Stranica 5 od 11 PrviPrvi ... 34567 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 512

Tema: Kako posvojiti dijete iz druge države/kontinenta?

  1. #201
    mostarka86 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Mostar
    Postovi
    579

    Početno

    lexy hvala ti na brzom odgovoru...već sam kliknula stotinu puta da vidim jel iko odg
    i ja sam danas gledala karte, prestrašne su...
    pošto si ti već u dobra doba sa svim tim, mogu li te pitati, ovako javno, pošto nemam pp, da li se odmah cijeli taj iznos mora odjednom uplatiti, ili se to kroz pola godine razvuče, u suštini, dokle si ti došla sa svim tim, šta si već završila...
    mi smo zagrizli za ovu ideju strašno jako, ali nas lova (ako treba ovoliko koliko sam pročitala) malo zeza...

    unaprijed hvala na odgovorima, drago mi je da postoje ljudi koji su kao i mi bez predrasuda i sa puno ljubavi i duši **

  2. #202
    barny avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    26

    Početno

    Citiraj mostarka86 prvotno napisa Vidi poruku
    lexy hvala ti na brzom odgovoru...već sam kliknula stotinu puta da vidim jel iko odg
    i ja sam danas gledala karte, prestrašne su...
    pošto si ti već u dobra doba sa svim tim, mogu li te pitati, ovako javno, pošto nemam pp, da li se odmah cijeli taj iznos mora odjednom uplatiti, ili se to kroz pola godine razvuče, u suštini, dokle si ti došla sa svim tim, šta si već završila...
    mi smo zagrizli za ovu ideju strašno jako, ali nas lova (ako treba ovoliko koliko sam pročitala) malo zeza...

    unaprijed hvala na odgovorima, drago mi je da postoje ljudi koji su kao i mi bez predrasuda i sa puno ljubavi i duši **
    pošto sam nova i moram čekati odobrenje administratora, moji odogvori kasne a več sam odogvorila da se ne treba ići u Kongo već
    dijete dovodi voditeljica agencije ako baš želiš možeš ići s njom ali to ne ulazi u ovu cijenu od 100 tisuća već plačaš posebno svoju kartu i smještaj...kad kažem cijenu ne znam kako to drugačije nazvati jer ti u principu plačaš razno razne ovjere tj.papirologiju i odvjetnika koji vodi tvoj slučaj. Na žalost oko 70 do 80 tisuća moraš potrošiti odmah jer primjera radi opčinski sud ili ministrastvo ti biljege ne daje na rate.

    Nadam se da sam pomogla ako te još šta zanima slobodno pitaj.

  3. #203
    mostarka86 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Mostar
    Postovi
    579

    Početno

    Citiraj barny prvotno napisa Vidi poruku
    pošto sam nova i moram čekati odobrenje administratora, moji odogvori kasne a več sam odogvorila da se ne treba ići u Kongo već
    dijete dovodi voditeljica agencije ako baš želiš možeš ići s njom ali to ne ulazi u ovu cijenu od 100 tisuća već plačaš posebno svoju kartu i smještaj...kad kažem cijenu ne znam kako to drugačije nazvati jer ti u principu plačaš razno razne ovjere tj.papirologiju i odvjetnika koji vodi tvoj slučaj. Na žalost oko 70 do 80 tisuća moraš potrošiti odmah jer primjera radi opčinski sud ili ministrastvo ti biljege ne daje na rate.

    Nadam se da sam pomogla ako te još šta zanima slobodno pitaj.
    barny, hvala ti na odgovoru, puno, i meni kasne poruke, a pp ne mogu ni aktivirati još, jer sam nova.
    uglavnom, ogromnu želju imamo za bebicom iz konga, ali nemamo te novce.
    malo sam razočarana, ali šta ću, idemo dalje.
    čuvam vam fige da što prije dobijete svoju bebicu, i da uživate u njoj

  4. #204

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    1

    Početno

    Moja djeca su posvojena iz Ukrajine i ukoliko nekoga zanima vise informacija, slobodno me pitajte. Mi zivimo u USA i morali smo uz homestudy, immigration approvals etc obaviti jako puno papirologije kako za americku, tako i za ukajinsku stranu (mislim da se radi o 33 dokumenta, tzv dossier). Ukrajina vise ne dozvoljava da se djeca mladja od 5 godina usvoje izvan Ukrajine (osim s posebnim potrebama) i samo bracni parovi mogu usvojiti. Nije potrebna agencija za usvajanje, nego sve moze obaviti Ukrajinski "facilitator".

  5. #205

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,143

    Početno

    Kad smo mi kretali u posvajanje, razmišljali smo i o opciji inozemstvo ako se oduzi u Hrvatskoj. Postoji li način da vam prijatelji i rodbina pomognu skupiti dio novca, to je jedina stvar u životu( i ne daj Bože da mi je zdravlje djeteta ozbiljno ugroženo) za koju bi se posudila pitati prijatelje i rodbinu da doniraju manje iznose koliko tko može i/Ili posude neke malo veće iznose pa im vraćate na rade, ili nadete još honorarni posao pa godinu dana pokušate vidjeti koliko možete zaraditi i uštedjeti, za tako veliki cilj svašta se isplati pokušati.

  6. #206
    barny avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    26

    Početno

    curke zanima me da li je koja već bila na razgovoru u agenciji i dal ste zadovoljni, nadam se da nisam
    jedina koja sam u procesu valjda ima još netko u procesu da možemo izmjenjivati iskustva
    Posljednje uređivanje od čokolada : 28.02.2012. at 10:29 Razlog: brisanje reklame

  7. #207

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    277

    Početno

    Bila sam u agenciji. Sve je otprilike onako kako sam i očekivala, osim jedne pojedinosti (medicinske naravi) čiji rizik ne možemo prihvatiti, ni uz najbolju volju. Sve ostalo je prihvatljivo, pa čak i cijena, i cijeli taj postupak, i papirologija...
    Cijeli sam tjedan lebdjela u oblacima, a sad sam opet kao da me netko polio kantom ledene vode... Šah-mat pozicija!

    Barny, kad ti se otvori mogućnost pp-a, pišem ti!

  8. #208
    barny avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    26

    Početno

    Citiraj lexy prvotno napisa Vidi poruku
    Bila sam u agenciji. Sve je otprilike onako kako sam i očekivala, osim jedne pojedinosti (medicinske naravi) čiji rizik ne možemo prihvatiti, ni uz najbolju volju. Sve ostalo je prihvatljivo, pa čak i cijena, i cijeli taj postupak, i papirologija...
    Cijeli sam tjedan lebdjela u oblacima, a sad sam opet kao da me netko polio kantom ledene vode... Šah-mat pozicija!

    Barny, kad ti se otvori mogućnost pp-a, pišem ti!

    baš mi je žao, jer mi smo dobili zdravo dijete tako da ne razumijem u čemu je
    problem, pošto možete odbiti ako ne želite bolesno dijete.
    Još nemam mogučnost poruka javim kada bude dostupno

  9. #209

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    6

    Početno

    Barny, u istom smo procesu!! Kako da dođem do tebe?

  10. #210

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    277

    Početno

    Citiraj barny prvotno napisa Vidi poruku
    baš mi je žao, jer mi smo dobili zdravo dijete tako da ne razumijem u čemu je
    problem, pošto možete odbiti ako ne želite bolesno dijete.
    Još nemam mogučnost poruka javim kada bude dostupno
    Test na HIV nije pouzdan do djetetove dobi od 18 mjeseci. Može biti i lažno pozitivan, ali i lažno negativan. Jedino ako posvajaš starije dijete, možeš biti sigurniji u nalaz.

  11. #211
    barny avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    26

    Početno

    Citiraj lexy prvotno napisa Vidi poruku
    Test na HIV nije pouzdan do djetetove dobi od 18 mjeseci. Može biti i lažno pozitivan, ali i lažno negativan. Jedino ako posvajaš starije dijete, možeš biti sigurniji u nalaz.
    da da tako je,upravo radi toga mi smo se odlučili za dijete starije od 18 mjeseci

  12. #212

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    6

    Početno

    Barny, vidiš moju poruku?

  13. #213
    barny avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    26

    Početno

    Citiraj pijesak prvotno napisa Vidi poruku
    Barny, vidiš moju poruku?
    pijesak nema tvoje poruke, pp konačno dostupan pošalji ponovo

  14. #214

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    6

    Početno

    neznam gdje je pp a ni ja ih još nemam- evo ti moja mail adresa (šifrirana) m7040157@efst.hr

  15. #215

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    6

    Početno

    evo nažalost mail koji sam dala više nije u funkciji ali evo drugi pa mi se barny javi
    covic_2006@yahoo.com

  16. #216
    barny avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    26

    Početno

    Citiraj pijesak prvotno napisa Vidi poruku
    evo nažalost mail koji sam dala više nije u funkciji ali evo drugi pa mi se barny javi
    covic_2006@yahoo.com
    poslala sam ti mail

  17. #217

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    277

    Početno

    Evo samo da se javim što se zbiva kod nas. Mi nekako ne možemo odustati od ideje usvajanja iz Konga i trenutno smo ipak u fazi razmatranja usvajanja i nešto starije bebe, dakle od godinu i pol kad je nalaz testa pouzdaniji nego kod novorođenčeta.
    Sad me muče i neke druge stvari kao npr. kako će dijete od 2 ili 2.5 godine koje već govori svoj jezik doći u sasvim novo okruženje gdje ne razumije ni riječi i hoće li mu se razviti govor na vrijeme i sve ostale razvojne faze koje idu uz govor i upoznavanje svijeta oko sebe. Uf, uf...brige i dileme. Sve mi se čini da će uslijediti ponovni razgovor u agenciji.

  18. #218

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svima,

    danas sam vidjela na pretraživaču link na ovu temu pa osjećam da se trebam javiti. Mi smo naime druga obitelj iz RH koja posvaja dijete iz Konga preko navedene agencije. Upravo sam im pošla pisati e mail. 15.4.2011 smo predali sve dokumente i aplicirali za posvojenje te platili pola ugovorenog iznosa. Prva ročišta su se odvijala jako brzo i već su nam krajem lipnja rješenja o posvojenju bila pravomoćna. Danas je 26.2. i naša djeca su još uvijek u Kongu jer još uvijek nemamo putovnice za njih. Prva obitelj koja posvaja iz Konga u RH je dobila putovnice pred 15 dana i imaju već našu vizu.... sve ok. Eto nama nekako ne ide, prvo su se papiri zagubili, pa je bilo ratno stanje, pa su se opet zagubili.... sad imamo obećanje dano pred 15 dana da ćemo ih dobiti za 3 - 4 tjedna. Mislim da je to sve problematično jer smo "pokusni kunići". Isto tako, obzirom da se razne institucije nalaze u raznim gradovima, pretpostavljamo da smo mi čekali da se "nakupi" zahtjeva pa da ne moraju samo zbog nas činiti trošak. Bilo kako bilo, mislim da smo mi o ova "prva posvojiteljska obitelj" probili led i da je agencija bogatija za naše iskustvo i sad zna kako se, šta i gdje radi. Mislim da druge obitelji neće prolaziti katarzu kroz koju smo mi prolazili i da će u roku od par mjeseci dobiti svoju djecu. Agentica se trudi, nitko joj to ne može osporiti, ali učinak nije zadovoljavajući barem u našem slučaju. Ne ovisi sve o njoj a i ona se nije baš raspitala kako se to radi prije nego što je krenula u proces, ili je pak imala krive ulazne podatke, tako da naša djeca dolaze od kolovoza prošle godine a još nemamo putovnice za njih. Ne želim vas obeshrabriti niti pak oskrnaviti ugled agencije, samo vam želim reći da smo se mi kao obitelj u svemu tome jako, jako naživcirali i još se živciramo i jedino nam je drago što je sad "utabana staza kojom se ide kroz proces" i da će agencija biti bogatija za naše iskustvo i moći sve brže odraditi za druge obitelji. Mislim da svi radimo plemenito djelo i da treba nastaviti tim putem. Sve u svemu, bez obzira na poteškoće kroz koje smo prolazili, ovo je fantastično rješenje za obitelji koje žele posvojiti djecu jer, bojim se, kod nas bi ta želja mogla ostati ne ispunjena.
    Lijepi pozdrav svima

  19. #219

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    277

    Početno

    Noa2012, hvala ti na javljanju i dijeljenju svojih iskustava s nama, potencijalnim posvojiteljima iz Konga. Drago mi je da nas ima i mislim da će iz postupka u postupak biti sve lakše i brže prolaziti kroz tu papirologiju. Uvijek netko mora biti pionir u novim stvarima i krčiti put drugima. Svaka vam čast na tome!
    Nadam se da ćete kroz par tjedana dobiti svoju djecu!
    Molimo te da nam se svakako javiš s novostima, pa će možda i drugi, potaknuti vašom pričom, krenuti u isto.
    Sretno vam bilo!

  20. #220
    barny avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    26

    Početno

    Citiraj Noa2012 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima,

    danas sam vidjela na pretraživaču link na ovu temu pa osjećam da se trebam javiti. Mi smo naime druga obitelj iz RH koja posvaja dijete iz Konga preko navedene agencije. Upravo sam im pošla pisati e mail. 15.4.2011 smo predali sve dokumente i aplicirali za posvojenje te platili pola ugovorenog iznosa. Prva ročišta su se odvijala jako brzo i već su nam krajem lipnja rješenja o posvojenju bila pravomoćna. Danas je 26.2. i naša djeca su još uvijek u Kongu jer još uvijek nemamo putovnice za njih. Prva obitelj koja posvaja iz Konga u RH je dobila putovnice pred 15 dana i imaju već našu vizu.... sve ok. Eto nama nekako ne ide, prvo su se papiri zagubili, pa je bilo ratno stanje, pa su se opet zagubili.... sad imamo obećanje dano pred 15 dana da ćemo ih dobiti za 3 - 4 tjedna. Mislim da je to sve problematično jer smo "pokusni kunići". Isto tako, obzirom da se razne institucije nalaze u raznim gradovima, pretpostavljamo da smo mi čekali da se "nakupi" zahtjeva pa da ne moraju samo zbog nas činiti trošak. Bilo kako bilo, mislim da smo mi o ova "prva posvojiteljska obitelj" probili led i da je agencija bogatija za naše iskustvo i sad zna kako se, šta i gdje radi. Mislim da druge obitelji neće prolaziti katarzu kroz koju smo mi prolazili i da će u roku od par mjeseci dobiti svoju djecu. Agentica se trudi, nitko joj to ne može osporiti, ali učinak nije zadovoljavajući barem u našem slučaju. Ne ovisi sve o njoj a i ona se nije baš raspitala kako se to radi prije nego što je krenula u proces, ili je pak imala krive ulazne podatke, tako da naša djeca dolaze od kolovoza prošle godine a još nemamo putovnice za njih. Ne želim vas obeshrabriti niti pak oskrnaviti ugled agencije, samo vam želim reći da smo se mi kao obitelj u svemu tome jako, jako naživcirali i još se živciramo i jedino nam je drago što je sad "utabana staza kojom se ide kroz proces" i da će agencija biti bogatija za naše iskustvo i moći sve brže odraditi za druge obitelji. Mislim da svi radimo plemenito djelo i da treba nastaviti tim putem. Sve u svemu, bez obzira na poteškoće kroz koje smo prolazili, ovo je fantastično rješenje za obitelji koje žele posvojiti djecu jer, bojim se, kod nas bi ta želja mogla ostati ne ispunjena.
    Lijepi pozdrav svima
    Noa molim te da mi se javiš na mail barny3426@yahoo.com

  21. #221
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Cure, obzirom da smo se malo odmakli od pravila foruma, molim vas da ne spominjete imena jer reklamiranje, kao što znate, nije dozvoljeno.

    Imali smo već na forumu vrlo neugodnih situacija u kojima su se javljale (i) psihički bolesne osobe predstavljajući se kao zastupnice pri međunarodnim posvajanjima.
    Starosjedioci će se sjetiti svojedobne navale "misionarki", jedna od njih povremeno novim čoporativnim profilima navrati i na ovaj Forum (želi posvojiti, ima dijete s celebralnom paralizom, misionari po svijetu, dadilja je u Italiji - cure koje prate i druge forume mogu je često "susresti") pa svima savjetujem - oprez.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 28.02.2012. at 10:42

  22. #222

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,143

    Početno

    Da, treba biti oprezan, a "dotičnu misionarku" je svekolika forumska populacija na više foruma uspjela prepoznati, nekako se već prepoznaje njen opus.

    Kad se netko nudi kao posrednik treba pvo sve dobro provjeriti na sve strane i vidjeti je li osoba registrirana za obavljanje djelatnosti, i obavezno prijaviti ako se netko lažno predstavlja. Koliko znam zasad je samo jedna agencija za posvajanje u RH.

  23. #223
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    Citiraj ivanas prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko znam zasad je samo jedna agencija za posvajanje u RH.
    Ja bih samo zeljela upozoriti da u Hrvatskoj ne postoji niti jedna legalna agencija za posvajanje jer nasi zakoni (zasada, a prema nekim informacijama iz ministarstva ni ubuduce) ne predvidjaju niti odobravaju rad takvih agencija nego je jedini legalni put posvajanja preko centara za socijalnu skrb. dakle oni koji pokusavaju posvojiti preko "agencije" o kojoj se ovdje prica zapravo rade s jednom firmom registriranom kao d.o.o. i u slucaju pravnih komplikacija ili problema ne mogu racunati na nikakvu pomoc sustava ni drzave nego se mogu privatno tuziti s vlasnicom koja ce zato odgovarati s temeljnim kapitalom firme od 2o tisuca kuna.
    Dakle sve je to siva zona, svi mi koji smo posvojili znamo koliko truda, vremena i zivaca treba za to, ali mislim da se ipak bolje drzati postojecih zakonskih okvira nego se igrati sa zivotom jednog djeteta i cijele svoje obitelji s vrlo mogucim pravnim posljedicama.

  24. #224
    barny avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    26

    Početno

    Citiraj pujica prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih samo zeljela upozoriti da u Hrvatskoj ne postoji niti jedna legalna agencija za posvajanje jer nasi zakoni (zasada, a prema nekim informacijama iz ministarstva ni ubuduce) ne predvidjaju niti odobravaju rad takvih agencija nego je jedini legalni put posvajanja preko centara za socijalnu skrb. dakle oni koji pokusavaju posvojiti preko "agencije" o kojoj se ovdje prica zapravo rade s jednom firmom registriranom kao d.o.o. i u slucaju pravnih komplikacija ili problema ne mogu racunati na nikakvu pomoc sustava ni drzave nego se mogu privatno tuziti s vlasnicom koja ce zato odgovarati s temeljnim kapitalom firme od 2o tisuca kuna.
    Dakle sve je to siva zona, svi mi koji smo posvojili znamo koliko truda, vremena i zivaca treba za to, ali mislim da se ipak bolje drzati postojecih zakonskih okvira nego se igrati sa zivotom jednog djeteta i cijele svoje obitelji s vrlo mogucim pravnim posljedicama.
    pujica mi znamo da je agencija doo ali ono šta ti ne znaš da bez blagoslova naše države mi ne bismo mogli
    krenuti u taj postupak tj. da bi uopče mogli krenuti u to morali smo proči kroz opčinske sudove i dva ministarstva
    dakle po tvome država je prekršila zakon jer nam je ovjerila dokumente u svrhu internacionalnog posvojenja šta i piše na
    dokumentaciji... a vjeruj da nismo jedini koji posvajamo internacionalno, tu ima i Rusije pa čak posvajaju i iz Nepala, po onome
    šta si ti napisala mi svi smo u sivoj zoni skupa sa državom. Na kraju krajeva zašto ljudi ne bi posvojili dijete na brži način, misliš da se mi
    nismo potrudili i da ne gubimo živce samo zato jer eto nismo posvojili iz Hrvatske.

  25. #225

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,143

    Početno

    Ne slažem se s pujicom da su sva internacionalna posvajanja siva zona, iako i ta zona postoji.

    Omjer potencijalnih posvojitelja i djece spremne za posvajanje čak i kad bi se posvojila sva starija djeca u sustavu i kad bi sustav bio brži i efikasniji, mislim da bi broj potencijalnih posvojitelja bio opet veći od broja djece i jako mi je drago da su se pokrenula internacionalna posvajanja.
    Rizik postoji u svemu u životu, pa i u posvajanju. Osim živaca i strpljenja, potencijalni internacionalni posvojitelji stavljaju na kocku i taj iznos od 100 tisuća kuna, a sam taj iznos koji riskiraju nije po men razlog da bi odustali od ideje. Kupe ljudi novi auto na kredit za isti iznos i svaki put kad sjednu u njega riskiraju prometnu i uništenje istog. Po meni je dijete i proširenje obitelji vrijedno rizika.

    Naša država bi trebala u jednom sektoru preuzeti posredovanje pri međunarodnim posvajanjima, isto kao i angažirati se da nađu strane posvojitelje za našu djecu za koje nemaju potencijalne posvojitelje u Hrvatskoj. Onaj slučaj posvojenja dječaka iz Nazorove s cerebralnom paralizom me silno obradovao, i kad bi se netko bavio time sigurno bi i još neka djeca sa sličnim oštećenjem zdravlja dobila roditelje. Stranci iz nekih zemalja su između ostalog i spremniji na takvo posvojenje jer imaju punu podršku sustava i matične države za brigu o takvoj djeci i mogu i puno više pružiti nego prosječni roditelj u Hrvatskoj.

    Još jedna velika korist od međunarodnih posvojenja, pogotovo djece drugih rasa jest što ta djeca izvanredno priiku da se kao društvo učimo prihvaćati i voljeti različitosti bez kojih bi život i društvo bili monotoni. Bila bih jako sretna kad bi moja djeca mogla upoznati i ići u školu s djecom drugih rasa i učiti neposredno o drugim kulturama.

    NAš natalitet je jako loš i masovnija međunarodna posvojenja bi i tu sigurno bila plus.

    I jo najvažnije, prekrasna mala bića dobivaju šansu za normalan i dostojan život u obitelji, a neće umrijeti od rata i gladi u matičnoj zemlji.

    Svim srcem podržavam vas sve koji ste među prvima kod nas krenuli tim putem, i nadam se da će vas s vremenom biti sve više, a proces posvajanja brži i lakši.
    Rado bih i upoznala jednom takve posvojene obitelji.

  26. #226

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    277

    Početno

    Citiraj pujica prvotno napisa Vidi poruku
    Dakle sve je to siva zona, svi mi koji smo posvojili znamo koliko truda, vremena i zivaca treba za to, ali mislim da se ipak bolje drzati postojecih zakonskih okvira nego se igrati sa zivotom jednog djeteta i cijele svoje obitelji s vrlo mogucim pravnim posljedicama.
    Čak i mi koji nismo još uspjeli posvojiti kod nas znamo koliko truda, vremena i živaca treba uložiti u to. Samo što nama taj trud nije urodio plodom! Kao da ja ne bih željela više od svega posvojiti kod nas. Osim toga, kao da sam ja našla tolike tisuća kuna na cesti.
    I mi smo prošli dugotrajne obrade i prolazimo kroz još mukotrpnija zivkanja i moljakanja, ali naše molitve ostaju i dalje neuslišene. Pa zašto onda ne krenuti i putem inozemnog posvajanja, kad ne kršimo zakone države nego dapače imamo njezin blagoslov!

  27. #227
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    svaka cast onima koji riskiraju, nadam se da ce vam uspjeti, ja osobno ne bih imala tu hrabrost, a kao sto kazem i pravno jest siva zona (posebno sto je vec bilo i propalih slucajeva posvajanja i tragicnih prica, al o njima vam tamo nece pricati). u svakom slucaju sretno

  28. #228

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    6

    Početno

    Noa, kako vaša situacija? Jeste konačno dočekali svoje anđele?
    Pratim ovu temu jer mi razmatramo posvajanje na Šri Lanci.

  29. #229

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    13

    Početno

    Dragi svi na forumu,
    Unaprijed se ispričavam na postu koji će biti jako dugu.
    Jako dugo se bavim istraživanjem mogućnosti posvajanja iz Afrike pa sam tako i naučila puno stvari. Pišem ovaj post isključivo iz razloga da vas upozorim na brojne stvari koje sam doznala pretražujući Internet, komunicirajući s ljudima i telefonirajući (a euri na telefonu lete...)
    Dijete još uvijek nismo uspjeli posvojiti i svakim danom nam to izgleda sve dalje.
    Hrvati su do sada mogli posvajati ili iz Konga ili iz Ruande, ali Ruanda više nije opcije jer su potpisali Hašku konvenciju i u procesu su prilagodbe zakonodavstava i administracije toj konvenciji.
    Kad ponovno počnu zaprimati prijave za internacionalna posvojenja nisam sigurna da će za nas više biti moguće posvojiti kod njih.
    Dakle ostaje samo Kongo.
    Bilo koja američka agencija će raditi s vama, nema nikakvih problema, ali to košta bez obzira na to što vam neće raditi homestudy, niti post adoption proces.
    Okvirna cijena je od 25 000 dolara pa na više, plus aviokarta usluge eskorta i smještaj za osobu koja ide po dijete i dovodi ga k vama.
    E sada to postoji jedna kvaka: u Africi postoje 3 hrvatske ambasade kojima se može obratiti za izdavanje vize: u JAR-u, Egiptu i Maroku.
    Međutim niti jedna hrvatska ambasada neće izdati vizu za dijete bez prisustva barem jednog roditelja i tu ste već pred zidom, znači hrvatsku vizu ne možete dobiti ukoliko niste tamo, što znači da morate putovati u Kongo, pa iz Konga u jednu od ove tri države po vizu i vratiti se u Kongo po dijete.
    Odlukom hrvatske vlade o olakšanom ulasku stranaca u Hrvatsku od 7. prosinca 2011. godine, svi oni koji imaju:
    - dozvole boravka izdane u jednoj od država članica Schengenskog prostora,
    - schengenske vize (C) za dva ili više ulazaka,
    - dugotrajne vize (D) koju je izdala jedna od država članica Schengenskog prostora
    ne trebaju vizu za ulazak u Hrvatsku do 31.12.2012. godine.
    Dakle dijete može izići iz Konga ako mu bilo koja članica Schengena izdati vizu, ali ne tranzitnu ili aerodromsku (državljani Konga trebaju čak i to), nego vizu tipa C ili D, što je poprilično teško dobiti.
    Pouzdano znam da je Francuska zabranila izdavanje viza za posvojenu djecu koja putuju bez pratnje barem jednog roditelja. Dakle dijete ne može izići van preko Francuske. Za druge zemlje ne znam.

    Na što je posebno obratiti pozornost prilikom posvojenja iz Konga:

    - postoje dvije mogućnosti posvojenja; posvojenje preko agencije ili „independent“ posvojenje, kad ne koristite agenciju nego posvajate preko odvjetnika. To je u načelu uvijek jeftinija varijanta, ali postoje i brojne zamke. Naime za sve papire za koje pitate hoćete li ih dobiti njihov odgovor je uvijek 'yes', u praksi to ispadne drugačije. Znam za slučaj jedne mame (nije iz Hrvatske) koja na osnovu papira koje je dobila od odvjetnika nije mogla dobiti vizu. Većina papira je bila krivotvorena. Oni su se odlučili iznajmiti istražitelja i saznali su da dijete ima živog tatu koji nije znao da dijete ide na posvojenje i brata u susjednom sirotištu. Tata je pristao potpisati papire za posvojenje i krenuli su u proces od samog početka s tim da su posvojili i brata. Odvjetnik koji je do tada radio za njih je samo odustao od svega , a novac zadržao.
    Naći odvjetnika kojem možete vjerovat je jako teško.
    - to što je netko tražio dijete od 18 mjeseci ili 3 mjeseca ili 2 godine, ne znači ama baš ništa. Većina djece u Africi nema rodni list, niti itko zna kad su se rodili. Kad dijete ide na usvojenje doktor ga pregledava i na osnovu brojnih parametara utvrđuje njegovu dob, sami zaključite koliko je to pouzdano i s kolikom točnošću možete reći da dijete ima 13 ili 15 mjeseci.
    - obavezno od odvjetnika ili agencije tražiti ime sirotišta iz kojeg će dijete biti, također pokušati uspostaviti kontakt sa sirotištem na bilo koji način
    - Tražiti detaljnu povijest djeteta tj. način na koji je došao u sirotište, tko ga je pronašao i gdje, kad je doneseno u sirotište i u čemu. Sirotište mora imati te podatke za svako dijete
    - Većina djece po pravovaljanosti sudske odluke ide u udomiteljsku obitelj i to se plaća extra od 200 do 750 dolara mjesečno, ovisno od agencije do agencije. Neka djeca ostaju u sirotištu, ali onda se tamo za njih extra brinu (hrana, i slično ) i to košta cc 200 dolara mjesečno
    - Tražiti od agencije da unajmi privatnog istražitelja koji će tražiti obitelj bližu ili dalju i predočiti izvješće o svojim pronalascima. Afrička beba koju donesete doma neće ostati zauvijek beba, postat će i grozni hrvatski tinejdžer i tražit će odgovore. Ako krene kopati po forumima i vidi što se događalo u Kongu tražit će sigurno dokaze da vi niste bili jedan od tih koji su 'kupili' dijete. Zato je najbolje imati njegovu povijest do koje je moguće doći da bude spremna za dan kad se postavi pitanje.
    - pregledi koji nude većina agencija su čisto osnovni, TBC; HIV i ostale zarazne bolesti. To košta cc 150 dolara, ali za te novce nećete dobiti ništa osim testova na te bolesti. Ukoliko želite dodatne preglede trebate ih posebno zatražiti i to diže cijenu do 1000 dolara.
    - Ukoliko vas agencija ili bilo tko zatraži za donaciju za sirotište to je signal za uzbunu. Niste dužni dati nikakvu donaciju za sirotište posebno ne novčanu, možete poslati po escort pratnji donaciju u odjeći obući i igračkama, ali nemojte pristati na donaciju u novcu.
    - Tražite račun za svaku uslugu koju ste platili (putovnica, Izlazno pismo i slično..). U startu će vam reći da to nije moguće, ali ako ustrajete dobit ćete sve račune.
    - Ako vam netko kaže da dokumenti mogu biti na engleskom to nije istina. Službeni jezik u Kongu je francuski i kad tad će vas tražiti da prevedete dokumente na Francuski i to vam extra naplatiti.
    Evo ja sam napisala dosta toga što znam, sigurno sam nešto i zaboravila, ali... to se događa.
    Znam da svi roditelji koji su u procesu znaju ove informacije, ali htjela sam malo sistematizirati činjenice tako da pomognem onima koji se tek odlučuju na posvojenje, nadam se da sam uspjela barem u maloj mjeri
    Razlog zbog kojeg još nismo posvojili je taj što nismo uspjeli zadovoljiti sve preduvjete da budemo u potpunosti sigurni da se radi o etičnom posvojenju.
    Nikako ne bismo mogli uživati u svom djetetu, a da nam i u primisli stoji pitanje; je li to dijete posvojeno po svim etičkim pravilima, ima li negdje neka mama koja plače za njim, je li joj možda rečeno da je dijete poslano na školovanje i da će se vratiti za koju godinu (događalo se u nekim zemljama).
    Tako da smo već dugo vrijeme u stend by poziciji.
    Nadam se da će drugim ići puno lakše.

  30. #230
    rima11 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    135

    Početno

    Uf, uf..............ovo zaista izgleda komplicirano!

  31. #231
    barny avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    26

    Početno

    a zašto se niste obratili agenciji u Hrvatskoj pa biste sve ovo gore navedeno izbjegli. I da naravno
    da je teže kada sve istražujete sami nego kada imate stručnjake koji to rade umjesto vas. I samo
    da nadodam za papire.... njih prevodite u Hrvatskoj kod sudskog tumača i ne neće vas tražiti kad tad
    nego odmah tj. prije slanja svih dokumenata morate imati legalizirane prevode na francuski jezik. Kongo prije nego
    si napisla ovaj post trebala si pročitati šta se sve pisalo ovako si samo zbunila ljude sa poluinformacijama.

  32. #232

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    13

    Početno

    Barny, jako mi je žao ako sam nekog zbunila. U svom postu sam napisla ono do čega sam došla dugotrajnim istraživanjem. I da, u jednom slučaju je bilo rečeno da dokumenti mogu biti na engleskom, a poslije je rečeno da moraju biti na francuskom i da će ih oni prevesti za masnu lovu.
    Ne brini pročitala sam sve postove.
    Moj post nije nikakakav vodič nego sabrana iskustva moja i drugih roditelja s kojima smo u kontaktu. Forumi valjda služe razmjeni iskustava.

  33. #233
    barny avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    26

    Početno

    Citiraj kongo prvotno napisa Vidi poruku
    Barny, jako mi je žao ako sam nekog zbunila. U svom postu sam napisla ono do čega sam došla dugotrajnim istraživanjem. I da, u jednom slučaju je bilo rečeno da dokumenti mogu biti na engleskom, a poslije je rečeno da moraju biti na francuskom i da će ih oni prevesti za masnu lovu.
    Ne brini pročitala sam sve postove.
    Moj post nije nikakakav vodič nego sabrana iskustva moja i drugih roditelja s kojima smo u kontaktu. Forumi valjda služe razmjeni iskustava.
    ja sam u procesu za posvojenje preko Hrvatske agencije i zato sam ti napisla da ste mogli sve to izbejči jer je
    puno teže ulaziti u takve stvari sam bez iskustva a pogotovo kad i sami znamo kakvih sve ima prevara . Kod nas je sve legalno i
    transparentno i imamo sve podatke o djetetu, hvala bogu nije se dogodilo ništa od ovoga šta si napisala.

  34. #234

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    13

    Početno

    Citiraj barny prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam u procesu za posvojenje preko Hrvatske agencije i zato sam ti napisla da ste mogli sve to izbejči jer je
    puno teže ulaziti u takve stvari sam bez iskustva a pogotovo kad i sami znamo kakvih sve ima prevara . Kod nas je sve legalno i
    transparentno i imamo sve podatke o djetetu, hvala bogu nije se dogodilo ništa od ovoga šta si napisala.
    Hvala Bogu na tome. Nadam se da će vaša bebica stići što je prije moguće i da ćete beskrajno uživati u njoj tj. znam da hoćete

  35. #235
    barny avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    26

    Početno

    Citiraj kongo prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala Bogu na tome. Nadam se da će vaša bebica stići što je prije moguće i da ćete beskrajno uživati u njoj tj. znam da hoćete
    Hvala na lijepim željama nadam se da ćete i vi pronaći pronaći put do vašeg djeteta

  36. #236
    barny avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    26

    Početno

    evo dižem malo temu iz zaborava, ima li tko kakve nove informacije , jel
    netko pokrenuo postupak posvajanja

  37. #237

    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    11

    Početno

    Niste jedini. Ta priča s putovnicom i kašnjenjem, te agenticom (A. R. pretpostavljam?) koja se svojski trudi je već postala pravi kliše. Znam dvije obitelji koje prolaze što i vi. Vrhunska "profesionalka". Svima ispriča istu priču o ručnom unošenju podataka u putovnicu, "pa znate, to je Afrika" pričicu, davanje termina dolaska dijeteta... Možda sam previše pesimistična i unaprijed osuđujem, ali nakon svega što sam čučla, dobro bih je protresla

  38. #238

    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    11

    Početno

    Da prije godinu dana i dalje neuspješno

  39. #239
    barny avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    26

    Početno

    Citiraj sanbull prvotno napisa Vidi poruku
    Da prije godinu dana i dalje neuspješno
    molim te daj mi se javi na mail barny3426@yahoo.com, ja sam isto u procesu

  40. #240

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    6

    Početno

    EVO malo i info o HIV pa da olakšamo nedoumice (skinuto sa usa forum-a)

    Hi all,

    My husband and I are just starting the Congo adoption process and are very excited!! Thankful for this group to learn more.

    I have a question about HIV testing. Our agency used the Elisa HIV test (probably same for all agencies). We are requesting an infant, and my concern is that if testing is done too soon that the results may not be accurate. So we think that she is negative for HIV until tested once she's home and then find out the test was done too early.

    Does anyone know more about this? How long does it take to ensure accuracy after exposure to HIV (i.e. birth, breastfeeding, etc.).

    Also, I asked my agency this and they said we could specify that we require testing of the mother as well, so there's no doubt. Of course that would narrow down our possibilities, but we are willing to do that since we have young children at home and are not in a huge rush.

    Anyway, hope this post made sense and I look forward to hearing your thoughts!

    Thanks a lot!


    Hi,

    Only 35% of infants born to HIV+ mothers will be HIV positive, so even if the mother tests positive for HIV the child still has a good change of being HIV negative.

    It is highly unlikely that a child will test negative in Congo and test positive upon arrival in the US. It is far more likely that an infant will test positive for HIV but actually be HIV negative once they reach 18 months. Children born to HIV+ mothers will carry their mother's antibodies and, therefore, test positive initially. The PCR test is the best HIV test to determine if infants are actually positive. The PCR may not be available in Congo, so you will have to depend on the ELISA. Again, a positive ELISA test in an infant may be reflecting the mother's antibodies and not the actual HIV status of the infant. More than one ELISA test, spaced by several weeks or months, will provide more accurate data.

  41. #241

    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    2

    Početno

    BOK, nova sam i j posvajam preko nase agencije za Kongo ,dali ima novosti kod vas??

  42. #242
    barny avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    26

    Početno

    Citiraj nada17 prvotno napisa Vidi poruku
    BOK, nova sam i j posvajam preko nase agencije za Kongo ,dali ima novosti kod vas??
    mi smo u procesu čekanja rješenja, u kojoj ste vi fazi

  43. #243

    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    2

    Početno

    mi smo isto u iscekivanju rjesenja...barny dali si kontaktirala s nekima koji su stigli do kraja??? dali su dobili bebace???

  44. #244
    barny avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    26

    Početno

    Citiraj nada17 prvotno napisa Vidi poruku
    mi smo isto u iscekivanju rjesenja...barny dali si kontaktirala s nekima koji su stigli do kraja??? dali su dobili bebace???
    nada17 pošto nemožeš slati ni primati poruke možeš mi se javiti na moj mail barny3426@yahoo.com

  45. #245

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4

    Početno

    ovo je bas komplikovano

  46. #246

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    492

    Početno

    samo da vam kažem da ne odustajete moja prijateljica je u petak s agenticom otišla po svoju kćer, dolaze u srijedu ...sve je pokrenula u 9 mj prošle godine i sad je napokon otišla po nju.....sretnooo

  47. #247

    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    11

    Početno

    Citiraj vita22 prvotno napisa Vidi poruku
    samo da vam kažem da ne odustajete moja prijateljica je u petak s agenticom otišla po svoju kćer, dolaze u srijedu ...sve je pokrenula u 9 mj prošle godine i sad je napokon otišla po nju.....sretnooo
    Draga Vita, vidim da je poprilično (za boravak u Africi) prošlo od tog petka i te srijede, a Vi niti pišete niti se javljate, kao ni Vaša prijateljica. S obzirom da se na forumu svi međusobno poznajemo ili smo makar jedni za druge čuli, ne bi bilo loše da nas barem malo informirate šta se događa. Smatram naime, to i svojevrsnom malom moralnom obvezom Vas i Vaše prijateljice, kad steveć podatak javno obznanili. Svi već znamo koliko je obitelji u procesu i koliko je on (ne)uspješan. Napravimo ovaj virtualni kutak kakvim-takvim mjestom za njihovu međusobnu potporu, ohrabrenje i informiranje po uzoru na Savjetodavkine zapadne kolege i njihove timove. Sve mi se nekako čini da gđa Savjetodavka i nema neki osobito stručan i učinkovit tim, osim dakako, ukoliko timom ne smatra stjuardese i pilote koje je dovedu u DRC.
    Eto, ako nije neki problem ili je stvar u iracionalnom strahu prisutnom kod svih Savjetodavkinih klijenata, ja Vas u ime svoje prijateljice molim za konkretnu informaciju.

    Pozdrav svima, puno sreće i malo više odvažnosti u ostvarivanju vaših želja i prava, koje su Vam Ugovorom zajamčili.

  48. #248

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    3

    Početno

    Moje dame,
    vidim da vas puno ima na ovom forumu. Koliko vidim ima i prijateljica .
    Ono po čemu se razlikujemo je spol i hladan razum.
    Supruga i ja već neko vrijeme planiramo usvojiti dijete i afričko dijete je bila (još je uvijek) jedna od mogućnosti. Ponukan ovim vašim niti rekla niti kazala forumom, u kojem je svaka nešto nalijepila i pobjegla, sustavno ignorira vapaje i pitanja potencijalnih mama i tobožnjih prijateljica obitelji koje su u procesu, odlučio sam muški reagirati.

    Gđo Sanbul, zašto Vi gđu ASR nazivate Savjetodavkom, jeste li uopće pročitali cijeli forum. Ja sam za razliku od vas sebi dao truda. Gđa ASR je gđa Kompas i lijepo se čak i zahvalila na čestitkama prilikom javnog eksponiranja svoje kćeri Hane. Lijepog li PR-a. Ne bi mi to nimalo smetalo, da se gđi Kompas nije pokvarila magnetna igla pa ne može pronaći put natrag na forum, osim ukoliko se nije logirala pod drugim nickom, npr. Bliss, koja je netragom nestala kao i Kompas..

    Gđo Barny, Vi ste, da vas podsjetim citirajući: nije tajna, posvajamo iz Konga preko naše agencije i mogu reči da se puno lakše i brže odvija proces nego da smo posvajali u Hrvatskoj, za agenciju imam samo riječi hvale, brzi su i ljubazni, pošto smo skupili svu dokumentaciju sada nam preostaje samo čekati a to je najteži dio napisali hvalospjeve na račun gđe ASR. Što je s Vašim usvojenjem, predali ste dokumentaciju u veljači, a sad je srpanj????? Jeste li još uvijek zadovoljni.

    Sanbul, godinu dana????? Tko, Što? Ne misli li vaša prijateljica da bi trebala upozoriti nekoga na tako dug period i dati mu malo informacija. Ne želim vrijeđati, ali čemu skrivanje informacija?

    Gđo Noa? Iskreno se nadam da se djeca brčkaju negdje po Jadranu s vama, ali nekako sumnjam, svaka bi se mama pohvalila sa svojim podmlatkom.

    A Vi, gđo Pijesak, da li već gradite kule od pijeska na plaži? Dokud ste stigli.

    Gđo Vita, Sanbul vas je prozvala, a vi niste od prijateljice dobili dopuštenje za odgovor, pa mi svi pretpostavljamo da vam je prijateljica u Africi već mjesec ipo dana. Ne daj Bože malarije, tifusa i sličnih podstanara. A još ako čeka u Sheratona ili Hiltona kao naša Kompasica, bit će posla za banke...
    Naposljetku, svako od nas bi otišao dolje po svoje dijete, ali nitko od nas ne bi poslao svoju suprugu tako dugo. Meni je moja još uvijek najvažnija na svijetu.

    Ne razumijem, sve biste htjele odgovor, a ne biste ga dale.

    Sad ću s vama podijeliti podatke do kojih sam došao s nekoliko telefonskih upita.
    Svjestan sam kao MM, tako nas nazivate po svim forumima, da ste preemotivne pa vam je to očito utjecalo na rasuđivanje. Za razliku od vas koje ste se javile na forumu moja supruga gnjavi mene s vašim postovima, a nema hrabrosti javiti se vama.

    Dakle, vođen postovima na američkim forumima (studirao sam u Americi), u kojima se apelira na provjeru agencije, što i Kompas svesvrdno preporuča, krenuo sam provjeriti ovu našu tvrtku za usvajanje.

    Prvi korak bilo je Ministarstvo socijalne skrbi. Informacija koju su mi dali je: da je posredovanje pri usvajanju navodno nelegalno, što objašnjava podatak zašto surađujemo s d.o.o., a ne agencijom. Što se nas tiče, zvalo se to agencija ili d.o.o. nama je svejedno, jer nisam pronašao nikakvu odredbu u zakona o zabrani posredovanja pri inozemnom usvojenju. Zvalo se to posredovanje ili savjetovanje, za vlasnika tu nema razlike, dok za nas koji koristimo njene usluge ima, jer ona ima pravo naplatiti svoj savjet koliko joj drago i ne garantira ishod. Ono što me šokiralo na spomen tvrtke koja se time bavi je izjava gospođe da je policija upoznata s tim slučajem. Ne kažem, niti je ta gospođa to rekla, da je ta tvrtka pod istragom, osumnjičena ili da bilo što protuzakonito radi, ali ako je policija već „upoznata s tim slučajem“, netko ju je očito prijavio. Dakle netko se već osjeća oštećenim ili prevarenim. Da sam ja u pitanju svakako bih to nezadovoljstvo nesebično podjelio i sa forumašicama/-ima.

    Sljedeći korak bila je policija – Odjel za maloljetnike. Tamo su me uputili na socijalnu skrb, jer podatke o građanima i tvrtkama ne daju, a o usvojenjima iz Afrike ne znaju ništa. Ljubazni voditelj i tajnica složili su se kako bi za nas bilo bolje da daju, ali zakon je takav.

    Na socijalnoj skrbi, su se ogradili rekavši da su nadležni samo za usvojenja u RH. I vratili na ministarstvo s početka priče. Dakle, osuđeni smo na informacije s foruma.

    Idemo dalje, poslovno iskustvo i struka odveli su me na www.fina.hr link, javna objava, gdje se svaki građanin RH može registrirati i provjeriti podatke o poslovanju bilo koje hrvatske tvrtke što sam i sam napravio, jer od institucija nisam dobio ništa. Vidljivo je da je ta tvrtka u prošloj godini za period od 10 mjeseci poslovanja imala (za moje i suprugine pojmove) pune ruke posla. Ti iznosi ne odgovaraju broju državljana RH porijeklom iz Konga (to su također javni podaci, jer su općeniti kao i popis stanoviništva).

    Na žalost, stranica Gluckliche Familie preko koje sam da paradoks bude veći do „naše tvrtke“ došao, sad je ugašena... ???

    Također sam dobio povratnu informaciju od udruženja kojeg je HR tvrtka članica i s kojim se kiti. Ukratko, svako ga može dobiti za 90 USD godišnje. Toliko o počasnom članstvu, koje je referenca koliko i članstvo u gradskoj biblioteci. Ako nekog zanima: http://www.jointcouncil.org/join/how-to-join/.

    I konačno, gdje su maleni rezultati iz računa dobiti i gubitka?
    Posljednje uređivanje od čokolada : 04.07.2012. at 06:55 Razlog: neprihvatljive usporedbe maknute

  49. #249

    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    11

    Početno

    Cijenjeni g. Mars.
    Budući da ste me u svom postu prozvali, rado ću vam odgovoriti. Moja prijateljica će se, ja se iskreno nadam, registrirati na ovom forumu i podijeliti svoje iskustvo s ostalima. Barem djelomično, a nadam se da će i ostali napraviti isto. Ne smatram da netko treba pisati duge eseje o postupku od odabira djeteta do izrade putovnice, ali i općeniti pozitivan ili negativan stav o radu tvrtke koja prodaje svoje savjete vezane uz usvojenje u DRC, bio bi više nego dovoljan. Osobno, stekla sam dojam da gđi Kompas, koju sam nazvala Savjetodavkom kako bih naglasila činjenicu da je savjetovanje njezina jedina pravna obveza prema klijentima, poput primjerice savjeta, Modnog Mačka da karikiram: na poslovnu večeru obučete tigraste cipele uparene s dekoltiranom pink haljinicom. Zakon njemu ne brani, da tu mudrost naplati stotinjak tisuća kuna,niti štiti vas od vlastite naivnosti.
    U ulozi (ipak priznajem, pristranog) promatrača stekla sam dojam, da je tvrtka gđe Kompas tvrtka s jednom zaposlenom osobom,tj. njom, koja apsolutno nema spomena vrijednog iskustva u poslovnom svijetu, te su joj uzance i poslovni bonton na razini brucošice koja prvi put čita „Poslovno komuniciranje“. Ostale detalje prepuštam emotivnim damama s ugovorom.

    I još nešto što sam rekla i svojoj prijateljici, ponovit ću i ovako javno. Nemojte svijet lišiti svojih kvaliteta i velikog srca tako bolno pateći za vlastitom djecom. Uz takvu patnju, izgubit će te sebe, a svijet vas.
    Toliko od mene!

  50. #250
    barny avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    26

    Početno

    Poštovani gospodine Mars
    predpostavljam da i sami znate da je sam čin posovojenja vrlo delikatna stvar i da
    naravno nisam obavezna sa vama ili bilo kime podijeliti svaki detalj svojeg procesa.
    Vidim da ste zabrinuti za moj postupak ali eto kod mene je sve u najboljem redu i sve
    ide prema planu.

    Šta se tiće gospođe ASR u potpunosti potpisujem sanbull, jer je gospođa
    totalna amaterka i vrlo neprofesionalna osoba, ali vi isto tako morate razumjeti da mi ne možemo izaći u javnost
    i pljuvati po dotićnoj dok god ne stignu naša djeca. I ne brinite, iz pouzdanih izvora
    znam da je već dosta djece stiglo u Hrvatsku, pa mi je čudno da već ako ste si dali truda niste
    i to saznali. Dok vi planirate i istražujete unutarnje i vanjske neprijatelje, ja čekam svoje dijete.
    Također ako vas bilo šta interesira možete se slobodno javiti na moj mail barny3426@yahoo.com vrlo rado
    ću vam pomoći sa informacijama koje imam

Stranica 5 od 11 PrviPrvi ... 34567 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •