Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: JL- reakcija udruge potrošač na deterdžent

  1. #1
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno JL- reakcija udruge potrošač na deterdžent

    Datum objave 08.07.2006 22:26 Pošalji na mail Ispiši Komentiraj

    --------------------------------------------------------------------------------

    Događaji dana

    Potrošač: Deterdžent nije za jelo!
    Piše: Tina Radić
    Foto: Tina Radić
    --------------------------------------------------------------------------------


    ZAGREB - Zbog slike djevojčice sa sladoledom na pakiranju deterdženta za strojno pranje Automatic Ariel Kids, koja prema riječima predsjednika Saveza Potrošač, Ilije Rkmana, nije sukladna Zakonu o zaštiti potrošača i može djecu dovesti u opasnost, Savez traži uklanjanje tog deterdženta s tržišta.

    Iako se na dnu ambalaže nalazi naputak da ga treba držati izvan dohvata djece, problematična je slika djevojčice, a posebice sladoleda, jer se, smatra Rkman, ne može jamčiti da dijete neće pogrešno shvatiti kako je unutra nešto za jesti.

    - U dijelu Zakona o zaštiti potrošača koji se odnosi na zabranu zavaravajućeg oglašavanja, posebno se naglašava da je zabranjeno oglašavanje koje prouzrokuje ili bi moglo prouzročiti štetu u djece, odnosno koje djeci upućuje poruku ili dijelove poruke gdje se zlorabi ili bi se mogla zlorabiti dječja lakovjernost i pomanjkanje iskustva - rekao je Rkman te podsjetio na nedavni slučaj kad je dijete popilo sadržaj Anitre nakon što je vidjelo reklamu.

    Predsjednik Saveza ističe kako slike djece s majkom ne predstavljaju takvu opasnost jer na neki način jamče sigurnost, dok je slika sladoleda iznimno problematična jer nema nikakve veze sa sadržajem i vrlo lako može dijete dovesti u opasnost.

    Rkman također ističe da na pakiranju Automatic Ariel Kidsa nema podatka o tome da je deterdžent prošao uobičajena dermatološka istraživanja, niti ima oznaku da sadrži iritirajući sastojak.

    - Pravobraniteljica je svoje napravila, kao i sanitarna inspekcija i državni inspektorat, i sad je na ministru zdravstva da donese konačni pravorijek kako bi se pokazalo da smo pravna država i da se poštuje Zakon o zaštiti potrošača - rekao je Rkman.

  2. #2
    Mayaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    654

    Početno

    malo off ali sjetilo me kad je mojoj staroj u ambulantu prije kojih 20-ak godina doveden njemac sav zapjenjen - tip se nalokao čarlija. sjećate se slike na onoj prastaroj zelenoj boci; čaša i limun, i eto ti ga na

  3. #3
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    hmmm, zamisli kak bi tip prošao u dubaiju!?

    na stranu slika - mene više brine to što nije prošao dermatološka ispitivanja - a ima u nazivu "kids" .

  4. #4
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    taj tip se baš zakačio za ariel.
    prije par mjeseci su izgubili spor s njim.tužio ih je zbog toga što kvaliteta za naše i zapadno tržište nije ista.

    on topic: svaka mu čast.ja se nikad ne bi sjetila da je ovo zbunjujuće za klince :/

  5. #5
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    upravo sam oprala stolnjake arielom (dobila na poklon). dodala vanish i omino bianco. ostali su FLEKAVI.

    tip definitivno ima moju podršku 8)

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    grad baroka i cvijeća
    Postovi
    337

    Početno

    što se tiče Ariel kids, zamjerio mi se do kraja života zajedno s Arielom oriđiđi. šogi mi je dala Ariel kids, pošto ona nema klince a dobila ga od nekud, i kako sam oprala prvu turu veša s tim sr**em Jani mi je dobio osip! i to veoma ružne crvene plikove, malo izdignute od razine ostale kože! nisam nažalost odmah skužila da je to od toga, nego sam istraživala sadržaj frižidera doma, kod bake, bojala se alergija na pelud,...
    i odosmo kod doktorice, i nakon detaljnog razgovora i navođenja stvari koje mogu izazvati alegiju, upalila mi se žaruljica! osip je imao po tijelu, ali ne po ručicama (dlanovima) i po glavici. također je osip bio jače izražen na dijelovima gdje je bio bodić koji mu je bio uz tijelo, nego tamo gdje su bile hlače. i dobili smo sirup za alergije i kremicu, a Ariel kids - smeće smeću!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •