Dakle ovako!

Moguće je posvojiti dijete iz strane države. Kako sam već navela u mom slučaju biti će iz Etiopije. Postoji puno agencija za posvojenje ali treba biti oprezan da li imaju licencu za rad koja se može provjeriti na US state.gov ili mojim putem, zivkajući ambasade. Ukoliko ima zainteresiranih za Etiopske bebe pokušajte sa agencijom Hope adoption agency na www.hopeadoptionagency.com ili mail graceapruitt@yahoo.com. To je agencija i osoba koja je glavni kordinator i koja između ostalog vodi moj slučaj. Rekala sam joj da ima zainteresiranih u Hrvatskoj i rečeno mi je da ste svi više nego dobro došli jer ima jako puno bebica kojima treba obitelj. Od dokumenata vam je potreban i najvažniji nalaz i mišljenje centra za socijalnu skrb i još neki koje ćete prikupiti za koji dan (potvrda o nekažnjavanju, potvrda liječnika da ste zdravi,...). Kada prikupite dokumente poslati ćete ih na Etiopski sud i čekati datum salušanja. Možete birati spol i dob djeteta.
Ono što je najveće problem je dobivanje državljanstva. Kod nas ne postoji zakonska zapreka da bi se posvojilo strano dijate ali ne postoji niti model po kojem bi se to učinilo. Ono što je meni rečeno na Općinskom sudu je da je najvažnije da se sud izda potvrdu da je dijete bez roditelja ili ukoliko oni postoje da daju svoj pristanak.
Kada se sve to riješi predstoji ono najljepše put u Etopiju po bebu!
Također postoji osoba Lil Snee (adopt.link) koja radi s trudnim ženama i djevojkama te je i na taj način moguće dobiti novorođenu bebu!
Evo ,toliko od mene ,ako sam od imale koristi bit ću jako sretna!