Vidi rezultate ankete: Da li znate da podignuti brisaci znace da je vozilo nepropisno parkirano?

Glasači
177. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
  • Da, znam, i podignem brisace krivo parkiranom autu

    37 20.90%
  • Ne, nisam to znao

    102 57.63%
  • Da, znam, ali ne upotrebljavam to

    38 21.47%
Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 98

Tema: Nepropisno parkiranje - brisaci i Rodin letak

  1. #1
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno Nepropisno parkiranje - brisaci i Rodin letak

    Bas danas vozeci gradom gledam iz auta kako se zene sa djecom u kolicima muce sa nesavjesnim vozacima koji parkiraju svoje aute tako da se po plocniku ne moze proci sa kolicima (vidjeh jednu mamu na zelenom valu i jednu na Petrovoj kako prenose kolica s jedne na drugu stranu parkiranog auta).
    Ne znam da li znate da medju vozacima postoji nepisano pravilo da se nepropisno parkiranom autu (Npr. zagradio nekoga ili nije ostavio mjesto za prolaz kao u tom slucaju) podigne jedan ili oba brisaca u zrak kako bi vlasnik primjetio da nesto nije u redu.

    (ponekad se taj znak upotrebljava i kad npr. vlasnik ostavi upaljena svjetla ili nesto slicno, no u barem 95% slucajeva znak ima veze sa parkiranjem)

    Kad naidjem na neki takav auto (ne secem se tako cesto po gradu s kolicima, no kad odem cesto naidjem na takve aute) onda obavezno podignem brisace kako bi vlasnik vidio da nekome smeta taj auto. Nekima je sigurno svejedno, no neki vjerojatno ni ne misle na to da to smeta roditeljiam s djecom u kolicima, invalidima, biciklistima ...
    Svojedobno su biciklisti imali jednu prigodnu naljepnicu koju su lijepili na takve aute (mogla se lako odlijepiti) ... nisam za to, no definitivno mislim da takvim vozacima terba skrenuti paznju na to.

    Sta vi mislite o tome?
    Da li mozda i sami upoterbljavate taj neformalni znak?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Upotrijebila sam dva puta, i neću više

    To mi je gotovo kao uništavanje tuđe imovine (meni su strgali brisače)

  3. #3
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    upotrebljavam ga redovito vec skoro sedmu godinu, nista ne trgam.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    skoro na vrhu
    Postovi
    1,304

    Početno

    Super ideja!

  5. #5
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    bolje je ispod brisača ostaviti rodin letak

    Ne tjerajte bebu na cestu!

    ali budući da ih uvijek zaboravim isprintati, sa zadovoljstvom podignem brisač sebičnjacima koji mi ne ostave mjesta ni da prođem s maramom, a kamoli s kolicima.

    srebrnjak i petrova su po tom pitanju jezivi... pogotovo ispred vrtića "smjehuljica" u petrovoj gdje roditelji ostavljaju aute poprijeko pločnika. razumijem da vrtić nema parking i da roditelji moraju odvesti dijete, ali ne mora moje dijete zato pokupiti auto.

    Mukica editirala post i stavila link s apdejtanim letkom

  6. #6
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    uh..ja najčešće dignem brisače! No kad smo krstarili sa kolicima, imala sam cijelu torbu punu Rodinih letaka..i sa takvim guštom ih dijelila po Petrinjskoj i tomislavcu...

  7. #7
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    ja nisam dizala brisače ali sam isto s guštom obasipala sve rodinim lecima pojačanim flourescentnim flomićem. potpisujem ajvi - srebrnjak i petrova su živi užas i tu sam svakodnevno ostavljala nekoliko letaka.

  8. #8
    lidac2004

    Početno

    ja sam stavljala rodine letke na relaciji koju sam svakodnevno prolazila sa kolicima.
    nikada nije pomoglo, uvijek su jedni te isti auti bili parkirani tako da sam morala na cestu izaci s kolicima.
    vecinu ljudi, na zalost, nije briga da li si im digao brisace ili stavio letak, kao sto ih nije briga da li su kome zaprijecili prolaz ili nisu .

  9. #9
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    znam za foru i super mi je ali ne primjenjujem ju i sama
    što ne znači da neću

  10. #10
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    Uh, ja se toliko iznerviram kada vidim takav auto, jednostavno poludim, da se kojim slučajem vozač nađe kod auta ne znam kako bi to završilo. Ovo sa brisačima nisam znala ali letke već printam...

  11. #11
    lara26 avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    split
    Postovi
    306

    Početno

    ja stanujem kraj splitske bolnice gdje uvijek netko nekoga ceka u autu ispred, po danu je uzasna guzva od nepropisno parkiranih auta

    meni je najdraze stavit rodin letak pod brisac kad je vozac u autu, pokazem mu ga i stavim pod suprotni brisac da se mora dignit

    inace, sad sam prvi put cula za podizanje brisaca

  12. #12
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    nisam znala, hvala na savjetu

    Citiraj
    lara26
    prvotno napisa
    meni je najdraze stavit rodin letak pod brisac kad je vozac u autu, pokazem mu ga i stavim pod suprotni brisac da se mora dignit
    još bolje!!!

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    meni je susjed odvrnuo antenu jer smo na 5 minuta ostavili auto ispod zgrade,a tamo isključivo parkiraju kao starosjedioci...znači nitko nije KUPIO parkirno mjesti nego ga smatra svojim

    zanima li vas epilog ?

  14. #14
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Daaa

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    pa više nitko nije parkirao pod zgradom

  16. #16
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    A zašto?

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Purgeraj
    Postovi
    379

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    pa više nitko nije parkirao pod zgradom
    Detaljeeee !

  18. #18
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Nekulturnjaci i huligani buse gume i podmecu komade stakla ili cavle pod njih, skidaju antene, ratkape i lajsne, trgaju brisace, kljucevima struzu lak ... kulturni ljudi ili dizu brisace (ako se ucini normalnim pokretom nema sanse da se potrgaju) ili ostavljaju letke.

    Inace, svidja mi se ideja sa letkom, mogao bi i ja isprintati par ...
    Tko se toga sjetio svaka joj/mu cast!

    Sa nekulturnjacima imam ponesto iskustva: stanari zgrade pokraj moje firme i vrtica (u YU-doba su tamo bili uglavnom umirovljeni oficiri) su kolegama s posla busili gume i trgali brisace (meni nisu, jer tad nisma imao auto ),a sad su mirniji i samo mi je netko jednom postrugao lak, vjerojatno neki skolarac.
    Malo off-topika, ali korisnog:
    Ako ne znate, ima jos neformalnih vozackih znakova: blicanje iz suprotnog smjera obicno znaci policijska kontrola (iskljucivo u HR, SLO, BiH, CZ, SK, druge zemlje nemaju bas taj obicaj), zmiganje desnog zmigavca na otvorenoj cesti znaci da se moze preticati (obicno kod BiH i TR kamiona, ponekad i HR), zmiganje prvo jednog pa drugog zmigavca znaci "hvala" (npr. nakon pomoci za pretjecanje) u Svedskoj i Danskoj, nekad i kod nas i u SLO, kad vozac otvara/zatvara saku znaci da nesto ne stima sa svjetlima (pregorila zarulja?) ...
    Lijevi zmigavac i blendanje brzih auta na lijevoj traci autoputa su isto znakovi, ali, osim u rijetkim prilikama, bahatosti tipa "zasto vozis 130 kad ja mogu 180".

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    pauk

  20. #20
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    pauk
    Zlooooooočesto!

  21. #21

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    skoro na vrhu
    Postovi
    1,304

    Početno

    tatek, ti si jedan prilično sistematičan i detaljan tip.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    skoro na vrhu
    Postovi
    1,304

    Početno

    tatek, ti si jedan prilično sistematičan i detaljan tip.

  23. #23
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Kad već spominješ pauka, bilo bi sjajno (konačno) doznati stvarnu proceduru pozivanja pauka. Postoji pauk-služba, ali skoro da nema šanse postići da dođu na poziv. Prometnu policiju samo iznimno možeš dobiti na 92 :? i ispada da svaka PU ima svoj telefonski broj prometne policije. Stvarno ne kontam.

    Tko zna detalje?

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Ja za svaki prekršaj zovem prometnu policiju
    lik već ima fobije od mene

    zadnji put sam prijavila jednog koji je skoro zgazio mene i učenike

    dobio je opomenu

  25. #25
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Ako ne znate, ima jos neformalnih vozackih znakova: blicanje iz suprotnog smjera obicno znaci policijska kontrola (iskljucivo u HR, SLO, BiH, CZ, SK, druge zemlje nemaju bas taj obicaj), zmiganje desnog zmigavca na otvorenoj cesti znaci da se moze preticati (obicno kod BiH i TR kamiona, ponekad i HR), zmiganje prvo jednog pa drugog zmigavca znaci "hvala" (npr. nakon pomoci za pretjecanje) u Svedskoj i Danskoj, nekad i kod nas i u SLO, kad vozac otvara/zatvara saku znaci da nesto ne stima sa svjetlima (pregorila zarulja?) ...
    moja mama je uvijek njegovala ovu simboliku tako da smo sestra i ja odmalena znale sve ove znakove. kasnije sam koristila sve osim upozoravanja na policijsku kontrolu

    dlan na retrovizoru nocu znaci da vozacu blijesti svjetlo od automobila koji je iza i da ovaj, ako nije, ugasi duga a ako su normalna svjetla da promijeni razmak izmedju auta.

    lijevi zmigavac i lagano stiskanje kocnice ( tj svijetljenje stop svjetala) znaci onom iza koji je krenuo preticati da ne pretice jer si ti skuzio nesto na cesti.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    znam za to, ali ne prakticiram jer me strah da ne naletim na nekog luđaka koji bu me još zašoral kaj mu diram auto.
    iako, bilo bi mi drago da meni netko digne brisače ukoliko sam se loše sparkala. ne bi to shvatila kao nešto loše već kao upozorenje u smislu "daj razmisli malo". jer moram biti iskrena, koliko god sad pazim na takve stvari, bilo je slučajeva u prošlosti kad baš i nisam ne zato kaj sam bila bahata i nemarna, nego mi to uopće nije padalo na pamet. nisam sama bila mama, pa nisam ni razmišljala o kolicima, nisam poznavala niti jednog invalida, pa mi nije palo na pamet da oni tu možda ne mogu proći, javno osvješćivanje ljudi nije postojalo(ili nije bilo ovako intenzivno)...po principu "ne znaš/ne razmišljaš dok se ne desi tebi/ne upoznaš nekog takvog".
    ali sad stvarno pazim na takve stvari, štoviše stalno kvocam ljudima oko sebe da paze kak se parkiraju.
    sviđa mi se ova ideja sa leima i naljepnicama! trebalo bi napraviti neke žešće akcije po gradu,a ove konstantne prekršitelje malo oštrije kazniti!

  27. #27
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    mozda sam pobrkala lijevo i desno

  28. #28
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    Ja za svaki prekršaj zovem prometnu policiju
    lik već ima fobije od mene
    znači imaš taj broj lokalne PU i redovito dobiješ istog tipa...
    To znači da već u susjednom kvartu ti taj broj neće pomoći.

    Imam konkretan problem: dva do tri ista auta se redovito parkiraju na zebri koja je odmah ispred zgrade - stubište završava na cesti, a staza je na suprotnoj strani. Čista bahatost.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    kaj vam pauk neće doći za takve stvari :?

  30. #30
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Tipičan razgovor uglavnom završi na način: "pa ne možete biti sigurni da neće otići dok dođe pauk" Onda popiz..m.
    Zanima me samo postoji li nekakva centralna služba koju ovi "lokalci" ne mogu izbjeći tako da se nešto ipak krene događati.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    mi smo imali problem sa parkingom ispred naše zgrade. svaki stan ima svoje parkirno mjesto koje je uvuceno od ceste (i placeno ), ali nam se uredno cijelo susjedstvo parkiralo. svađali mo se, prijetili, tjerali.. i onda smo počeli raditi to da kad bi nam se netko parkirao na mjesto, mi bi ga zatvorili i otišli u šetnju. ostavili smo mu br. mobitela na brisacima sa porukom "pošto ste se parkirali na naše mjesto....nazovite nas..." i kad bi oni nazvali da moraju ići, mi smo baš bili jaaaako daleko i nije nas bilo doma još satima. nakon par takvih "čekanja" sad je mir

  32. #32

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    dogovorite se vi u susjedstvu i zatvorite ga tak da se nemre pomaknuti; pa makar i pod cijenu blokiranja ceste. onda će morati doći. ili ga slikaj i odi na policiju sa fotkom. mislim da su onda dužni nešto poduzeti!

  33. #33
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Fotke na policiju. OK, zvuči razumno. Šteta da se ne može poslati MMS

  34. #34
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    mislim da nije dovoljno fotka, treba i svjedok

  35. #35
    Juroslav avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Agram - centar, jug i negdje između
    Postovi
    1,509

    Početno

    Letke sam i ja nedavno skužil, a kad mi nisu pri ruci (ili dok ih nisam imal) redovno dižem brisače.

    Najdraže mi je nekom tko se zbilja ružno sparkiral dignuti SVE brisače (i na zadnjem staklu, ako ima).

  36. #36
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    a-joj. Živim u zgradi gdje se nije uspjelo prikupiti ni dva potpisa protiv Dioninog dućana koji nam je radio jezivu buku. Ovo mi se onda čini kao mission impossible. Znači, vraćamo se ključevima, čavlima, ciglama i ostalim narodski opće prihvaćenim metodama? Šteta.

  37. #37
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    a-joj..... Šteta.
    ja nisam sigurna, samo pretpostavljam da je tako, jer je ovih dana bio slican odgovor mupa na one samohvale (i fotografiranja brzinomjera) o voznji 320km/h.
    ali mozda za parking ne treba

  38. #38

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Anki, možete si postaviti one male potkove koje se zaključaju uspravno kad te nema, kad dođeš spustiš ih/ju (trebaš 1 za okomito na cestu, 2 za paralelno).
    Malo OT, da li se smije parkirati na vlastiti kolni ulaz (koji samo vlasnik kuće tj. dvorišta koristi, nitko drugi nema ključ), i to u varijanti da ne spada u zonu za plaćanje parkinga (tako je sad) i ako je u zoni (kako će uskoro biti)? Mislim, vlasnik kuće neće zvati pauka, ali da li ga u prvoj varijanti može zvati murja, ili u drugoj zagrebparking?

  39. #39

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Purgeraj
    Postovi
    379

    Početno

    Citiraj tatek prvotno napisa
    Lijevi zmigavac i blendanje brzih auta na lijevoj traci autoputa su isto znakovi, ali, osim u rijetkim prilikama, bahatosti tipa "zasto vozis 130 kad ja mogu 180".
    Bledanja na autoputu je zabanjeno i kažnjivo prema Zakonu o sigurnosti prometa na cestama ali lijevi žmigavac nije.
    S druge strane ne slazem se da je to bahatost...zamene je prije bahatost da se netko vozi na lijevoj strani na autoputu kao daje oslobodio Hrvatsku i ne mice se...dobijem slom živaca isti cas !!!

    Ima tih znakova još:
    - Lijevi žmigavac na otvorenoj cesti znaci NEMOJ me preticat.
    - Kad netko ima upaljenu zadnju maglenku a magle nema onda mu pališ duga svijetla da lik skonta.
    - Kad te neko pusti ispred sebe...dizes ruku u znah zahvale.
    .
    .
    .

  40. #40

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    745

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    mozda sam pobrkala lijevo i desno
    Jedna poznanica se penzionerski vozila preko cijelog Cresa i Lošinja. Čitavim putem je lijevim žmigavcem pokazivala vozačima iza sebe da je mogu preteći. I čudila se kak nitko ne pretječe.

    (Ne nisam ja )

  41. #41

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    Citiraj mamazika prvotno napisa
    Anki, možete si postaviti one male potkove koje se zaključaju uspravno kad te nema, kad dođeš spustiš ih/ju (trebaš 1 za okomito na cestu, 2 za paralelno).
    Malo OT, da li se smije parkirati na vlastiti kolni ulaz (koji samo vlasnik kuće tj. dvorišta koristi, nitko drugi nema ključ), i to u varijanti da ne spada u zonu za plaćanje parkinga (tako je sad) i ako je u zoni (kako će uskoro biti)? Mislim, vlasnik kuće neće zvati pauka, ali da li ga u prvoj varijanti može zvati murja, ili u drugoj zagrebparking?
    znam za te stupiće, ali su skupi ko vrag...za 4 parkirna mjesta jeftinije nam je postaviti ogradu (govorim o onima na daljinsko); a to vjerojatno i budemo tak da nam se nitko ne mota oko kuće.

    mislim da se smiješ parkirati sam ispred svog ulaza, pa nema mi logike da ne. ak ti sluuučajno netkoi napiše kakvu prijavu, odeš na sud i objasniš situaciju.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    a-joj. Živim u zgradi gdje se nije uspjelo prikupiti ni dva potpisa protiv Dioninog dućana koji nam je radio jezivu buku. Ovo mi se onda čini kao mission impossible. Znači, vraćamo se ključevima, čavlima, ciglama i ostalim narodski opće prihvaćenim metodama? Šteta.
    bumo ti mi bili svjedoci pozovi nas na kavu i da vidiš....sve bumo snimili i pofotkali; a onda ti sjedni policiji na vrat...
    a da zoveš neke novinare?

    glede bušenja guma...tak je i moj tat jednom prilikom ispustio gumu jednom susjedu koji se konstantno parkirao tak da svima smeta i nije se obazirao na njihove uljudne molbe da to više ne radi. ...a onda mu je ujutro ,prije posla, posudio pumpu i pomogao napumpati gumu jer mu je ovaj dotrčao sav u panici da mu je netko ispustio gumu

  43. #43
    Ribica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    381

    Početno

    DAvore, ako zoves policiju, za tebe je jedino rjesenje da ih zoves preko mobitela, tada nemas spajanje na "lokalnu" policijsku postaju vec na centralnu lokaciju - mislim da znas sto pricam

    A ja imam drugo pitanje, sto napraviti sa starim krntijama koje se po godinu dana nisu pomaknule s mjesta gdje su parkirane? Naime, uredili su nam parkiraliste prije godinu dana. Postoji vrlo mali broj mjesta, pa se i dalje svatko snalazi na svoj nacin. Najbolje su se snasli invalidi, ne da imam nesto protiv njih, imam protiv grada koji je uredivao parkiraliste. Napravili su oni mjesta za invalide, ali su invalidima vjerojatno predaleko, 10 m dalje od njihovog ulaza u kucu, pa su si invalidi osigurali svoja vlastita s ispisanim brojem s registarske plocice, a ona koja je nacrtao grad zjape prazna. Jos bolja situacija je da jedan od njih ima "kucu na moru" - pretpostavka, pa njegovo invalidsko mjesto zjapi prazno vec 3 mjeseca. A sad dolaze i na red krntije. Za vrijeme zimskog perijoda stajalo ih je 5, sada se 1 uspjela pokrenuti, a druga je nestala. Ostale su jos 3 od kojih 2 imaju ispustene gume, a treca je stalno na "klocnama" jer tip (psihic) stalno nekaj radi na njoj (ali zbilja mislim psihic - frajer ga rastavlja od prvog dana kada ga je dovezo iz salona - 15 god star auto).

    Vidjela sam tamo na staroj Samoborskoj (Stenjevec) da ima neko odlagaliste za takve auteke, ali ne znam kako doci do njihovog broja ili sto li vec treba poduzeti.

    By the way, na 26 mjesta (od kojih 3 zauzimaju krntije, 2 su za invalide - prazna i 2 su za invalide - s registracijama) dolazi 140 stanova


    Ispricavam se, mozda nije tema za ovdje, ali sto mi vrijedi da na krntiji podignem brisac

  44. #44
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    osim ovoga što su tatek, ivarica i TATA MATA napisali, još:
    jedno žmiganje sva četiri ako ispred sebe vidiš neki zastoj, kolonu...

    mi se svega ovoga pridržavamo (osim blendanja za policiju jer uživam kad zaustave divljake) i to mi je super vozački bonton.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    apri, ja jedino blendam u smislu policijske kontrole kad vidim da netko luđački juri, a kontrole NEMA.... da vidiš kočenjaaaaa!!!

  46. #46

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Purgeraj
    Postovi
    379

    Početno

    Citiraj Ribica prvotno napisa
    A ja imam drugo pitanje, sto napraviti sa starim krntijama koje se po godinu dana nisu pomaknule s mjesta gdje su parkirane?
    Zakon o sigurnosti prometa na cestama NN 105/04

    Članak 35.
    (1) Zabranjeno je ostavljati na cesti i cestovnom zemljištu oštećena, dotrajala ili neregistrirana vozila i ostavljati, nanositi ili bacati otpatke ili predmete i tvari koje mogu ometati ili ugroziti sigurnost prometa ili onečistiti ili ugroziti okoliš.
    (2) Vozač je dužan sa ceste i cestovnog zemljišta ukloniti i predmete i tvari koje s njegova vozila padnu na cestu i cestovno zemljište, te predmete koje je pri zaustavljanju vozila ostavio na cesti. Vlasnik vozila kao i druga osoba dužna je postupiti na isti način i u slučajevima iz stavka 1. ovoga članka.
    (3) Ako vozač, vlasnik vozila ili druga osoba ne postupe u skladu s odredbom stavka 2. ovoga članka o njegovom trošku to će učiniti pravna ili fizička osoba kojoj je povjereno održavanje cesta.
    (4) Vozač će s kolnika ukloniti predmete na koje naiđe tijekom vožnje, ukoliko time ne ometa sigurnost prometa, ili će o tome obavijestiti policiju.
    (5) Novčanom kaznom od najmanje 5.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj pravna ili fizička osoba-obrtnik ako naredi ili dopusti da se na kolniku i nogostupu ostave njezina oštećena, dotrajala ili neregistrirana vozila ili da se ostave, nanesu ili bace na kolnik i nogostup otpaci ili predmeti i tvari što mogu ometati ili ugroziti sigurnost prometa ili zagaditi okoliš, ili ne ukloni s kolnika i nogostupa vozilo, otpatke, predmete i tvari (stavak 1., 2. i 3.).
    (6) Za prekršaj iz stavka 3. ovoga članka kaznit će se novčanom kaznom od 1.500,00 do 5.000,00 kuna i odgovorna osoba u pravnoj osobi i u tijelu jedinice lokalne i područne (regionalne) samouprave.
    (7) Novčanom kaznom u iznosu od 300,00 kuna kaznit će se za prekršaj sudionik u prometu na cesti ako ne postupi ili postupi suprotno odredbama ovoga članka (stavak 1., 2. i 3.).

    Nadam se da sam ti pomogao !

  47. #47
    Nice avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    Ja imam garažu u centru grada na koju se neuki i nekulturni vozači vole sparkirati kao da je to parking mjesto i uvijek zovem pauka i on UVIJEK dođe, nikada do sada nisam imala problema, pa čak i kada taj auto ode prije nego oni dođu oni obavezno pokupe neki koji im je uz put a krivo je parkiran...
    Budući da su ljudi postali kulturniji ili su shvatili što im slijedi već mi dugo nije trebao broj pauka ali inače sam ih zvala na broj 01 6311 888

  48. #48
    Nice avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    Što se tiče krntija treba se par puta nazvati na br 92 i onda će oni to početi rješavati, dok im ne dosadiš nemaju vremena za takve stvari

  49. #49
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj Nice prvotno napisa
    već mi dugo nije trebao broj pauka ali inače sam ih zvala na broj 01 6311 888
    Štanga. Taj broj mi je u imeniku, ali izvan zone Zagrebparkinga slaba korist. Praktično inzistiraju da se zove prometnu policiju, a oni na sve odgovaraju "to već rješavamo".

  50. #50
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    nedavno mi je MM objasnio ovo s brisacima, i sad to revno koristim. Prije sam znala ostavljati cedulje pod brisacima s "ugodnim" porukicama. Ove letke nisam prije vidjela, i sad sam bas odusevljena. Cinjenica je da ce onaj tko nadje dignute brisace na svom autu vjerojatno znati da je to zato sto se krivo parkirao, ali mu vrlo vjerojatno nece pasti na pamet da je zakrcio put djetetu u kolicima (ili invalidu). Ljudi ne razmisljaju o djeci i kolicima. Pa cak ni oni koji su sami roditelji.
    Ispred naseg vrtica redovno nepropisno parkiraju roditelji koji ostavljaju djecu na brzaka. Jednom tati sam tako objasnila da ne mogu proci s kolicima kraj njegovog auta, a on me napao da bih bar ja kao roditelj trebala imati razumijevanja za njegovu zurbu :shock:
    Zato sam ja obozavala maramu!

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •