Pokazuje rezultate 1 do 43 od 43

Tema: Dojenje i lijekovi protiv boli

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno Dojenje i lijekovi protiv boli

    Unaprijed se ispričavam moderatorici ako ima ovakva tema, ja je nisam pronašla, a užaaaaaaaaaasno me boli zub pa baš i nemam živaca detaljnije kopati.

    Dakle, ubitačno me boli zub, sama sam s Kalebom i luda od boli, a moram se baviti djetetom, pa što smijem popiti dok ne dogovorim zubara? Čula sam negdje da mogu Lekadol, koji imam doma, ali na uputama piše da se "ne preporučuje" tijekom trudnoće i dojenja. Brzoooooo, po što da odjurim s njim u apoteku, svisnut ću?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    Lupocet i evo ti jedna

  3. #3
    vanjci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    722

    Početno

    lekadol da, to mozes.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    na velikoj vecini lijekova ces naci da se ne preporuca uz dojenje ili samo uz odobrenje lijecnika... mislm da setako pravno ogradjuju...
    ali za lekadol sam od svog dr-a cula da je skroz ok, u rodilistu, od patronazne (dobro,k'o bi im u potpunosti vjerovao) ali i tu sam citala samo ne znam o cemu se radilo...
    i popila sam ga par puta u ovih godinu dana...
    sve pet...
    drzi se...

  5. #5
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Moram se ograditi pa reći da uvijek možeš nazvati pedijatra, al za lekadol će ti sigurno reći da je ok

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    kad sam ja bila u slicnoj situaciji, saznala sam da pomaze voltaren. jer mi je lekadol pomagao otprilike kao milovanje po obrazu.

    ovo sam nasla na plivazdravlje

    Liječenje diklofenakom tijekom dojenja je dopušteno. Pri oralnim dozama od 50 mg diklofenaka tri puta na dan tragovi aktivne tvari mogu se naći u mlijeku dojilje, ali u količinama tako malim da se ne očekuju nepoželjni učinci na dojenče.

  7. #7
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Probaj sa 1gr paracetamola (2 tbl Lekadola, Lupoceta, Efferalgana...)
    Ako ne pomogne slobodno uzmi Voltaren, Ibuprofen ili neki drugi antireumatik.
    Pa nećeš piti to na lopate, samo da ti pomogne dok zubar ne sredi stvar, a s 1-2 tablete nećeš naškoditi djetetu, a sebi ćeš olakšati.

  8. #8
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Potpisujem gornji post...

    ps
    u bolnici nakon poroda, protiv bolova sam dobila voltaren.

  9. #9
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    nakon carskog davali su ketonal i ibuprofen. to bi onda znacilo da moze...valjda..

  10. #10
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    kad me ubitačno boli glava, a to je svaki mjesec pred mengu, drmnem jedan lupocet i sve prođe. to sam provjerila s više liječnika.

    da zubobolja brzo prođe.

  11. #11
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Lekadol smiješ, nažalost jedino njega, a on nije od neke koristi.
    Pošto sam doktorirala na zubobolji u trudnoći i tijekom dojenja , moja preporuka ti je da probaš s ispiranjem Oral B Adventage tekućinom. Isto tako možeš koristiti i Apipro dent - sprej na bazi propolisa, ili Gengigel otopinu za ispiranje.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Hvala vam, cure.
    Arijana, prvo mi je palo na pamet ispiranje, ali nije imalo efekta...Lekadol je privremeno smirio stvari, a imam Voltaren u pripremi ako bol opet eskalira.

    Kad dragi dođe kući idemo u obiteljski posjet lokalnom zubaru da ugasi prvi požar, a kad se malo bolje organiziram ću se ozbiljno pozabaviti tim zubom - dakle, konačno umrtviti živac kod nekog dobrog privatnjaka.

    Brrr, stvarno je grda ta zubobolja, kad počne onako "trgati"...

  13. #13
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    lupocet ziher smiješ a meni je on skroz ok. glavobolju ubije odmah pa bi možda i zubobolju

  14. #14
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ispravak- ketonal i voltaren! (ne ibuprofen)

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    leonisa, to sto su to davali u bolnici nazalost ne znaci da smije uz dojenje. meni su davali analgin, a to ne smije.

  16. #16
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Hvala vam, cure.
    Arijana, prvo mi je palo na pamet ispiranje, ali nije imalo efekta...Lekadol je privremeno smirio stvari, a imam Voltaren u pripremi ako bol opet eskalira.

    Kad dragi dođe kući idemo u obiteljski posjet lokalnom zubaru da ugasi prvi požar, a kad se malo bolje organiziram ću se ozbiljno pozabaviti tim zubom - dakle, konačno umrtviti živac kod nekog dobrog privatnjaka.

    Brrr, stvarno je grda ta zubobolja, kad počne onako "trgati"...
    Totalni off topic, jel ti treba dobar privatnik za preporučit? S time što je i dječji stomatolog isto.

    Ont: U bolnici su mi dali ketonale, poslije poroda, nisam ih pila. Al sam dobila injekciju voltarena u goozu, tako da...

    da brzo prođe.

  17. #17
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj ivana7997 prvotno napisa
    leonisa, to sto su to davali u bolnici nazalost ne znaci da smije uz dojenje. meni su davali analgin, a to ne smije.
    ne mogu vjerovat...to je normalna procedura tamo!!!! sva sreca sto sam doslovno svela na minimum- 2 sprice i to prije dizanja i prije tusiranja. napisala sam "to bi onda znacilo da moze...valjda.." i moja skepticnost je bila s razlogom.

  18. #18
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    I ja sam u bolnici nakon carskog dobivala 2 analgina dnevno i dojila

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Voltaren može, analgin ne. (iako kod nas u bolnici serijski daju analgine pri porodu i nakon poroda ).

  20. #20
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    u Vinogradskoj su davali šogi ibuprofen, a nama na sv. duhu analgin

    super za voltaren jer meni paracetamol gotovo ništa ne pomaže kod bolova

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Jel možete vjerovati da me zubarka praktički proglasila ludom? Nakon što mi je pregledala zube ustanovila je kako joj "izgledaju super" i da je nemoguće da me bole!
    Naime, osim petice gore lijevo, bole me i neki zubi dolje lijevo - čini mi se na mejstu gdje se dodiruju šestica i sedmica. Zubarka je odbila otvarati zube "dok se ne odlučim koji me boli" i sprašila me doma!!

    Mislim...Nemam komentara. Ispala sam plačivagina. :shock:

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    a rtg?

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    znas da su mene bolili zubi (otrilike dva) nakon poroda...ne jako kao tebe (ja sam se cak mogla suzdrzati od lekadola a nisam neki heroj) ali ja se jako bojim zubara pa idem redovito za svaku tockicu ili na najmanji znak boli da sprijecim moguce jako bolne intervencije...

    rekla mi je da to cesto nakon poroda bole zubi i da to ima veze sa zubnim mesom koje vise nije tako jako prokrvljeno kao u trudnoci (mnogim zenama jako krvare desni za vrijeme trudnoce) i vraca se u normalu...
    dobro je provjerila i nije nista nasla... ali mi je bar zamijenila staru plombu novom, kad sam vec dosla
    'bolovi' su prestali uskoro...

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj ivana7997 prvotno napisa
    a rtg?
    E, to ću ići kad mi se čika Zubo vrati s godišnjeg (ova ga zamjenjuje). Samo prije moram skoknuti kod ginića na uzv, jer smo zadnji put kad sam trebala na rendgen otkrili Kaleba.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    NZG
    Postovi
    1,110

    Početno

    Podižem topic jer mi HITNO treba savjet.
    Naime, imam isti problem koji je imala Luna Rocco sa početka topica: bila sam kod zubara i nakon toga (valjda mi je sve to iziritirano) me jaako bolio zub. Popila sam Lupocet oko 12, čekala 2 sata i bol nije jenjavala nego se pojačavala!
    Nisam mogla niš drugo nego popiti jedan KETONAL od 50mg (oko 14 sati). I. sam dala cicu odmah nakon što sam popila (dok se još nije apsorbiralo). Beba ima 9 mjeseci.
    KOLIKO SATI nakon što se popije Ketonal smijem OPET dojiti???

    Ja sam za svaki slučaj kupila (kršitelj koda) 2 i bočicu i dudu, navečer će dobiti mliječnu kašicu, ali brine me NOĆ :/ još uvijek intenzivno dojimo po noći...
    Što mi je činiti, molim za savjet.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ketonal (Knavon, ketoprofen) se u vrlo malim količinama izlučuje u mlijeko, tako da ako si popila samo 50mg, mislim da ne moraš prekidati dojenje (nisam savjetnica, ali tako bih ti rekla da me dođeš pitati u ljekarnu). Inače, dok dojiš smiješ piti Voltaren (ako ti paracetamol nije dovoljan).

    Općenito, ta skupina lijekova (nesteroidni antireumatici) nisu razlog za prekidanje dojenja, ukoliko se ne uzimaju svaki dan u većim dozama dulje vrijeme.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    NZG
    Postovi
    1,110

    Početno

    MartinaP, puno hvala! Lakše mi je kad to pročitam. Izdojila sam se, pričekat ću do iza ponoći, onda će proći više od 10sati od kad sam popila, i onda ću mu dati cicu ako traži.

  28. #28
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    dizem...u subotu me poceo boliti zub. nedjelju sam jedva prezivjela. ponedjeljak sam zivjela na ibuprofenima, al djaba, nakon 2h ne djeluju vise. popdne sam zavrsila na kiretazi zuba.
    u ljekarni mi nisu htjeli dati nista osim lupoceta, lupocet je ko da me netko golica percem, a treba mi nesto da me nokautira. bol je nepodnosljiva.
    uzela sam ketonal jer se sjecam da sam ga dobivala nakon carskog, osim sto na njemu pise ne vise od 2 tablete u 24h, a ja sam ih 4 (i sad doslovno vristim, boli me i dok ovo tipkam, svako slovo) pise da se ne pije uz dojenje, jer nije ustvrdjena sigurnosna primjena.
    help, cime da se nokautiram da prezivim? sutra bi istovremeno rodila i imala carski da mogu birati izmedju ove ili one boli...

  29. #29
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    kombiniraj lekadol 4x2 tbl od 500mg (dakle 4x 1 gram) i ibuprofen ili ketonal ako ti ibuprofen ne pomaže
    koji imaš?
    (što je to kiretaža zuba?
    zapravo nisam sigurna da želim znati )
    Posljednje uređivanje od aleksandra70vanja : 05.03.2013. at 17:14

  30. #30
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ibuprofen 400
    ketonal 100

    na hitnoj prek telefona su prevo rekli ne ketanol, al na kraju da nece biti nista od te kolicine, tj. da necu dugo koristiti ga. al ibuprofen 400 je svaka 4-6h. ono, popila sam u 3 jedan i nista. odmrzla pola skrinje na obrazu i nista.
    jedino mi djeluje ketonal, al drzi 4h, a trebao bi 12.
    sta ce biti S. ako se ubijem 24h s tabelatama? prekoracim dozu. u suprotnom bi me mogla cut, ako vec i nisi. vristim u naletima.

    mislim da ti sam naziv govori dovoljno. uzmi u obzir da je upala pa ni injekcije anestezije bas nisu djelovale. :pakao:
    Posljednje uređivanje od leonisa : 05.03.2013. at 17:39

  31. #31
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Meni lupocet nije pomagao, a panadol 2x500mg odjednom, svaka 4 sata jest (a oba su paracetamol) - za glavobolju koju su mi inace mogli smiriti jedino inekcijama voltaren-apaurin-dexamet. sto tada (Kai je imao 2-3 mj) nije dolazilo u obzir.

  32. #32
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    e, za nevjerovat!
    jucer sam popila ibuprofen i nista, ko da nisam. i u agoniji bolova 2h i onda popijem lekadol 2x500 i drzalo me 5h. i navecer opet i do jutra. jutros sam opet.
    dulje me drzalo i od ketonala.

    hvala vam

  33. #33
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Ima i ovo

  34. #34
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ok, ja i gazirano (a tu spadaju i sumece tablete) not so good
    al super za link, vjerujem da ce sve ovo jos nekome dobro doci i pomoci

  35. #35
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    meni taj lupocet šumeći nije nešto
    ista gramaža kao i dva lekadola od 500
    a lekadoli su mi puno efikasniji
    ali nekome je bolji lupocet
    netko više voli šumeće
    ja, poput leonise, nisam baš fan

  36. #36
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Meni se baš dobar pokazao, zato sam ga preporučila.

  37. #37

  38. #38

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    76

    Početno

    Svojedobno dok sam dojila, bila je jedna super stranica na kojoj sam znala provjeravati sto i koliko ulazi u mlijeko, te sto je dozvoljeno tokom dojenja i trudnoce...Uz broje bioloske podatke, bilo je i upozorenje tipa "semafora" : crveno-nedozvoljeni, zuto-granicni, zeleno-dozvoljeni...i sad sam pokusala pronaci taj link, al ne ide...nesto tipa: LACTORGANICA ili nesto slicno...al na zalost ne mogu pronaci...

    ALI, uspijela sam pronaci slican link: http://toxnet.nlm.nih.gov/cgi-bin/sis/htmlgen?LACT

    pa mozda nekome pomogne....

  39. #39
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Pijem Lekadol i nekako mi je slabašan, a moram izdržati još koji dan dok antibiotik (upala zuba) ne počne djelovati. Čitam ovdje da je i Voltaren ok. Ima li još što što bi bilo jače od Lekadola, a da može poslužiti za par dana dok antibiotik ne sredi upalu? vidim da je tema relativno stara pa se nadam da možda ima još nešto, Voltatren mi zvuči prebrutalno. Ili sam u krivu...
    Puno hvala!

  40. #40

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Mozes uzeti Neofen (on je na bazi ibuprofena), puno je jači od Lekadola. Nama su to rekli jos u bolnici, nakon poroda na Sv. Duhu. Osim njih, to su mi je potvrdila i pedijatrica i moja dr. opće prakse. Ja sam ga uzimala kod svake migrene dok sam dojila svo troje djece, drugacije ne bih bila izdrzala.

  41. #41
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Puno hvala, nadam se da ću uspjeti čim prije do ljekarne!

  42. #42
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Nama su na merkuru dijelili brufene od 400 kao bonbone xD... Ne bih nmogla hodati bez njih

  43. #43
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ibuprofen je prvi izbor za dojilje, bilo koje gramaze (naravno, treba citati sto pise na kutiji). Drugi izbor je paracetamol. Voltaren se ne preporuca.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •