Stranica 4 od 11 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 512

Tema: Kako posvojiti dijete iz druge države/kontinenta?

  1. #151
    leptiric_zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    238

    Početno Haiti.

    Sinoćnjim prilogom na TV-u prijateljica bi jaaaaaaaako htjela posvojiti dijete s Haitija.

    Molim vas, da li mi netko može bilo sta reci o tome, usmjeriti nas negdje?
    Bojim se, da ovih agencija što vi spominjete trenutno nema tamo.
    Imate kakvu ideju od kuda krenuti?

  2. #152

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    37

    Početno

    Leptiric_zg, moraju biti agencije koje posreduju i na Haitiju jer su se od tamo djeca posvajala i prije. Samo potražite na usa goverment adoption

  3. #153
    eva71 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    232

    Početno

    Znam da se francuski govori manje nego engleski, no ovo je adresa francuskog drzavnog centra za adopciju s listom zemalja potpisnica Haaga i aktualnim infomacijama o svakoj pojedinoj zemlji (broj i starost djece za posvojenje, te nacionalna politika prema stranim posvojiteljima - u nekim zemljama se ne moze ni poslati zahtjev, a u mnogima samo starija ili bolesna djeca idu na internacionalno posvjanje). Dosta je pregledno i redovno aktualiziraju stanje.

    http://www.agence-adoption.fr/home/s...icle185&bloc=4

  4. #154

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    3

    Početno

    hvala ti puno rosmari36!
    primljeno na znanje, vidi se da sam još tu nova pa nasjela.tebi želim puno sreće pri ostvarenju cilja.svaka mama kojoj ovo uspije daje motivaciju ostalima.ja sam isto sama ali imam i svoje dijete pa si mislim da bi rado još jedno. malena je potresena snimkama s haitija i isto jako želi da nekome pomognemo. razmišljala sam o udomljavanju ali mislim da bi mojoj maloj emotivki puklo srce da nam netko uzme natrag tako dugo željenog bracu ili seku.sretno svima!

  5. #155

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    37

    Početno

    Bok curke! Kak ide? Jeste kontaktirale onu agenciju preko koje sam ja išla? Jel netko već predao papire?

  6. #156

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Slovenija
    Postovi
    14

    Početno

    I ja bi imala puno pitanja oko posvajanja s Etiopije. Imam dvoje djece, oboje su osvojeni, jedan iz Slovenije a drugi iz Rusije. Pa pošto ne možem slat PP jer e ovo moj prvi post ( a Rodu čitam siše godina) nadam se Kompas, da ču nekim kontaktom doči do vas. Imam puno pitanja, ko je mi nadam se možete vi dati iz prve ruke.
    Koji papiri su potrebni?
    Dali moraju biti uvjereni i međunarodno apostilirani?
    Na koji jezik se prave prevodi?
    Kamo se šalje sve papire?
    Dali ste morali što uređivati na ambasadi? Koji?
    Kako se plati i kada?
    Dali vas ko sačeka tamo kad dođete u etiopiju?
    Dali ste imali tamo sudskog tolmača? Na kojem jeziku?
    Kde ste stanovali? Kako ste se snašli sa transportom tamo?
    Kako dugo ste boravili tamo prvi i drugi put?

    Nadam se da nisam prebiše nadležna i izvinite ako nešto nisam napisala u pravo na vašom jeziku!
    Puno pozdrava vama i vašoj obitelji!

    Ana

  7. #157

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    37

    Početno

    Draga Ana! Prema pitanjima koja postavljate vidim da imate iskustva u stranim posvojenjima.U prijašnjim postovima pisala sam o kontaktima i nekim promjenama koje su bile u agenciji pa potražite da se ne ponavljam. Agencija sada ima Hašku akreditaciju tako da ne znam da li su i dalje u mogućnosti pomagati stranim državljanima ali probajte. Dokumenata je puno ali to će vam oni poslati popis jer iskreno, i ne sjećam se svih. Najvažniji vam je dokument rješenje oc centra za soc. skrb. Dokumenti trebaju biti u potpunoj legalizaciji (dakle, sudski tumač, općinski sud, minist. ravosuđa, MVP, ambasada).Dokumente prevodite na engleski a kada ih pošaljete u Etiopiju tamo će ih prevesti na amaric.Bila sam u Etiopiji mjesec dana i bila sam u Hiltonu (strašno skupo). Imaju oni i neke manje hotele ali zbog sigurnosnih razloga ne bi nikako preporučila. Mene je na aerodromu dočekao vozač iz hotela jer sam tako dogovorila a to bi vama preporučila ponovo iz sigurnosnih razloga. Nije baš Europa...Za transport po gradu ćete angažirati vozača što vam je otprilike 30 dolara dnevno. Na sudu je s vama odvjetnik a cijeli se proces odvija na amaric. Kada posvojenje bude završeno ukoliko nemate ambasadu u Addisu (ne znam odakle ste) MORAT ĆETE PUTOVATI U NAJBLIŽU DA POKUPITE VIZU ZA DIJETE I TRAŽITI NAJBLIŽU AMBASADU DRŽAVE PREKO KOJE ĆETE PUTOVATI DA DOBIJETE TRANZITNU VIZU. jA SAM IŠLA PREKO Istambula tako da sam tranitnu dobila u Adisu a letila sam u Kairo po našu i zatim se vratila u Adis po dijete.Moram vas upozorti da postoji velika mogućnost da vas prvi pa čak i drugi puta vrate bez djetea jer vam sud neće odobriti posvojenje. To naravno nema veze s vama neko s njihovim ne znam kako bi uopće nazvalata pravila( mislim znam, ali ipak je ovo javni forum...). Isto morate znati da ta država uopće ne funkcionira i da iako vas naruče na saslušanje zatvore sud na tjedan ili dva , što se i meni dogodilo. Sve je to jako komplicirano ali ako sam mogla ja svima kažem, možete i vi. Želim vam puno sreće i nadam se da sam od pomoći! Ako vam mogu pomoći slobodno mi pošaljite pp pa se mložemo i čuti!!

  8. #158

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Slovenija
    Postovi
    14

    Početno

    Draga Kompas,

    drago mi je da ste se javili, mi smo prije 8 meseci završili sa drugim posvojenjem. Tako da se sada samo razpitujemo o mogučnosti još jednog posvojenja.
    Nadam se da se čujemo još, puno vam hvala za sve info.
    MM i ja dogovorili smo da čemo posvojiti još jedno djete u roku 2-3 godina.
    Hvala vam puno
    Ana

  9. #159

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Slovenija
    Postovi
    14

    Početno

    Kompas, slala molbu na Hope, a sada čekam odgovor, pa ako saznam neke nove stvari javim se!

    Ana

  10. #160

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    37

    Početno

    Želim vam sreću u novom posvojenju i puno zdravlja i veselja vašoj dječici!!!

  11. #161
    Glossy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    117

    Početno

    Draga Kompas, evo imamo novije informacije. Prošli četvrtak smo poslali molbu Hope-u i odgovorili su odmah sljedeći dan. Rekli su da je g. Shimeliss Demissie sljedeći mjesec u Etiopiji te su nam dali njegov broj da mu se javimo. Malo ga je bilo teže dobiti i danas smo ga napokon dobili. Bio je srdačan te nam je objasnio da više ne možemo posvojiti preko Hopa jer nismo američki državljani već samo direktno te da će nam on pomoći. Poslao nam je prijavnicu i popis dokumenata koje trebamo prikupiti i poslati. Objasnio je proceduru koju ste i vi u prijašnjim postovima objasnili. Sad nam preostaje skupiti dokumetnaciju i krenuti. Držite fige

  12. #162

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Slovenija
    Postovi
    14

    Početno

    Puno sreče i obavestite kako vam ide!

  13. #163

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    37

    Početno

    Glossy, puno srece!!!

  14. #164
    titimita avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    310

    Početno

    Evo da pitam ovdje, može li me netko ukratko uputiti u proces posvojenja djeteta iz USA?

  15. #165

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    37

    Početno

    Titimita, javite se Lil Snee na adopt.link. Ona radi sa trudnim djevojkama iz USA tako da mozete posvojiti novorodenu bebu.

  16. #166
    titimita avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    310

    Početno

    Hvala Kompas. nisam trenutno u Americi, ali spremamo se na život tamo, pa me više zanimalo koja je dokumentacija potrebna, kome se sve trebam u Hrvatskoj obratiti prije nego odemo. Htjela bih riješiti što je moguće više papirologije dok smo još tu, a ne kad dođemo tamo da molim mame i tete da idu ovamo i onamo, a i ne znam kako će to biti moguće... Nećemo moći ići često u Hrvatsku pa bih se htjela oboružati papirima... Također, posvojili bi starije dijete, pa ne znam mogu li pitati Lil snee u vezi toga? Znate li možda..?

  17. #167

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    37

    Početno

    Ona vam može sigurno pomoći oko posvojenja a što se tiče papirologije vaša situacija je malo komplicirana tako da vam ne mogu pomoći ali iz iskustva sa stranim posvojenjima mislim da nećete imati većih problema. Najbolje je da pitate nji ili se javite Randy Barlow. On je soc. radnik američki ali radi u Njemačkoj i pomaže oko home study i ostalih dokumenata pa ga kontaktirajte barem za savjet. Više nemam njegov kontakt ali ukucajte u google, naći ćete sigurno!

  18. #168
    titimita avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    310

    Početno

    Hvala puno Kompas!

  19. #169
    Glossy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    117

    Početno

    Kompas jeste li vi home study radili u RH, u našem CZSS ili vam je pomogao gore navedeni Randy Barlow?
    Pitam jer smo prošli tjedan poslali prijavu Hope-u, a oni su nam jučer odgovorili da će nam poslati opis - što sve treba home study sadržavati.
    Zanima me jer mi još nismo prošli obradu u našem CZSS...

  20. #170
    Glossy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    117

    Početno

    Citiraj *Ana prvotno napisa Vidi poruku
    Puno sreče i obavestite kako vam ide!
    *Ana, poslala sam vam pp.

  21. #171

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Slovenija
    Postovi
    14

    Početno

    I ja tebi

    Citiraj Glossy prvotno napisa Vidi poruku
    *Ana, poslala sam vam pp.

  22. #172
    Glossy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    117

    Početno

    *Ana imam novosti pa sam ti poslala pp.

  23. #173

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    70

    Početno

    Sretno cure...lijepo je čitati kako ste hrabre i kako se borite za svoje snove. Ovo mi je jako dragi kutak foruma. Nadam se da će osim Hane biti još pozivnih primjera posvajanja.

  24. #174

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Slovenija
    Postovi
    14

    Početno

    Citiraj Glossy prvotno napisa Vidi poruku
    *Ana imam novosti pa sam ti poslala pp.
    I ja tebi! javi se

  25. #175
    eva71 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    232

    Početno

    Ovo je sad malo bez uvoda, ali jel netko posvojio nedavno u Makedoniji?

  26. #176

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    37

    Početno

    Bok curke! vidim da je na ovom podforumu malo zatišje. Imali kakvih novosti od cura koje su krenule mojim stopama? Ukoliko vas zanimaju neke druge mogućnosti osim Etiopije, javite mi se na pp pa ćemo detaljnije. Pozdrav i puno sreće!

  27. #177

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    37

    Početno

    Bok ! Dali je netko vec posvojio ili je u postupku posvojenja iz Konga preko naše agencije
    Posljednje uređivanje od čokolada : 28.02.2012. at 10:23 Razlog: brisanje reklame

  28. #178

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    289

    Početno

    drage cure, molila bih vas da mi se javi na pm neka od vas kojoj je uspjelo posvajanje. Radila bi lijepu priču o tome u novom magazinu.Da pomognemo drugima koji iščekuju svoje djetešce. Pozdrav

  29. #179

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    39

    Početno

    Dal je ta naša agencija specijalizirana samo za Kongo ili se preko njih može dogovoriti i posvajanje iz istočne Europe?
    Posljednje uređivanje od čokolada : 28.02.2012. at 10:24 Razlog: brisanje reklame

  30. #180

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    14

    Početno

    Da, specijalizirana je samo za Kongo.

    Nadajmo se da će se otvoriti još takvih agencija koje bi radile s još nekim drugim zemljama.
    U ovoj zemlji sve ide tako sporo...

  31. #181
    dagnja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    239

    Početno

    Pozdrav svima! Nova sam na forumu iako vas čitam već duže vrijeme. Vidim da je moguće posvojiti dijete iz Hrvatske ako je osoba stranac, ali me zanima je li netko to konkretno prošao, tj. je li posvojio dijete ako je jedan od supružnika bio stranac i što je sve bilo potrebno i koliko dugo je trajalo. Mi razmišljamo o posvojenju, mm nije Hrvat, ja jesam. Već nekoliko godina ne živimo u Hrvatskoj pa ne znam kako bi to konkretno kod nas bilo. Mm ne govori hrvatski i pitam se gdje bi morao obaviti obradu, testove, intervju...Ako ima itko tko zna nešto više o tome i voljan je podijeliti svoje iskustvo, bit ću zahvalna.

  32. #182
    mimi81 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    789

  33. #183
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    Citiraj dagnja prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima! Nova sam na forumu iako vas čitam već duže vrijeme. Vidim da je moguće posvojiti dijete iz Hrvatske ako je osoba stranac, ali me zanima je li netko to konkretno prošao, tj. je li posvojio dijete ako je jedan od supružnika bio stranac i što je sve bilo potrebno i koliko dugo je trajalo. Mi razmišljamo o posvojenju, mm nije Hrvat, ja jesam. Već nekoliko godina ne živimo u Hrvatskoj pa ne znam kako bi to konkretno kod nas bilo. Mm ne govori hrvatski i pitam se gdje bi morao obaviti obradu, testove, intervju...Ako ima itko tko zna nešto više o tome i voljan je podijeliti svoje iskustvo, bit ću zahvalna.
    dagnja, ti u Hr prema sadašnjim zakonima možeš posvojiti jedino kao samohrana majka, a onda se u zemlji tvog muža mora provesti postupak priznavanja riješenja o posvojenju kako i se on mogao i ovdje u djetetove dokumente upisati kao otac. cijeli je postupak dosta kompliciran, ako ti treba detljniji info javi se privatnom porukom

  34. #184
    zvončica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    5

    Početno

    Upit za članicu koja vodi agenciju: Da li se za posvajanje preko agencije priznaje obrada CZSS koja je prethodno obavljena pri posvojenju djeteta ( stara 6 godina) ili je potrebno ponovno ići u proceduru. Ukoliko se odlučimo koliko traje procedura ( otprilike ) i koliki su financijski izdatci? Koliko ste posvojenja u Hrvatskoj odradili iz Konga?
    Posljednje uređivanje od čokolada : 28.02.2012. at 10:25 Razlog: brisanje reklame

  35. #185
    sati avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    sjeverozapadna HR
    Postovi
    71

    Početno

    Bok curke.
    Da se malo uključim u raspravu nakon nekoliko mjeseci zatišja.
    Pošto nakon 1,5 g nema pomaka u posvojenju u RH, raspitujem se o opcijama međunarodnog posvojenja. Kako suprug (sad mi je i zvanično suprug na papiru, mislili smo da će to ipak pomoći kod nazivanja centara i njihovih neprestanih usporedba izvanbračne i bračne zajednice) i ja nemamo predrasude kod boje kože i drugih nekih "sitnica" raspitujem se o posvojenju iz neke druge države ili kontinenta.
    Da li je netko probao kontaktirati ministarstvo u Makedoniji ili mi bi bilo bolje kontaktirati njihovo veleposlanstvo? Molim savjet, svaka sugestija je dobrodošla. (kopala sam po netu da kod njih nije moguće koristiti usluge agencija, već se potencijalan posvojitelj sam predstavlja, neke cijene i troškovi posvojenja do kojih sam došla su nekih 5000-6000€).
    Zanima me i posvojenje iz Etiopije, Konga, Perua, Turske, Rumunjske, Bugarske ili već. Ako neko ima savjet molim pomoć.
    Da li netko zna koliko su otprilike troškovi kod posvojenja iz Konga (moja-obitelj).
    Možda malo ružno zvuči da se raspitujem toliko oko troškova, ali raspolažem određenom svotom koju na žalost ne mogu povećati koliko god bi ja to htjela.
    Nadam se da će pomoći i to konačno potpisnici haške konvencije.

    Kompas toplo čestitam na preslatkoj curici.

    Pozdrav,

  36. #186

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    277

    Početno

    Pozdrav svima,
    i mene zanimaju odgovori na ista pitanja iz zadnja dva posta. Ima li koga da nam može odgovoriti bar na neka od njih?
    Najradije bi posvojili u HR, ali ako ne ide, probali bismo i izvan zemlje. Imam puno pitanja, ali ne znam odakle da krenem tražiti odgovore na njih. Postoje li kakve agencije, osim ove naše, kod nas koje se bave s tim, ili da krenem od svoje socijalne radnice, ili... ???
    Posljednje uređivanje od čokolada : 28.02.2012. at 10:25 Razlog: brisanje reklame

  37. #187

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    14

    Početno

    Kod međunarodnog posvajanje treba, dakle, prvo provjeriti je li zemlja potpisnica Haške konvencije o zaštiti djece i suradnji u vezi s međudržavnim posvojenjem. Velika većina zemalja je, a kako mi nismo onda mi iz tih država ne možemo posvajati dok RH također ne postane potpisnica (navodno je to u procesu izrade).
    Evo link američke stranice za međunarodna posvajanja pa možete provjeriti bar neke info o zemlji koja vas interesira: http://adoption.state.gov/

    Samo posvojenje ne košta, ali odvjetnici, prevoditelji, put, boravak u toj zemlji i sl. košta. Kako kod nas osim ovog jednog primjera s posvajanjem iz Etiopije nema drugih iskustava onda teško možemo znati. Amerikanci, ovisno o zemlji iz koje se posvaja, uglavnom spominju svote od 10 000-40 000 dolara za ukupne troškove oko procesa posvajanja, ali nisam sigurna da to vrijedi i za nas. Za Kongo pošaljite upit u našu agenciju.

    Mislim da je važno reći da kad nađete zemlju koja ima uvjete koji vam odgovaraju da se dobro o svemu informirate- znači ne samo dobrim već i lošim stranama posvajanja iz te zemlje. To vam nigdje neće pisati na jednom mjestu zato treba kopati po internetu-svi su odgovori tamo. Npr. Kongo kao uvijet ima minimalno 5 godina braka za one koji su u braku pa to neke može odbiti, tu ćete informaciju lako naći, ali npr. zdravstveno izvješće o djetetu koje usvajate se jako razlikuje od zemlje do zemlje. Negdje imaju vjerodostojna izvješća, a negdje će čak zatajiti probleme. Recimo googlajte Reactive Attachment Disorder (RAD) ili Fetal Alcohol Sindrom. Ima zemalja gdje tog ima poprilično i sve više se o tome piše odnedavno, a ima zemalja gdje tog skoro uopće nema pa odvagnite sami za sebe kako stojite s time. Eto, postoje strani blogovi roditelja koji su usvajali iz neke zemlje i treba i njih malo proći, tu se dosta toga sazna.

    Mi nemamo agencije, osim ove za Kongo. Možda neka strana agencija može voditi vaš slučaj ili bar pomoći u nekim stvarima. Uglavnom kopati po internetu, slati mailove u strane agencije pa pitati što vas već zanima, a mislim da ima netko na forumu iz Slovenije ko je posvojio iz Rusije pa eto...

    Sretno! Sigurno se nešto može!

  38. #188
    barny avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    26

    Početno

    Pozdrav svima
    inače vas samo čitam ali sam se registrirala jer mi je
    ova tema interesantna s obzirom da sam u procesu posvojenja
    djeteta iz Afrike, pa ako nekog zanimaju informacije o postupku
    javite se u inbox

  39. #189

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    277

    Početno

    Hvala Bliss na odgovoru!
    Mislim da ćemo se ipak odlučiti za našu agenciju. Što je sigurno, sigurno je! Bojim se jedino da nas od cijele te priče mogu odbiti samo troškovi cijelog tog procesa. A vidjet ćemo, pa kad se odlučimo javim se s našim iskustvima.

  40. #190
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,986

    Početno

    Citiraj barny prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima
    inače vas samo čitam ali sam se registrirala jer mi je
    ova tema interesantna s obzirom da sam u procesu posvojenja
    djeteta iz Afrike, pa ako nekog zanimaju informacije o postupku
    javite se u inbox
    Barni, dobrodošla!
    Opcija slanja i primanja privatnih poruka aktivirat će ti se nakon što napišeš koji koji post . Vjerujem da bi mnoge zanimala tvoja iskustva pa, ako želiš, podijeli ih i ovdje na forumu. Ako ne, napiši ovdje neku "neutralnu" e-mail adresu na koju ti zainteresirani mogu pisati.

  41. #191
    barny avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    26

    Početno

    ako posvajaš dijete iz Konga svakako računaj da ti treba oko 100 tisuća kuna a možda i malo više,

  42. #192

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    14

    Početno

    Barny baš je lijepo čuti da još netko ide u međunarodno posvajanje.
    Ako nije neka tajna, jel se može znati jel posvajate iz Konga preko naše agencije ili iz koje druge afričke zemlje?

    Lexy, nadam se da ćete uspjeti naći rješenje u vezi novaca. Sretno! Na kraju se sve isplati!

  43. #193
    barny avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    26

    Početno

    Citiraj Bliss prvotno napisa Vidi poruku
    Barny baš je lijepo čuti da još netko ide u međunarodno posvajanje.
    Ako nije neka tajna, jel se može znati jel posvajate iz Konga preko naše agencije ili iz koje druge afričke zemlje?

    Lexy, nadam se da ćete uspjeti naći rješenje u vezi novaca. Sretno! Na kraju se sve isplati!

    nije tajna, posvajamo iz Konga preko naše agencije i mogu
    reči da se puno lakše i brže odvija proces nego da smo posvajali u Hrvatskoj, za agenciju
    imam samo riječi hvale, brzi su i ljubazni, pošto smo skupili svu dokumentaciju sada nam preostaje
    samo čekati a to je najteži dio

  44. #194

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    277

    Početno

    Barny, ajme tek sam sada vidjela tvoj post! Baš mi je drago da si se javila! Sad ćemo moći izmjenjivati iskustva i informacije.
    Ako ti nije problem, napiši u kojoj ste fazi posvojenja i što ste do sada poduzeli. Voljela bih znati što me čeka u skoro vrijeme, ako krenemo u to (a ja se iskreno nadam da hoćemo).

    Hvala Bliss na željama! Volja je tu, želja već odavno, jedino da nam se i financije nekako poklope.

  45. #195
    barny avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    26

    Početno

    Citiraj lexy prvotno napisa Vidi poruku
    Barny, ajme tek sam sada vidjela tvoj post! Baš mi je drago da si se javila! Sad ćemo moći izmjenjivati iskustva i informacije.
    Ako ti nije problem, napiši u kojoj ste fazi posvojenja i što ste do sada poduzeli. Voljela bih znati što me čeka u skoro vrijeme, ako krenemo u to (a ja se iskreno nadam da hoćemo).

    Hvala Bliss na željama! Volja je tu, želja već odavno, jedino da nam se i financije nekako poklope.

    mi smo sada pri završetku sa papirologijom, tj. ostala je još ambasada i
    onda šaljem papire i čekam ,

  46. #196
    mostarka86 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Mostar
    Postovi
    579

    Početno

    pozdrav formuašice...
    imam jedno pitanje...
    da li je potrebno ići u Kongo po bebu ili se to može nekako drugačije izvesti, jer sam nešto slično čitala? pretpostavljam da bi to donekle nizilo troškove, jer ne bi morali plaćati kartu, ni hotele...
    izvinite što sam direktna sa ovim pitanjima oko cijene, ali to je jedino sto nas sprijecava u naumu da posvojim bebu iz Konga...znaci, troskovi sa odlaskom u kongo bi bili oko 100 000 kn?
    Posljednje uređivanje od čokolada : 28.02.2012. at 10:27 Razlog: brisanje reklame

  47. #197
    barny avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    26

    Početno

    Citiraj mostarka86 prvotno napisa Vidi poruku
    pozdrav formuašice...
    imam jedno pitanje...
    da li je potrebno ići u Kongo po bebu ili se to može nekako drugačije izvesti, jer sam nešto slično čitala? pretpostavljam da bi to donekle nizilo troškove, jer ne bi morali plaćati kartu, ni hotele...
    izvinite što sam direktna sa ovim pitanjima oko cijene, ali to je jedino sto nas sprijecava u naumu da posvojim bebu iz Konga...znaci, troskovi sa odlaskom u kongo bi bili oko 100 000 kn?
    dijete vam dovodi voditeljica agencije i to je uračunato u 100 tisuća, ako baš želile možete i vi ići u sa njom ali se cijena povečava za avio karte i smještaj...znači bez obzira što
    vi neidete u Kongo to je ta cijena tj. cijena birokracije
    Posljednje uređivanje od čokolada : 28.02.2012. at 10:28 Razlog: brisanje reklame

  48. #198

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    277

    Početno

    Meni tek predstoji razgovor u agenciji, ali koliko sam razumjela iz novinskog članka, ali i na stranici agencije, da zbog nesigurnosti mi ne trebamo ići tamo. Nas tamo zastupa odvjetnik koji je državljanin DR Kongo, a po dijete ide vlasnica agencije.
    Danas sam malo kopala po netu i šokirala se koliko su zapravo skupe avionske karte. Jedna karta s 2,3 presjedanja stoji oko 11 000 kuna, a s jednim presjedanjem u Parizu čak i preko 30 000 kuna.
    Ne znam, treba razgovarati direktno s agencijom i onda ćemo znati.
    Drago mi je da ima još zainteresiranih za posvajanje iz Afrike!

  49. #199

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    277

    Početno

    Citiraj barny prvotno napisa Vidi poruku
    mi smo sada pri završetku sa papirologijom, tj. ostala je još ambasada i
    onda šaljem papire i čekam ,
    Barny, ambasada DR Konga ili..? Zašto ti treba ambasada?

  50. #200
    barny avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    26

    Početno

    Citiraj lexy prvotno napisa Vidi poruku
    Barny, ambasada DR Konga ili..? Zašto ti treba ambasada?
    kada se svi papiri nabave, prevedu i ovjere zadnja ovjera je u ambasadi (Kongo) u Beogradu tek tada
    se šalju u Kongo.

Stranica 4 od 11 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •