Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 71

Tema: pouch

  1. #1
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno pouch

    imam i maramu i sling i ne skidamo se iz njih, ali otkrila sam i pouch: http://www.smib.net/images/marame/marame.htm

    zar nije zaakon? ima li netko iskustva s tim? pouch se ne veze nego mislim sasije po mami pa se lako stavlja i skida. al ne znam od koje dobi se moze koristiti.

    mislim da cu ja ko one platnenasice-frikuse 8) postat maramasica-frikusa...

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    ima moja sestra. hm, ne znam je li frikusa, bit ce da jest, ima i dugu maramu, i kratku, i ovo.

    moze od rodjenja, dobilo pohvale od fizijatara.... 8)

  3. #3
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    imam dva slinga
    postajem frikuša ; ne želim ni gledati ovo
    evo, malac spava na meni) u slingaču

  4. #4

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    da frikuša, za pouch sam znala al ga još nemam, imam maramu i dva slinga, a već se palim i na ovo. MM će reć da sam poludjelaa

  5. #5
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    moj zeko po par sati dnevno spava u slingu, svaki dan
    i bas si mislim kako mi treba jos marama, npr jedan pouch u nekoj drugoj boji nego sto su marama i sling koje vec imam, da mi pase uz drugu odjecu
    samo treba naci ko ih sije, ili prek interneta...

  6. #6

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa
    http://www.cottontailbaby.com/catalog.php?category=108

    8)
    Jesi tu upravo obavila shopping

  8. #8
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    jao meni se ovo jako svidja!!! pogotovo jer L. mora gledat naprijed, proucavat svijet, a koliko znam u marami nema takvog polozaja. ovaj je mislim ko stvoren za nju http://www.cottontailbaby.com/thumbn...bblessling.jpg
    izgleda ko da je jako jednostavno stavit bebu u nju/njega (ja u maramu ne mogu sama )

  9. #9
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj Janoccka prvotno napisa
    Jesi tu upravo obavila shopping
    To mi je jedan od omiljenih siteova.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    i u marami i u slingu ti beba može na naprijed-položaj kangaroo, valjda sam dobro napisala. Kao da je u turskom sjedu.Moram naći link pa ću stavit tu da vidiš slike

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    163

    Početno

    Koje predivne fotkice!! Sad i ja želim. I pouč i bebu!

  12. #12
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    pih, a zašto imate stickan topic navrh foruma? 8)

    Marame i načini vezanja

    ipak, ja ne bih bebu okretala prema van - nema mogućnost izolirati se od podražaja. veća beba može se vezati na bok.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Meni je jako zgodno, ali vrlo sličnu slingu. I njega kad podesiš, samo staviš, zar ne?

  14. #14
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    nema tu podešavanja, to ti je što ti je :LOL:
    kupuje se po veličinama, a čini mi se da se gleda prema opsegu tvog prsnog koša ili tako nekako
    i ja to mjerkam
    a imam već maramu i sling
    ne zovu ovisnost bez veze bolest

  15. #15

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    A dobro, a što kad beba malo poraste? onda postaje neupotrebljiv? Mislim, ako ga kupuješ tako da ga pomjeriš po sebi i bebi

  16. #16
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Mjeriš po svojoj visini i težini, a ima i dodatno, po broju grudnjaka. Tako da bi trebalo biti prilično točno.

  17. #17
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    uopce ne znam kako vi maramasice sirite tu zarazu, ali priznajem da sam podlegla

    ja sam nesto slicno a opet drugacije vidjela nedavno u adaxu, nazalost nisam imala vremena za pogledati pozornije, ali izgledalo mi je kao dva ta pouch-a a nosi se u kriz, dijete (ili beba) u sredini. ovo sam divno objasnila meni se cinilo da se ne veze nego samo stavlja tako preko ramena i zato mi izgleda prakticno.

    jel to mozda netko vidio i zna li o cemu se radi?

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    ipak, ja ne bih bebu okretala prema van - nema mogućnost izolirati se od podražaja.
    navodno ima iznimaka ovoj tvrdnji jer da povremeno nosenje prema van bebu malo dodatno stimulira fizicki.... nisam sigurna ali mislim da je luni rocco nesto takvo fizijatar preporucio...
    e sad,sto bi tocno znacilo 'povremeno' to ne znam...mozda je dovoljan i onaj dio koji se odnosi na rukama...

  19. #19
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    nego, mene je malo strah da se pouch ne rastegne s vremenom

    ajde vi koje ste ga imale priliku ispipati, kakav je to materijal?

    ima li tu elastina?

  20. #20

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    258

    Početno

    Citiraj egemama prvotno napisa
    uopce ne znam kako vi maramasice sirite tu zarazu, ali priznajem da sam podlegla

    ja sam nesto slicno a opet drugacije vidjela nedavno u adaxu, nazalost nisam imala vremena za pogledati pozornije, ali izgledalo mi je kao dva ta pouch-a a nosi se u kriz, dijete (ili beba) u sredini. ovo sam divno objasnila meni se cinilo da se ne veze nego samo stavlja tako preko ramena i zato mi izgleda prakticno.

    jel to mozda netko vidio i zna li o cemu se radi?
    ja sam takvu stvar dobila na poklon.ne veže se nego se samo stavi, a onda se stavi beba. nemam pojma što i kako s tim, molim savjet jer uz tu stvarčicu nije bilo nikakvih uputa

  21. #21
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    egemama i anadelvito, dajte nam 'to' uslikajte pa da razrijesimo zagonetku.

  22. #22
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Mayawrap prodaje sling i pouch, a uputa o korištenju pouch-a se nalazi na DVD-u s uputom. Pouch mi se čini kao prilično zgodna stvar za nošenje sasvim malih beba.

    Tko još nije podlegao (ege ) neka me cimne uobičajenim metodama pa mu/joj spalim DVD.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    imam pouch (sama ga sasila) i nosila sam u njemu od rodjenja. glavna prednost mu je to sto ga je lako za stavljati, nema vezanja i podesavanja, ali to mu je i glavna mana. medjutim postoje podesavajuci pouchevi, sa kopcama ili drueckerima kojima se podesava velicina poucha vec prema tome kako dijete raste.
    osim toga sam otkrila da se i u omom nepodesavajucem pouchu jako dobro moze nositi vece dijete, sjedecki na boku.
    inace imamo i dugacku maramu i dvije klokanice ali pouch definitivno ima svojih prednosti.
    preporucam!

  24. #24
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    http://www.smib.net/product_reviews_...7&reviews_id=1
    recenzija poucha sa SMIB-a.
    dobro zvuce ovi podesavajuci pouchovi. tko ih radi? mayawrap ima cini mi se samo nepodesavajuce.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    nemam vremena sad traziti, ali negdje sam to vidjela na internetu.
    evo vam zato kroj za sivanje poucha, jako je jednostavno, a bolje je nego hrpa stvari koje sam vidjela za lupiti jer je "pametno" krojen, tako da beba odlicno i nekako anatomski dobro lezi unutra
    http://www.ida.net/users/stace/sling.html

  26. #26
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    još čekam savjet o vrsti materijala :pliz, pliz:

    33 hvala za link

  27. #27

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    258

    Početno

    ja sam našla stranicu proizvođača
    nije mi jasno - na kratkoj uputi uz proizvod sjedeće dijete označeno je 0-3 mjeseca, a ležeće dijete 3 mj. nadalje
    http://www.amazonas-online.de/englisch/index.html

    ciferšlusi inače pružaju mogućnost tri veličine.
    ono što ne kužim je - kako ću malu bebu stavljati u sjedeći položaj, smije li ležati odmah, odnosno smijem li ja ovo koristiti od početka ili trebam kupiti maramu
    ma zapravo sam se sva smotala

  28. #28
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Aries, ja ti baš nisam od neke pomoći, jer imam onaj od fleecea...

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    75

    Početno

    mi imamo bas taj od amazonas-a al nam se jako brzo rastegne :/ .inace je super praktican :D . tako da bi sasila s drugim materijalom na isti princip. i nama bi dobro dosao savjet o vrsti materijala

  30. #30

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    258

    Početno

    Citiraj picik prvotno napisa
    mi imamo bas taj od amazonas-a al nam se jako brzo rastegne :/ .inace je super praktican :D . tako da bi sasila s drugim materijalom na isti princip. i nama bi dobro dosao savjet o vrsti materijala
    molim te reci - jesi li odmah stavljala bebu u ležeći položaj ili kako

  31. #31

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    75

    Početno

    mi smo dobili na poklon kad je bebac imao 2 mj. jednom mi je spavao u lezecem polozaju inace na rukama spava. malo mi je nespretan taj polozaj, bas zato jer se tak rasteze materijal. inace kad je u marami prebacim jednu preko druge,kao u kriznom, i tako ga nosim.
    nadam se da razumijes na koji polozaj mislim

  32. #32
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    Citiraj momze prvotno napisa
    egemama i anadelvito, dajte nam 'to' uslikajte pa da razrijesimo zagonetku.
    avo bila danas opet u adaxu pa upamtila ime to je AMAZONAS CARRYME
    a tu sam nasla uputstva da skuzite o cemu pricam:
    http://www.thinkingliving.com/files/...%20diagram.pdf

  33. #33
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    egemama, koja fora! nisam tako nesto do sada vidjela, no to je gotovo isti sistem kao i kod marame - krizno vezanje na prsima i 'zipka'. no, mozda je ovo nesto jednostavnije... mada, kada se jednom naviknete na maramu, svezati ju je "piece of cake" 8)

  34. #34
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj egemama prvotno napisa
    ja sam nesto slicno a opet drugacije vidjela nedavno u adaxu
    vidjela a nisi odmah kupila.
    ege, to mi uopce ne slici na tebe

  35. #35
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    hahaha, ivka, pa moram prvo skupiti sve potrebne informacije od cura da ne kupim nesto krivo... iako i mene cudi kako sam postala razborita u kupovini

  36. #36
    sanja74 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb - Trešnjevka
    Postovi
    1,578

    Početno

    Mi smo isto ovisnici o marami. Za čas je svežem i ubacim bebačicu, a onda šetnja... i ništa nam onda nije predaleko.

  37. #37
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    Joj..meni je sve to bas simpaticno! Sve bi ja to sebi kupila i u svim bojama da mogu pasirati. E sad,ja imam 40kila,a Bubica raste i bucka se.. Al jos se nedam,sling mi je zakon i nemrem bez njega. 8)

  38. #38

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    258

    Početno

    Citiraj egemama prvotno napisa
    Citiraj momze prvotno napisa
    egemama i anadelvito, dajte nam 'to' uslikajte pa da razrijesimo zagonetku.
    avo bila danas opet u adaxu pa upamtila ime to je AMAZONAS CARRYME
    a tu sam nasla uputstva da skuzite o cemu pricam:
    http://www.thinkingliving.com/files/...%20diagram.pdf
    ja upravo to imam doma. molim pomoć: mogu li sasvim malu bebu u to stavljati ležeći, ili da sjedi ili kako ... help, tako ste mi "stručne" s terminima da ništa ne kužim, a nema nekih detaljnih uputa uz proizvod

  39. #39
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    AnaDV, ja nemam nikakvog iskustva, ali na kutiji je na slici cisto mala beba u lezecem polozaju, a jedna malo veca u sjedecem tj, onako priljubljena mami na prsa a nogice vire van.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    258

    Početno

    sori ako davim, ali važno mi je
    uz onu fotku gdje je djete priljubljeno uz mamu u kratkim uputama piše od 0-3 mj, a uz fotku gdje beba leži piše od 3 mj, nadalje. to me je potpuno zbunilo. vjerojatno ću kad rodim morati u praksi sve isprobati. ono što kao potptpuni maramaš-početnik ne mogu procijeniti jest u kojim sve položajima je dozvoljeno držati bebu, što zbog razvoja motorike, što zbog ukupnog razvoja. a ne znam ni nazive položaja

  41. #41
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    AnaDelVito, ja sam Zacha nosila potpuno suprotno od tih uputstava. Naime, dok je bio mali tj. prvih mjesec dana sam ga nosila u lezecem polozaju, a vec poslije drugog mjeseca nije htio biti u tom polozaju pa sam ga nosila u uspravnom (krizno vezanje na prsima).

  42. #42

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    251

    Početno

    Pouch=sling sa polukruznim savom na mjestu gdje maloj bebi dodje guza. U pravilu se ne moze podesit velicina , ali ja imam i drugaciji. Posudila sam ga Zrinki, mozda bi ona mogla nesto rec. Zrinka?
    Moje misljenje: Meni je zakon za malu bebu koja se mora nosit u lezecem polozaju,nevjerojatno lako koristenje. Za vecu djecu mi nije drag jer pri nosenju na boku zulja nogice , mjesto gdje je sav ne priljeze na tijelo djeteta i ostaje napuhan. Osim toga uvijek zadrzava izgled dzepa (kao kad maramu ili sling presavijes po pola- za lezeci polozaj). neudoban djetetu za nosenje na boku ili bilo koji polozaj gdje su nogice van poucha (na suprotnom rubu od ruba gdje viri glava).
    Svi polozaji gdje su nogice unutar poucha te oni gdje nogice i glava vire na istu stranu izraziti su udobni djetetu.
    Kvalitetan pouch, marama ili sling ne bi smio mijenjati svoju velicinu. Pogotovo pouch koji nema mogucnost podesenja velicine.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    235

    Početno

    egemama...ne radi mi link koji si stavila al pretpostavljam da pričaš o ovome

    http://www.urchin.co.uk/catalog/baby...s/p_94100.html

  44. #44
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    je, draga, pa nemres mi rec da ti nisam to objasnila odlicno danas preko telefona hahaha!

    odluci se....

  45. #45

    Početno

    meni je marama peduga za vezanje sada kad A. stalno hoce zvjerkati okolo pa bi mi ovo super pasalo.
    i ja cekam info o materijalu....

  46. #46

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    235

    Početno

    ma čim si rekla "kao gume od bicikla" odmah sam imala viziju

    nemoj da se moram odlučit...daj rađe neku pitalicu/mozgalicu/asocijaciju...daj da peglam, kuham, čistim...jooooj!!!

    sad sam pod stresom, a to nije dobro za dojilju

  47. #47

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    evo u vezi sivanja poucha da se javim. ovaj pouch koji sam ja sivala i za koji sam zakacila link je krojen (dakle nije obicna tuba nego ima kao usivke tako da se prilagodi anatomiji djeteta) tako da se za njega ne preporucuju rastezljivi materijali.
    ja sam ga sivala od pamuka, ne znam tocno kako se zove ta vrsta materijala, po debljini je najslicniji plahti ali je onako jako gladak (dakle nimamo mucast kao flanel). ne znam kako da bolje opisem materijal, moj je tamnocrveni i ako odes npr. u emporio i trazis pamuke u boji pokazat ce ti vjerovatno taj materijal. ne vidi se tkanje, bas je glatko.
    inace u tim uputama pise da se moze sivati od dosta razlicitih materijala (vjerovatno zato sto je krojen) od debelog platna do laganih pamuka. ne preporucuju se rastezljivi materijali.
    ja sam svoj i futrala, jednostavno sam po sredini poucha usila futar, tako da je fino mekano.

  48. #48

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    ako netko hoce posaljem vam sliku na pp, ne znam postavit link, a i ne bih jer na slici dojim u pouchu

  49. #49

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    JA bi rado tu slicicu na meil!!

  50. #50
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    mi imamo pouch sa smib.net. kupili smo ga tek s Lovrinih godinu i pol i nekoliko mjeseci nam je odlično poslužio. sad ga koristimo sve manje i manje.
    materijal - nekakav pamuk koji se ne rasteže (ili minimalno rasteže), dosta čvrst. vidi se tkanje, meni je prva asocijacija bila da je to materijal kakav se koristi za prekrivače za npr. kauč (valjda će ovaj opis nekome pomoći/biti razumljiv).

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •