tatu da bude malo s nama i van vremena za posjete, jednostavno - osjecala sam se sigurnom i ok. Posebno pohvaljujem prof. Petrovica koji mi je i vodio trudnocu, bio je stvarno profesionalan, odusevilo me sto me je posjetio u rodilistu jutro nakon porodjaja i nasmijavao kako sam mu "zbrisala s indukcije". Eto toliko od mene. :D

  27. #27
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Baš lijepo da su većinom pozitivna iskustva , pogotovo za trudnicu kojoj je do poroda (službeno :wink: )ostalo još manje od dva tjedna. E pa cure, mene uzbuđenje već hvata , a u ponedjeljak odlazimo u Rijeku! Vraćamo se, naravno, tek nakon poroda. Planiramo porod u vodi, pa nam držite fige da sve dobro prođe. :wink:

  28. #28
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    javi se imas na zatvorenom sve podatke - nemoj slucajno da nas zaobidjes

  29. #29
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Moze !

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb-Maksimir
    Postovi
    482

    Početno

    Mamma Juanita, drzim ti fige, i nadam se da ce sve proci dobro! :wink: :wink: :wink:

  31. #31

    Početno

    Mamma Juanita želim da ti porod prođe dobro i brzo kao i meni (barem). Good luck! Vidjeti ćeš, nije to ništa strašno. :wink:

  32. #32
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Hvala svima na podršci! :D
    Ma ja se uopće ni ne bojim da će biti "strašno", dapače, hvata me lagana euforija, baš sam luda!
    Sjetila sam se sad jedne moje prijateljice koja mi je dan prije mog prvog poroda rekla da mi zavidi, a ja sam je u čudu gledala :shock: .
    Onda mi je rekla (inače ima 2 djece) da je to za nju bilo toliko posebno, gotovo kozmičko iskustvo, a oči joj se sjajile dok mi je to pričala ...
    To mi je kasnije na porodu zvonilo u glavi i uvjerena sam da mi je tad prenijela dobar dio te pozitivne energije. E sad se ja osjećam otprilike kao ona, samo što ne moram nikome zavidjeti 8) .Stvarno sam otkačila...

  33. #33
    dorena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Crikvenica
    Postovi
    470

    Početno

    bas mi je drago da si toliko puna pozitivne energije, tako i treba! to je stvarno jedinstven dozivljaj . JA BI OPET RODILA!!!!!
    UH, KAD SE SJETIM...

  34. #34
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    Juanita, pa kud prije??? :D :D zelim ti sve najbolje i da zaista dozivis kozmicko iskustvo (ne pisem s navodnicima jer vjerujem da je to zaista moguce) :D :D
    naravno, kad se vratis, cekamo detaljan izvjestaj - ma uopce se ne brinem da ce biti savrseno! samo opusteno i hrabro!

  35. #35
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Hvala dorena i Felix, i bilo je predivno iskustvo! :D Dok ne napišem priču s poroda, možeš pročitati "kraći" :wink: izvještaj na http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...?p=21016#21016 .

  36. #36
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    :shock: pa Juanita, kud prije??? ja si sve mislim kako bi mogla ovih dana roditi, sutra je termin, a kad ono... CESTITAM!!! :D drago mi je da je sve tako savrseno ispalo!!

  37. #37
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Eto, Hanni se više nije dalo čekat, a sa svojih 3860 g i 49 cm (buhtlica :D ), bila je sasvim spremna. :wink:
    Hvala na čestitkama!

  38. #38

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Viškovo - Rijeka
    Postovi
    639

    Početno

    Ja sam rodila u Rijeci prije nesto vise od 6 tjedana, i kao i svi do sada imam pozitivna iskustva.

    Rodila sam u vodi, MM je bio cijelo vrijeme uz mene, prije nego sam usla u kadu hopsala sam na lopti i to je nesto fantastično (otvorila sam o tome topic pod Porod).Sa nama je cijelo vrijeme bila sestra Jovanka, donosila mi je vodu kada god sam trazila (mislim da sam u dva sata popila bar litru vode ako ne i vise), a pred kraj, kada sam već izgubila snagu, pozvala je još dvije sestre (Mihaela i Bruna) koje su mi onda držale noge (svaka svoju!). Na kraju su se pojavili još i dr. Manestar, dr. Frančišković i pedijatar (ne znam mu ime), tako da je Laura došla na svijet uz brojnu publiku. S obzirom na njene dimenzije, morali su me rezati, ali sam bez obzira još i dobro popucala. Sve mi je to prošlo i ostalo u jako lijepom sjećanju, osim šivanja, koje je trajalo sat vremena :shock: . Šio me je dr. Manestar i stvarno je bio pažljiv (kasnije na odjelu kada su sestre gledale šavove, rekle su da se uopće ne primijete). Kada je završio, pojavio se dr.Frančišković i ljutito komentirao njegov rad, pokidao mi par šavova i onda ponovno sašio. Na tom mjestu mi je sada kvrga i još uvijek me pecka kada idem na wc. Ali moja gin mi je na pregledu rekla da to nije ništa strašno, već da je samo loše sašiveno.

    Kada su me prebacili na 5. kat (babinjače), bila sam sama u sobi, donijeli su mi Lauru i od tada se nismo odvajale. Svi su bili jako ljubazni, čak su me svako jutro sestre pitale ako želim cimericu. Kako nije bila gužva za porode tih dana, sva četiri dana koliko smo Laura i ja bile u bolnici, bile smo same u sobi, mogle smo imati posjete kada god smo to htjele. Sestre su me zezale da ću morati platiti apartman!!
    Stvarno bez zamjerki.

    Jedino što me je ljutilo je to što su doručak, ručak i večeru stavljali na stol, bez da pitaju jesam li u stanju ustati ili sjediti za stolom i jesti!!
    Ali ne može sve biti savršeno!!!

  39. #39
    vugy

    Početno

    Citiraj Winnie The Pooh prvotno napisa
    Jedino što me je ljutilo je to što su doručak, ručak i večeru stavljali na stol, bez da pitaju jesam li u stanju ustati ili sjediti za stolom i jesti!!
    Ali ne može sve biti savršeno!!!
    I ja sam rodila u Rijeci i nama su prvi dan stavili na onaj ormarić pored kreveta. Super mi je bilo i to što kad sam došla u sobu čekao me topli čaj. I kasnije uvijek kada bi pitale donijeli bi nam toplog čaja.

  40. #40

    Početno radjaona rijeka

    primalje rađaone iz rijeke dobile su svoju e-mail adresu. rado bi da nam se javite sa vašim sugestijama, kritikama i pohvalama.
    e-mail: primalje_rodiliste_ri@hotmail.com

  41. #41
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    pozdrav primalje 8) drago nam je da ste tu nadam se da uzivate citati toliko lijepih iskustva s poroda u Rijeci i da cemo se i preko foruma ugodno druziti

  42. #42
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno Re: radjaona rijeka

    Citiraj Primalje Rijeka prvotno napisa
    primalje rađaone iz rijeke dobile su svoju e-mail adresu. rado bi da nam se javite sa vašim sugestijama, kritikama i pohvalama.
    e-mail: primalje_rodiliste_ri@hotmail.com

    Fascinira me da ste toliko posvecene pacijentima da otvarate e-mail adresu namijenjenu rodiljama!

    Nadam se da cete me primiti da i moja bebica zapliva kod vas u Rijeci!

  43. #43
    MamaQ!

    Početno

    dizem topic cure treba mi pomoc
    pisala sam primaljama na adresu ali nikakvog odgovora

    moze se neko iz Rijeke raspitati kakvi su uslovi i POSTOJI LI UOPSTE MOGUCNOST
    da neko iz druge drzave obavi porod u vodi kod vas(npr BiH)

    kakva je procedura i kakvi papiri trebaju?

    Ili da me uputite na nekog ko moze pomoci

  44. #44
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    MamaQ!,
    najbolje da nazoveš i tražiš sestru Lelu ili sestru Silvanu (ili sestru Kseniju ), one ti mogu dati sve informacije vezane za porode u vodi.
    Dakle, ovo su brojevi385) 051/658-214 ili
    051/658-215

    Mislim da ne bi trebao biti nikakav problem što dolaziš iz BiH, znam neke cure koje su išle rađati u Austriju i Sloveniju.
    Svakako te u trudovima nitko neće odbit :wink: .
    Bitno je da imaš urednu trudnoću i da obaviš testiranja na hepatitise, klamidiju i HIV.
    pogledaj i ovaj topic Porod u vodi
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=311

  45. #45
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Da, uvijek se možeš, kao slučajno, naći u Rijeci!
    Neće te, valjda, pustiti da rodiš pred vratima!

  46. #46
    ross

    Početno

    Ja sam iz Rijeke i mogu samo sve pozitivno reći. Ali za porod u vodi je potrebno napraviti u 36.ili 37. tjednu jedan pregled kod njih.I od nalaza potreban je nalaz za klamidiju, HIV, hepatitis B i cervikalni bris.
    Puno srece

  47. #47

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Viškovo - Rijeka
    Postovi
    639

    Početno

    Kada smo bili na tečaju pričali su nam kako je ljetos bila neka žena iz Japana koja je rodila kod nas u riječkom r. i muž je bio sa njom!!

    Stvarno ne vidim prepreku zasto ne bi mogla ovdje roditi.
    Kao sto su vec rekle Mamma Juanita i Ross, trebas napraviti te preglede.
    I jos nesto, od 1.4. porod u kadi je besplatan, odnosno, financira ga hrvatski zdravstveni fond, a ne znam kako je uređeno zdravstveno osiguranje kod vas, te da li postoji mogućnost da ti se vrate novci. Naime, kada smo i mamma Juanita i ja radjale, plaćalo se 950,00 kn (mislim da je to oko 250 KM) i još 150,00 Kn (oko 45 KM) za tatu ako hoces da bude sa tobom.

  48. #48
    MamaQ!

    Početno

    Cure hvala na pomoci i infu
    u meduvremenu sam dobila mejl od primalja
    tako da ako sekina trudnoca prode OK
    mislim da ce se sigurno odlucit za RI
    (a i ja sam se citajuci vase postove "zapalila" i kamo srece da sam vas nasla prije)

  49. #49
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Jeste gledale jučer možda Meridijan 16?
    Bio je prilog iz RI rodilišta - 1. porod u vodi gdje se i tata okupao 8) .
    Dali su mu čak i neke njihove kupaće !

  50. #50

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Viškovo - Rijeka
    Postovi
    639

    Početno

    Žao mi je što nisam vidjela, samo me živo zanima gdje je stao!!! :D

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •