Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: savjet hitno

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    split
    Postovi
    26

    Početno savjet hitno

    zanima me da li blajhanje kose i pituravanje može biti štetno ako dojim.
    U početku trudnoće savjetovano mi je da to izbjegavam radi ploda, pa me zanima dali udisanje i sam dodir s kožom mogu utjecat i na mlijeko.

    pomagajete jer sam na sto muka, kosa mi ispada, već je skraćena al fali još taj "sitni detalj" - plavo

  2. #2
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Ako su ti jetra i bubrezi zdravi, ne može biti štetno.

  3. #3
    renata avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb, dubrava
    Postovi
    1,398

    Početno

    slobodno kemikaliziraj kosu, nema veze s mlijekom

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Ako ti kosa ispada (kao što nam je svima nakon poroda) probaj se ograničiti na pramenove, ili korigiraj boju više prema svojoj pa stavi pramenove da ne trebaš često farbati, dok ti se malo ne oporavi. Ne zbog bebe nego zbog svoje kose!

  5. #5
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Farbanje kose ne utjece na mlijeko.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    473

    Početno

    Ja moram malo skrenuti, ali Apricot, zašto zdravlje jetre i bubrega ima veze sa farbanjem?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Angelina, samo se ti pituraj :D

  8. #8
    ross

    Početno

    Ovo baš nije odgovor na pitanje ali kad ste već spomenuli ispadanje kose moram reći da sam i ja imala s tim dosta problema.Znam da je to sasvim normalno poslije poroda ali bila sam kod fizerke i tako malo razgovarale, ona mi je preporučila šampon Fitoval - baš je namjenjen za ispadanje kose.Malo je skuplji, ali ja ga koristim već neko vrijeme i stvarno mi je bolje. E sad je li pomogao šampon ili nije ne znam, ali ja sam zadovoljna.

  9. #9
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Zato što su jetra i bubrezi čistači krvi i odstranjuju loše tvari koje se apsorbiraju u krv ili mlijeko.
    Ako s njima nešto ne štima, ako im je funkcija umanjena, te loše tvari pronađu svoj put.
    U subotu saznala iz prve ruke.

  10. #10
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    I još nešto - cure kojima ispada kosa - ne znam pijete lii dalje "Prenatal"... Ja ga još uvijek koristim iako sam rodila prije 20 mjeseci. Nije mi otpala ni jedna vlas, kosa mi je gušća nego prije. A inače je tanka, tanka...

  11. #11
    renata avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb, dubrava
    Postovi
    1,398

    Početno

    otpadanje kose nije povezano samo s vitaminima i mineralima, nego i s hormonima, tak da Prenatal valjda moze pomoci, ali nije da ce sigurno pomoci. mislim da ima vise utjecaja na kvalitetu kose nego na otpadanje.

    ima i onih nekih vitamina/minerala od Natural Wealth bas za kosu, dobri su i za nokte itd.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Blago tebi, Apricot. Pila sam i ja prenatale (i još uvijek ih pijem jer mi pašu bolje od drugih vitamina, dobro mi dođe malo više željeza a folna je ionako zdrava i za krvne žile) ali kosa mi je oba puta grozno padala sve dok nisam dobila mengu (9 odnosno 13 mjeseci nakon poroda). Kod mene su očito hormoni u pitanju, a već se ježim što će biti kad krenem u klimakterij (jer ne kanim uzimati nadomjesnu hormonalnu terapiju).

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •